NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

Ankieta odnosnie telefonow SE z Symbian OS.

W tym dziale dyskutujemy o telefonach UIQ - czyli opinie, zapowiedzi, zdjęcia itd.

Ankieta odnosnie telefonow SE z Symbian OS.

Postprzez uncle_sony » 19 maja 2008, o 19:00

Ankieta ma na celu zebranie Waszych opini na temat telefonow Sony Ericsson z Symbianem.
Mam 3 pytania, na ktore chcialbym uzyskac odpowiedzi:

1. Co lubisz w telefonach SE z Symbianem?

2. Jakie sa Twoje ulubione funkcje?

3. Czego nie lubisz w telefonach SE z Symbianem?

4. Model telefonu, na ktorym bazujecie swoje opinie :

Prosze o odpowiedzi tylko na temat i od posiadaczy telefonow SE.

Z gory bardzo dziekuje za odpowiedzi!!

Pozdrawiam,
Rafal
Ostatnio edytowano 19 maja 2008, o 20:21 przez uncle_sony, łącznie edytowano 1 raz
uncle_sony
40%
40%

Mod.tel.: SE X1
    WindowsXPOpera

Re: Ankieta odnosnie telefonow SE z Symbian OS.

Postprzez JVoo » 19 maja 2008, o 20:12

1. W P990i lubiłem różne sposoby obsługi - dotyk, klapka, qwerty. Poza tym dobre wykonanie.
2. WiFi, Aparat z AF
3. Słabej prędkości działania, ekran dotykowy ma dziwną czułość i czasem trzeba go mocniej wcisnąć, i małej ilości pamięci RAM [poza P1i]
4. ? Najpierw pytania dotyczące ogółu telefonów, a potem odwołanie do konkretu? niech będzie P990i.
JVoo
100%
100%

Mod.tel.: Galaxy S2
    WindowsXPFirefox

Postprzez prart » 20 maja 2008, o 10:00

opinia bylego posiadacza P800, P900, P910, P990, M600, P1i ktory uciekl z tonacego okretu na S60v3 (N95 8GB):
1. dotykowy ekran - to jedyna rzecz, ktora trzyma ten sprzet na powierzchni
2. dotykowy ekran - poza nim brakuje mnostwa rzeczy (profile) albo sa one zle zrobione (np. cala konfiguracja sieci)
3. zla polityka wobec developerow (BARDZO malo aplikacji), sa oparte na przestarzalej platformie sprzetowej, w zasadzie nie zmienionej od czasow pierwszego z uiq3 p990 (poza ramem, ale tu juz nie mieli wyjscia) - w porowaniu ze sprzetami s60v3 i sa duzo wolniejsze, problemy z firmware po premierze i zbyt malo poprawek i aktualizacji (wsparcie w SE to jedna wielka kpina, porzucaja zbyt szybko prace nad firmware, a wyrzucanie z oficjalnych whitepapers funkcji ktorych sie nie udalo wprowadzic a ktore byly reklamowane to juz byl SKANDAL. albo akcja z firmware p990 w ktorym nie dzialal skrot przez przytrzymanie spacji - kto tam nad tym pracuje, amatorzy na praktykach? - tak zalosne ze az smieszne), przestarzale i nierozwijajace sie uiq (wychodza nowe wersje ktore za wiele nowego nie wnosza i slabo sie to rozwija, ale gdzie sa telefony z nimi?) - brak obslugi flash, svg, i in. - prehistoria. i inne o ktorych juz nie pisze bo nie chce sie denerwowac.
4. pytanie lekko niepotrzebne, bo jak narazie wszystkie dostepne UIQ3 sa zbudowane na tym samym systemie, interfejsie i sprzecie (tluka do znudzenia na przestrzalym procesorze) - bleeeeeeee. bierzesz do reki i (prawie) wszystko jest takie samo.

