NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

[P1i] Wyświetlacz non stop świeci podczas ładowania !?!?

W tym dziale dyskutujemy o telefonach UIQ - czyli opinie, zapowiedzi, zdjęcia itd.

Re: [P1i] Wyświetlacz non stop świeci podczas ładowania !?!?

Postprzez Ketchup » 6 marca 2008, o 14:39

Może się boi żeby mu LCD nie wyblakło :hyhy: .

Ja nie pamiętam kiedy ostatnio swojego wyłączyłem chyba przy zmianie softu restart był. Jeżeli ktoś się obawia nocny telefonów to zawsze można w tryb flight przestawić.
Ketchup
40%
40%

Mod.tel.: Touch HD + SE P1i
    WindowsXPFirefox

Postprzez butterfly » 6 marca 2008, o 15:08

Zaper napisał(a):wogule
w ogóle... ;)
Ketchup napisał(a):Może się boi żeby mu LCD nie wyblakło :hyhy:
:rotfl:
mireks napisał(a):bo mam wrażenie że to działanie może mi pomieszać w edycji tesktu.
To tylko wrażenie, nie pomiesza.
butterfly
40%
40%

Mod.tel.: P1i
FW: R6G04+
    WindowsXPOpera

Postprzez mireks » 6 marca 2008, o 15:10

Ketchup napisał(a):
mireks napisał(a):no i oczywiście zużwa się LCD (blaknie).

:zdziwko: :zdziwko: :hyhy: :rotfl: :rotfl: - nie mam więcej pytań kolego - jesteś moim mistrzuniem :padam:

ps. co do obsługi telefonu zakładam że jest to Twój pierwszy telefon UIQ3.

Ha ha ha! Ale śmieszne! Weź sobie Kolego jakiegokolwiek laptopa, kóry jest użytkowany intensywnie przez 3 lata i wówczas zobaczysz co to jest blaknięcie ekranu - zwyczajnie płowieją kolory w dodatku wysiada lampa podświetająca.
W telefonach nie ma lampy, ale są za to wysoko wydajne diody LED, które po jakimś padną bo są zaprojektowane tak aby przeżyć 2-3 krotnie telefon przy przeciętnym czasie korzystania. Jeśli będziesz je tak intensywnie, bezproduktywnie wykorzystywać (ładowarka na noc i 12h święcącego wyświetlacza), to nagle zobaczysz, że w jasny dzień jest trochę trudniej doczytać się czegokolwiek niż w innych okresach doby.

Tak - to jest mój pierwszy UIQ3, ale akurat sposób zarządzania podświetleniem nie ma bezpośredniego powiązania z Symbianem - to jest po prostu feler tego telefonu.

Pzdr
Mirek

[ Dodano: 2008-03-06, 14:12 ]
Zaper napisał(a):mireks, A po co wogule wylaczasz telefon?

Czy ja coś takiego gdzieś napisałem?
Nie wyłaczam telefonu - cały czas mowa o wgaszeniu wyświetlacza

Pzdr
Mirek
mireks
1%
1%

WindowsXPOpera

Postprzez Ketchup » 6 marca 2008, o 15:47

kolego mireks poproszę o jakieś linki popierające Twoje rewelacja - "nowego typu LCD blakną" - czekam z niecierpliwością na PW na jakieś materiały.
Bo mi i moim znajomym nic nie blaknie :).

ps. taka mała podpowiedź średni "life time" matrycy w TV to około 50 tys godzin co daje nam około 5-6 lat pracy non-stop 24 godzin :). Gdyby faktycznie tak blakły to Nokie 7650 z 2002 roku czy SE P800 już dawno by były ślepe :).
Ketchup
40%
40%

WindowsXPFirefox

Postprzez butterfly » 6 marca 2008, o 16:30

mireks napisał(a):Jeśli będziesz je tak intensywnie, bezproduktywnie wykorzystywać (ładowarka na noc i 12h święcącego wyświetlacza), to nagle zobaczysz, że w jasny dzień jest trochę trudniej doczytać się czegokolwiek niż w innych okresach doby.
No to daj na automatyczne ustawienia i nic Ci się świecić nie będzie, ani blaknąc tak samo... :hyhy: Coś za coś... :D
butterfly
40%
40%

Mod.tel.: P1i
FW: R6G04+
    WindowsXPOpera

Postprzez mireks » 7 marca 2008, o 09:15

Ketchup napisał(a):kolego mireks poproszę o jakieś linki popierające Twoje rewelacja - "nowego typu LCD blakną" - czekam z niecierpliwością na PW na jakieś materiały.
Bo mi i moim znajomym nic nie blaknie :).

ps. taka mała podpowiedź średni "life time" matrycy w TV to około 50 tys godzin co daje nam około 5-6 lat pracy non-stop 24 godzin :). Gdyby faktycznie tak blakły to Nokie 7650 z 2002 roku czy SE P800 już dawno by były ślepe :).

