NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

[P1i] Kilka pytań przed potencjalnym zakupem.

W tym dziale dyskutujemy o telefonach UIQ - czyli opinie, zapowiedzi, zdjęcia itd.

Kilka pytań przed potencjalnym zakupem.

Postprzez Zak_PL » 30 października 2007, o 10:45

Witam wlasnie przymierzam sie do zapupu tego telefonu i chcialbym sie dowiedziec o nim kilku rzeczy. :)

1.Co to oznacza cytat z testu na stronce: "Posiada już dobrze znaną platformę UIQ 3.0 z systemem Symbian 9.1." To znaczy ze tak jakby w sobie dwa systemy UIQ3.0 i Symbian 9.1 czy o co tutaj chodzi bo za bardzo nie rozumiem tego zdania :/
2. Jesli ma symbiana 9.1 to czy bede mogl instalowac na nim roznego rodzaju oprogramowanie ktorego jest mnostwo, jak np. Smart Movie i odpalac filmy w divixie, teledyski itp na calym ekranie w poziomie, jest to dla jedna z wazniejszych rzeczy jesli chodzi o kupno tego fona.
3. Jesli chodzi o krecenie filmikow to jak ten telefon wypada w porownaniu z N70, mialem tego fona i jakosc filmikow nim krecona w zupelnosci mi wystarczala, N70 zapisywala filmy w mp4, P1i kreci w rozdzielczosci 320x240 przy 15 klatkach na sekunde i zapisuje w 3gp, czy zauwaze jakas roznice w porownaniu z n70?? Ktory kreci lepiej i ktory robi lepsze zdjecia?
4. Czy nakrecone filmy mozna ogladac na fonie na calej wielkosci ekranu w poziomie, a wilkosc nagrania ogranicza tylko pojemnosc karty pamieci?
5. Jesli kupie tego fona to chcialbym dolozyc tez jakos wieksza karte pamieci, mam na oku dwie aukcje z allegro pierwsza: http://www.allegro.pl/item259994769_san ... at_gw.html - tutaj jestem pewny ze ta karta jest w pelni kompatybilna z tym fonem, jest on wymieniony w aukcji, cena 189zl jest jeszcze druga aukcja: http://www.allegro.pl/item261922723_san ... _6120.html - tutaj cena jest nie wiele wyzsza a karta ma 6GB tylko nie wiem czy ta karta jest w pelni kompatybilna z tym fonem, jak myslicie? Jesli tak to sklanialbym sie raczej do kupna tej 6gigowej karty, dostepnego miejsca nigdy za wiele :) .
6. Czy jesli dokupie karte o duzej pojemnosci 4 lub 6GB z aukcji powyzej to fon nie bedzie spowalniany przez tak duza karte, czy filmiki krecone bezposrednio na karte pamieci nie beda sie przycinac podczas nagrywania i odtwarzania z tej karty i ogolnie jak bedzie wtedy z szybkoscia fona? Tak mialem w N70 ze krecac na kartcie pamieci filmiki sie przycinaly, ale jak krecilem bezposrednio na fona to bylo ok, karte mialem Kingstona 1GB niby szybka, ale to nie pomagalo, po zajeciu wiekszosci karty, telefon dzialal zdecydowanie wolniej.
7.Zastanawiam sie jeszcze nad zakupem tego stereofonicznego zestawu sluchawkowego: http://www.allegro.pl/item262505680__so ... ds220.html - czy ten zestaw poprawi jakosc odtwarzanych mp3, do tego modulu sterujacego nie bede podpinal tych dousznych sluchawek ktore sa w zestawie, ale wysokiej jakosci sluchawki firmy Sennheiser.
Czy przy pomocy tego modulu sterujacego bede mogl zmieniac kolejnosc mp3, przewijac, poglasniac itp. bez uzycia telefonu?
Czy bede mogl odbierac rozmowy majac podlaczony ten zestaw sluchawkowy, a jesli tak to gdzie znajduje sie glosniczek do ktorego mam mowic zeby rozmowca mnie slyszal bo jakos nic nie jest o tym napisane, moze glosnik jest w tym module sterujacym :/ :znudzony:
Czy mp3 graja wystarczajaco glosno, w aukcji jest napisana dodatkowa funkcja tego zestawu: "Automatyczna regulacja głośności - po wykryciu hałasu otoczenia głośność jest automatycznie regulowana w ciągu niespełna sekundy" Czy to rozwiaze problem glosnosci, czy np. idac ulica muzyka nie bedzie mi sie co chwila poglasniac i pociszac?
Czy majac podpiety ten zestaw przez bluetootch bede mogl sluchac radia, czy muze pdpiac normalne sluchawki z kablem?

