NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

[M600] Opinie

W tym dziale dyskutujemy o telefonach UIQ - czyli opinie, zapowiedzi, zdjęcia itd.

Re: [M600] Opinie

Postprzez adrian.c93 » 1 listopada 2007, o 14:00

M600i niestety nie mam, ale mam m610i, telefonik super, nie wiesza się mimo iż prototyp, posiada wlan i ma 2 razy większą wbudowaną pamięć ;] Telefon ten mogę w 100%polecić...
adrian.c93
1%
1%

WindowsXPFirefox

Postprzez FOXIK » 4 listopada 2007, o 01:05

Czy po aktualizacji softu, tracą się wszystkie dane typu: zainstalowane motywy, programy, ustawienia itp. (oczywiście mowa o zainstalowanych aplikacjach na telefonie).

Oraz co określa wersje softu w SE ?

Bo w tym artykule jest napisane, że wersje softu określa, wersja organizera. Natomiast w spisie aktualnych wersji softów, najnowszą wersja softu dla M600 jest: R9F011
A jest to wersja softu telefonu, a nie organizera, więc gdzieś tu jest błąd !
FOXIK
40%
40%

Mod.tel.: SE P1i
FW: R6G04
    WindowsXPFirefox

Postprzez Zaper » 4 listopada 2007, o 10:49

Tak traci sei wszystkie dane, aplikacje z pamieci wewnetrznej. Wersja organizera okresla wersje oprogramowania telefonu. Tam jest maly blad. Najnowsza wersja oprogramowania to R6A16.
Zaper
VIP
VIP

WindowsXPMSIE7

Postprzez Dziedziel » 4 listopada 2007, o 10:58

Tak traci sei wszystkie dane, aplikacje z pamieci wewnetrznej. Wersja organizera okresla wersje oprogramowania telefonu. Tam jest maly blad. Najnowsza wersja oprogramowania to R6A16.

Dlaczego?? To ja przesłałem red'owi te dane. Po aktualizacji SEUS, telefon właśnie do tej wersji się zaktualizował. Chodzi o wersje oprogramowania telefonu: R9F011, a tego dotyczy cały artykuł przecież.

Akcesoria: Ładowarka | 4GB | Papiery | Pudełko
Operator: Play: Fresh

Pozdrawiam Dziedziel
Dziedziel
50%
50%

Mod.tel.: Nokia E72
FW: 52.005
    WindowsXPFirefox

Postprzez Zaper » 4 listopada 2007, o 11:39

Dziedziel, Zauwaz ze nawet zulii007 napisal co jest wersja oprogramowania. Wersja oprogramowanai przypisuje sie organizatorowi.
Zaper
VIP
VIP

WindowsXPMSIE7

Postprzez Dziedziel » 4 listopada 2007, o 13:42

Dziedziel, Zauwaz ze nawet zulii007 napisal co jest wersja oprogramowania. Wersja oprogramowanai przypisuje sie organizatorowi.
Aha. Ja napisałem redowi cały tekst z informacji o telefonie i dlatego się teraz pomyliłem. Pozatym na tej stronie są aktualne wersje: http://uiq3.sourceforge.net/wiki/index.php/CDA/M600i
I mały ot:
Można też wprowadzić do listy p1i: http://uiq3.sourceforge.net/wiki/index.php/CDA/P1i

Akcesoria: Ładowarka | 4GB | Papiery | Pudełko
Operator: Play: Fresh

Pozdrawiam Dziedziel
Dziedziel
50%
50%

Mod.tel.: Nokia E72
FW: 52.005
    WindowsXPFirefox

Postprzez Zaper » 4 listopada 2007, o 16:25

Moze tak krotko i zwiezle.

Organizer – jest to całe oprogramowanie jakie znajduję się w telefonie. Czyli jest to nasz system po którym się poruszamy mowiac tak prosciej. Nie będę opisywać co oznacza dana litera bo to nie ma sensu.

Telefon – te oprogramowanie odpowiada za obsługę wszystkich części: nadajnika, chip GSM, sieci GPRS/UTMS. Traktuje się tą wersje równorzędnie z wersją organizera.

Bluetooth – oprogramowanie sterujące urządzenie Bluetooth

Ogólnie przyjęło się że wersja Organizera odpowiada ze wersje oprogramowania. Ponieważ ta część uważana jest za najważniejsza oraz w niej najczęściej dochodzi do zmian. Wszystkie aktualizacje, pakiety językowe itp. Za to odpowiedzialna jest wersja Organizera. Czasami wspomina się wersje CDA. Ona zmienia się w zależności od kraju i operatora. Oznacza to modyfikacje wprowadzone od telefonu które może wprowadzić operator bądź kraj. Mogą być zapisane modyfikacje co do informacje o powitaniu, zakładek WWW itp.

