NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

[P1i] Spóźniony test autorski

W tym dziale dyskutujemy o telefonach UIQ - czyli opinie, zapowiedzi, zdjęcia itd.

[P1i] Spóźniony test autorski

Postprzez LuiN » 3 lutego 2008, o 17:13

Witam! Po tygodniach oczekiwania na publikację, ukazał się wreszcie mój test P1i. Dla wielu z Was - już posiadaczy P1i - pewnie wiele nowego w nim nie ma, myślę jednak, że osoby stojące jeszcze przed wyborem nowego aparatu, z tego testu mogą nieco skorzystać.

[center]
Obrazek[/center]

[center]
Zapraszam do lektury:
P1i - Pentium wśród 486?

[/center]

[center]
LuiN[/center]
LuiN
VIP
VIP

Mod.tel.: 3GS
    WindowsVistaFirefox

Re: [P1i] Spóźniony test autorski

Postprzez Ketchup » 3 lutego 2008, o 17:38

Z tym wybitnym aparatem foto bym polemizował, z wykonaniem telefonu też - u mnie już zaczyna skrzypieć lewy bok obudowy. Książka telefoniczna wcale nie jest tak rozbudowana - brak grupowania dzwonków, brak możliwości grupowania kontaktów (np. wyświetlać daną grupę). Co do mnogości wprowadzania tekstu - szkoda że nie idzie jakość za tym. Stacja dokująca jest już znana chyba od modelu P990 więc żadna nowość. Co do etui mam już prawie telefon 3 miesiące i uważam je za bardzo dobry pomysł - nie mam żadnych śladów kleju - może jakąś podrobioną wersję miał kolega bo pierwszy raz czytam o takich problemach :).

ps. tak z czystej ciekawości proszę o nazwę programu który umożliwia nagranie rozmowy telefonicznej - w teście kolega napisał o dodatkowej aplikacji ?
Ketchup
40%
40%

Mod.tel.: Touch HD + SE P1i
    WindowsXPFirefox

Postprzez LuiN » 3 lutego 2008, o 17:50

Ketchup napisał(a):Z tym wybitnym aparatem foto bym polemizował, z wykonaniem telefonu też - u mnie już zaczyna skrzypieć lewy bok obudowy.

No niestety - telefony dostaję na miesiąc / półtorej - nie ma szans na długoterminowe testy.

Ketchup napisał(a):Książka telefoniczna wcale nie jest tak rozbudowana - brak grupowania dzwonków, brak możliwości grupowania kontaktów (np. wyświetlać daną grupę).

Fakt.

Ketchup napisał(a):Co do mnogości wprowadzania tekstu - szkoda że nie idzie jakość za tym.

Ujęte w wadach

Ketchup napisał(a):Stacja dokująca jest już znana chyba od modelu P990 więc żadna nowość.

Nie no, miałem P990i i zdecydowanie różni się nowa stacja.

Ketchup napisał(a):Co do etui mam już prawie telefon 3 miesiące i uważam je za bardzo dobry pomysł - nie mam żadnych śladów kleju - może jakiś podrobioną wersję miał kolega bo pierwszy raz czytam o takich problemach :) .

Wersja dla prasy :/ Prosto od ludzi z SE.

Ketchup napisał(a):ps. tak z czystej ciekawości proszę o nazwę programu który umożliwia nagranie rozmowy telefonicznej - w teście kolega napisał o dodatkowej aplikacji ?

Coś w sieci kręciło się wokół Call Recordera, ale o ile dobrze pamiętam, był problem z Full Duplex-em. Osobicie nie testowalem tego typu programow.
LuiN
VIP
VIP

WindowsVistaFirefox

Postprzez soczek » 3 lutego 2008, o 17:52

No niestety - telefony dostaję na miesiąc / półtorej - nie ma szans na długoterminowe testy.