8. Jakiego sprzedawce byscie mi polecili przy ewentualnym zakupie, ta aukcja ma dobra cene, ale sprzedawca ma jakos duzo negatywow: http://www.allegro.pl/item258445586_son ... b_gps.html Co sadzicie?
9. Czy jesli zainstaluje jakas dodatkowa aplikacje np Smart movie :D to czy bede mogl ja obslugiwac przy pomocy palca lub rysika?
10. Jak po kupnie sprawdzic czy telefon nie byl wczesniej uzywany, czy z niego nie dzwoniono, czy to jego pierwsze, badz drugie wlaczwenie a nie setne??
11. Czy sam paragon zakupu, bez karty gwarancyjnej umozliwia oddanie telefonu do serwisu w razie jakiegos nieszczescia?
12. Czy sciagniecie simlocka i wgranie polskiego menu uniewaznia gwarancjie i czy mozna zalozyc simlocka ponownie na telefon tak zeby sie nie pokapowali? :D

Troche sie rozpisalem :) ale mam nadzieje ze mi pomozecie :ok:
Zak_PL
10%
10%

WindowsVistaOpera

Re: P1i - kilka pytań przed potencjalnym zakupem.

Postprzez margmisie » 30 października 2007, o 13:52

1. Symbian 9.1 to system, UIQ3 to interfejs.
2. Tak. Wystarczy znaleźć odpowiednie wersje programów pod UIQ
3. Nie mam porównania z n70.
4. Tak
5. Kompatybilna będzie pierwsza karta. Telefon obsługuje karty M2 (Memory Stick Micro)
6. Nie zauważyłem żadnego spowolnienia między kartą 512MB a 4GB...
7. Słuchawki napewno będą działały, co do szczegółów związanych z obsługą - nie wiem. Mikrofon pewnie jest w module sterującym. MP3 wg mnie grają wystarczająco głośno.
8. Ja szukałem odbioru osobistego.
9. Tak
10. Możesz poszukać we wszelkiego rodzaju licznikach jakichś śladów połączeń. Ale chyba każdy z tych liczników da się resetować...
11. Wszystko zależy od tego, skąd ten paragon. Jeśli będzie od SE Polska i będzie na nim IMEI to pewnie nie byłoby problemów w serwisie SE. Natomiast wszelkie paragony komisowe raczej nie uprawniają do korzystania z sieci serwisów SE. Pozostaje liczyć na komis który Ci go sprzedał
12. Ściągnięcie simlocka unieważnia gwarancję. Polskie menu nie, bo spolszczenie jest do pobrania na stronie SE.
margmisie
40%
40%

WindowsVistaOpera

Postprzez Zak_PL » 30 października 2007, o 14:42

Dzieki za pomoc ;) Widze ze jestes w posiadaniu tego fonika razem z gpsem, moglbys napisac jak dziala ten GPS tzn czy nie ma z nim problemow np. czy nie zrywa polaczenia, jak dokladne sa mapy, mieszkam w miasteczku ktore ma ok 55 tysiecy mieszkancow miedzy Lublinem a Warszawa i zastanawiam sie jakie pokrycie maja mapy jesli chodzi o moje miasto, nie chcialbym zeby sie okazalo ze mapy sa strasznie niedokladne i nieaktualne - czy mozna to gdzies sprawdzic???
A tak ogolnie to jaka jest twoim zdaniem jakosc kreconych filmikow, czy podczas nagrywania nic sie nie tnie i czy odtwarzane sa plynnie? Czy filmiki mozna krecic trzymajac telefon w poziomie, czy obraz jest wtedy na calej wielkosci ekranu, czy jest poucinany po bokach? Czy sa karty pamieci M2 o wielkosci 6Gb?
Czy moglbys podac linka gdzie kupiles swoja karte, bylbym wdzieczny :)
Czy mozna z powrotem wgrac simlocka przed oddaniem fona do serwisu, tak zeby nie zauwazyli?
I jeszcze chcialem zapytac, czy ty masz ten telefon od Sony Ericssona z Polski czy jest on sprowadzany i czy masz ta karte pomocy VIP(bo nie wiem czy jest ona dodawana tylko jesli telefon jest od SE) i co ona takiego daje?

