NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

[P990] Wrażenia oraz opinie z użytkowania

W tym dziale dyskutujemy o telefonach UIQ - czyli opinie, zapowiedzi, zdjęcia itd.

Re: [P990] Wrażenia oraz opinie z użytkowania

Postprzez Garo » 4 grudnia 2007, o 15:21

alamo napisał(a):tylko procesor czasem nie nadążał

Na jakiej przeglądarce?
szczepan5 jeżeli nadal Cie nie przekonały nasze argumentu to pomyśl o sprzedaży i kup S60.
Będziesz wtedy taki zajęty wgrywaniem setek programów, że Ci czasu na forum będzie brakować...
REGULAMIN :: FAQ :: SZUKAJ
Niniejszy post przedstawia opinie autora w dniu dzisiejszym, na datę jego publikacji. Nie mogą być one wykorzystane przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po nim dniu. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyn.
Garo
Administrator
Administrator

Mod.tel.: Galaxy Note SGS2 WFS
FW: 2.3.3
    WindowsXPFirefox

Postprzez alamo » 4 grudnia 2007, o 15:43

Garo napisał(a):Na jakiej przeglądarce?

na wbudowanej , na operze mini było już lepiej, ale porównując np. płynność przewijania strony z P990i i n95 to na N95 odbywa się to prawie jak na moim kompie :) nie twierdze że P990i to żółw ale porównując go do nowych eNek to przegrywa i to sporo . Z jednej strony jest to już stary model więc nie mogę się czepiać , ale z drugiej strony taki P1i ma taki sam procesor co P990i ...
alamo
100%
100%

Mod.tel.: iPhone 3GS + N95
    WindowsXPOpera

Postprzez micho_m » 4 grudnia 2007, o 22:48

Dzisiaj zaczalem sie zastanawiac czy nie lepiej kupic N73 zamiast P990. Co o tym myslicie?
micho_m
20%
20%

WindowsXPFirefox

Postprzez Edek Łomiarz » 4 grudnia 2007, o 23:14

Ja tez mialem taki dylemat zanim zdecydowalem sie na P990 i jestem bardzo zadowolony z wyboru.
To sa 2 rozne telefony i kazdy z nich skierowany jest do nieco innej grupy uzytkownikow. N73 jest bardzo multimedialny, stworzony glownie z mysla o ludziach mlodych, ktorzy klada nacisk na muzyke w telefonie oraz duza ilosc gier i aplikacji. Wg mnie P990 to sprzet dla tych, co juz sie "wyszaleli" i wiedza konkretnie czego oczekuja od fona. Dotykowy, duzy ekran to dla mnie duza zaleta a dla tych co wola czuc przyciski pod palcami jest klapka. QWERTY jest swietne jesli duzo piszesz, nie tylko sms-y, choc do ich pisania zwykla klawiatura w n-ce tez bardzo dobrzesie nadaje. Aplikacji i gier jest mniej, ale dla kogos, kto nie ma hopla na ich punkcie, spokojnie wystarczy. No tylko ten ram. Ja osobiscie nie narzekam bo na moje skromne potrzeby na razie wystarcza. A, i WI-FI sie przydaje jesli masz dostep, choc nie zawsze tak latwo udaje sie skonfigurowac.
No i znowu sie rozkrecilem...
Edek Łomiarz
40%
40%

unknownOpera

Postprzez micho_m » 5 grudnia 2007, o 01:16

Nie mam jakiegos hopla na punkcie gier itd bo teraz mam ich u siebie az 1 :) Najwiekszy nacisk klade na tomtoma (ktory dostepny jest na s60 i UIQ). Musze sam sie zastanowic i przemyslec wszystko. Zreszta jeszcze mam czas.
micho_m
20%
20%

WindowsXPFirefox

Postprzez szczepan5 » 5 grudnia 2007, o 01:21

"dla ludzi co sie wyszaleli i wiedzą czego chcą" tylko że kupują sprzęt jakim jest p990i lub p1i i maja na niego mniej oprogramowania niż na s60. Nie moga przebierać.

