NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

Nokia E71 vs Nokia E52

Tutaj porównujemy telefony, doradzamy co wybrać. Dotyczy telefonów z jak i bez Symbiana.

Nokia E71 vs Nokia E52

Postprzez muchek » 11 sierpnia 2011, o 23:56

Witam. Poszukuje nowego telefonu ponieważ mój stary SE po 6 latach użytkowania ma problemy z klawiszem. Po godzinach spędzonych w internecie i czytania opinii wyłoniłem dwa telefony: Nokia E71 i E52. Więcej negatywnych komentarzy jest na temat E52, lecz jest ona nowsza. Do wydania mam ok. 400 zł, więc kupuje przez allegro. Potrzebuje telefonu do częstych rozmów i bardzo dużej ilości pisania sms. A także z Wifi i w miare dobrą nawigacją. I oczywiście żeby bateria nie padła zaraz. I jeszcze jedno, nie cierpie jak telefon mi przycina, więc który z tych będzie szybszy? Który z tych telefonów wybralibyście? A może jakiś całkiem inny mi polecicie?
Pozdrawiam.
muchek
1%
1%

WindowsFirefox

Re: Nokia E71 vs Nokia E52

Postprzez werban99 » 13 sierpnia 2011, o 16:41

Siema kolego moge sie wypowiedzieć na temat Nokii E52, ponieważ posiadam ją od półtora roku wiec mam z nią sporo doświadczen. A więc telefon jest wg mnie bardzo dobrym wyborem ponieaż, posiada świetną jakośc rozmów, bardzo dobra baterie która podczas normalnego użytkowania starcza spokojnie na tydzien użytkowania, kiedys robiłem test i w stanie czuwania przy bardzo małym użytkowaniu wytrzymała mi 13 dni wiec bateria jest super. Co do szybkości telefon jest szybki, moze nie az tak jak telefony bez systemu ale jest szybki, jeden z szybszych symbianów, ma procesor 600mhz wiec jest spoko. Wifi działa bardzo dobrze, bez ładowania mozna przegladac strony przez 12 godzin spokojnie, wiem bo kiedys sciagalem przez wifi film na karte pamieci i tyle czasu wytrzymała bez ładowarki, zasieg wifi jest tez dobry, nie taki jak w laptopach ale np od nokii Nokia X3 Touch and Type jest o wiele lepszy , i tez od samsunga monte, koledzy posiadaja i nokia E52 ma o wiele lepszy zasieg wifi od tych dwoch telefonów, co do zasiegu GSM i 3G to Nokia E52 sprawuje sie dobrze, nawet na wsi zasieg jest bardzo dobry, GPS szybko łapie sygnał w budynkach moze wydłuzyc sie do kilku minut na zewnatrz ok 1 minuty.
O noki E71 nie wypowiem sie bo nie znam tego telefonu, ale Nokie E52 mozesz brac spokojnie.
Aha i co do obudowy, w pierwszysz partiach była ona zle spasowana i lużna , teraz jest bardzo dobrze wiem bo brat ostatnio kupił sobie ta nokie i nie nazeka.
werban99
30%
30%

Mod.tel.: Nokia e52
FW: świerze
    WindowsXPSafari

Postprzez muchek » 13 sierpnia 2011, o 19:08

Wygrałem aukcje, Nokia E52 na gwarancji stan idealny. 385 zł. Nie wiem, albo mi się udało, albo to jakiś szmelc. Zobaczymy. Nie zdążyłem się zapytać z jakiego kraju jest ta nokia. Wiem, że są Made in Finland, Hungary i China. Bardzo różnią się jakością?
muchek
1%
1%

WindowsFirefox

Postprzez werban99 » 14 sierpnia 2011, o 11:05

jesli na gwarancji to nie masz sie czym martwic
ja mam made in finland i nie narzekam
werban99
30%
30%

Mod.tel.: Nokia e52
FW: świerze
    WindowsXPSafari

Postprzez jonks » 8 stycznia 2012, o 19:52

Muchek napisz jak tam wrazenia.

Chce kupic te nokie e52dla narzeczonej i zastanawiam sie czy ja porpawili i czy jak kupie telefon sprzed 6 mcy jeszcze na gwarce to czy bedzie dobrze.

Bo gware miec musze ale to nie znaczy ze chce nosic telefon regularnie do serwisu
po latach z symbianem :)->iphone sprobujemy
jonks
50%
50%

WindowsFirefox

Postprzez Easy-Wifi » 6 marca 2012, o 17:02

Albo i więcej w zależności od tego jak będziemy szanować telefon. To prawda,jest bardzo mało awaryjna,wiec sprawdzi się niemal w każdej sytuacji. Do tego dochodzi wytrzymała bateria,co na pewno przyda się podczas podróży i nie tylko.
Easy-Wifi
20%
20%

Mod.tel.: Noria E72
    WindowsXPFirefox

Powrót do Co wybrać?