NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

[N9300/9500] Wasze opinie o tych modelach.

Dyskusja o wszystkim co związane jest z telefonami Series 80: Nokia 9110/9110i, 9210/9210i, 9290, 9300, 9300i, 9500 oraz Series 90: Nokia 7700, 7710.

[N9300/9500] Wasze opinie o tych modelach.

Postprzez adrianbb » 19 sierpnia 2007, o 22:30

Witam Was
Chciałbym usłyszeć od Was opinie na temat tego telefonu. Sam użytkuję go już zaledwie kilka dni, ale opinię swoja na jego temat już mam, poniekąd nie do końca OPINIĘ, bo to jednak zbyt krótki okres na wydawanie opinii. Ale jak narazie jestem zdecydowanie zadowolony! Kurde, ale aplikacji faktycznie mało...no i po przesiadce z N93 z akceleratorem graficznym i potężnym rpcesorem czuję "pewien" niedosyt w prędkości działania telefonu ;) no i także w grach, ale na to się absolutnie nastawiałem...Nie jest tak ogromnym klocem czego się nie spodziewałem. Nawet mojej dziewczynie się spodobał. Co sądzicie o tym modelu komunikatora?
adrianbb
60%
60%

Mod.tel.: 6210 Navigator
FW: 03.25
    WindowsXPOpera

Re: [N9300] Wasze opinie o tym modelu

Postprzez Garo » 20 sierpnia 2007, o 09:12

adrianbb, jak odtwarza filmy ten model? Można na całym ekranie?
Jeżeli to nie problem, zamieść kilka screenów.
REGULAMIN :: FAQ :: SZUKAJ
Niniejszy post przedstawia opinie autora w dniu dzisiejszym, na datę jego publikacji. Nie mogą być one wykorzystane przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po nim dniu. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyn.
Garo
Administrator
Administrator

Mod.tel.: Galaxy Note SGS2 WFS
FW: 2.3.3
    WindowsXPMSIE7

Postprzez adrianbb » 20 sierpnia 2007, o 09:51

Filmy można odtwarzać na pełnym ekranie. Niestety, wiadomo, że wymaga to cięcia filmu na dość cienki pasek więc cięcie drastyczny u góry i u dołu. Dlatego nie jest to aż tak dobre wyjście jak kiedyś mi się zdawało. Można też popróbować z "Medium" crop mode, czyli wycinanie tak, że zostaje z boków ekranu około 1 cm wolnej przestrzeni przez co film nie jest aż tak drastycznie cięty na górze i dole. Niestety, na pełnym ekranie nie mogłem uzyskać idealnej płynności tylko około 15 klatek na sekundę. Zamieszczę kilka screenów jak tylko wrócę :)
adrianbb
60%
60%

WindowsXPOpera

Postprzez Johnny » 20 sierpnia 2007, o 10:04

adrianbb, moją opinię już znasz ;)
Ja po prostu lubie komunikatory 9300 miałem z parę sztuk.
Lubię ten model bo cena coraz niższa i w dodatku jest to najmniejszy komunikator.
Na klawiaturze dobrze się pisze ekran duży do smsów, maili bardzo dobry :] Programów trochę mniej bo s80 tak jak i s90 nie jest wspierane tak jak s60
Johnny
90%
90%

Mod.tel.: iPhone 5 4 3gs 6310i
FW: różne
    WindowsXPFirefox

Postprzez Garo » 20 sierpnia 2007, o 10:05

No to niezbyt..
Kiepsko pewnie też z grami jest?
Myślałem o 9300 ale nie znalazłem taniej okazji :] zwłaszcza, że tak na prawdę jej nie potrzebuję.
Pisanie dwoma kciukami jest wygodne czy raczej to męczarnia?
REGULAMIN :: FAQ :: SZUKAJ
Niniejszy post przedstawia opinie autora w dniu dzisiejszym, na datę jego publikacji. Nie mogą być one wykorzystane przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po nim dniu. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyn.
Garo
Administrator
Administrator

Mod.tel.: Galaxy Note SGS2 WFS
FW: 2.3.3
    WindowsXPMSIE7

Postprzez Johnny » 20 sierpnia 2007, o 10:29

Filmy da sie ogladac ;) jak sie skonwertuje smartmovie ;)
Gier za wiele nie ma chyba ze lubisz reversow, golfa, bounce :hyhy:
Dla mnie pisanie było wygodne gorzej jak sie ma pisac na wewnetrznej jedna reka i nia trzymac telefon ;)
Johnny
90%
90%

Mod.tel.: iPhone 5 4 3gs 6310i
FW: różne
    WindowsXPFirefox

Postprzez adrianbb » 20 sierpnia 2007, o 14:55

Garo napisał(a):Kiepsko pewnie też z grami jest?