Można wiedzieć od kogo je dostaniesz, i na jakiej zasadzie je opisujesz?
soczek
50%
50%

WindowsXPOpera

Postprzez LuiN » 3 lutego 2008, o 18:00

Można wiedzieć od kogo je dostaniesz, i na jakiej zasadzie je opisujesz?

Podsyłają je ludzie z agencji prasowych producentów (pozdrawiam!). Potem telefon trzeba odesłać, zaś podczas testów - korzysta się normalnie, bez jakichś finezyjnych pokrowców itd.

Zasada opisywania jest prosta - żeby ktoś inny miał z tego pożytek. Kiedyś kupowałem telefony do testów lub pożyczałem od znajomych (jeszcze N76 tak testowałem). Potem złożyłem propozycje współpracy kilku portalom i dzięki temu nie muszę wykładać czterocyfrowych kwot, by jakiś telefon przetestować.
LuiN
VIP
VIP

WindowsVistaFirefox

Postprzez Mateusz Kurowski » 3 lutego 2008, o 19:20

Mam nadzieję,że kolega Luin nie będzie miał mi za złe , że ja też odpiszę na pytanie

Można wiedzieć od kogo je dostaniesz

Tak ,jak już wspomniał powyżej Luin telefony można otrzymać od ludzi z agencji prasowych (większość), bądź są przesyłane bezpośrednio od producentów. Czasami (w przypadku czasopism), ale bardzo rzadko telefony są przesyłane na zasadzie Producent--->Redakcja--->Redaktor , ale to już w wyjątkowych przypadkach (sam, otrzymałem Samsunga G600 na takiej zasadzie).

, i na jakiej zasadzie je opisujesz?

Testowanie nie jest jakieś szczególnie udziwnione ;), trzeba po prostu normalnie korzystać z telefonu, no i zwracać szczególną uwagę na cechy charakterystyczne (np. w Samsungu G600, jest to aparat 5mpix ) i je opisywać jak najdokładniej, bo to najbardziej interesuje przyszłych nabywców. Tak samo jak podczas opisywania telefonów klasy smartphone nie można skupić się na takich "pierdółkach" jak wygląd, i opisywanie w stylu " Po prawej stronie telefonu znajdziecie to i to", z czego ja to jestem ograniczony fizycznie przez redakcję , nie mogę sobie pozwolić na mega dokładne opisywanie takich szczegółów, co innego kolega Luin , który pisząc testy na portal , nie jest ograniczony miejscem (średnio mój tekst ma około 1000 wyrazów, i jest to równoznaczne z 2 stronami tekstu w czasopiśmie) , więc może napisać test na 1000 wyrazów, bądź równie dobrze na 5000 wyrazów. Telefony w moim przypadku otrzymuje na okres 3 tygodni do testów. Trafiały mi się już różne zestawy, raz był to pełen komplet sprzedażny(Samsung L760,G600,LG KU380) , innym razem sam telefon,bateria,ładowarka(Samsung J400 ;) ).

Kolega Luin ma dłuższą praktykę dziennikarską ode mnie, lecz ja także na początku ,sam się wyposażałem w telefony do testów (SE M610i, Nokia 7700 itp...), teraz dzięki temu ,że jestem pełnoprawnym pracownikiem Mobility, nie mam już takich problemów. Teraz gdy mam swój własny dział w piśmie, "Prototypy"to co jakiś czas staram się wyposażyć z własnej kieszeni w jakieś cudeńko po czym starannie je opisać. Bo niestety w przypadku prototypów ,nie mam za bardzo co liczyć na to ,żeby producent oficjalnie mi telefon tego typu dostarczył.

Chciałbyś pisać do czasopisma/portalu?