Jeszcze raz dzieki za pomoc :padam:
Ostatnio edytowano 30 października 2007, o 15:12 przez Zak_PL, łącznie edytowano 1 raz
Zak_PL
10%
10%

WindowsVistaOpera

Postprzez margmisie » 30 października 2007, o 15:12

Zak_PL napisał(a):moglbys napisac jak dziala ten GPS tzn czy nie ma z nim problemow
Dołączany wayfinder działa bardzo dobrze (poza tym że korzysta z połączenia internetowego). Również TomTom nie sprawia żadnych problemów.

Zak_PL napisał(a):czy nie zrywa polaczenia
jestem w posiadaniu dwóch modułów. Nokii LD-3W (został mi po p990) i modułu wayfindera. Oba moduły oparte są na czipsecie sirf star III i nie sprawiają żadnych problemów. Działają porównywalnie sprawnie. Jedyna różnica między tymi modułami (pomijając wygląd) to czas trzymania baterii.

Zak_PL napisał(a):jak dokladne sa mapy
mapy wayfindera są dokładniejsze od mapy 680.1536 (czy jakoś tak) TomToma. Przynajmniej tak wynika z moich obserwacji. Mapa TomToma ma pokrycie 52% Polski. Mapa wayfindera jest pobierana w czasie rzeczywistym za pomocą połączenia internetowego z bazy TeleAtlasu więc jest zawsze aktualna.

Zak_PL napisał(a):jakie pokrycie maja mapy jesli chodzi o moje miasto
to jest trudne do określenia. Natomiast z doświadczeń z TomTomem wiem, że pokrywa on mniej lub bardziej dokładnie każde miasto. Problemy raczej zdarzają się gdzieś poza miastem, w środku lasu między dwiema kilkuosobowymi wioskami.

Zak_PL napisał(a):czy mozna to gdzies sprawdzic???
przed zakupem p1 z wayfinderem szukałem takich informacji, niestety nie znalazłem.

Zak_PL napisał(a):jaka jest twoim zdaniem jakosc kreconych filmikow
bez jakiejś rewelacji, ale da się oglądać. Poszukaj na stronie portalu testu p1, tam chyba były załączone przykładowe filmy.

Zak_PL napisał(a):podczas nagrywania nic sie nie tnie
nic sie nie tnie

Zak_PL napisał(a):odtwarzane sa plynnie
tak

Zak_PL napisał(a):Czy filmiki mozna krecic trzymajac telefon w poziomie
cała obsługa aparatu jest zorganizowana w taki sposób, że ciężko używać go pionowo, więc w poziomie jak najbardziej

Zak_PL napisał(a):obraz jest wtedy na calej wielkosci ekranu
tak

Zak_PL napisał(a):Czy sa karty pamieci M2 o wielkosci 6Gb?
nie wiem, nie widziałem większych niż 4GB

Zak_PL napisał(a):moglbys podac linka gdzie kupiles swoja karte
kupiłem w komisie niedaleko domu. Kosztowało mnie to 220zł.

Zak_PL napisał(a):Czy mozna z powrotem wgrac simlocka przed oddaniem fona do serwisu, tak zeby nie zauwazyli?
Podejrzewam że nie
margmisie
40%
40%

WindowsVistaOpera

Postprzez Zak_PL » 30 października 2007, o 15:26

I jeszcze chcialem zapytac, czy ty masz ten telefon od Sony Ericssona z Polski czy jest on sprowadzany i czy masz ta karte pomocy VIP(bo nie wiem czy jest ona dodawana tylko jesli telefon jest od SE) i co ona takiego daje?

