NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

[SE] Co o nich myślicie?

W tym dziale dyskutujemy o telefonach UIQ - czyli opinie, zapowiedzi, zdjęcia itd.

[SE] Co o nich myślicie?

Postprzez Blood Btz » 1 czerwca 2009, o 07:22

Mam takie pytanie, co myślicie o tych telefonach? Wielokrotnie tu na forum spotkałem się z opinią, że jest to najgorsza marka. Jak tak to dlaczego, bo okiem zwykłego użytkownika mają dobrą cenę i parametry?
Blood Btz
20%
20%

Mod.tel.: N73
    WindowsXPFirefox

Re: [SE] Co o nich myślicie?

Postprzez Toldo » 1 czerwca 2009, o 09:52

Tu nie chodzi aż tak o markę (każdy ma swoje wyrobione zdanie o SE) ale bardziej o przestarzały, mało intuicyjny interfejs symbiana UIQ i nieporównywalnie (do s60) małą bazę oprogramowania. Jeśli o mnie chodzi to najlepiej chyba sony ericssonowi wyszły feature phone'y(bez OS) z serii walkman, tyle.
Pomocnik

Samsung GT-I8000 Omnia II 8GB | FW: 23135 Normal by Ryrzy | Radio: I8000NXXJD1 | Sony 8GB SDHC | AM 6.6 | Sim: Play
Toldo
70%
70%

Mod.tel.: Samsung Omnia II
FW: 23135
    WindowsVistaOpera

Postprzez x X x » 1 czerwca 2009, o 10:03

SE są zwykłymi, prostymi telefonami - po prostu :) Nie wiem skąd też tak wiele negatywnych opini. Są intuicyjne w obsłudze, w pełni modyfikowalne (można zmienić dosłownie wszystko), może czasem przysparzać problemów jedynie wykonanie, ale naprawde nie jest z tym źle. Zdjęcia stoją na wysokim poziomie. Dźwięk (zależnie od modelu) też. Wyświetlacze są ekstra (przykładowo W910i). Najnowsze oprogramowanie A2 jest jak dla mnie genialnie, ma dużo dodatkowych funkcji w porównaniu z wcześniejszyjmi, ładnie wygląda i animuje się (FP2 nie dorasta A2 do pięt). Prawda, są to szczegóły, ale szczegóły, na które niektórzy zwracają uwagę.

Co do serii, ostatnimi czasy seria W zeszła na psy. Dowodzi temu np. W910 który dźwiękowo jest mierny. I to, że SE nie dorzuca do swoich "muzycznych" telefonów normalnych wejść słuchawkowych. Dobra, jest jeden, ale kosztyja 2,5K...

Telefony świetnie odtwarzają JAVĘ, z którymi czasem nawet wszechsuper Symbian ma problemy.

Cóż jeszcze? Uważam, że opinia wyrobiona na forach jest po prostuzwyolbrzymiana, bo tak naprawdę jest to jedna z najlepszych marek w Europie.

Pozdrawiam
x X x
20%
20%

WindowsXPOpera

Postprzez Dominbik » 1 czerwca 2009, o 10:15

x X x napisał(a):Telefony świetnie odtwarzają JAVĘ, z którymi czasem nawet wszechsuper Symbian ma problemy.

Nie kpij sobie w tym momencie z Symbiana bo nie do javy został stworzony. Dopiero na sisach pokazuje swoją moc. W sumie trudno by było gdyby telefony bez OS-ów słabo obsługiwały jedyne programy na te telefony które są w javie....

