NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

[P1i] Wyświetlacz non stop świeci podczas ładowania !?!?

W tym dziale dyskutujemy o telefonach UIQ - czyli opinie, zapowiedzi, zdjęcia itd.

[P1i] Wyświetlacz non stop świeci podczas ładowania !?!?

Postprzez mireks » 5 marca 2008, o 23:48

Witam

Czy u Was też tak jest, że gdy podepniecie telefon do ładowaki, to non stop świeci podświetlenie wyświetlacza w telefonie dopóki jej się nie odepnie?
Czy można to jakoś wyłączyć nie ustawiając trybu Automatycznego jak poniżej?

Czy te typy tak mają czy może ja mam coś skopane w firmware?

Teraz mam takie ustawinie: Panel Sterowania -> Urządzenie -> Podświetlenie -> Zakładka "Ustawienia" -> Telefon = Włącz. Opcje Automatyczny wyłączyłem, bo za szybko gaśnie wyświetlacz i w dodatku w tym samym momencie blokuje się też klawiatura co jest cholernie niewygodne np gdy się przerwie na chwilę pisanie sms-a.

Proszę o info jak to jest u Was

Pzdr
Mirek
mireks
1%
1%

WindowsXPOpera

Re: [P1i] Wyświetlacz non stop świeci podczas ładowania !?!?

Postprzez azazel85 » 5 marca 2008, o 23:51

Blokowanie automatyczne klawiatury możesz wyłączyć i wtedy nie będzie Ci się blokować podczas pisania sms'a. Minusem tego jest to, że musisz pamiętać o jej zablokowaniu.

[ Dodano: 2008-03-05, 22:52 ]
U mnie ekran też się ciągle świeci podczas ładowania ;)
azazel85
50%
50%

WindowsXPFirefox

Postprzez mireks » 5 marca 2008, o 23:58

azazel85 napisał(a):
[ Dodano: 2008-03-05, 22:52 ]
U mnie ekran też się ciągle świeci podczas ładowania ;)

Dzięki za odpowiedź.
Z jednej strony mnie uspokoiłeś a z drugiej nie pocieszyłeś :( To jakieś spore przeoczenie programistów - jak można strzelić takiego bambola?

Czy w firmware, który udostęnia SonyEricsson jest to poprawione?
Czy jest sens go instalować w miejsce oryginalnego z Orange'a?

Pzdr
Mirek
mireks
1%
1%

WindowsXPOpera

Postprzez azazel85 » 6 marca 2008, o 00:03

Ja mam firmware od SE (niebrandowane) i się świeci. Nic nie poprawili. Ja się tylko zdziwiłem za pierwszym razem jak podłączyłem telefon do ładowarki a on mi się zaczął uruchamiać a później ekran się ciągle świecił. Później już się tym w ogóle nie przejmowałem :D. Orange podobno wypuściło "ulepszony" przez siebie najnowszy soft od SE. Jak chcesz możesz go zainstalować, nowy soft trochę przyspieszył telefon ;)
azazel85
50%
50%

WindowsXPFirefox

Postprzez mireks » 6 marca 2008, o 00:06

azazel85 napisał(a):Ja mam firmware od SE (niebrandowane) i się świeci. Nic nie poprawili. Ja się tylko zdziwiłem za pierwszym razem jak podłączyłem telefon do ładowarki a on mi się zaczął uruchamiać a później ekran się ciągle świecił. Później już się tym w ogóle nie przejmowałem :D. Orange podobno wypuściło "ulepszony" przez siebie najnowszy soft od SE. Jak chcesz możesz go zainstalować, nowy soft trochę przyspieszył telefon ;)

Masz na myśli polski orange?
Czy znajde go na stronie orange.pl?
mireks
1%
1%

WindowsXPOpera

Postprzez butterfly » 6 marca 2008, o 00:22

Nie powinien sie świecić. U mnie się nie świeci. Macie ustawione w ustawieniach podświetlenia na Automatyczne?

mireks napisał(a):Czy znajde go na stronie orange.pl?
Nieeeee, SEUSem tylko zaktualizujesz.
butterfly
40%
40%

