NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

[Android] vs [Symbian] vs [MeeGo] Co po N8

Tutaj porównujemy telefony, doradzamy co wybrać. Dotyczy telefonów z jak i bez Symbiana.

[Android] vs [Symbian] vs [MeeGo] Co po N8

Postprzez ramirez19 » 1 września 2012, o 07:43

Witam wszystkich.

Ostatnio z braku czasu opuściłem się bardzo w temacie telefonów. Jestem fanem symbiana ale to co odstawia Nokia wraz z Microshitem zraża mnie każdego dnia. Aktualnie posiadam poczciwą N8 z nieszczęsnym systemem Belle :( - korzystanie z tego systemu doprowadza mnie po woli do frustracji. System jest chyba bardziej wymagający niż przewidzieli inżynierowie.

Ok i teraz moje pytanie ciągnąc starą miłość z Symbianem na lepszym urządzeniu, czy kupić coś od konkurencji?
Trochę pooglądałem tych smartphone'ów i zauważam głównie przewagę w specyfikacjach sprzętowych innych producentów (lepsze procesory, więcej pamięci, matryce, ekrany). I dochodzę do wniosku, że Nokia chyba stanęła w miejscu ale mogę się mylić wszak nie zbadałem całego rynku.

Więc zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze czegoś nowego. Fundusze nie grają roli, nie musi to też być ostatni szał technologiczny. Aczkolwiek coś lepszego od N8. Proszę nie polecać jedynie telefonów z systemem Windows - tego nawet za dopłata nie wezmę.
ramirez19
50%
50%

Mod.tel.: Nokia N8
FW: Nowe ^^
    WindowsFirefox

Re: [Android] vs [Symbian] vs [MeeGo] Co po N8

Postprzez GorillazXD » 1 września 2012, o 18:35

Windows Phone nie jest taki zly, miałem go przez jakiś czas na HD2 ;) Wkurzała mnie tylko mała ilość aplikacji w porównaniu do AppStore czy AndroidMarket (a niektore, bezpłatne w wyżej wymienionych, były płatne w Marketplace). Nie wiem jak jest teraz, ostatnio używalem tego systemu w zeszłym roku, więc mogło się pozmieniać ;)
Ale wracając do tematu - o ile się orientuję N8 ma najnowszą wersję Symbiana, więc lepszego nie znajdziesz. Przyznam się, że nie używalem tego systemu, widziałem tylko wideoprezentacje i recenzje.. Ale zauważyłem zrzynke z Androida: "ściągany" górny pasek z info/łącznością, rozmieszczenie/przemieszczanie widgetów itp. Nie wiem jak z płynnością i szybkością internetu, ale na Andku wszystko ładuje się błyskawicznie, można praktycznie zjechać na sam dół strony zaraz po kliknięciu (w każdym bądź razie na Xperii Arc i SII). Jeżeli fundusze nie grają roli i nie musi być to najnowszy model, to polecałbym właśnie Galaxy SII - dobra cena, dwurdzeniowy procesor, bd wyświetlacz, a na jesień ma wyjść aktualizacja do Androida 4.1 (obecnie 4.0.4) który ma jeszcze bardziej go przyspieszyć. Jeżeli lubisz bardziej "masywne" telefony, to rozejrzyj się za HTC, np Sensation albo Desire HD (wg mnie najnowsze HTC z serii One nie są warte swojej ceny, chyba że koniecznie zależy komuś na nakładce Sense..)
Jezeli chcecie jakis temat na s60 lub Sony Ericsson: deviantART, lub PM ;)
http://gorillazxd.deviantart.com/
GorillazXD
40%
40%

Mod.tel.: Nexus4
FW: 4.3
    WindowsMSIE7

Powrót do Co wybrać?