NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

Następca n82

Tutaj porównujemy telefony, doradzamy co wybrać. Dotyczy telefonów z jak i bez Symbiana.

Następca n82

Postprzez Kabas » 23 stycznia 2012, o 19:24

Mam do wydania około 1000zł + to za ile sprzedam n82 czyli 200-300zł

Chcę, aby zdjęcia wychodziły bardzo dobrze w trybie makro. Dobra rozdzielczość do przeglądania pdefów..

Myślałem nad N8 i E7. E7 bardziej przemawia, bo ma normalna klawiature. N8 podobno robi lepsze zdjęcia, ale myślę, że jakbym robił zdjęcia książek to tak czy siak zdjecia byłby ładne.

Nie za bardzo orientuje się w telefonach. Może ktoś poleci mi inny model na który można zwrócić uwagę.
System operacyjna nie gra dla mnei zabardzo roli, przyzwyczaje się do każdego.
Kabas
1%
1%

WindowsSafari

Następca n82

Postprzez czarusblitz » 25 stycznia 2012, o 11:09

Napisz cos wiecej czego oczekujesz od telefonu ( zdjecia, gps, internet, system pperacyjny).
Napisze ci krotko co daje konkretny ststem. Pierwszy firma apple
iOS- system ktory maja znane telefony iphone, stabilny, mercedes wsrod systemow pod tym wzgledem, system ten zawiera duzo dodatkowych uslug, jak wirtualny dysk, znajdz bezprzewodowo tel w przypadku kradziezy/zgubienia, itp... , kolejna sprawa to sklep apple czyli app store,najwiekszy i najlepszy market w jakosciowe aplikacje, gry na telefon, mozna zrobic tzw jailbreak czyli odblokowanie pewnych funkcji telefonu i mozliwosci sa jeszcze wieksze, wieksze personalizacja tel i wiecej aplikacji zarowno z app store(mozliwosc sciagania za darmo platnych aplikacji), jak i zewn aplikacj. Moznaby pisac jeszcze duzo duzo jakie funkcje niesie ios w najn wydaniu czyli iOS 5. Mozna poczytac w necie
Android od koncernu google, podobny ststem jak iOS apple, z taka roznica ze daje on mozliwosc igerencji w pliki systemowe dzieki czemu np mozna wgrac go na rozne telefony, personalizowac interfejs wg wlasnych potrzeb, ale niesie to pewne konsekwencje jak; mniejsza stabilnosc, brak aktualizacji droga oficjalna a jesli takie sa to conajwyzej o jedna aktualizacje. Jesli chce sie miec najnowszy soft to trzeba zmienic telefon na najnowszy, pozostale rzeczy sa podobne jak w iOS czyli market z aplikacjami( jednak jakosciowo gorszy i nie jest tak przejrzysty i uporzadkowany), itd...napewno system zdobywa coraz wieksza popularnosc i razem z iOS ma najwiekszy udzial w rynku mobilnym.

Windows Phone, system poki co powoli sie rozwija, posiada takze market ale aplikacji poki co jest duzo mniej w porownaniu do swoich konkurentow opisanych wyzej, mozliwosc zsynchronizowania swojego konta z xbox life, grania i zapraszania przyjaciol i sledzenia wszystkiego przez tel jak przez konsole, dysk wirtualny. Dla kogos kto lubi wiazac sie z Mikrosoft.
No i Nokia, ktora ma symbiana, chyba nie trzeba opisywac bo z tego co wyczytalem to masz nokie z symbianem. Wiesz jakie ma mozliwosci, ze sie czesto wiesza, przegladarka kiepska a co najwazniejsze symbian juz niedlugo idzie do lamusa, nokia wiaze sie niedlugo z Mikrosoft.

Wiec moim zdaniem poszukaj sobie czegos wsrod 3 systemow. Do 1200-1300 zl kupisz napewno iphone 3gs w idealnym stanie, ktory dostal aktualizacje do najnowszego softu iOS5, czyli masz starszy troszke tel z wielkimi mozliwosciami. Z Androidem masz troszke wiecej mozliwosci jesli chodzi o zakup sparatu, poniewaz Android jest na pokladzie wielu telefonow od wielu producentow, zarowno w tych z wyzszej polki, jak i nizszej. Kwestia tylko danych techn. samego telefonu, jedne maja dobry sparat i super wyswietlacz i procesor, a drugie troche to wszystko gorsze. Zalezy czy to wykorzystasz.
Jesli chodzi o tel na Windowsie, polecam ci HTC HD2, jest to telefon ktory na rynku jest juz od 2-3 lat, standardowo na pokladzie ma Windowsa Mobile 6.5, ale mozna bez problemu wgrac do niego Androida. Ma sie wysokiej klasy telefon z fajnym systemem.
Pozdrawiam

Send from iphone tapatalk
czarusblitz
1%
1%

Mod.tel.: Iphone
FW: iOS 5
    unknownunknown

Odp: Następca n82

Postprzez ssebal » 25 stycznia 2012, o 15:54

Może Samsung Galaxy S? Zdjęcia przyzwoite, filmy hd super wyglądają na 52" TV... Chyba że masz 1200zł to HTC Sensation albo Galaxy S 2 to już najwyższa półka tzn. aparaty 8mpx nagrywanie FullHD piękne ekrany i uwierz że nie potrzebna jest klawiatura fizyczna przy tych telefonach. Czytanie książek, pdf'ów itp. to poezja :)

Pozdrawiam

Wysłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk
ssebal
40%
40%

unknownunknown

Re: Następca n82

Postprzez Kabas » 27 stycznia 2012, o 12:32

Od telefonu oczekuje prawie wszystkiego ;] Raz na jakiś czas używam GPSa, internet przez wi-fi i wygodna przeglądarka to chyba standard.

Poczytałem o kilku modelach i wyczytałem, że wszystkie te telefony z ogromnym wyświetlaczem trzymają dzień, góra 2! :szok: Może jakiś telefon z bateria większą od 1200mAh..

Spodobała mi się nokia n900 z maemo
Kabas
1%
1%

WindowsSafari

Odp: Następca n82

Postprzez ssebal » 27 stycznia 2012, o 15:06

Telefon fajny ale jakieś dwa lata temu... Teraz jest to już staroć i internet pod wifi wolno chodzi itp...

Wysłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk
ssebal
40%
40%

unknownunknown

Następca n82

Postprzez czarusblitz » 27 stycznia 2012, o 20:59

Jesli telefon ma wieksza baterie to automatycznie ma wiekszy ekran jak galaxy note. Niestety i to nie dziala bo trzyma 1,5 dnia. Poki co nie ma ogniw, ktore przy tak zaawansowanych ekranach wytrzymalyby wiecej niz dwa dni. Generalnie 2 dni to standard. Kwestia przyzwyczajenia.

Send from iphone tapatalk
czarusblitz
1%
1%

Mod.tel.: Iphone
FW: iOS 5
    unknownunknown

Re: Następca n82

Postprzez Kabas » 6 lutego 2012, o 00:30

Już chyba podjąłem wybór.

Liderem się okazał Galaxy Ace. Dobry aparat z lampą i AF co było piorytetem.

Telefon w dobrej cenie, a androidem:) Chyba będzie dobry:D
Kabas
1%
1%

WindowsSafari

Powrót do Co wybrać?