NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

[P1i] [M600i] Foto-porównanie

W tym dziale dyskutujemy o telefonach UIQ - czyli opinie, zapowiedzi, zdjęcia itd.

[P1i] [M600i] Foto-porównanie

Postprzez Dziedziel » 17 października 2007, o 18:41

Jako, że tak się złożyło, że posiadam te 2 modele, a niektóre osoby się zastanawiają co wybrać, porobiłem zjątka, może komuś się przydadzą ;)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

PS: Postaram się jutro w ładnym świetle poprawić te niektóre rozmazane foty ;)
Wizualnie rożnica jest jeszcze w zestawie:
P1i ma wiecej o:
Futerał
Dodatkowy rysik
Stacja dokująca
Karta 512 MB ( w m600i 64MB)
To chyba tyle. Pozdrawiam

Akcesoria: Ładowarka | 4GB | Papiery | Pudełko
Operator: Play: Fresh

Pozdrawiam Dziedziel
Dziedziel
50%
50%

Mod.tel.: Nokia E72
FW: 52.005
    WindowsVistaFirefox

Re: [P1i] [M600i] Foto-porównanie

Postprzez Edek Łomiarz » 17 października 2007, o 23:30

Tak moim, prywatnym zdaniem, to SE poskladalo wszystko co najlepsze w P990 i M600, poprawili kilka drobnych szczegolow (ram, foto, itp) i tak oto powstal P1. Szkoda tylko ze tak malo zmian w stosunku do poprzednikow.
Edek Łomiarz
40%
40%

unknownOpera

Postprzez martini33 » 19 października 2007, o 21:26

A my się wydaje, że zmian w zupełności starczy.
Czego wy oczekujecie - aby każdy nowy model dzieliła przepaść w stosunku do poprzednika? Tak się poprostu nie da, a nawet jeśliby coś takiego zrobili, to kogo byłoby stać na taki telefon. Każda dodatkowa nowinka i ulepszenie podniosłaby cenę, więc jeśli tych nowinek nazbierałoby się kilka to w detalu kosztowałby około 3000zł, a o to napewno SE nie chodzi.
martini33
1%
1%

WindowsXPFirefox

Postprzez Dziedziel » 19 października 2007, o 21:47

Edek Łomiarz, 2x większy ram i 2x większy Rom ( z czego 160 mb dla użytkownika) aparta 3,2 Mpix, dużo mniejszy rozmiar przy minimalnie pomniejszonym wyświetlaczu to wg. mnie to wystarczająca dużo ;)

[ Dodano: 2007-10-19, 21:47 ]
Ale wiadamo, że każdy chwali to co ma ;)

Akcesoria: Ładowarka | 4GB | Papiery | Pudełko
Operator: Play: Fresh

Pozdrawiam Dziedziel
Dziedziel
50%
50%

Mod.tel.: Nokia E72
FW: 52.005
    WindowsVistaFirefox

Postprzez Manovar » 28 października 2007, o 19:23

Według mnie P1 jest ładniejszy, ma więcej pamięci, ale nie wiem, czy jest szybszy. Ja jednak zdecydowałem się na M600, bo szkoda mi było dorzucić 1000zł za aparat 3,2Mpix i WiFi. Reszta to samo.
Manovar
60%
60%

Mod.tel.: N95 8GB+iPhone3G
    WindowsXPMSIE

Postprzez BlackBox » 28 października 2007, o 19:41

Szczerze mówiąc mocno się zawiodłem na P1i. Byłem dzisiaj w media i nie wiem jak można pisać na tak małej klawiaturze. Widziałem też p990i i wydawało mi się, że tu klawiatura też jest większa. Widziałem ten telefon kilka razy i przy jego gabarytach klawiatura mogłaby być większa. Chyba, że imitacje telefonów są mniejsze od oryginałów?! Chciałem kupić P1i w tym wypadku pozostaje czekać na najnowszego SE.
BlackBox
40%
40%