Co do tematu to wiem że SE nie potrafi robić dżojstików w telefonach. Jakość wykonania OK. Teraz wiem że już nigdy nie kupił bym sobie SE albo jakiegoś bez OSa bo gdy zobaczyłem jakie możliwości daje Symbian to w porównaniu z tymi marnymi nakładkami softowymi jest to król.
Pozdrawiam; Dominbik
Dominbik
60%
60%

Mod.tel.: N79+E50
FW: AleWKtórym
    WindowsXPFirefox

Postprzez Toldo » 1 czerwca 2009, o 10:26

SE jest dobry jak ktoś ma główny telefon - z symbianem i potrzebuje drugiego telefonu typowo do dzwonienia (ja tak mam ale akurat mam Nokię). W tym się SE sprawdza ale jako główny telefon? Fajnie że można modyfikować ale, miałem W810, zmodyfikowałem do granic i po prostu przestał mi wystarczać i kompletnie się znudził...
Pomocnik

Samsung GT-I8000 Omnia II 8GB | FW: 23135 Normal by Ryrzy | Radio: I8000NXXJD1 | Sony 8GB SDHC | AM 6.6 | Sim: Play
Toldo
70%
70%

WindowsVistaOpera

Postprzez x X x » 1 czerwca 2009, o 10:53

Symbian i tak zostaje w tyle w porównaniu do WM. Fakt, jedyną opcją, którą Symbian wygrywa nad WM jest podstawowy wygląd, czego WM nie oferuje, ale w pozostałych opcjach i możliwościach to bezapelacyjnie WM jest na czele.

Ale bez off.

A dlaczego niby SE może być tylko głównym telefonem? Dobra, Tobie się znudził. A masa ludzi używa SE i jakoś im się nie nudzi, jest wystarczający, polecany i w sumie niezawodny. A chodzi tutaj bardziej o właśnie opinie "zwykłego użytkownika". Więc ja, jako zwykły użytkownik odpowiadam, że jest to chyba najlepsza marka bez markowego systemu na rynku. Co przebija wyglądem, funkcjonalnością os'a SE? Nokia? Motorola? LG? Samsung? ...

Widzisz, ja już mam drugiego Symbianowca. I jakoś szczególnie zachwycony nie jestem. Ot, zwykły telefon z trochę bardziej rozbudowanymi funkcjami. I z ciągłymi zamulaniami, co w końcu zacznie każdemu przeszkadzać.

Telefony świetnie odtwarzają JAVĘ, z którymi czasem nawet wszechsuper Symbian ma problemy.

Nie kpij sobie w tym momencie z Symbiana bo nie do javy został stworzony.

Ale cóż, fakt jest faktem. Z niczego sobie nie kpię, stwierdzam po prostu fakty.

A dżojstiki w SE też są ok. Ale cóż, chyba zbyt wiele ludzi nie umie się obchodzić z telefonem tak jak się powinno obchodzić, stąd tyle negatywnych opini.

Temat jest w dziale UIQ. Co do tego się nie wyopowiadam. Wyraziłem jedynie opinie na temat zwykłych, farbycznych oesów SE :) Pozdrawiam :)
x X x
20%
20%

WindowsXPOpera

Postprzez Toldo » 1 czerwca 2009, o 11:11

x X x napisał(a):Dobra, Tobie się znudził. A masa ludzi używa SE i jakoś im się nie nudzi, jest wystarczający, polecany i w sumie niezawodny. A chodzi tutaj bardziej o właśnie opinie "zwykłego użytkownika".

Zwykły użytkownik któremu operator wciska SE za złotówkę nie jest wiarygodny. Taki użytkownik po prostu nie ma pojęcia o symbianie, nawet jeśli ma taki telefon to nie wie co w nim siedzi. Wogóle nie ma co porównywać symbiana do os'a SE bo to dwie różne klasy i nie wyrażam tu zdania że os SE jest do d bo nie jest. Każdy wybiera to co lubi. Jest różnica między świadomym zwykłym użytkownikiem a tym co wyżej wspomniałem.

I z ciągłymi zamulaniami, co w końcu zacznie każdemu przeszkadzać.

Wiesz, to zależy jaki masz model bo w większości najnowszych modeli nie istnieje coś takiego jak zamulenie...

Swoją drogą skoro temat jest w UIQ to myślałem że chodzi o SE z UIQ a tu jednak nie. Może jakiś Moderator przeniesie do odpowiedniego działu?
Pomocnik

Toldo
70%
70%

WindowsVistaOpera

Postprzez Magik » 1 czerwca 2009, o 11:14

Posiadam obecnie Xperie, ale ją wykonał HTC :] I nie narzekam na jakość wykonania.Ładnie złożona konstrukcja, nic nie odpada, nic nie trzeszczy...tylko jak macha się obudową to w jakimś miejscu jakby coś "latało" w środku obudowy :P Z tego co wiem to nie tylko ja tak mam, ale inni użytkownicy również.