Mod.tel.: P1i
FW: R6G04+
    WindowsXPOpera

Postprzez azazel85 » 6 marca 2008, o 00:34

A SEUS znajdziesz na stronach SE czyli http://www.sonyericsson.pl
azazel85
50%
50%

WindowsXPFirefox

Postprzez mireks » 6 marca 2008, o 00:55

azazel85 napisał(a):A SEUS znajdziesz na stronach SE czyli http://www.sonyericsson.pl

A co to jest ten SEUS - czy to jest ten plik, który waży 36 MB i jest tutaj:
http://www.sonyericsson.com/cws/support ... c=pl&lc=pl

On jest uniwersalny dla wszystkich telefonów - tak przynajmniej wynika z info na stronie.

do butterfly: Tryb Autoamtyczny mam wyłączony, bo za szybko gasnie ekran: po 30 sekundach. W dodatku on przygasa stopniowo także w dzień już po 10 sekundach prawie nic nie widać. Ten scenariusz podświetlenia jest nic nie wart...

pzdr
Mirek
mireks
1%
1%

WindowsXPOpera

Postprzez azazel85 » 6 marca 2008, o 01:08

To jest to. Instalujesz, uruchamiasz a później postępujesz zgodnie z obrazkami. Wszystko jest ładnie pokazane więc aktualizacja softu jest bardzo łatwa :D
azazel85
50%
50%

WindowsXPFirefox

Postprzez Ketchup » 6 marca 2008, o 09:02

mireks napisał(a):Tryb Autoamtyczny mam wyłączony, bo za szybko gasnie ekran: po 30 sekundach. W dodatku on przygasa stopniowo także w dzień już po 10 sekundach prawie nic nie widać. Ten scenariusz podświetlenia jest nic nie wart...

Właśnie sprawdziłem przy świetle dziennym - ekran ustawiony na 35 % - podświetlenie zaczyna się wygaszać po 15 sekundach, po 20 sekundach jest już ciemny.

Wg. mnie układ wygaszania podświetlania jest bardzo dobry, w każdej chwili np. pokrętłem ruszyć i znów mamy 15 sekund podświetlania. Osobiście nie zamierzam włączać na stałe podświetlania - po co ma się świecić przy ładowaniu.

ps. Proponuję do instrukcji zaglądać częściej :hyhy: ->panel sterowania->Ochrona->Blokady->automatyczna blokada klawiatury
Ketchup
40%
40%

Mod.tel.: Touch HD + SE P1i
    WindowsXPFirefox

Postprzez koart » 6 marca 2008, o 09:48

butterfly napisał(a):Nie powinien sie świecić. U mnie się nie świeci. Macie ustawione w ustawieniach podświetlenia na Automatyczne?

nie do konca tak jest jak mowisz:
1. swieci sie jesli ladujesz telefon wylaczony i wowczas dioda ladowania swieci sie na czerwono po zakonczeniu zmienia sie na kolor zielony, ale ekran wciaz sie swieci
2. jesli ladujesz wlaczony telefon to wowczas podswietlenie gasnie a dioda podczas ladowania i po jego zakonczeniu swieci sie na zielono

wydaje mi sie ze ktos z SE nie do konca to przemyslal ale tak to wlasnie jest :)
koart
40%
40%

WindowsXPFirefox

Postprzez butterfly » 6 marca 2008, o 11:17

koart, no wiem, ze tak i nie rozumiem zwiazku Twojego postu do mojego. Mowie tylko o tym ze ekran podczas ladowania nie powinnien sie swiecic i dlaczego, a nie o diodach.
butterfly
40%
40%

Mod.tel.: P1i
FW: R6G04+
    SymbianOSOpera

Postprzez mireks » 6 marca 2008, o 13:48

Ketchup napisał(a):
mireks napisał(a):Tryb Autoamtyczny mam wyłączony, bo za szybko gasnie ekran: po 30 sekundach. W dodatku on przygasa stopniowo także w dzień już po 10 sekundach prawie nic nie widać. Ten scenariusz podświetlenia jest nic nie wart...