Po przesiadce z najszybszego S60 ma się "pewien" niedosyt... ;)
Garo napisał(a):Pisanie dwoma kciukami jest wygodne czy raczej to męczarnia?

Rano gdy się nie zbudzisz do końca - ciężko wcisnąć właściwy klawisz. W autobusie też ciężko. Ogólnie w komunikatorach pod dwoma kciukami mam o wiele więcej do obsługi niż w "normalnych" telefonach. Jak narazie muszę się skupiać, ale już jest i tak o niebo lepiej niż było
adrianbb
60%
60%

WindowsXPOpera

Postprzez tommys_ny » 15 marca 2008, o 16:16

Ja jestem użytkownikiem Nokia 9300 od tygodnia. Miałem chrapkę na ten smatfon już od dłuższego czasu, jednak wybieralem komórki oparte na S60 gdyż przekonywały mnie niebywałe ilości softu na S60... W końcu jednak kupiłem 9300 w bardzo dobrym stanie z kompletem akcesoriów. Teraz nie zamieniłbym go na ŻADEN inny telefon jak na następcę - E90! Pełna klawiatura QWERTY spisuje się doskonale, i nawet w autobusie SMSy i prace w Wordzie piszę szybko. Dobre wrazenie wywarł na mnie cyfrowy odtwarzacz muzyczny wraz ze standardowymi słychawkami HDS-3. Gra bardzo czysto i odtwarza wszystkie tony, jednak ciut za cicho. Napewno lepiej niż 6630 w każdym razie (choć PowerMP3 na S60 'wymiatał' :hyhy: ) Druga sprawa to wyłączanie telefonu - wyłączam na noc 9300 otwieram pokrywę, a tu dalej Symbian hula. Teraz tylko ustawić budzik, sprawdzić notatki - a telefon wyłączony! GENIALNE rozwiązanie. Obsługa S80 to jakby się obsługiwało komputer - wszystkie programy na mojej karcie pamięci wczutują sie rewelacyjnie szybko, a interfejs samego systemu jest bardzo ergonoiczny. Klawisze z prawej strony wide-screen'a, oraz przycisk Menu i wszystko gra. Powiem więcej - bateria trzyma naprawdę solidnie, nawet przy ciągłym użytkowaniu telefonu. Na koniec warto dodać, że choć nie ma aparatu to inne funkcje rekompensują ten brak. Szkoda, że Nokia nie rozwija S80 w modelu E90... Choć na bank będzie to mój nastpny telefon :P

I jeszcze jedno - Pomimo wieku Nokia 9300, 9300i i 9500 to dalej niesamowicie zaawansowane telefony - ich cena w dobrych krakowskich komisach (oczywiście w bdb stanie) to kolejno 580PLN, 800PLN i 600PLN ... Widać jakie to ponadczasowe urządzenia, dlatego polecam wszystkim maniakom Symbiana te urządzenia, gdyż to najeksluzywniesza seria Nokii tuż przed nowymi modelami z Eseries.

[ Dodano: 2008-03-15, 15:27 ]
Garo napisał(a):adrianbb, jak odtwarza filmy ten model? Można na całym ekranie?
Jeżeli to nie problem, zamieść kilka screenów.

SmartMovie i dowolny film AVI przerobiony przez wbudowany w SmartMovie konwerter do ekranu Nokii 9300 - Jakość celująca, FPS mógłbybyć lepszy, ale rozdzielczość doskonała, dźwięk znakomity (zwłaszcza na słuchawkach) + rozmiar filmu DVD odpowiednio zmniejszony. Mam na MMC Ultimatum Bourne'a i zajmuje 100MB!