Czy duzo trzeba zaplacic za pobieranie tych map w czasie rzeczywistym z internetu,duzo kb to pobiera? Nie chcialbym potem zaplacic kolosalnego rachunku :) , abonament mam w orange
Zak_PL
10%
10%

WindowsVistaOpera

Postprzez margmisie » 30 października 2007, o 15:38

Zak_PL napisał(a):masz ten telefon od Sony Ericssona z Polski czy jest on sprowadzany
jest sprowadzony. Różnica cen jest dla mnie zbyt duża, żeby opłacało się inwestować w telefon z SE Polska.

Zak_PL napisał(a):masz ta karte pomocy VIP
nie mam

Zak_PL napisał(a):co ona takiego daje?
nie mam pojęcia

Zak_PL napisał(a):duzo kb to pobiera?
telefon mam dopiero kilka dni, więc trudno mi powiedzieć, tymbardziej że równocześnie odbierają się maile, a ja korzystam z przeglądarki nie tylko przez wifi

Zak_PL napisał(a):Nie chcialbym potem zaplacic kolosalnego rachunku
myślę że bez żadnego pakietu nie ma co nawet próbować, bo napewno sporo zapłacisz. Sam chcę się któregoś dnia zmobilizować i sprawdzić ile danych to chociaż z grubsza ciągnie
margmisie
40%
40%

WindowsVistaOpera

Postprzez Zak_PL » 30 października 2007, o 23:31

Jeszcze raz wielkie dzieki ;)
Przeniose czesc moich pytan tutaj moze ktos ten zestaw stereofoniczny bluetooth i bedzie znal odpowiedz na te pytanka:

Zastanawiam sie jeszcze nad zakupem tego stereofonicznego zestawu sluchawkowego: http://www.allegro.pl/ite..._hbh_ds220.html - czy ten zestaw poprawi jakosc odtwarzanych mp3, do tego modulu sterujacego nie bede podpinal tych dousznych sluchawek ktore sa w zestawie, ale wysokiej jakosci sluchawki firmy Sennheiser.
Czy przy pomocy tego modulu sterujacego bede mogl zmieniac kolejnosc mp3, przewijac, poglasniac itp. bez uzycia telefonu?
Czy bede mogl odbierac rozmowy majac podlaczony ten zestaw sluchawkowy, a jesli tak to gdzie znajduje sie glosniczek do ktorego mam mowic zeby rozmowca mnie slyszal bo jakos nic nie jest o tym napisane, moze glosnik jest w tym module sterujacym
Czy mp3 graja wystarczajaco glosno, w aukcji jest napisana dodatkowa funkcja tego zestawu: "Automatyczna regulacja głośności - po wykryciu hałasu otoczenia głośność jest automatycznie regulowana w ciągu niespełna sekundy" Czy to rozwiaze problem glosnosci, czy np. idac ulica muzyka nie bedzie mi sie co chwila poglasniac i pociszac?
Czy majac podpiety ten zestaw przez bluetootch bede mogl sluchac radia, czy muze pdpiac normalne sluchawki z kablem?
Ostatnio edytowano 30 października 2007, o 23:49 przez Zak_PL, łącznie edytowano 2 razy
Zak_PL
10%
10%

WindowsVistaOpera

Postprzez Zaper » 4 listopada 2007, o 20:21

Jesli chcesz sluchac radia za pomoc Bluetooth to musisz miec podlaczony kabel.
Zaper
VIP
VIP

