NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

E 52 - który następca?

Tutaj porównujemy telefony, doradzamy co wybrać. Dotyczy telefonów z jak i bez Symbiana.

E 52 - który następca?

Postprzez korben » 29 września 2012, o 07:48

Panowie [i panie], wg moich preferencji:

1] bateria - bywa że wiszę na tele 2h /dzień, jestem rozpieszczony przez e52 - ładowanie sporadyczne, jestem w stanie nagiąć się do konieczności ładowania 1x/3 dni

2] zdjecia - pstrykam, bo lubię, bo potrzebuję - tu e52 radzi sobie poniżej oczekiwań

3] WiFi coraz częściej + dostałem pakiet netu - po wpadce z Lumią i jej WP7.5 muszę być pewnym że bezproblemowo podepnę się do zabezpieczonej sieci

4] organizer, słownik ENG, notatki, office, pdf

5] łatwe zarządzanie plikami jak np ActiveFile na Symbianie

6] Co do smsów - 5-10/ dzień, od 1-3 zdań, minimalista

7] najważniejsze na koniec - jakość rozmów, HD?

Podsumowując - potrzeby powiedzmy businessowe.

Myślałem o HTC ale nie wyłożę ani grosza na cokolwiek jadące na Droidzie.
Potem wpadłem na Wave'a III i szybko przeskoczyłem na Wave I, ale trudno go dostać.
Generalnie nieco obawiam się przeskoku na dotyk, może niepotrzebnie...

W pewnym momencie poważnie rozważałem coś bardzo prościutkiego choćby Nokie 10x lub 11x. Jeśli miałbym rezygnować z czegoś z powyższych pktów to aparat ostatecznie.
Net bywa zbędny, bywa też strasznie przydatny, więc jakoś mi szkoda rezygnować z niego.

Być może do moich zastosować nadałoby się cos pokroju Blackberry, ale... miałem od znajomej E72 w rękach i klawiatura nie nadaje się do swobodnego użytku, choć mam chude paluchy, tragedia te chude guziki, qwerty nie dla mnie.

Dzięki wszystkim za poświęcony czas na mój wątek,
pozdr
korben
10%
10%

WindowsOpera

Re: E 52 - który następca?

Postprzez nemo333 » 29 września 2012, o 08:44

Kurde, czytam i czytam te wymagania i nic nie mogę dopasować poza jednym :luka:

Myślałeś o zakupie kolejnej E52? :P Bo to chyba jedyne wyjście przy tych wymaganiach. Jeśli zrezygnujesz z baterii to masz ogromny rynek smartfonów, np iPhony, Nokie N8/N9/E7, ew któraś generacja Wave. Ale przy takim użytku sądzę że ładowanie conajmniej raz na 14-16 godzin, nie więcej.

W prostych Nokiach baterie dobrą znajdziesz, jakość rozmów w większości jest dobra lub bardzo dobra. Tylko że net kuleje na takim ekranie, wifi nie będzie w żadnym z tych telefonów a PDF będzie trudno obejrzeć :/ A aparat w większości robi zdjęcia najwyżej nadające się na tapetę do tableta.
Pozdrawiam, nemo333
nemo333
60%
60%

WindowsSafari

Postprzez korben » 29 września 2012, o 08:59

Zaśmiałem się serdecznie bo fakt faktem przeleciało mi przez mózg właśnie kupić nową E52 :D

Nokia E6 jeszcze jest ale kurka qwerty...
Wave III jest w okolicy w bdb cenie, ale 4 cale...strasznie 'cienki' jest - kwestia przyzwyczajenia?

N8 w sumie chodzi mi mocno po czuprynie, tylko...

Jakość rozmów jest bardzo istotnym kryterium - co sądzicie?

Jeszcze jedno - czy da się w 100% kontrolować jego połączenia z siecią tak by nie z'jadło' mi środków kiedy sobie tego nie życzę, itp?
korben
10%
10%

WindowsOpera

Postprzez nemo333 » 29 września 2012, o 19:33

strasznie 'cienki' jest - kwestia przyzwyczajenia?

sądzę że do wszystkiego idzie się przyzwyczaić ;) Używałem bardzo cieńkich telefonów, najpierw L6, U700, potem 6300 i W715 i natychmiast przeniosłem się na K800 który jest conajmniej 2x taki jak poprzednie moje telefony i od razu się przywyczaiłem do jego grubości ;)
N8 w sumie chodzi mi mocno po czuprynie, tylko...

Jakość rozmów jest bardzo istotnym kryterium - co sądzicie?

Sam nie rozmawiałem ale ojciec kolegi ma a on gada bardzo dużo i nigdy nie słyszałem żeby mówił że telefon ma słabą jakość rozmów ;) Poszukaj też na forum wątku o nim, na pewno jest opinia jak się spisuje.
Jeszcze jedno - czy da się w 100% kontrolować jego połączenia z siecią tak by nie z'jadło' mi środków kiedy sobie tego nie życzę, itp?

Na Belle na pewno jest taka opcja, widziałem, można całkowicie wyłączyć internet przez sieć komórkową i włączać tylko jak jest potrzeba. Na Bada który jest w Wave to nie wiem bo bawiłem się dawno temu niewiele pierwszym ale też coś powinno być ;)
Pozdrawiam, nemo333
nemo333
60%
60%

WindowsSafari

Postprzez kolaCT » 1 października 2012, o 09:50

Jakość rozmów w N8 jest wzorowa w obie strony. Aparat mistrz, pakiety danych włączasz kiedy chcesz. Bateria przy mocnym użytkowaniu max 1 dzień, ale i tak lepiej niż nowa Xperia S...
kolaCT
10%
10%

Mod.tel.: N8-00 + E66
    WindowsSafari

Postprzez korben » 2 października 2012, o 13:58

I już prawie jest na tak.
Jutro sprawa się rozstrzygnie. Wydaje mi sie, że zrobię db kupując N8, choć W3 też wydaje się być db wyborem. W3 mogę mieć za 500PLN a N8 za 650PLN z logo orange z tyłu - co myślicie? Wiem wiem decyzja jest dla mnie :)
korben
10%
10%

WindowsOpera

Postprzez makgajwer » 3 października 2012, o 09:43

N8 rzeczywiście będzie dobrym wyborem jeśli aparat jest dla Ciebie priorytetem.
W innym przypadku mogę polecić E7, gdzie masz pełna klawiaturę. Nawet jeśli piszesz mało smsów to w przypadku pisania maili bezcenna. Ja na baterie nie narzekam: przy dość intensywnym użytkowaniu ładuje co 2gi dzień.

Swoją drogą mam jeszcze E52, którą używam do słuchania audiobooków właśnie z uwagi na baterię: ładuję raz na 3-4 tyg. :)
makgajwer
40%
40%

Mod.tel.: IPHONE4S +NOKIA E7
FW: najnowszy
    WindowsFirefox

Postprzez korben » 3 października 2012, o 17:59

Dziękuję wszystkim za tresciwe komentarze, kupione, właśnie testuję delikatni bo wcześniej update, jakieś errory i nie mogę zainstalować Nokia_Suite, ale może uzyskam info jak to naprawić.

zamykamy
korben
10%
10%

WindowsOpera

Powrót do Co wybrać?