Co do działu.Myślę, że może tu zostać ten temat.UIQ'i to przecież głównie SE.
Jak jakiś mod uzna, że jest inaczej niech przenosi.
Magik, de Lowe,niepoprawny szlachcic,oportunista,czarodziej Sx1.pl,SoS.pl i PDAforum.pl,wojownik o sprawę Polską.
Magik
Moderator
Moderator

Mod.tel.: n900 BA N-GageQD SX1
    WindowsXPSafari

Postprzez uncle_sony » 1 czerwca 2009, o 23:17

ja szczescia do x1 niestety nie mialem (obudowa pekla)... ale za to P1 (tez tel z systemem :niepewny: ) sluzy mi dzielnie juz ponad 2 lata. Pare upadkow zaliczyl, troche otarc ma, ale dziala. Wystarcza do dzwonienia a nawet i do troche wiecej...
jakis rok temu dalem swojej matuli jeden z najtanszych telefonow od SE (ale za to z klapka ;) ) - z320. Telefon zaliczyl kilkakrotnie upadki i zalanie woda... ciagle dziala. Tesciowa natomias chciala samsunga, rowniez z klapka i niedrogiego (nie pamietam modelu)... miesiac czasu i telefon szlag trafil po jednym upadku.
Takze z ta jakoscia wcale nie jest tak do konca prosto. Duzo zalezy od danego modelu i serii produkcyjnej. Ja mimo wszystko SE lubie i chociaz uiq upadlo, to P1i ma cos w sobie,co sprawia ze do niego powracam...
uncle_sony
40%
40%

Mod.tel.: SE X1
    WindowsXPFirefox

Postprzez Enter » 5 czerwca 2009, o 22:32

Zgadzam się z wujkiem :) Miałem P990i przez prawie dwa lata, a gdy stwierdziłem że wypadaloby kupić coś nowszego po dość długich rozważaniach doszedłem do wniosku, że kupię P1i. Nie zawiodłem się. Telefon oferuje mi to, czego oczekuje: dotykowy ekran, wygodne qwerty, dużo ramu, dobry aparat i dźwięk (po wgraniu akustyki jest jeszcze lepiej). Pomijam fakt, że SE nie wyposaża telefonów w mini jacka, bo w HPM-83 takie gniazdko przy pilocie mam ;) Dla mnie UIQ3 jest w zasadzie platformą niezastąpioną, której S60 (pod względem obsługi i braku podstawowych dla mnie funkcji) nie dorasta do pięt.

Przed P1i miałem SE T230i, K300i i P990i. W domu używane są jeszcze K310i i K770i i naprawdę nie ma co czepiać się jakości wykonania tych modeli. W K300i po ponad 3 latach joy działa dalej bez problemu. K310i ma ponad 2 lata i również nic mu nie jest, więc jeżeli ktoś się normalnie obchodzi z telefonem to będzie mu służył na długie lata :)
+SanDisk Memory Stick Micro 4 GB
+Brando Ultra Clear
+SonyEricsson HPM-83
+SonyEricsson HPM-64 silver
+Zestaw GPS Wayfinder
Enter
50%
50%

Mod.tel.: SE P1i
FW: Najnowsze
    unknownOpera

Postprzez butterfly » 6 czerwca 2009, o 12:41

Na forum faktycznie można przeczytać opinie, że jest to najgorsza marka, ale to tylko dlatego, że wypowiadają się tu w większości użytkownicy SE z systemem uiq, a nie wszystkim pasuje ten system. Ja tam jestem zadowolona i nie narzekam, nie ma nawet aktualnie modelu na jaki bym chciała zamienić swoją pejedynkę. A reszta SE? Są modele lepsze i gorsze, jak w Nokii czy innej marce. Wg mnie SE jest ok. :ok:
butterfly
40%
40%