WindowsXPMSIE7

Postprzez buczeknet » 2 maja 2008, o 13:48

witam, podlacze sie pod pytanie autora postu.. mam zamiar kupic nowe P1i z fabrycznym zestawem GPS (siec Orange).. na allegro takie zestawy kosztuje ok 800-1000zl.. dlatego mam kilka pytan odnosnie sensownosci takiego zakupu:
1. jak sprawdza sie soft orange na P1i czy ostro kaleczy tel. (zmiany softu planowalbym tylko w takim zakresie w jakim pozwala gwarancja wiec pewnie bylbym skazany tylko na oranzade)
2. jak jest z ta szybkosca .. czy dziala podobnie jak m600i (mialem go to filmy mp4 otwieral strasznie dlugo no i ciagle problemy z pamiecia i wymuszone restarty fonu - czy p1i ma tez takie bugi??)
3. czy w takim przedziale cenowym (do 1000zl) znajde cos ciekawszego NOWEGO z GPS i najlepiej qwerty??
4. czy bez problemow dziala opera mini 4 po wifi??
5. ogolna jakosc telefonu..czy ma jakies wady wykonania ktore wczesniej czy pozniej pojawiaja sie w kazdym modelu tj. schodzaca farba, odstajace elementy, zacinajace sie klawisze.
pozdrawiam
buczeknet
10%
10%

Mod.tel.: BB8900 n900
    WindowsXPFirefox

Postprzez FOXIK » 2 maja 2008, o 14:23

1. Jeśli wykonasz sobie kopie GDFS'u to zawsze w razie czego może powrócić do brandu Orange.
2. P1i jest znacznie szybszy od M600i.
3. Hm... zobacz jeszcze np. E61(i).
4. Bez problemu.
FOXIK
40%
40%

Mod.tel.: SE P1i
FW: R6G04
    WindowsXPFirefox

Postprzez butterfly » 2 maja 2008, o 21:20

5. Nic takowego nie zauważyłam. Ani nie wyczytałam od innych użytkowników.
butterfly
40%
40%

Mod.tel.: P1i
FW: R6G04+
    WindowsXPOpera

Re: Kilka pytań przed potencjalnym zakupem.

Postprzez Zaper » 2 maja 2008, o 22:39

5. Jeśli chodzi o odstające elemanty jak pare razy spadnie i odbije sie o metalowa czesc to lubi sie ona odksztalcic w szczegolnosci dolna czesc w telefonie. Wystarczy wtedy docisnac i wszystko sie wyprostuje. Z tylu mamy plastik "farba" nie odchodzi itp. Ale jesli nam spadnie to odprysk powstanie.
Zaper
VIP
VIP

WindowsXPMSIE7

Postprzez buczeknet » 3 maja 2008, o 23:19

a jak sie sprawdza soft ORANGE .. czy bardzo kaleczy fona??
buczeknet
10%
10%

Mod.tel.: BB8900 n900
    WindowsXPFirefox

Postprzez Merauder » 9 maja 2008, o 09:41

Moim zdaniem soft Orangowski nie zmienia tutaj funkcjonalnosci, chyba po raz pierwszy. Po za tym mi zaktualizowal sie do najnowszego softu bez debrandu czyli zakladam, ze dla Orangu jest juz najnowszy.
Merauder
10%
10%

WindowsXPOpera

Postprzez guruking » 24 maja 2008, o 15:53

Witam :padam:

Planuje zakup p1i i mam pytanie odnosnie internetu. Jak sie ma przegladanie stron przez gprs w stosunku do wifi? chodzi mi o czas otwierania tej samej strony w wifi i gprs. Telefon ma UMTS ktos korzysta z tego rodzaju laczenia sie z internetem, trzeba jakos specjalnie "przestawiac" telefon na UMTS czy sam to robi?

SLyszalem tez z e jak dostaniemy nowego sms to strasznie dlugo otwiera sie skrzynka odbiorcza, czy to prawda, a jesli tak to czy idzie to jakos przyspieszyc?

Jezeli kupie telefon z simlockiem PLUSA (oczywiscie z gwarancja salonowa) to jak zrobie aktualizacje oprogramowania to gwareancja przepada? jezeli tak to czy mozna dostarczyc telefon do serwisu i poprosic i wgranie nowego oprogramowania ( bezplatnie ;) ) ?

Pozdrawiam
guruking
1%
1%

WindowsXPMSIE7

Następna strona

Powrót do Telefony UIQ