Właśnie sprawdziłem przy świetle dziennym - ekran ustawiony na 35 % - podświetlenie zaczyna się wygaszać po 15 sekundach, po 20 sekundach jest już ciemny.

Wg. mnie układ wygaszania podświetlania jest bardzo dobry, w każdej chwili np. pokrętłem ruszyć i znów mamy 15 sekund podświetlania. Osobiście nie zamierzam włączać na stałe podświetlania - po co ma się świecić przy ładowaniu.

Ja mam całkowicie odmienne zdanie. Może gdyby ten ekran nie przygasał stopniowo tylko wyłączał się po 30 sekundach w trybie Automatycznym, to jeszcze byłoby to akceptowalne. Ale podczas pisania sms-a gdy na chwilę oderwie się wzrok od ekranu, juz za moment na wyświetlaczu jest pustka i kliknięcie jakimkolwiek klawiszem lub dotknięcie ekranu przynajmniej dla mnie jest niewygodne, bo mam wrażenie że to działanie może mi pomieszać w edycji tesktu.
Jeśli w dodatku masz autoblokadę klawiatury nomen omen bez możliwości ustalenia czasu reakcji (domyślnie 30sek), to wtedy już jest zupełna tragedia, bo trzeba odblokowywać ekran co mnie doprowadza do szewskiej pasji bo wymaga to naciśniecia gwiazdki i potwierdzenia albo przytrzymania bocznego klawisza "Cofnij". W sumie dało by się to jakoś przeżyć ale mając rysik w jednej ręce i telefon w drugiej zaczyna się żonglerka palcami, klawiszami i telefonem.

Najbardziej optymalny tryb podświetlenia to "Ręczny" bo on daje możliwość ustawienia czasu po jakim ekren się wyłaczy z dokładnością do 1 minuty. No ale ten tryb jest felerny, bo wraz z przyłączeniem ładowarki nie wiedzieć czemu z telefonu robi się cudak - ekran świeci się przez cały czas przyłączenia ładowarki co już w nocy nie jest takie rewelacyjne bo masz jasno w pokoju no i oczywiście zużwa się LCD (blaknie).
W trybie Automatycznym tego problemu nie ma, ale za to mocno pogarsza on ergonomię obsługi codziennej.
Jak nie urok to sraczka - i tak źle i tak nie dobrze.

ps. Proponuję do instrukcji zaglądać częściej :hyhy: ->panel sterowania->Ochrona->Blokady->automatyczna blokada klawiatury

Czytałem, czytałem i co z tego? Przetrzepałem już wszystkie zakamarki telefonu poza formatowaniem karty SD. Instrukcja jest bardzo enigmatyczna i w moim przekonaniu mało przydatna może z wyjętkiem kilku szczegółów do kórych intuicyjnie podejść się nie da bo inżynierowie programiści nie zrozumieli, że oprócz nich samych i beta testerów telefon będą używać użytkownicy w ilości wielokrotnie przewyższającej zatrudnionych w developmencie SE.

pzdr
Mirek
mireks
1%
1%

WindowsXPOpera

Postprzez Ketchup » 6 marca 2008, o 14:26

mireks napisał(a):no i oczywiście zużwa się LCD (blaknie).

:zdziwko: :zdziwko: :hyhy: :rotfl: :rotfl: - nie mam więcej pytań kolego - jesteś moim mistrzuniem :padam:

ps. co do obsługi telefonu zakładam że jest to Twój pierwszy telefon UIQ3.
Ketchup
40%
40%

Mod.tel.: Touch HD + SE P1i
    WindowsXPFirefox

Postprzez Zaper » 6 marca 2008, o 14:35

mireks, A po co wogule wylaczasz telefon? I tak przez cala noc straci na bateri 2-5% tylko. Jesli masz zawsze wlaczony telefon to podczas ladowania on przygasa.
Zaper
VIP
VIP

WindowsXPMSIE7

Następna strona

Powrót do Telefony UIQ