Mod.tel.: P1i
FW: R6G04+
    WindowsXPOpera

Postprzez jędrek18 » 17 lipca 2009, o 14:08

Z tym, że w SE
x X x napisał(a):Zdjęcia stoją na wysokim poziomie.
nie mogę się zgodzić. Porównywałem jakość zdjęć K550i (który ma autofocus) z E51 (bez wspomnianego udogodnienia) i w Nokii zdjęcie wyszło wyraźniejsze. Porównałem także K800i z N73 i znów Nokia była górą.
Mogę się zgodzić z tym że SE są baaardzo wytrzymałe :D . Kolega ma K700i i nie dba o niego szczególnie, kilka razy wpadał mu do wody, raz do kałuży, ogólnie bardzo zmasakrowany ale dalej działa (po wysuszeniu).
jędrek18
30%
30%

Mod.tel.: N85 E52 E51 i N73 ME
FW: 31.002
    WindowsXPFirefox

Postprzez dejko » 17 lipca 2009, o 14:24

Czy ten temat nie był już wałkowany kiedyś?

Co do e51 i SE, to chyba ta k550i była jakaś popsuta. W jednym z testów dałem fotkę porównawczą N81 (robi lepsze zdjecia niż E51) i mojego p990. Różnice były na korzyść p990, który fotki robi gorsze od k750i. Było to widać nawet na miniaturze.

Inna sprawa, ze SE są wrażliwe na ruch. Jakiś chyba stosunkowo długi czas "naświetlania", bo telefony są wrażliwe na drgania i wstrząsy (rozmazane zdjecia). Ten sam problem był z N96 - ale tam mniejszy i głównie przez kiepski przycisk aparatu. Minęła spora chwila, zanim sie nauczyłem robić zdjecia p990 tak, żeby wychodziły dobrze.

Dla mnie UIQ3 jest w zasadzie platformą niezastąpioną, której S60 (pod względem obsługi i braku podstawowych dla mnie funkcji) nie dorasta do pięt.

A u mnie np. odwrotnie, chociaż nie uważam s60 za ideał, to przy UIQ wydaje się być platformą znacznie dojrzalszą.
dejko
VIP
VIP

Mod.tel.: E71
FW: 410.21.010
    WindowsVistaFirefox

Postprzez Dominbik » 17 lipca 2009, o 15:42

dejko napisał(a):Co do e51 i SE, to chyba ta k550i była jakaś popsuta

Właśnie. Moim zdaniem k550i robi lepsze zdjęcia. E51 jak na serię biznes jest ok ale nie ma się co oszukiwać że są po prostu słabe.

dejko napisał(a):
Dla mnie UIQ3 jest w zasadzie platformą niezastąpioną, której S60 (pod względem obsługi i braku podstawowych dla mnie funkcji) nie dorasta do pięt.

A u mnie np. odwrotnie, chociaż nie uważam s60 za ideał, to przy UIQ wydaje się być platformą znacznie dojrzalszą.

hmm... czy UIQ nie jest czasem budowany na S60 ?
Nie miałem styczności z UIQ ale z tego co widzę (nie rozwija się, mało aplikacji itd...) to jednak S60 :]
Dominbik
60%
60%

Mod.tel.: N79+E50
FW: AleWKtórym
    WindowsXPFirefox

Postprzez Magik » 17 lipca 2009, o 15:45

Czy ten temat nie był już wałkowany kiedyś?

Możliwe.

Nie miałem styczności z UIQ ale z tego co widzę (nie rozwija się, mało aplikacji itd...) to jednak S60

Wszystkie najpotrzebniejsze aplikacje są, więc nie widzę problemu dla kogoś kto nie musi instalować coś nowego nonstop.
Magik, de Lowe,niepoprawny szlachcic,oportunista,czarodziej Sx1.pl,SoS.pl i PDAforum.pl,wojownik o sprawę Polską.
Magik
Moderator
Moderator

Mod.tel.: n900 BA N-GageQD SX1
    WindowsXPSafari

Następna strona

Powrót do Telefony UIQ