[ Dodano: 2008-03-15, 15:31 ]
Garo napisał(a):Pisanie dwoma kciukami jest wygodne czy raczej to męczarnia?

Widzę, że pyta dorosły facet, więc nie powinno być problemów z pisaniem na QWERTY. Ja w każdym razie nie mam i sięgam palcami wszędzie gdzie chcę trzymając telefon w naturalnej pozycji. Jedyny problem to np. wpisanie w SMS wykrzyknika, gdzie trzeba dać SHIFT i 1.
tommys_ny
1%
1%

WindowsVistaMSIE7

Postprzez Atlantis » 8 kwietnia 2008, o 16:25

I jeszcze jedno - Pomimo wieku Nokia 9300, 9300i i 9500 to dalej niesamowicie zaawansowane telefony - ich cena w dobrych krakowskich komisach (oczywiście w bdb stanie) to kolejno 580PLN, 800PLN i 600PLN ...

Hmm... Nie jest to drobna przesada z tą ceną? Model 9300 na Allegro to około 300 zł, czasem nawet taniej się aukcje kończą jeśli przedni panel jest w naprawdę opłakanym stanie (dużo pościeranej farby - ale to już bolączka niektórych Nokii), 9300i już drożej - pomiędzy 400 a 500 zł co nie dziwi, w końcu to nieco nowszy telefon i ma WiFi. Sam się kiedyś zastanawiałem nad tym telefonem i kto wie - może go sobie sprawię kiedyś. ;)
Co do krakowskich komisów to nie widziałem jak na razie w żadnym 9300 już od bardzo dawna - sprzedający informują, że nie skupują nawet bo małe zainteresowanie nimi. To samo słyszałem szukając kiedyś palmfona z WM - w komisie nie mieli niczego sensownego nigdy. :P

Czy system w 9300 chodzi na tyle szybko, by nie denerwował? ;) Którą wersję TomToma można odpalić na nim? Jak dobrze radzi sobie z obsługą plików Worda i Excela? Nie gubi plliterek, przypisów, nie masakruje formatowania?
Atlantis
10%
10%

WindowsXPFirefox

Postprzez tommys_ny » 17 czerwca 2008, o 22:32

Hmm... Nie jest to drobna przesada z tą ceną? Model 9300 na Allegro to około 300 zł, czasem nawet taniej się aukcje kończą jeśli przedni panel jest w naprawdę opłakanym stanie (dużo pościeranej farby - ale to już bolączka niektórych Nokii), 9300i już drożej - pomiędzy 400 a 500 zł co nie dziwi, w końcu to nieco nowszy telefon i ma WiFi.

Racja. Ostatnio często widzi się 9300 za kwotę 300 PLN. Jednak z reguły są to telefony wysłużone. Odlatujące klapki, wytarte klawisze, a nawet zawiasy już bardzo wysłużone... Jednak w dobrych komisach zdarzają się idealne 9300 za 450 PLN nawet!

sprzedający informują, że nie skupują nawet bo małe zainteresowanie nimi.

Taak... Skąd ja to znam... Komisowcy wolą skupywać popularne telefony które im schodzą szybko. 9300 to jednak klasa biznes i rarytas

Czy system w 9300 chodzi na tyle szybko, by nie denerwował?

Z tym jest różnie. Niekiedy szybciutko, niekiedy wolno. Ale generalnie jest bardzo bardzo przyzwoicie

Którą wersję TomToma można odpalić na nim?

Tom Tom 5 działa bez problemu! Rewelacyjna rozdzielczość sprawia, że 9300 sprawdza się elegancko jako GPS

Jak dobrze radzi sobie z obsługą plików Worda i Excela?

Całą pracę maturalną napisałem na 9300! Później tylko przeniosłem przez Bluetooth na PC i drukowałem. To największy plus 9300! Wbudowany Office świetnie współgrający z Office Microsoftu! Nawet czcionki są te same...

Nie gubi plliterek, przypisów, nie masakruje formatowania?