zeby to wszystko odbduwac, musieliby wydac sprzet ktory nie bedzie rownal do N95 (ktora ma juz swoje miesiace a tego SE jeszcze nie widac!) ale ja masakrowal nie tylko na papierze ale i w praktyce. prawdziwego killera jakim kiedys byl p800, ale wg mnie nie stac juz ich na to. prawde mowiac, to nie wyobrazam sobie jaka rakieta musialby byc ten zapowiadany P"costam", zebym wrocil do symbiana w wykonaniu SE...
prart
70%
70%

Mod.tel.: N900
FW: najnowsze
    WindowsXPOpera

Postprzez zuli007 » 20 maja 2008, o 15:18

1. W miare dobry aparat foto (P990i i nowsze), qwerty

2. Symbian jako system stanowi o ogromnej funkcjonalności urządzeń, zarzadzanie profilami głośności jest rewelacyjne i nie mam nadzieje, że się nie zmieni na takie jak jest w S60. funkcje których wymagam : dobre www

3. Bardzo mizerna platforma sprzętowa - wszystkie SE z Symbianem - bez wyjątku, brak tak trywialnej funkcji jak EDGE, konfiguracja WLAN`u (tragedia). Jak pisał poprzednik- Nokiowska platforma o którą są oparte N93/N95 i nowsze ma już swoje lata a mimo to wydajnością bije na głowę najnowsze dostępne rozwiązania SE - jak dla mnie to jest bardzo wielka wada tych urządzeń i przez to z nich zrezygnowałem.

4. P900, P990i, W950 i troszkę P1i.
zuli007
VIP
VIP

Mod.tel.: Milestone
    WindowsXPOpera

Postprzez jaras_ » 20 maja 2008, o 17:42

1.Dotykowy wyświetlacz, zdejmowana klapka, klawiatura qwerty, boczny suwak do blokady klawiatury (- b. przydatna i praktyczna funkcja), dioda informująca mie o nieodebranym połączeniu/smsie, elastyczność systemu, dobre zarządanie energią.

2. Dotykowy wyświetlacz, przeglądarka internetowa, możliwość odbierania i edytowania worda,excela, itd.

3. Brak EDGE, brak możliwości nagrywania rozmów telefonicznych, wolny system, mało RAM-u, długi czas uruchomiania się tel., brak funkcji latarki, standardowa przeglądarka mogłaby być lepsza, trudności w połączeniu sie za pośrednictwem wlan-u.

Posiadam P990i, to mój pierwszy sybian, chciałbym by i kolejny był ze stajni SE, bo polubiłem generalnie UIQ. Jednak wszystko zależy od tego jaki będzie prawdziwy następca mojej 990-tki..
jaras_
1%
1%

WindowsXPMSIE7

Postprzez Enter » 20 maja 2008, o 18:11

Na wstępie zaznaczę, że w pełni zgadzam się z @prart. Dorzucę też trochę od siebie:

1. - Dotykowy wyświetlacz (cecha, dla której kupiłem P990i mając nadzieję, że będzie to bardzo dobry produkt, jednak się zawiodłem)
- klawiatura qwerty (nie licząc serii W)
- przesuwany przycisk blokady klawiatury (tylko P990i)
- mrugająca dioda
- możliwość założenia lub zdjęcia klapki (tylko P990i)

2. - Dobrej jakości aparat fotograficzny (nie mówię tu o video)
- wi-fi (chociaż też nie jest tak kolorowo)
- czytnik pdf i quick office (chociaż kazdy symbian może to mieć)

Nie wiem czy coś jeszcze tu można dodać (bo o ekranie i klawiaturze wspomniałem już wyżej)