Oprogramowanie na UIQ3 jest tak skromne ,że aż podstawowe.
Na s60 jest cała masa różnorodnego oprogramowania. To tak jak mówic ze linux jest lepszy niz windows bo jest fajniejszy. Tyle ze ilosc oprogramowania ana linuxa jest niewystarczajaca.
Taka głupia sprawa jak kody icd-10. Sa na s60 i na wm, na uiq3 nie ma i nie wiedomo czy bedą.

Dla mnie ilosc oprogramowania na UIQ3 to straszliwa wada, a przeciez od niego zalezy wszechstronnosc i funkcjonalnosc telefonu.

PS. Znam ipmart i tam sie głównie zaopatruje w programy, tyle ze tam tez skromnizna.
szczepan5
30%
30%

WindowsXPFirefox

Postprzez margmisie » 5 grudnia 2007, o 01:34

micho_m napisał(a):Najwiekszy nacisk klade na tomtoma
jeśli tak, to tomtoma o wiele łatwiej obsługuje się na uiq. Gdy masz telefon w uchwycie, dużo łatwiej jest pacnąć paluchem w duże, przystosowane do tego ikony menu tom toma. Dużo łatwiej niż w s60 wcisnąć lewy softkey i latać po menu za pomocą joysticka.
margmisie
40%
40%

WindowsVistaOpera

Postprzez zuli007 » 5 grudnia 2007, o 01:35

szczepan5, coś Ty się tak uczepił tych kodów ? 95% użtkowników tego forum nawet nie wie co to jest takiego. Wymień czego konkretnie OPRÓCZ tych kodów brakuje Ci w P990i (UIQ3). Miałem WM przez miesiąc - dwa urządzenia. Kupiłem go ze względu na mnogość oprogramowania i ciekawość dla innej niż Symbian platformy. Mimo naprawdę wielkiej ilości softu pod tą platformę nie znalazłem niczego czego brakowało mi w Symbianach (oprócz niestabilności oraz niedopracowanego systemu czego akurat mi nie brakuje- miałem różne systemy od 2003SE do WM6). W UIQ3 jest wszystko czego potrzebuje przeciętny użytkownik palmofonu a dostępność softu do ICD osobiście mnie nie interesuje.
zuli007
VIP
VIP

Mod.tel.: Milestone
    MandrivaMozilla

Postprzez koart » 5 grudnia 2007, o 09:41

co to za kody? :) to taki zart chociaz faktycznie nie wiem do czego sluza
mam P990i i sa 2 rzeczy ktorych mi brak: RAM i EDGE, gdyby nie to telefon bylby idealny, ale mimo to dotyk i qwerty poki co sa dla mnie wiekszym plusem niz te braki o ktorych wspomnialem, a co do ilosci softu to szczerze mowiac mam wszytko czego mi potrzeba choc musze przyznac ze troszke sie naszukalem :)
koart
40%
40%

WindowsXPFirefox

Postprzez zuli007 » 5 grudnia 2007, o 14:40

koart, o edge zapomniałem, a to niestety duża wada tego telefonu.
zuli007
VIP
VIP

WindowsXPOpera

Postprzez szczepan5 » 5 grudnia 2007, o 16:14

hsdpa...
po co ci edge? w małych wsiach i tak masz tylko gprs a w dużych miastach jest UMTS.
brak hsdpa to duży minus
Obecnie w Polsce, trzech operatorów zaimplementowało technologię EDGE w swoich sieciach. We wszystkich przypadkach, jest ona częścią usługi mobilnego dostępu do Internetu, która wykorzystuje różne metody dostępu:

* w dużych miastach operatorzy starają się rozbudowywać sieci WCDMA/HSDPA
* w pozostałych miejscach, wszędzie tam, gdzie ma to uzasadnienie ekonomiczne istniejąca sieć GSM przystosowywana jest do transmisji w technologii EDGE.
* na terenach słabo zurbanizowanych, dostęp do Internetu możliwy jest za pomocą klasycznego GPRS.
szczepan5
30%
30%