Założę się ,że wielu ludzi chciałoby pisać, artykuły dla czasopisma bądź jakieś portalu dotyczącego telefonii komórkowej. Moja przygoda z redakcją Mobility, zaczęła się w sierpniu 2007 roku, wysłałem za pomocą maili swój artykuł "Ogólnie o prototypach" do wszystkich czasopism dt. Telefonii Komórkowej na polskim rynku, nikt POZA Mobility mi nie odpisał. Tekst spodobał się ,zastępcy redaktora naczelnego i stwierdził ,że po korekcie może bez problemu trafić do wrześniowego nr. Mobility. Udało mi się ,że tak powiem "wstrzelić" , ponieważ brakowało im artykułów :), później wziąłem się za pisanie artykułów na poważnie. Oczywiście, zadałem sakramentalne pytanie "Czy będę mógł otrzymywać telefony do testów?", odpowiedzieli mi twierdząco, podali namiary na osoby z PR ,takich firm Samsung/LG/Motorola i to właśnie tych producentów telefony testuje. Wielu mogłoby zapytać czemu nie testuje telefonów takich producentów jak Nokia ,Sony Ericsson czy HTC, otóż z bardzo prostego powodu, w redakcji są już ludzie testujący telefony tych producentów, i następni nie są akuratnie potrzebni. Owszem w przyszłości, na pewno zdarzy mi się testować ich telefony, ale na chwilę obecną , muszą mi wystarczyć Samsungi,Motorole,LG.

Dojdźmy do sedna... Jeżeli tylko umiesz dobrze przelać na papier swoje wrażenia po użytkowaniu jakiegoś modelu, to spróbuj przesłać taką recenzję do czasopism/portali. Ja też na początku nie wierzyłem w jakąkolwiek "karierę" dziennikarską, a teraz robię to co lubię i jeszcze dostaję za to wynagrodzenie. Właśnie, jeżeli chodzi o kwestię finansową, to można zarobić od 70zł-xxxzł za stronę artykułu. Sam niedawno dostałem podwyżkę z 70zł, na 90zł za stronę artykułu, i bardzo jestem zadowolony , bo za te pieniążki jestem w stanie choć w części sfinansować sobie jakiś prototyp :) (tak było choćby z M610i :) )

PS. Mobility poszukuje dziennikarzy, więc jak tylko czujesz się na siłach to spróbuj nic nie stracisz, a jak się uda to zyskasz i satysfakcję i pieniążki.

Maile z artykułami/testami przesyłajcie na E-mail: mieszko.zaganczyk@mobility.com.pl

PS2. Luin bardzo fajny artykuł :)

Pozdrawiam Mateusz Kurowski
Mateusz Kurowski
40%
40%

WindowsXPFirefox

Postprzez LuiN » 3 lutego 2008, o 20:41

Mateusz Kurowski napisał(a):PS2. Luin bardzo fajny artykuł :)

A dzięki ;] Trochę reklama Mobility Ci z tego wyszła;]
To i ja firmę matkę zareklamuje;] Jeśli ktoś ma chęć na pisanie większych testów niż na potrzeby prasy drukowanej, to może spróbować i u nas. Testy o wielkości minimum 13 tyś znaków ze spacjami, przesyłajcie na luin@telepolis.pl (najpierw trzeba opisać swój sprzęt). Wymagana jest w miarę dobra gramatyka i trochę wiedzy teoretycznej. :hyhy:

Aha - z tym brakiem ograniczeń co do wielkości tekstu to tak nie do końca jest i na stronach internetowych. Tekst na prawie 50tys znaków ze spacjami napisałem, w przypadku E90. Pierwszą cześć testu przeczytało sporo osób, ale do drugiej dotarła już tylko niespełna 1/4. Także przesadzać nie wolno... Publikację tak wielkiego tekstu niejako wymusiłem na chłopakach z Telepolis, w ramach hołdu dla n9x.pl - forum o komunikatorach, gdzie rozpoczęła się moja przygoda z GSM-em na większą skalę.

