NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

[Z8] Motorola Z8

W tym dziale dyskutujemy o telefonach UIQ - czyli opinie, zapowiedzi, zdjęcia itd.

[Z8] Motorola Z8

Postprzez tictac44 » 23 grudnia 2007, o 14:44

Przymierzam się do zakupu tego telefonu, może ktoś z Was ma już ten sprzęt lub jest w stanie podać kilka istotnych informacji na jego temat.
tictac44
1%
1%

WindowsXPFirefox

Re: [Z8] Motorola Z8

Postprzez Matti5353 » 27 grudnia 2007, o 18:35

Witam.
Ja wyczytałem o nim tyle że świetnie odtwarza filmy w formatach 3GPP, H.263, H.264, MPEG 4.
Posiada system operacyjny symbian 9.2 UIQ 3 , procesor OMAP 2420 330 MHz i 64 mb ramu ( z czego niewiadomo ile jest wolnego dla użytkownika). Uprzedzam także że dane odnośnie procesora mogą się nie zgadzać , ponieważ takie znalazłem w internecie na kilku stronach.

* wbudowany aparat fotograficzny o rozdzielczości 2.0 megapixele, cyfrowe zbliżenie, lampa błyskowa
* Bluetooth
* transmisja danych HSDPA do 3,6 MB/s
* obsługiwane formaty dźwięku: AMR NB, XMF, MP3, AAC, AAC+, AAC Enhanced, MIDI
* obsługiwane formaty video: 3GPP, H.263, H.264, MPEG 4
* poczta e-mail (protokoły: POP3 IMAP4 SMTP)
* odtwarzanie wideo 30 kaltek na sekundę
* wbudowany zestaw głośnomówiący
* 80 MB pamięci wbudowanej oraz możliwość rozszerzenia jej za pomocą karty MicroSD o pojemności do 4 GB
* wyświetlacz QVGA, 2,2 cala, TFT 16 milionów kolorów

Ja też się interesowałem tym telefonem , ale bardzo mało informacji zanalazłem na jego temat , tylko tyle ile podałem wyżej :)
Matti5353
10%
10%

Mod.tel.: Omnia HD
FW: HX-V7
    WindowsXPFirefox

Postprzez segl » 30 grudnia 2007, o 01:08

mam ten telefon od 3 dni i oto moje spostrzeżenia:

na PLUS:
+ szybko działający system
+ bardzo dobra jakość filmów we wszystkich formatach
+ duży i wyraźny wyświetlacz (wszystko widoczne przy mocnym słońcu)
+ super ergonomia i nowoczesny design
+ bardzo dobra jakość dzwięku podczas rozmowy i mediów
+ dołączone świetne oprogramowanie PcSync do łączności z kompem

na MINUS:
- wiesza się podczas robienia zdjęć
- programowalny tylko jeden prawy przycisk obudowy
- zoom x8 tylko w opcji kamery, brak w aparacie !!!
- brak połączenia kontaktów SIM z Telefonem
- nie można zmienić dzwonka alarmu / przypomnienia
- mało dostępnych aplikacji
- mała kontrola nad pulpitem głównym

Reasumując telefon jest nowoczesną zabawką dla ludzi biznesu. Ma rozbudowany katalog adresowy, możliwość wysyłąnia maili i odczytu dokumentó tekstowych ale sprawdza się także jako odtwarzacz filmów i platforma do gier.
Niestety jak na mój gust jest niedopracowany systemowo, wielu opcji brakuje a niektóre są niedokończone. Pozostaje nam czekać na upgrade ze strony Motoroli, który pewnie niebawem nastąpi.
Na pochwałę zasługuje wygląd i ergonomia telefonu, super leży w ręku a podczas rozmowy słychać jakby się rozmawiało w zamkniętym pomieszczeniu ( nie wiem jak to określić bo pierwszy raz się z takim czymś spotykam, ale działa super).
Ogólnie jestem zadowolony z zakupu i polecam wszystkim fanom Motoroli ten telefon.
segl
1%
1%

WindowsXPFirefox

Postprzez tictac44 » 30 grudnia 2007, o 01:32

wiadomo telefonik zawsze ma jakieś plusy i minusy. a co do minusów po prostu może nie odkryłeś jeszcze wszystkich pokrętnie pochowanych funkcji tego telefonu, np. to z kontaktami na SIM. Czasami strasznie bezsensownie zrobione są niektóre funkcje. a tak notabene może doradzicie mi któryś z telefoników w ofercie PLAY na abonament dla firm. Abonament 125zł i telefonik tak do 150zł. Z góry dziękuje.

oto wykaz telefonów:
http://web.playmobile.pl/resources/_fil ... biznes.pdf
tictac44
1%
1%

WindowsXPFirefox

Postprzez segl » 30 grudnia 2007, o 12:53

tictac44 napisał(a):wiadomo telefonik zawsze ma jakieś plusy i minusy. a co do minusów po prostu może nie odkryłeś jeszcze wszystkich pokrętnie pochowanych funkcji tego telefonu, np. to z kontaktami na SIM. Czasami strasznie bezsensownie zrobione są niektóre funkcje. a tak notabene może doradzicie mi któryś z telefoników w ofercie PLAY na abonament dla firm. Abonament 125zł i telefonik tak do 150zł. Z góry dziękuje.