WindowsXPOpera

Postprzez Garo » 28 października 2007, o 19:49

BlackBox, wiesz... Kiedyś też tak myślałem...
Dlatego opinie wydałem po kupieniu P990i a nie po kontakcie w MM. Trzeba telefonu używać by mieć zdanie na jego temat.
Model(e) tel.: N70

Na P990i pisało mi się zdecydowanie lepiej niż na N70.
REGULAMIN :: FAQ :: SZUKAJ
Niniejszy post przedstawia opinie autora w dniu dzisiejszym, na datę jego publikacji. Nie mogą być one wykorzystane przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po nim dniu. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyn.
Garo
Administrator
Administrator

Mod.tel.: Galaxy Note SGS2 WFS
FW: 2.3.3
    WindowsXPFirefox

Postprzez BlackBox » 28 października 2007, o 19:56

Do każdej klawiatury można się przyzwyczaić. Kiedyś myślałem, że na N70 będzie się trudno pisało. Napisałem tutaj o wrażeniu wzrokowym, szczerze mówiąc też myślałem, że wyświetlacz będzie większy. Miałem styczność z tymi telefonami, bawiłem się nimi (jakiś czas temu) i wydawało mi się wszystko ok, a dzisiaj nabrałem dystansu.
BlackBox
40%
40%

WindowsXPFirefox

Postprzez Japonka » 8 listopada 2007, o 01:16

Od paru dni mam P1i ale poważnie się zastanawiam nad zmianą na M600i, głównie dlatego że P1 wydaje mi się strasznie delikatny i boję się rozwalić coś tak drogiego, albo że ktoś mi to skubnie w metrze... (M600i wygląda bardziej "plastykowo" i tanio, ale też i bardziej "pancernie"). Czy naprawdę różnica jest w WiFi, aparacie (+rozmowach video) i radiu czy coś jeszcze? Na różnych zdjęciach M600 zauważyłam że nie ma na "pulpicie" ikonki rozwijającej własne skróty do różnych aplikacji więc zakładam że tego nie ma? (w P1i można sobie ustawić 10 własnych skrótów poza tymi ustawionymi domyślnie typu menu, kontakty, itd.)
Bardzo proszę o opinię posiadacza obu... :)
Japonka
1%
1%

WindowsXPMaxthon

Postprzez zuli007 » 8 listopada 2007, o 01:24

RAM, RAM, RAM i jeszcze raz RAM. No ewentualnie WLAN i aparat. To są główne różnice między tymi modelami.
zuli007
VIP
VIP

Mod.tel.: Milestone
    WindowsXPOpera

Postprzez Szadzik » 8 listopada 2007, o 01:25

Japonka napisał(a):Od paru dni mam P1i ale poważnie się zastanawiam nad zmianą na M600i, głównie dlatego że P1 wydaje mi się strasznie delikatny i boję się rozwalić coś tak drogiego, albo że ktoś mi to skubnie w metrze... (M600i wygląda bardziej "plastykowo" i tanio, ale też i bardziej "pancernie"). Czy naprawdę różnica jest w WiFi, aparacie (+rozmowach video) i radiu czy coś jeszcze? Na różnych zdjęciach M600 zauważyłam że nie ma na "pulpicie" ikonki rozwijającej własne skróty do różnych aplikacji więc zakładam że tego nie ma? (w P1i można sobie ustawić 10 własnych skrótów poza tymi ustawionymi domyślnie typu menu, kontakty, itd.)
Bardzo proszę o opinię posiadacza obu... :)

Miałem M600 mam P2. Powiem szczerze, że różnica jest ogromna. Na korzyść P1 oczywiście :)

Przede wszystkim WiFi to wielkie udogodnienie.
Obudowa dużo lepszej jakości.
Do tego 2x tyle RAM co sprawia, że P1 jest 100 razy szybszy i wydajniejszy niż M600.
Ponadto, P1 Ma Standby Screen, na któwrym możesz pustawiać własne skróty.

Moim zdaniem zamiana P1 na M600 to przejście z Audi A8 na A2.

