NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

[M600] Opinie

W tym dziale dyskutujemy o telefonach UIQ - czyli opinie, zapowiedzi, zdjęcia itd.

Re: [M600] Opinie

Postprzez uncle_sony » 11 kwietnia 2008, o 23:57

gutboj napisał(a): Jak mi się spodoba to być może wrócę do SE i kupię P1i albo poczekam na X1 (ale to już nie Symbianowiec będzie ;) )

na X1 to sonie jeszcze sporo poczekasz :)
dlugo oj dlugo.

M600 uzywalem troszke i bardzo go lubilem, moim zdaniem bardzo fajny telefon, ale jednak troche juz sedziwy.
moim zdaniem jak masz wybor i chcesz symbiana to bierz P1 albo poczekaj kilka tygodni na G900, a za kilka miesiecy P(next)... :ok:
uncle_sony
40%
40%

Mod.tel.: SE X1
    WindowsXPOpera

Postprzez gutboj » 12 kwietnia 2008, o 00:06

Rzeczywiście, ten G900 wygląda obiecująco.
Kilka tygodni do premiery sklepowej to 2-3 czy może 8-9 ;)
Czy ten telefon ma EDGE bo nie wyczytałem tego w specyfikacji?
gutboj
1%
1%

WindowsXPFirefox

Postprzez uncle_sony » 12 kwietnia 2008, o 00:21

gutboj napisał(a):Rzeczywiście, ten G900 wygląda obiecująco.

mialem w rece wersje EDGE przeznaczona na chinski rynek, wiec prawdopodobnie bedzie :)

jesli chodzi o dostepnosc to, tu w Szwecji bedzie za 2 - 3 tygodnie,
wiec mozliwe, ze w Polsce tez juz niedlugo..
Ostatnio edytowano 12 kwietnia 2008, o 08:05 przez uncle_sony, łącznie edytowano 1 raz
uncle_sony
40%
40%

Mod.tel.: SE X1
    WindowsXPOpera

Postprzez gutboj » 12 kwietnia 2008, o 00:42

uncle_sony napisał(a):
gutboj napisał(a):Rzeczywiście, ten G900 wygląda obiecująco.

mialem w rece wersje EDGE przeznaczona na chinski rynek, wiec prawdopodobnie bedzie :)

Tak sobie myślę, że ten G900 być może stanie się hitem. Nie jest to oczywiście high-endowy telefon dla największych maniaków ale naprawdę jest mało rzeczy, do których można się przyczepić.
I przy swoim sporym "wypasie" jest naprawdę mały i lekki co dla wielu ma znaczenie.
gutboj
1%
1%

WindowsXPFirefox

Postprzez gutboj » 16 kwietnia 2008, o 00:45

Jeszcze kilka opinii/uwag n/t "staruszka" M600i (może ktoś będzie zainteresowany bo tak jak ja niespodziewanie zacznie użytkować ten model).
1. Oczywiście można na "twardo" wybrać sieć 3G - nie jest tak jak myślałem kilka postów wyżej (za szybko opinia, za mało praktyki z tym telefonem :zawstydzony: )
2. Bateria mimo wszystko dość średnia - jakieś 1,5 dnia przy średnio-intensywnym biznesowym użytkowaniu. Telefon przez część dnia jest w sieci 3G i może to powoduje taki wynik? Spróbuję go używać przez jakiś czas tylko w GSM - może będzie dłużej?
3. Słaba jakość dźwięku (muzyka) z dołączonych słuchawek (bądź też słaby player?). Nie wiem, ale przeciętna Nokia mojej żony (6300) daje o niebo lepszy dźwięk na firmowych słuchawkach. No ale to w zamyśle jest model biznesowy a nie Walkman.

Takie pytanie; po kompletnym wyładowaniu baterii (do wyłączenia telefonu) i po załączeniu ponownym, pojawia się napis "wymień baterię główną". Czy to znaczy, że bateria jest uszkodzona/wyeksploatowana?

Pozdrawiam
gutboj
1%
1%

WindowsXPFirefox

Postprzez MarcinZ » 20 kwietnia 2008, o 13:04

Witam, mam pytanko do użytkowników SE M600i jak się sprawuje ta nietypowa klawiatura qwerty?? chodzi mi czy nie ma problemów z pisaniem smsków? obsługuje się ją wygodnie? nie zdarzają się pomyłki w pisaniu (chcąc kliknąć np A faktycznie kliknie się A a nie np S)

Z góry dzięki za odp. Powoli myślę o zmianie telefonu na właśnie SE M600.

