NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

[P990] Wrażenia oraz opinie z użytkowania

W tym dziale dyskutujemy o telefonach UIQ - czyli opinie, zapowiedzi, zdjęcia itd.

Re: [P990] Wrażenia oraz opinie z użytkowania

Postprzez zuli007 » 9 grudnia 2007, o 12:03

JVoo, Niemozliwe, inne urządzenia działały- tylko P990i miał problem.
zuli007
VIP
VIP

Mod.tel.: Milestone
    WindowsXPOpera

Postprzez doministry » 9 grudnia 2007, o 13:49

@AIONik
@reszta
Nie probowalem netu w plejadzie.
Ale jak juz ktos wczesniej pisal, jest wiele polaczen gdzie trzeba wpisac ten MAC. Komunikat ktory ci sie pokazuje - AIONik - dokladnie swiadczy o jakims braku ustawien.
Tez to nieraz mialem.
Tymczasem w mojej ulubionej kawiarni w Wwie Wlan na P990 hula jak torpeda. To samo u kumpla w domu, wpisalem klucz i hopsa, dzialal rewelacyjnie. Wiec nie zawsze jest to sprawa P990 bo czesto sie laczylem bez problemu, zreszta inni tutaj takze.
Apropos latwosci ustawien - jesli hotspot jest dostepny dla wszystkich, to P990 konfiguruje go automatycznie w 3 sekundy. Wystarczy kliknac polacz i juz.
doministry
30%
30%

SymbianOSOpera

Postprzez AIONik » 9 grudnia 2007, o 21:47

Garo, mógłbyś napisać jaśniej w jaki sposób określałeś ten punkt dostępu ? No i dokładnie której Opery używasz ?

doministry, jakie mogą to być ustawienia, jeśli przy użyciu N95 w tym samym miejscu nie ma żadnych problemów z wlanem ? Sam to testowałem z P990 w jednej i N95 w drugiej ręce.
AIONik
1%
1%

WindowsXPMSIE

Postprzez Edek Łomiarz » 10 grudnia 2007, o 16:16

tak, jak dzisiaj napisałem już w wątku nt. w-lana (w dziale firmware) ewidentnie nasz P990 "nie lubi" pewnych punktów dostępu. Jeśli ma problem z jakimś punktem, to za chiny nie zmuszę go do prawdziwego połączenia (mimo, że może wyświetlać POłąCZONO to i tak nie połączy). Mam na myśli punkty dostępu które udostępniają połączenie bez dodatkowych ustawień. Być może chodzi o kompatybilność z typami B/G. A może fon nie jest kompatybilny z jakimiś innymi parametrami. Trudno powiedzieć. Potestowałbym, ale nie mam ostatnio czasu ani możliwości
Edek Łomiarz
40%
40%

WindowsXPFirefox

Postprzez michalwaw » 27 grudnia 2007, o 03:35

Witam wszystkim. Sam stoję teraz przed wyborem P990i i mam dla Was jako doświadczonym użytkowników następujące pytania:

Generalnie nie używam i nie muszę trzymać aplikacji w tle (jak np. email czy komunikator).

1. Czy da się w praktyce spokojnie używać P990i z Tomtom'em, pod względem:
a) widoczności ekranu w samochodzie podczas jazdy (nie ukrywam, że P990i najbardziej mnie przekonuje swoim dużym ekranem, jednak podobno słabo jest z widocznością, ale może ktoś z Was używa takiego połączenia i potwierdzi, że widać zawartość ekranu w słońcu - może używa jakiejś specjalnej folii ?)

b) ilość zajętego RAMu (jak na wstępie napisałem, nie muszę mieć aplikacji w tle włączonych typu word, email czy komunikator), bo nie chciałbym mieć sytuacji, w której nie będę mógł włączyć aplikacji po 'normalnej' pracy telefonu

c) używania Bluetooth równocześnie z GPSem i zestawem słuchawkowym.

2. Ile w praktyce telefon wytrzymuje podczas 'normalnej' pracy, około kilkunastu minut rozmów dziennie + kilka smsów, bez bajerów typu granie, www, muzyka czy filmiki ?

3. Czy na najnowszym sofcie Orange lub World Generic 1 występują ZWISY i RESTARTY podczas NORMALNEJ pracy bez otwierania aplikacji w tle ?