Wersja organizera przyjęła się wszędzie na portal i forach dyskusyjnych (esato, my-symbian, .itp)
Zaper
VIP
VIP

WindowsXPMSIE7

Postprzez FOXIK » 18 listopada 2007, o 12:21

Ok, dzięki. Ktoś kiedyś się jeszcze pytał co to jest ten niebieski pasek z tyłu telefonu. Tam znajduję się głośnik :)
FOXIK
40%
40%

Mod.tel.: SE P1i
FW: R6G04
    WindowsXPFirefox

Postprzez TaO » 13 marca 2008, o 21:38

Dawno nie bylo zadnyhc info o tym modelu a Ja wlasnie potrzebuje troche informacji o nim ;)

Moglby ktos wypisac minusy tego telefonu i jego awaryjnosc ? czy cos pada etc. Rownierz za informacje w kwestii wykonania bylbym wdzieczny. Ostatnie pytanie.. jak dziala na nim TomTom ? Mialem N6120c i dobrze wszystko chodzi, czy tak tez bedzie na M600i ?
TaO
40%
40%

Mod.tel.: E71
FW: v300.21.01
    WindowsXPOpera

Postprzez eR » 18 marca 2008, o 00:17

TomTom smiga swietnie ,glownie pod gps kupowalem symbianowca.
Wady? Moglby byc szybszy,widocznosc ekranu w sloneczne dni,cichy budzik w najnowszym sofcie i czeste gubienie rysika.
Swojego telefonu nie szanuje wcale,obawialem sie poczatkowo o trwalosc ekranu , przeszlo mi po kilku konkretnych wysypkach.Brak mi tylko wifi.
Jesli mialbym kupowac znowu cos za mala kase wybralbym m600 jeszcze raz.
Najwiekszy moj blad to zakup karty 1gb,gdzie wiekszosc to tomtom.
eR
1%
1%

WindowsXPFirefox

Postprzez piotrek_kielak » 20 marca 2008, o 22:43

Potwierdzam w 100%
Podstawowa wada to szybkość i widoczność ekranu w w słońcu, no i moim zdaniem wyjście słuchawkowe jest trochę za ciche.
piotrek_kielak
1%
1%

WindowsXPFirefox

Postprzez TaO » 20 marca 2008, o 23:44

Od kilku dni mam juz M600i, nie powiem jest dobrze. Coraz szybciej pisze na klawiaturce i przyzwyczajam sie do softu, szybkos nie jest moze najwieksza... ale nie jest tez az tak zle. W zestawie mam karte 4gb wiec miejsca nie brakuje.

Narazie sie mecze z uruchomieniem netu przez bluetooth -> Pan, wie ktos moze jak to zrobic ?
TaO
40%
40%

Mod.tel.: E71
FW: v300.21.01
    WindowsXPOpera

Postprzez zuli007 » 21 marca 2008, o 11:53

TaO, to nie jest temat o internecie przez BT!
zuli007
VIP
VIP

Mod.tel.: Milestone
    WindowsXPOpera

Postprzez gutboj » 11 kwietnia 2008, o 12:58

Witam, jak jest właściwie z UMTS w tym telefonie? Chwilowo go używam, bo oddaje N80 do serwisu i zauważyłem, że nie ma w nim opcji złączenia 3G na stałe (chyba, bo może się mylę?). Poza tym porównałem siłę sygnału 3G z P1i, który ma koleżanka i widzę, że jak u niej są np 3 kreski to na M600 tylko jedna. Generalnie w budynkach (W-wa) to dość słabo łapie 3G i w zasadzie ciągle jest w GPRS. Czy użytkownicy M600 to potwierdzają, czy może akurat ten egzemplarz jakoś słabo "łapie" 3G?
Z góry dzięki za odpowiedź.
Dodam swoje opinię: Bardzo fajny, minimalistyczny/elegancki look, ekran dotykowy to też duża zaleta. Brak Wi-fi nie jest jakąś tragiczną wadą (używam notebooka) ale jakiś aparat (nawet tylko 2 mega) by się przydał. Z mojego punktu widzenia brak EDGE to największa porażka (tym bardziej, że słabo łapie 3G) ale w przypadku SE to ma to podłoże w ich dziwnej strategi dot. stosowania tej technologii, o której sporo na forum już było. Na szczęście w ostatnim czasie chyba coś się w tej materii zmienia. Jak mi się spodoba to być może wrócę do SE i kupię P1i albo poczekam na X1 (ale to już nie Symbianowiec będzie ;) )
N80 mam już chyba dosyć :zly:

EDIT: zdałem sobie sprawę, że ten wspomniany P1i jest w Orange a ja mam Erę i różna siła sygnału 3G mogła (na pewno) wynikać z różnic w lokalnej (W-wa, Służew) infrastrukturze 3G tych akurat operatorów.
gutboj
1%
1%

WindowsXPFirefox

Postprzez Manovar » 11 kwietnia 2008, o 23:42

M600i to bardzo fajny telefon.:) Używałem go przez 4 miesiące. Bardzo go lubiłem. Miał dla mnie tylko kilka wad. Wad dla mnie. Szczególnie brak aparatu i rozmów wideo, bo net w 3G nawet fajnie chodził. Polecam bardzo ten telefon.
Manovar
60%
60%

Mod.tel.: N95 8GB+iPhone3G
    WindowsXPMSIE7

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Telefony UIQ