To na pewno nie wszystkie plusy P1 w stosunku do M600, jednak w codziennym użytkowaniu te wg mnie przważają.
Szadzik
1%
1%

WindowsXPOpera

Postprzez Japonka » 8 listopada 2007, o 02:51

szczerze mowiac to bardziej kierowalam sie radiem i aparatem niz wifi przy wyborze, dobrze mi sie korzysta z blue connecta w telefonie z ery i wifi to taki dodatkowy bajer :) troche mam wrazenie ze to za drogi i powazny aparat dla mnie.. alegdybym zaczela od M600 to pewnie bym sie zastanawiala jak to jest miec P1.. :)
czyli skrotow wlasnych nie ma?
Japonka
1%
1%

SymbianOSOpera

Postprzez Szadzik » 8 listopada 2007, o 03:19

Japonka napisał(a):szczerze mowiac to bardziej kierowalam sie radiem i aparatem niz wifi przy wyborze, dobrze mi sie korzysta z blue connecta w telefonie z ery i wifi to taki dodatkowy bajer :) troche mam wrazenie ze to za drogi i powazny aparat dla mnie.. alegdybym zaczela od M600 to pewnie bym sie zastanawiala jak to jest miec P1.. :)
czyli skrotow wlasnych nie ma?

Skrótów nie ma, z tym, że można zastosować Linkboya lub GDesk.

P.S. Naprawdę różnica w wydajności jest taka, że po P1 M600 wyrzucisz po tygodniu a sracisz tylko kasę na jego kupnie.
Szadzik
1%
1%

WindowsXPOpera

Postprzez Japonka » 8 listopada 2007, o 11:47

Ok, szybkość i wydajność to już jest konkretny argument - nie wiedziałam że jest taka różnica w RAMie - więc zaczynam się zastanawiać. Chociaż dla mnie m600i jest ładniejszy wizualnie (zwłaszcza biały) ale to już taki typowy kobiecy argument, nie przepadam za srebrnymi telefonam po prostu :) (rok temu zmieniałam D750i na K750i tylko z tego powodu ;) ) Ale dzięki wielkie za info.

A tak z ciekawości, czy ktoś ma porównanie jak się pisze na klawiaturze m600 i P1? Inaczej? Ta od P1 wydaje się twardsza i mam wrażenie że mocniej trzeba wciskać...
No i czy bateria trzyma jeszcze krócej niż w P1 bo też tak słyszałam?
Japonka
1%
1%

WindowsXPMaxthon

Postprzez Szadzik » 8 listopada 2007, o 12:32

Japonka napisał(a):Ok, szybkość i wydajność to już jest konkretny argument - nie wiedziałam że jest taka różnica w RAMie

O tym nawet nie wspominałem, bo to oczywiste powinno być dla każdego.

Japonka napisał(a): - więc zaczynam się zastanawiać. Chociaż dla mnie m600i jest ładniejszy wizualnie (zwłaszcza biały) ale to już taki typowy kobiecy argument, nie przepadam za srebrnymi telefonam po prostu :) (rok temu zmieniałam D750i na K750i tylko z tego powodu ;) ) Ale dzięki wielkie za info.

Jeśli tylko o wygląd tu chodzi to zapewniam Cię, że można kupić coś dużo tańszego i będzie to ładniejsze zarówno od P1 jak i M600. Mam nadzieję, jednak, że sam fakt że jesteś na forum oznacza, że interesuje Cię coś więcej niż tylko wygląd.

Japonka napisał(a):A tak z ciekawości, czy ktoś ma porównanie jak się pisze na klawiaturze m600 i P1? Inaczej? Ta od P1 wydaje się twardsza i mam wrażenie że mocniej trzeba wciskać...
No i czy bateria trzyma jeszcze krócej niż w P1 bo też tak słyszałam?

P1 ma porównywalną baterię, może odrobinkę lepszą niż M600.

Klawiatura się wyrabia jak w każdym telefonie po jakimś czasie i staje się miększa.
Szadzik
1%
1%

WindowsXPOpera

Następna strona

Powrót do Telefony UIQ