Jeśli ktoś w trakcie użytkowania M600 znalazł jakieś wady, które mu przeszkadzają to proszę niech napisze w tym wątku.
MarcinZ
40%
40%

WindowsXPFirefox

Postprzez FOXIK » 20 kwietnia 2008, o 13:16

Piszę się znakomicie, o wiele wygodniej niż na QWERTY np. z P910i :)
FOXIK
40%
40%

Mod.tel.: SE P1i
FW: R6G04
    WindowsXPFirefox

Postprzez Manovar » 20 kwietnia 2008, o 19:27

Według mnie to rozwiązanie klawiatury jest całkiem fajne, chociaż może na początku wymagać trochę wprawy. Na P990i też się wygodnie pisało, ale guziczki były strasznie małe. Tutaj guziki są dość duże. Ja zanim kupiełm sobie ten telefon (M600i), to najpierw przetestowałem go w Media Markt. Teraz go tam trudniej znaleźć, ale możesz zobaczyć P1i, który ma taką samą klawiaturę.
Manovar
60%
60%

Mod.tel.: N95 8GB+iPhone3G
    MandrivaFirefox

Postprzez gutboj » 20 kwietnia 2008, o 20:38

Z klawiaturą qwerty to potwierdzam, początki są ciężkie, ale po pewnym czasie można się przyzwyczaić i nawet uznać ją za fajne rozwiązanie. Dla mnie jednak więcej zalet (w zakresie pisania) ma patent ekran dotykowy/rysik. Zresztą SE chyba też to dostrzega ponieważ są modele (będą też nowe jak np. G900) bez klawiatury qwerty a z ekranem dotykowym.
Po dość krótkim użytkowaniu tego telefonu uważam (z mojego punktu widzenia), że największe jego zalety to;
1. Duży i DOTYKOWY ekran, ułatwiający pisanie sms'ów, maili, przeglądanie stron (fajny RSS) oraz czytanie i edycję dokumentów.
2. Elegancki wygląd
3. W stosunku do możliwości/wielkości ekranu dość niewielka waga i gabaryty.

P.S. Ten model chyba dożywa swych rynkowych dni (niewiele sklepów ma go już w ofercie). W obecnej chwili dla większości kupujących (nawet tych czysto biznesowych) brak aparatu (nawet podłej jakości) staje się dyskwalifikujący. Wi-Fi też powoli (w segmencie biznes) staje się standardem. P1i ma to wszystko ale moim zdaniem jego design nie jest już tak minimalistyczny i elegancki jak w M600.
gutboj
1%
1%

WindowsXPFirefox

Postprzez Manovar » 20 kwietnia 2008, o 22:22

Właśnie, jeśli chodzi o maile, to też wbudowany program umożliwia oglądanie ich w HTMLu, a nie tak jak w Nokiach (przynajmniej z symbianem 2), że email był widziany w trybie tekstowym, bez zmiany wielkości czcionki, czy kolorów. Dopiero otwarcie emaila Operą umożliwiało zobaczenie go w pełnej krasie. W M600i nic nie trzeba robić, maila widać tak jak trzeba. Szkoda tylko, że nie da się pisać maila w HTMLu.
Manovar
60%
60%

Mod.tel.: N95 8GB+iPhone3G
    MandrivaFirefox

Postprzez weredzik » 22 lutego 2009, o 20:42

mojego m600i posiadam już około roku iuważam go za bardzo dobry telefon. Piszecie że to model biznesowy( bo ofc takim jest) a ja z biznesem nie mam nic wspólnego, ale dzięki dobremu, dużemu ekranowi wg mnie bardzo dobrze nadaje się do multimedii, tak jak już było pisane wyżej, ma świetną klawiature, bardzo wygodną do pisania sms, maili. Jakością dźwięku wcale nie odstępuje stricte muzycznemu w950i (może to za sprawą dogranego Walkman'a?). Dziwi mnie tylko słabe działanie gier 3d, mimo że ma akcelerator graficzny..., choć podejrzewam że to wina słabiutkiego procesora,
Brakiem aparatu wcale się nie przejmuje, gdyż takowy w telefonie jest mi nie potrzebny, ;)
A, na dodatek jest wytrzymałym urządzeniem, przyżył kilka cięższych upadków, często był noszony w kieszeni razem z kluczami, a nie ma ANI JEDNEJ glębszej rysy na obudowie( jedynie jakieś 2-3mm zejście farby na tej srebnej obrawce). Ekran wyglada jak nowy :szok:

Po za tym uważam go za najładniejszy tel z UIQ ;)
weredzik
10%
10%

Mod.tel.: n81
    WindowsXPFirefox

Poprzednia strona

Powrót do Telefony UIQ