NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

[M610i] jakim programem można połączyć M610i z komputererm?

Wszystko o aplikacjach i grach dostępnych dla telefonów UIQ. W tym dziale rozmawiamy również o programach na PC wspomagających zarządzanie telefonem etc.

[M610i] jakim programem można połączyć M610i z komputererm?

Postprzez malejol » 22 marca 2009, o 16:42

od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem M610i ale pojawił się problem

nie mam pojęcia jakim programem mogę połączyć ten telefon z komputerem? chodzi mi o zgranie książki adresowej, smsów itd
oraz wgrywanie aplikacji

sterowniki do telefonu mam zainstalowane, windows widzi telefon jako M610i - więc chyba wszystko powinno być ok, natomiast jakikolwiek program biorę to nie wykrywa mojego telefonu (ani SE PCSuite, ani FME, ani floAt's Mobile Agent)

MyPhoneExplorer pokazuje błąd: Nie można zainicjować protokołu OBEX! OBEX Error: ERROR

próbowałem połączeń w File transfer i Phone mode

w file transfer nie znajduje żadnego telefonu - logiczne :)
w phone mode - wyskakuje błąd wspomniany powyżej

jeszcze zauważyłem coś takiego:

w menedżerze urządzeń SE zajmuje dwa porty com15 - Sony Ericsson M610 Application Port oraz com16 - Sony Ericsson PC-Connection Port
com14 nie jest wykorzystywany

natomiast MPE wykrywa telefon pod 14 i wtedy wyskakuje błąd powyższy
jak zmienię port na 15 lub 16 jest błąd "nie można zidentyfikować telefonu"

proszę o pomoc :)

ps. na forum jest również mój wątek w sprawie wifi w tym telefonie (restart telefonu podczas szukania) jak ktoś może w tym temacie też pomóc, będę wdzięczny :)

przed chwilą jeszcze wpadłem na pomysł że może spróbuję za pomocą bluetooth pod usb,
sparowałem urządzenia za pomocą Bluesoleil
program połączył się za pomocą com5
uruchomiłem MPE, uruchomiłem wyszukiwanie telefonu - nie znalazł nic
ustawiłem zatem żeby szukał w com 5 i tam w ustawieniach zrobiłem takie same parametry jak w ustawieniach portu z menedżera urządzeń - efekt:
"nie można zidentyfikować telefonu"

pomocy.... niech się ktoś zlituje, przyjmę każdy pomysł do sprawdzenia może wydawać Ci się że jest głupi ale jeśli zadziała to pewnie zmienisz zdanie :)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
malejol
1%
1%

Mod.tel.: M610i
    WindowsXPFirefox

Re: [M610i] jakim programem można połączyć M610i z komputererm?

Postprzez Chowder » 11 sierpnia 2009, o 09:59

Dziwna sprawa. Ogólne zalozenie PC Suite jest obsluga telefonu bez dodatkowych sterownikow itd itd. Wiec moze odinstaluj te sterowniki, usun PC Suite i zainstaluje ponownie. Powinien sma wykryc telefon i sam zainstalowac sterowniki :) Jesli to nic nie da to sprobuj sciagnac starsza wersje PC Suite np. , albo nowsza niz masz :D Tych mozliwosci jest sporo...
Chowder
1%
1%

Mod.tel.: Nokia 9300i i 95-2
FW: fajny :D
    WindowsXPFirefox

Powrót do Software UIQ