Najprzyjemniej czyta się testy o wielkości ok 20-25tys znaków ze spacjami (ilość dotyczy smartfonów). W takiej wielkości tekstu powinno udać się zmieścić wszystko, bez jakichś sztucznych ograniczeń.
LuiN
VIP
VIP

WindowsVistaFirefox

Postprzez Mateusz Kurowski » 3 lutego 2008, o 22:49

A dzięki ;] Trochę reklama Mobility Ci z tego wyszła;]

Nie reklama (nie o to mi chodziło), co po prostu chęć poinformowania ludzi jak dostać się do czasopisma. Sam jeszcze rok temu, nie wiedziałem z kim rozmawiać ,żeby dostać telefony do testów ;) ,(strasznie mnie to nurtowało).

Jeśli ktoś ma chęć na pisanie większych testów niż na potrzeby prasy drukowanej, to może spróbować i u nas. Testy o wielkości minimum 13 tyś znaków ze spacjami, przesyłajcie na luin@telepolis.pl

Mmm... obstawiam ,że redakcja się nie obrazi ;) , jak tylko znajdę wolną chwilkę to co nieco spróbuje napisać (13000 znaków mmm :) )

(najpierw trzeba opisać swój sprzęt). Wymagana jest w miarę dobra gramatyka i trochę wiedzy teoretycznej. :hyhy:

Wiedze teoretyczną mam ;) ,gramatykę też ... więc coś spróbuje napisać :)

Aha - z tym brakiem ograniczeń co do wielkości tekstu to tak nie do końca jest i na stronach internetowych. Tekst na prawie 50tys znaków ze spacjami napisałem, w przypadku E90. Pierwszą cześć testu przeczytało sporo osób, ale do drugiej dotarła już tylko niespełna 1/4. Także przesadzać nie wolno... Publikację tak wielkiego tekstu niejako wymusiłem na chłopakach z Telepolis, w ramach hołdu dla n9x.pl - forum o komunikatorach, gdzie rozpoczęła się moja przygoda z GSM-em na większą skalę.

Nie ,no wiem ,że nie napiszesz testu na 200 tys. znaków, bo to mija się z celem :D , ale i tak nie masz takich ograniczeń jak ja... (2-3 strony tekstu, czcionką 12, arialem ;) )
Mateusz Kurowski
40%
40%

WindowsXPFirefox

Postprzez LuiN » 4 lutego 2008, o 01:27

Mateusz Kurowski napisał(a):Nie ,no wiem ,że nie napiszesz testu na 200 tys. znaków, bo to mija się z celem :D , ale i tak nie masz takich ograniczeń jak ja... (2-3 strony tekstu, czcionką 12, arialem ;)

Test E90 ma :wstyd: 20 stron taką czcinką :wstyd:

Test P1i - już tylko 10, a jakiś specjalnie niekompletny też nie jest ;]

Mateusz Kurowski napisał(a):Mmm... obstawiam ,że redakcja się nie obrazi ;) , jak tylko znajdę wolną chwilkę to co nieco spróbuje napisać (13000 znaków mmm :) )

Próbuj - śmiało. Potrzebujemy kogoś dobrego do pomocy. 13tys to minimum dla telefonu bez OS-u, jakieś 18tyś to rozsądne miniumum dla telefonu z OS-em. Tylko mnie nie wygryź ;)
LuiN
VIP
VIP

WindowsVistaFirefox

Postprzez red » 4 lutego 2008, o 02:02

prosze nie zasmiecac forum symbianosa reklamami konkurencyjnych serwisow. :kwasny:

Luin - telepolis ma swoje forum wiec tam powinienes poszukiwac wspolpracownikow.
red
Administrator
Administrator

Mod.tel.: iPhone4 Desire
    WindowsXPFirefox

Postprzez LuiN » 4 lutego 2008, o 15:11

red, przepraszam, to tak tylko przypadkiem wyszło. Już wracamy do tematu.
LuiN
VIP
VIP

WindowsVistaFirefox

Powrót do Telefony UIQ