3. Teraz najciekawsza część:
- TRAGICZNY!!! support ze strony SE.
- brak nowych wersji firmware :dobani: (do N95 wciąż wydawane są nowe wersje)
- potężne błędy w firmware (w tym wyrzucanie z white papers nie działających funkcji)
- tak jak już pisał prart: beta testerami byli użytkownicy
- brak innowacji w nowszych telefonach
- tragiczna w porównaniu do Nokii jakość zapisu video
- wolne działanie telefonu
- słaby procesor
- mało ramu (pierwsza seria UIQ3)
- źle działający RDS
- brak obsługi Flasha
- brak wbudowanego GPSa
- mało programów dostępnych na UIQ
- błędy w polskiej lokalizacji (np. słynna funkcja "Wideotelef" :rotfl:
- słaba jakość dźwięku
- brak funkcji latarki
- i wiele wiele innych mniejszych błędów

edited: dorzucam jeszcze jedną rzecz, która mi się nie podoba:
- stale zmniejszający się rozmiar wyświetlacza - od 2,8" w P990i, przez 2,6" w P1i do 2,4" w nadchodzących modelach. Przy moich dużych palcach (gram na instrumencie) dotykowe 2,4" to mordowanie się przy obsłudze telefonu, a co za tym idzie - czynnik dyskwalifikujący dany model na miejscu. Rozumiem, że ma d-pada, ale jeżeli nie chcę go używać tylko wolę klikać w ekran??

4. SonyEricsson P990i

edited: co do postu niżej (miało nie być off topowych postów, dlatego dopisuję tutaj) ;)
Tutaj również podzielam opinię - P990i jest moim pierwszym smartphonem od SE i jednocześnie ostatnim telefonem SE jaki kiedykolwiek kupię. Również mam sentyment do tej marki (pierwszy własny telefon :D), ale to co pokazali przy UIQ3 to żenada.
No i tak jak zauważył Edek Łomiarz - w dziale UIQ nie dzieje się nic.
Ostatnio edytowano 20 maja 2008, o 21:19 przez Enter, łącznie edytowano 2 razy
+SanDisk Memory Stick Micro 4 GB
+Brando Ultra Clear
+SonyEricsson HPM-83
+SonyEricsson HPM-64 silver
+Zestaw GPS Wayfinder
Enter
50%
50%

Mod.tel.: SE P1i
FW: Najnowsze
    WindowsXPMaxthon

Postprzez Edek Łomiarz » 20 maja 2008, o 18:23

a ja po prostu przyłączę się do postów kolegów prart-a i Enter-a. Opisali wszystko, szczególnie wady, które spowodowały że P990i jest moim pierwszym i (o ile w SE nie nastąpi prawdziwa rewolucja) OSTATNIM ich smartfonem. Szkoda, gdyż zawsze miałem sentyment do tej marki, ale widać że pokazali już wszystko, co mieli do pokazania. Gdyby jeszcze szanowali swoich użytkowników dbając aby FW był możliwie dopracowany, ale to, co oddają użytkownikom to żenada. Szkoda.
PS. wystarczy spojrzeć ile ciekawego dzieje się w SymbianOS'owym dziale UIQ... nic
Edek Łomiarz
40%
40%

WindowsXPFirefox

Postprzez butterfly » 21 maja 2008, o 00:19

P1 nie ma wyświetlacza 2,6, tylko 2,55"
A na symbianosie się faktycznie nic nie dzieje, bo jest lepsze forum dotyczące uiq3 w sieci i tam naprawdę jest co czytać, czym się bawić i co testować.
butterfly
40%
40%

Mod.tel.: P1i
FW: R6G04+
    WindowsXPOpera

Postprzez doministry » 21 maja 2008, o 15:14

1. Dotykowy ekran, UI, menu, wygląd, qwerty. Możliwość dogrywania aplikacji. P990 jest mistrzem ergonomii i wielofunkcyjności. Dobry aparat. Dobre zachowanie podczas odbierania rozmowy. Złącze kart.
2. Wszystkie, z naciskiem na Aplikacje biurowe, mail, internet, aparat foto, rss, wlan, radio, organizator.
3. Konfiguracja Wlan, RAM w P990. No i drobne bugi.
4. Uiq3 - P990
P.S. Oj tak, są bardziej efektywne fora o UiQ. Choć tu też jest OK.
Myślę że wielu ludzi po prostu używa tela a nie bawi się.. Dla mnie to kieszonkowe biuro.
doministry
30%
30%