WindowsXPFirefox

Postprzez zuli007 » 5 grudnia 2007, o 18:59

Człowieku czy Ty kiedykolwiek używałeś internetu na telefonie ? Ja mieszkam w dużej aglomeracji , jakby nie było największej w Polsce (GOP), a mimo to 3G niema 100% zasięgu i bardzo często zdarza się, że używam EDGE. Gdy jeździmy po firmach to w trasie używamy netu (laptop via 6120), i jakby nie było 30-40% czasu to właśnie transmisja EDGE a nie 3G.
W małych wsiach i miastach właśnie masz EDGE (zobacz sobie mapę zasięgu) które ma bardzo duże pokrycie, a jednak co jak co ja wolę pobierać dane z predkością 18 KB/s niż 4-5 po GPRS`ie.
Ps. telefon służy mi głównie do internetu, brak HSDPA nie jest tak dużą wadą, BA powiem nawet, że na potrzeby internetu w telefonie HSDPA nie jest w ogóle potrzebne.
Podam Ci tylko mały przykład- strony www szybciej wczytywały mi się na zwykłym 3G (N93), niż znajomemu na 3.5G (6120).

Czekamy nadal na aplikacje i funkcje których brakuje Ci w UIQ ;)
zuli007
VIP
VIP

WindowsXPOpera

Postprzez Garo » 6 grudnia 2007, o 13:48

zuli007 napisał(a):Czekamy nadal na aplikacje i funkcje których brakuje Ci w UIQ

Czekam na stwierdzenie, że jednak P990i Ci pasuje szczepan5...
Nie wymyślaj już.
REGULAMIN :: FAQ :: SZUKAJ
Niniejszy post przedstawia opinie autora w dniu dzisiejszym, na datę jego publikacji. Nie mogą być one wykorzystane przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po nim dniu. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyn.
Garo
Administrator
Administrator

Mod.tel.: Galaxy Note SGS2 WFS
FW: 2.3.3
    WindowsXPFirefox

Postprzez kornik-san » 7 grudnia 2007, o 21:36

hmmm

używałem już wielu palmtopów , tefonow , smartfonow i mogę stwierdzić ze p990i jest dość udanym okazem....jasne ze na s60 jest więcej aplikacji ale jak już ktoś zauważył p990 jest dla ludzi co sie już nabawili zabaweczkami .

Do pana szczepan5 ....
Spv m3000 przy p990 to niedopracowana zabaweczka używałem go dosyć długo i do szewskiej pasji doprowadzała mnie jakość rozmów mógł bym sie przyczepic do wielu rzeczy w tym czymś:)

Nie ma co poza mała ilością ramu p990 jest udanym telefonem a co do oprogramowania to z tygodnia na tydzień rośnie ...
kornik-san
1%
1%

WindowsXPFirefox

Postprzez AIONik » 7 grudnia 2007, o 22:05

Ja kupiłem swojego P990i jakiś tydzień temu okazynie - 600 zł za pełny komplet z Orange w bardzo dobrym stanie. Od razu zabrałem się za debrandowanie i poszło bez problemów. Dawno temu miałem a925 i miło ją wspominam, więc chciałem znowu zacząć swoją przygodę z UIQ.
Niestety jak na razie czuje się nieco rozczarowany.. Denerwuje mnie to, że nie mogę korzystać z wifi przy darmowych hot spotach czy choćby takie detale jak brak możliwości zmiany tych 4 ikon na głównym ekranie. Symbian 9.1 jest tak rozbudowany, a tutaj natrafiłem na tak irytujące ograniczenie ( chyba że da się je jakoś zmienić, tylko o tym nie wiem ). "Dzisiaj" i "skróty" to chyba jakieś nieporozumienie.
Ilość ciekawych aplikacji na UIQ3 też nie rozpieszcza. Brakuje mi użytecznego notatnika z możliwością wykorzystania całego wyświetlacza do notowania czy czegoś w rodzaju painta.
Cały czas waham się czy zatrzymać sobie P990i czy jednak opchnąć na Allegro.
Być może jest na forum ktoś, kto na początku użytkowania P990i miał podobne odczucia do moich a jednak przekonał się do niego ? Pomóżcie..
AIONik
1%
1%

WindowsXPMSIE

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Telefony UIQ