Linka Ci nie podrzucę i nawet nie zamierzam takich informacji szukać ponieważ mało jest prawdopodobne aby gdziekolwiek można było je znaleźć. Jeśli Cię takie rzeczy interesują, to zajrzyj do katalogów kilku producentów półprzewodników i zobacz jaki jest czas życia żródeł podświetlenia stosowanych w telefonach GSM w stosunku do zwykłych diod. Panel LCD stosowany w telewizorze tylko z pozoru jest taki sam jak w telefonie. To zupełnie inna technologia wykonania i działania. Porównywanie obydwu paneli nie ma żadnego sensu bo dla przykładu Twoja teoria rozbija się już o coś pośredniego: intensywnie wykorzystywanego laptopa - nie zaprzeczysz, że po czasie ekrany tracą soczystość kolorów, kontrast i jasność, o czym Ci już napisałem. To co jest w telefonach stosowane jest bliższe panelom z laptopów niż z TV.
Diody laserowe (bo zapewne takie są zastosowane w telefonie lub podobne, alternatywne żródło światła) są naprawdę wyżyłowanymi elementami i po jakimś czasie ich zdolność do emisji światła maleje. To nie są zwykłe LEDy. Wyświetlacze w Nokiach, kóre mają po 5-6 lat nie zdechły tylko z tego powodu, że jednak ten tryb wygaszenia ekranu w nich istnieje poniekąd niechcący, bo w innym wypadku akumulator wystarczyłby na 3-4h ciągłej pracy z podświetleniem. Więc Ty i Twoi koledzy tak esktremalnych warunków nie mieliście okazji przetestować co z w konsekwencji nasuwa wniosek, że Twoje twierdzenie z natury nie jest prawdą a raczej nie potwierdzonym fałszem. Gdyby wspomniane telefony były tak intensywnie wykorzystywane jak potencjalnie może mieć to miejsce w P1i w czasie felernego ładowania, to zważywszy na potrzebę ładowania telefonu co 3-4 dni podświetlenie jednak może częściowo zdechnąć a już szczególnie skutek będzie uciążliwy w słoneczny dzień. Od kilku już lat producenci nie mogą się uporać z problemem doświetlenia wyświetlacza w słoneczny dzień.
Taki telefon wykorzystuje się nie mniej niż dwa lata bo w zasadzie oferuje tyle co nic innego poza pocketpc zaoferować na dzień dzisiejszy nie może więc i potrzeba zmiany nie istnieje. Owszem Symbian i Windows Mobile są cały czas rozwijane, ale w rzeczy samej poza zmianą wersji i stabilności kompletnie nic nowego w nich nie dochodzi więc coś nowego najczęściej oznacza tylko inną obudowę lub inny rodzaj ikonek.

Dalszej dyskusji Tutaj nt. temat prowadzić nie będę. Jeśli masz jeszcze jakieś kontrargumenty, to pisz na PW.

Wszystkim pozostałym dzięuję za czas poświęcony na zweryfikowanie mojego problemu w swoich słuchawkach.

Pozdrawiam
Mirek
mireks
1%
1%

WindowsXPOpera

Postprzez Ketchup » 7 marca 2008, o 13:05

mireks napisał(a):Więc Ty i Twoi koledzy tak esktremalnych warunków nie mieliście okazji przetestować co z w konsekwencji nasuwa wniosek, że Twoje twierdzenie z natury nie jest prawdą a raczej nie potwierdzonym fałszem.

Widzisz jeden ze znajomych pracował w serwisie SE i na takie lcd się napatrzył - poza tym czasami zdarza mi się serwisować laptopy - padają inwertery i świetlówki ale na boga nie pisz że Ci LCD wyblaknie czy straci soczystość kolorów :rotfl: .

ps. dioda laserowa jak pewnie wiesz ma o wiele większy pobór mocy od LED ;) .
Ketchup
40%
40%

WindowsXPFirefox

Poprzednia strona

Powrót do Telefony UIQ