SymbianOSOpera

Postprzez nooki3 » 21 maja 2008, o 16:06

Mialem do tej pory cala mase urzadzen na Symbianie poczynajac od versji 6.0 konczac na 9.2 . P1i to moj pierwszy wlasny UIQ , mialem wczesniej przez pare dni p990i , nie przypadl mi do gustu glownie z powodu designu jak i powolnosci oprogramowania . P1i ma ciekawy i elegancki desgin, ale to rzecz gustu i jest szybsza o P990 ale nadal nie jest szybkim telefonem. Dziala troche szybciej niz stare edycje symbiana , niestety moze sie rownac z urzadzeniami opartymi na tej samej platformie 9.1 jedynie z innym interfejsem. Telefony oparte o 9.2 FP1 graja w calkowicie innej lidze.

Podoba mi sie dotykowy ekran i mozliwosci z tym zwiazane , tak samo jak dobry aparat , tutaj SE zawsze bylo jedne z najlepszych , chociaz Nokia i nawet Samsung go przescignely. Wady opisano juz wczesniej dlatego nie bede sie o nich rozpisywal a zgodze sie calkowicie z tymi ktore zostaly wymienione.

Jeszcze przez jakis czas pobawie sie P1i i napewno za jakis miesiac moze 2 telefon sprzedam i kupie cos z tradycyjnego S60v3 najpewniej bedzie to N82.
nooki3
1%
1%

WindowsXPMozilla

Postprzez trezio » 26 maja 2008, o 15:51

1. SE lubię za wszystko, jest dla mnie marką z którą jestem związany sentymentalnie, miałem wiele Ericssonów : juz nie pamiętam ale chyba GF 768 (taki zółty), oj kiedy to było :) . T65, T68i (już SE), T28 (pierwszy fon na rynku z baterią polimerową, to był dopiero telefonik :D , T39i(uwielbiałem te klapki) T630, K750i, K800, teraz P1i. Miałem też wiele, wiele telefonow Nokii, HTC i już sam nie pamiętam jakich jescze. SE cenię za to że jest inne od reszty producentów, czasem ta inność wychodzi im na złe czasem na dobre, ale dla mnie to plus.
2. Dotykowy ekran, niestety za mały, uważam że obecnie 2,8-3cale to minimum.Pomimo wielu i tutaj kładę nacisk na to słowo braków platforma UIQ jest dobra i uważam że powinna się rozwijać, w porównaniu do S60 jest niestety mało intuicyjna i zwykły użytkownik po kilku dniach zabawy i pojawiających się problemach z konfiguracją, pewnie da sobie spokój.
3. Błędy w oprogramowaniu, częste restarty (samoczynne) telefonu ...wystarczy na S60 tego nie ma, a miałem kilka fonów...
4. P1i

Podsumowując to świetny fon, ale dla takiej osoby jak ja, która lubi zabawę telefonem i nie zraża się przy często pojawiających się problemach.
Czekam na P5i czy coś innego co powali konkurencję i zagości w mojej kieszeni... :)
trezio
20%
20%

Mod.tel.: P1i E65 E50 Iphone3G
    WindowsXPOpera

Postprzez uncle_sony » 27 maja 2008, o 23:40

Dzieki wszystkim za pomoc. :hurra: :super:
Info zostanie przekazane dalej. :zabanowany:

Pozdrawiam.
Temak nieaktualny i mozna zamknac.
uncle_sony
40%
40%

Mod.tel.: SE X1
    WindowsXPOpera

Powrót do Telefony UIQ