4. Czy Smart Movie lub inny odtwarzacz na UIQ3 dobrze i płynnie odtwarza filmiki AVI na tym telefonie ?

5. Czy telefonik ma wybieranie głosowe, by np. z zestawu BT zadzwonić gdzieś bez wchodzenia do książki, itp. ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Generalnie telefon mi przypadł do gustu, mam w domu atrapę P910i i jeśli chodzi o wielkość to 'ujdzie', tymbardziej, że podobno P990i jest ciut mniejszy. Zastanawiam się jeszcze nad N 73 lub SE P1i, ale w tym pierwszym wariancie boję się, że ciut za mały wyświetlacz do nawigacji oraz brak Wifi, a w drugim lekko za wysoka cena jak na teraz dla mnie. Choć jeśli P990i ma się zawieszać podczas normalnej 'jednoaplikacyjnej' pracy to może N 73 będzie lepszym wyjściem.

Pozdrawiam,
Michał
michalwaw
1%
1%

WindowsXPFirefox

Postprzez JVoo » 27 grudnia 2007, o 10:44

1 b). taka sytuacja się nie wydarzy jeżeli w tle nie zostawisz paru aplikacji standardowych lub jakiejś aplikacji w javie lub internetu.
2. 2-3 dni.
3. nie lub są to jakieś na prawdę wyjątkowe sytuacje
4. filmy może i płynnie, ale jeśli chodzi o AVI to dźwięk się rozjeżdża z filmem więc jeśli chcesz oglądać filmy to najlepiej w formacie MP4 ze standardowego odtwarzacza.
michalwaw napisał(a):Choć jeśli P990i ma się zawieszać podczas normalnej 'jednoaplikacyjnej' pracy to może N 73 będzie lepszym wyjściem.
nie wiem gdzieś takie rzeczy zasłyszał... nie ma się o co bać.

na resztę pytań nie odpowiem bo nie mam praktyk w tym zakresie ;)
JVoo
100%
100%

Mod.tel.: Galaxy S2
    WindowsXPFirefox

Postprzez Garo » 27 grudnia 2007, o 11:55

michalwaw, nie jest to temat na takie pytania.
Zresztą wszystkie odpowiedzi znajdziesz na forum. Tu zapraszam po zakupie P990i.
REGULAMIN :: FAQ :: SZUKAJ
Niniejszy post przedstawia opinie autora w dniu dzisiejszym, na datę jego publikacji. Nie mogą być one wykorzystane przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po nim dniu. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyn.
Garo
Administrator
Administrator

Mod.tel.: Galaxy Note SGS2 WFS
FW: 2.3.3
    WindowsXPFirefox

Postprzez Edek Łomiarz » 14 stycznia 2008, o 21:51

Sory za odgrzewanie starego kotleta... Chociaż ten temat chyba tak szybko nie umrze....
A wracajac do tematu. Wczoraj stwierdzilem ze moj stary dobry P990 troche juz jest przepakowany roznymi p******, wolno sie uruchamial, od czasu do czasu wywalal jakims dziwnym bledem. Postanowilem go wiec odswiezyc. Zaczalem od formatu dysku wewnetrznego w menu serwisowym. Po tej operacji mialem czysciutki system w jezyku angielskim. Przywrocilem kontakty z kopii zapasowej i wzialem sie do testow. Smigal jak szalony. Jakby ktos mu wszczepil dodatkowy procesor.
No ale postanowilem wrzucic mu SEUS-em najnowsze oprogramowanie R6E28 (czyli takie same jak juz mialem, ale z j. polskim). Po tej operacji tel zaczal chodzic jakby ktos... wymontowal mu ten "dodatkowy" procesor. Nie wiem czy to normalne. Probowaliscie kiedys czegos takiego? Mysle ze znowu sformatuje dysk i poszukam gdzies j. polskiego (jednak jezyk ojczysty). Jakbyscie mieli jakies namiary gdzie mozna to znalezc to bylbym wdzieczny. Probowalem sciagnac language-packa do R6e28 ale cos nie szlo.
Edek Łomiarz
40%
40%

unknownOpera

Postprzez pepe. » 16 stycznia 2008, o 01:02

jak formatowałem 3x początkowo swojego p990i (jak próbowałem sie uporać z LCG Jukebox, czego to sie nie zrobi dla sprawdzenia takiej pierdoły......) to tak samo jak Ty - format wewnętrzny w menu serwisowym, i wszystko działało wspaniale, a Language Pack ściągnąłem ze strony oficjalnej se, tam bez problemu dostaniesz nakładke J.polskiego, też nie było problemów, więc może spróbuj jeszcze raz sformatować, może to tylko przypadek.
pepe.
10%
10%

WindowsXPOpera

Poprzednia strona

Powrót do Telefony UIQ