NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

[P1i] [M600i] Foto-porównanie

W tym dziale dyskutujemy o telefonach UIQ - czyli opinie, zapowiedzi, zdjęcia itd.

Re: [P1i] [M600i] Foto-porównanie

Postprzez Japonka » 8 listopada 2007, o 13:16

Szadzik napisał(a):O tym nawet nie wspominałem, bo to oczywiste powinno być dla każdego.

Nie rzuciło mi się w oczy w porównaniach po prostu... Ale to mój pierwszy telefon z Symbianem więc generalnie pojęcie RAMu w komórce nadal jest lekką abstrakcją (do tej pory używałam zestawu normalny telefon + palmtop z Windows Mobile) :)

Szadzik napisał(a):Jeśli tylko o wygląd tu chodzi to zapewniam Cię, że można kupić coś dużo tańszego i będzie to ładniejsze zarówno od P1 jak i M600. Mam nadzieję, jednak, że sam fakt że jesteś na forum oznacza, że interesuje Cię coś więcej niż tylko wygląd.

Zdecydowanie, nie kupuję telefonów ani smartphone'ów bo są ładne :) (w przypadku K750 i D750 to była kwestia praktycznie w 100% tych samych funkcji przy różnym wyglądzie więc wybrałam to co dodatkowo pasowało mi bardziej wizualnie). Chociaż głównym motywem wyboru było znalezienie lepszej alternatywy dla K750i (zwłaszcza jeśli chodzi o korzystanie z Internetu - większy ekran!) i P1 wydawał się jedyną słuszną - w M600i brakuje kilku rzeczy które miałam w K750 i po prostu nie widzę powodu żeby robić "downgrade", P1i jest naprawdę "wszystkomający", nie wiem co jeszcze mogliby dodać, chyba tylko wbudowany GPS... Wątpliwości są raczej typu "czy mi jest to wszystko potrzebne" i generalnie obawa o drogi sprzęt, stąd teraz rozmyślania o m600 (kryterium ekranowe spełnia).
Natomiast przestawienie się na Symbiana dla nowicjusza nie jest takie proste, stąd moja obecność tu i może lekko głupie pytania :)

Szadzik napisał(a):P1 ma porównywalną baterię, może odrobinkę lepszą niż M600.
Klawiatura się wyrabia jak w każdym telefonie po jakimś czasie i staje się miększa.

Dzięki.
Japonka
1%
1%

WindowsXPMaxthon

Postprzez Szadzik » 8 listopada 2007, o 14:07

Japonka napisał(a):
Szadzik napisał(a):O tym nawet nie wspominałem, bo to oczywiste powinno być dla każdego.

Nie rzuciło mi się w oczy w porównaniach po prostu... Ale to mój pierwszy telefon z Symbianem więc generalnie pojęcie RAMu w komórce nadal jest lekką abstrakcją (do tej pory używałam zestawu normalny telefon + palmtop z Windows Mobile) :)

Ja miałem taką samą konfigurację jak Ty. Telefon zwykły + PPC, jednak brakowało mi dużego ekranu i dodatkowej funkcjonalności (choćby takiej jak możliwość zainstalowania porządnego budzika ;), Managera Wiadomości, czy Managera połączeń).

Jak po raz pierwszy ponad rok temu kupiłem M600 to mnie przerósł, bo nie byłem przywyczajony do dotykowego ekranu (mimo, że miałem ujż dotykowca wcześniej).

Po używaniu przez rok PPC zdecydowałem się na P1i i jestem bardzo zadowolony z tego wyboru.

P.S. Jeśli się o telefon boisz to go ubezpiecz.
Szadzik
1%
1%

WindowsXPOpera

Postprzez Japonka » 8 listopada 2007, o 15:24

Jak po raz pierwszy ponad rok temu kupiłem M600 to mnie przerósł, bo nie byłem przywyczajony do dotykowego ekranu (mimo, że miałem ujż dotykowca wcześniej).

Mam bardzo podobne odczucia w tej chwili ale widzę że to mija z czasem... Pierwszego dnia w ogóle nie wiedziałam co się z tym robi, smsa pisałam 10 minut i pierszy raz w życiu chyba musiałam zajrzeć do manuala :)
A o ubezpieczeniach słyszałam, jest to jakaś opcja :) Boję się tego o tyle że raz mnie okradli w autobusie (chwila sztucznego tłoku i telefon z palmtopem znikły z torby :kwasny: )
W każdym razie powoli zaczynam dawać szansę P1i, możliwe że za paręnaście dni nie będę sobie wyobrażać powrotu do "zwykłej" komórki...
Japonka
1%
1%

WindowsXPMaxthon

Postprzez Zaper » 8 listopada 2007, o 16:28

Japonka, Jesli chodzi o klawiature to w M600 klawisze wydaja sie bardziej wyostrzone. A na P1 bardziej zaokraglone oraz miekie w dotyku (takie moje odczucie). Roznice takie jak koledzy powiedzieli i jeszcze kilka dorzuce:
Na korzysc P1:
- ram
- aparat
- wideo konferencje
- wifi
- obsluga plikow WMV
- ekran transleflelksyjny ( w sloncu o wiele wiecej widac niz w M600)
- radio
- mozliwosc ustawienia dodatkowych 10 skrotow
- troche szybszy
- opcja Track ID
- skaner wizytowek
- FW bedzie dalej aktualizowane (w nowych FW bedzie nowsza wersja Opera) a w M600 juz zakonczono
Zaper
VIP
VIP

WindowsXPMSIE7

Postprzez SRB » 8 listopada 2007, o 23:27

Zaper, Ten RAM napisał bym z dużej litery, bo ma wpływ jeszcze na prędkość. Sporo szybciej uruchamia się program już działający w tle. Ja mam na stałe tak Wiadomości ustawione. Od siebie dorzucę, że sporo softu ledwie mieści się w RAMIE i trzeba kombinować lub restartować telefon. Chodzi mi głównie o emulatory jak transport tycon i Doom, ale pewnie pare innych tez by się znalazło.
SRB
20%
20%

WindowsXPFirefox

Poprzednia strona

Powrót do Telefony UIQ