Nie:) Dokładnie to samo co na Nokii jest na ekranie :)
tommys_ny
1%
1%

WindowsVistaMSIE7

Postprzez Aiglos » 12 lipca 2008, o 17:40

Ja używam 9300 od paru dni i jak na razie jestem z niej bardzo zadowolony. Co do systemu Symbian - bardzo stabilny, porządnie wykonany, włącza się dużo szybciej niż inne telefony z Symbianem, no i najważniejsze - nie ma opcji, nawet po zainstalowaniu bardzo wielu aplikacji, żeby system wieszał się, nie odpowiadał lub by wywalał błędy, co było dość częste w S60. Przeszkadza jedynie brak wielu programów i trudności ze znalezieniem odpowiednich aplikacji na S80, ale ogólnie można przeżyć. Co do softu w telefonie - odtwarzacz muzyczny bardzo dobry, przeszkadza jedynie Random - po wybraniu innej piosenki zaczyna odtwarzać od pierwszego zrandomizowanego utworu. Poza tym jego jakość jest bardzo wysoka, gra dobrze i głośno jak na telefon biznesowy, na słuchawkach po prostu cudnie. Programy biurowe też bardzo dopracowane, idealnie współpracują z MS Office na PC. Co do telefonu sprzętowo - klawiatura QWERTY wykonana bardzo starannie, przyciski sa ciche i wygodne, bardzo dobrze pisze się na nich zarówno smsy jak i notatki. Nawet jest znacznie mniejszy niz na początku sądziłem. ;)
Moja ocena - 5-; gdyby telefon miał odrobinkę lepszy odtwarzacz i wyświetlacz o większej rozdzielczości, byłby idealny.
Aiglos
1%
1%

WindowsVistaOpera

Postprzez Ambele » 26 sierpnia 2008, o 17:13

Masa osób mówi, że na tym telefonie nie ma jak pograć w gry...
Och, jak bardzo oni się mylą...

dlatego też spieszę wam z pomocą i wieścią, że 9300 to także świetny telefon do gier!
Programy takie jak Picodrive, Scumm, czy w ostateczności Goboy sprawiają, że nasze komunikatory stają się prawdziwą małą konsolą.

Owszem, raczej nie pogramy w najnowsze tytuły pisane javą,
ale za to poczujemy pełnoekranowy klimat klasyków! Coś czego nie mają maluśkie ekraniki s60.
Warto zaznaczyć, że gry nie tną się W OGÓLE!

Jest tylko jeden telefon na który wymieniłbym moją 9300, to E90 i od jakiegoś już czasu na nią poluję.

Pozdrawiam,
Ambele.
Ambele
1%
1%

WindowsXPFirefox

Postprzez Oscar777 » 10 maja 2009, o 18:01

Posiadam 9500 i dałem za niego 200zł na Allegro, jest troche pozdzierana i ma lekko ułamany zawias, ale mnie to nie przeszkadza, gdyż otworze moja nokie i jest supcio. Telefon ma wygodną klawiaturę, wifi (cały czas korzystam), ale co do możliwości co do multimediów to myślę że skromne, brakuje programów do odtwarzania filmów na pełnym ekranie, jak i gier, ale za te pieniądze mysle że warto. Idealny telefon do neta, pisania emalii itp.
Oscar777
1%
1%

Mod.tel.: nokia 9500
    WindowsXPFirefox

Postprzez BabyBoy » 10 maja 2009, o 21:32

Oscar777, to temat o opiniach z użytkowania modelu 9300 a nie 9500.
Post zostawiam bo zawiera parę informacji które mogą sie przydać posiadaczom 9500,ale na przyszłość umieszczaj posty w odpowiednich tematach.
Pozdrawiam, BabyBoy
Only The Strong Survivor..
One day..
BabyBoy
VIP
VIP

Mod.tel.: BlackBerry-iPhone3GS
FW: CrackBerry
    WindowsVistaMSIE7

Postprzez Oscar777 » 11 maja 2009, o 15:03

Co do postu, to 9500 i 9300 są bardzo do siebie podobne, więc tematyka postów tez nawiązuje do mojego postu więc nie widzę w tym nic złego?

Zmodyfikowałem trochę temat.Koniec niepotrzebnych dyskusji. // Magik
Oscar777
1%
1%

Mod.tel.: nokia 9500
    WindowsXPFirefox

Następna strona

Powrót do Series 80, Series 90