oto wykaz telefonów:
http://web.playmobile.pl/resources/_fil ... biznes.pdf

szukałem i pytałem tej funkcji z SIM + telefon po prostu nie ma.
Jeżeli chodzi o tą oferte 125 dla firm to właśnie w takiej ofertcie wybrałem Z8 bo chyba w tej cenie nie maja lepszego telefonu
segl
1%
1%

WindowsXPFirefox

Postprzez tictac44 » 30 grudnia 2007, o 14:31

pamiętam że miałem podobny problem z moją starszą motorola L6 ale jakoś znalazłem rozwiązanie, niedługo będę miał Z8 to sam sprawdzę:P może w Z8 nie ma tej przydatnej funkcji no cóż za to nadrabia innymi.
tictac44
1%
1%

WindowsXPFirefox

Postprzez aloowak » 30 grudnia 2007, o 22:43

tictac44 napisał(a):a tak notabene może doradzicie mi któryś z telefoników w ofercie PLAY na abonament dla firm. Abonament 125zł i telefonik tak do 150zł. Z góry dziękuje.

oto wykaz telefonów:
http://web.playmobile.pl/...onow_biznes.pdf

moim zdaniem najlepszy z tej listy jest E51 za tyle co Z8, bo niestety ale z8 juz troche jest na rynku a tu nadal nie ma do niego nowszego softu ktory by naprawial te wszystkie wymienione wady, zwrocic trzeba tez uwage ze jest to jedyny obecnie dostepny telefon z tym systemem, przez co tez prawdopodobnie programow na niego za wiele nie bedzie,
Pod tym wzgledem e51 wypada duzo lepiej, dopracowany soft, stosunkowo czeste aktualizacje.
A jeszcze co do samego telefonu, to nie wiem, ale jakos kompletnie mi ten jego wyglad nie pausje, a klawisze wydaja mi sie strasznie tandetne

segl napisał(a):Reasumując telefon jest nowoczesną zabawką dla ludzi biznesu.

nie zgodze sie, watpie zeby jakikolwiek szanujacy sie biznesmen uzywal takiego cukierkowatego i wygladajacego jak zabawka dla dzieci telefonu, zwazywszy na to co ma w ofercie nokia, czy spv, albo SE.
aloowak
30%
30%

WindowsXPOpera

Postprzez zuli007 » 30 grudnia 2007, o 22:48

Panowie tutaj dyskutujemy o Z8 a nie o ofercie Play.
zuli007
VIP
VIP

Mod.tel.: Milestone
    WindowsXPOpera

Postprzez tictac44 » 30 grudnia 2007, o 23:17

szukam telefonu głównie do słuchania muzyki wiem że nokia nie jest za dobra pod tym względem. do końca nie wiem jak to jest z Z8 w tej chwili mam BENQ SIEMENS EF81 gra bardzo dobrze, porównując do SE K800 gra o wiele lepiej. Może powiecie mi jak to jest z Z8.
tictac44
1%
1%

WindowsXPFirefox

Postprzez c2a0c4 » 2 stycznia 2008, o 18:16

na MINUS:

- nie można zmienić dzwonka alarmu / przypomnienia :wstyd: :wsciekly:

jak nie umiesz to nie moja wina ale nie klam :wstyd: mozna zmieniac dzwonek alarmu / przypomnienia :cool:
c2a0c4
1%
1%

WindowsXPFirefox

Postprzez segl » 3 stycznia 2008, o 01:28

c2a0c4 napisał(a):na MINUS:

- nie można zmienić dzwonka alarmu / przypomnienia :wstyd: :wsciekly:

jak nie umiesz to nie moja wina ale nie klam :wstyd: mozna zmieniac dzwonek alarmu / przypomnienia :cool:

faktycznie można zmienić, mój błąd sorry. W zamian za to dodam że resetuje się podczas rozmów wideo (na 5 rozmów 2 resety) i walcze jeszcze z odbieraniem maili, wyskakuje mi ciągle błąd ale to szczegół i przeżyje bez tego
segl
1%
1%

WindowsXPFirefox

Postprzez superfly86 » 4 stycznia 2008, o 23:00

nowy soft juz w drodze ludzie z http://www.motosmartphones.com/ juz testuja nowe oprogramowanie...

troche linkow i informacji:
http://www.matrax.net/forum/forumdisplay.php?f=133
superfly86
30%
30%

WindowsXPAvantBrowser

Postprzez tictac44 » 25 stycznia 2008, o 00:31

Orientuje się ktoś jaki ta motka ma procesor i ile ramu, romu. Gdzieś to kiedyś widziałem ale nie mogę teraz znaleźć
tictac44
1%
1%

WindowsXPFirefox

Postprzez superfly86 » 25 stycznia 2008, o 00:39

chyba 64mb ram a proc to taki jak nokia n95 chyba 300 cos tam...
superfly86
30%
30%

WindowsXPAvantBrowser

Postprzez Bo$s » 25 stycznia 2008, o 11:31

tictac44, wystarczy przeczytać ten wątek, ponieważ zostało to już napisane.
Matti5353 napisał(a):Posiada system operacyjny symbian 9.2 UIQ 3 , procesor OMAP 2420 330 MHz i 64 mb ramu ( z czego niewiadomo ile jest wolnego dla użytkownika).
Bo$s
Moderator
Moderator

Mod.tel.: Samsung Galaxy S III
    WindowsXPFirefox

Następna strona

Powrót do Telefony UIQ