NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

Zostałem oszukany na allegro...

Tutaj możecie rozmawiać o czym tylko chcecie :)

Re: Zostałem oszukany na allegro...

Postprzez Gringo » 20 października 2009, o 17:04

dokument specyfikacji = nazwa towaru? czyli piszemy na paczce cegła, co jeżeli jest biała cegła a ja chciałem czerwoną ?

Tam wysyłający zaznacza jaka jest zawartość i od niego zależy czy wpisze np tylko 'telefon' czy też 'Nokia 3310'. Nie ważne.
Ważne aby towar był zgodny z tym co zapisał.
gdy kupimy nawet używany sprzęt od firmy to mamy 10 dni na zwrot,

To jest racja i przysługuje nam takie prawo do zwrotu bez podawania żadnych przyczyn. Oczywiście towar musi być w takim stanie jak go dostaliście.
Gringo
30%
30%

Mod.tel.: INNOV8
    WindowsVistaFirefox

Postprzez grzegorz35 » 20 listopada 2009, o 02:14

W takim samym stanie? Ustawa mówi tylko o nośnikach, i niektórych przypadkach, ale nie mówi o tym że wszystko musi być nienaruszone:>
grzegorz35

WindowsOpera

Postprzez Jerry » 12 stycznia 2010, o 15:55

No coz dorzuce sie do grona pokrzywdzonych (jak juz lamentujemy...) w sierpniu jakos naszlo mnie by sprawic sobie Nokie 8600 Luna (taki kaprys) szukalem jak kot kuwety,gdzie taniej,gdzie blizej.W koncu znalazlem,dogadalem sie co do przesylki,niecale 450zl.Tanio pomyslicie.No owszem zwlaszcza ze duzo bardziej zniszczone staly nawet drozej.Pomyslalem "uczciwy sprzedawca,dobry kontakt i nick symbolizujacy obeznanie z telefonami,powinno byc ok." Coz,dostalem paczke z...owszem Luna 8600,oryginal a jak. Ale po pierwszym rozsunieciu odpadla klapka anteny w tylniej czesci telefonu,proba wcisniecia "4" konczyla sie przeklenstwami bo nijak to nie chodzilo.Pozalilem sie uzytkownikowi na co on z wielka duma w mailu przyznal ze to pewnie z mojej winy i on tych wad nie zauwazyl.Nie chcialem sie pruc wiecej z nim wiec poprosilem by po prostu dal se spokoj z komentarzem a ja w zamian tez nie wystawie mu negatywa.Telefon naprawilem (na wlasna reke) i puscilem po znajomosci kumplowi z pracy ze strata przynajmniej 100zl.Pozniej zakupilem w cenie ok. 600 zl upragniony model i sluzy mi do dzis (w sumie to fizycznie go nie mam ale dziala i ma sie dobrze ;) )
Moral taki jak w kazdej historyjce ze nie warto sie rzucac z jezorem na okazje,ja juz wiem szkoda ze tak sie przekonalem.Ponadto nie mam nic do zarzucenia allegro ,trafiali mi sie szczerzy sprzedawcy ale widac zawsze musi byc wyjatek od reguly...
live your life
Jerry
90%
90%

Mod.tel.: 6720c
FW: 031.022
    WindowsXPOpera

Postprzez anteQ :) » 16 stycznia 2010, o 22:48

Ja też niestety muszę dołączyć do grona oszukanych na allegro :( Kupiłem telefon z tej aukcji http://allegro.pl/show_item.php?item=865161515 , wylicytowana kwota to 710 zł ale faktycznie dałem za niego 900 zł + 15zł przesyłka. Na początku wszystko ok, pieniądze wpłaciłem rano w poniedziałek, czyli następnego dnia po wygraniu aukcji. Umówiłem się ze sprzedającym, że wyśle mi od razu telefon po tym jak ja wyślę mu skan pokwitowania przelewu. Wysłałem więc ten skan na meila. Miał wysłać telefon we wtorek lub w środę. Pisałem do niego na kom - albo wyłączał telefon i nie odpisywał, na meila też nic nie odpisywał. W końcu odpisał że wyśle skan na drugi dzień. Nie wysłał. Wiadomo, zacząłem się denerwować. Czekałem na ten skan ok 2 dni (wiem o tym że nie musiał go wysłać bo nie ma chyba niczego takiego w regulaminie). Napisałem mu w końcu że dostanie negatywa jeśli tak dalej bd się ukrywał itd. W końcu odpisał... Napisał, że była awaria na poczcie (swoją drogą to jaka może być awaria na poczcie, że paczka nie mogła nie poszła dalej? :szok: )i paczka poszła 2 stycznia ale na stemplu na skanie jest data 08 01 10. W końcu otrzymałem telefon. Miałem zamiar wystawić mu neutreala, ale jednak wystawiłem negatywa. Dlaczego? Telefon porysowany znacznie - nie było o tym nic napisane na aukcji, jak się pytałem o stan wizualny to napisał, że jest ok. Na zdj. nie można było zobaczyć rys itd, ponieważ był niewyraźne, poza tym przy wł. telefonie ich na wyświetlaczu nie widać. Z boku telefonu jest znaczne obtarcie obudowy - też nie było o tym nic w opisie, ani tym bardziej na zdjęciach. Napisałem do niego [jeszcze wtedy nie zauważyłem pękniętej obudowy z tyłu tel. na dole] i odp mi że jego kolega chce kupić Iphone'a i jak coś to może go ode mnie odkupić znowu. Jeszcze mi wciskał że tel łączy się sam z internetem i że zablokowanie tego kosztuje ok 200zł w komisie itd, a wiem że da się to zrobić samemu programem Bossprefs. Później napisałem do niego że chcę sprzedać mu ten tel skoro chce go kupić. To odp że za 900 zł to w takim stanie go w życiu nie weźmie, najwyżej za 750zł go kupi, że ma za 900zł takiego samego ''igłe'', to mu odp, żeby kupił i później tam pytał się czy go będę wystawiał na allegro i żebym mu powiedział to weźmie udział w licytacji, to mu odp że ustawie cene min. I w końcu napisałem mu dzisiaj że zauważyłem to pęknięcie z tyłu to napisał że było to widoczne na zdj - NIE BYŁO. Wystawiłem negatywa. Telefon ogólnie ok (jeśli chodzi o funkcje), na razie bez karty sim go mam bo nie chce płacić za poł. z internetem a jeszcze nie wiem jak to zablokować. Żałuję, teraz za 870 mogę kupić też Iphone'a 3g w lepszym stanie, ale już mam tego :mad:

EDIT
Jest jakaś szansa na zwrócenie pieniędzy? ale nie tych 710zł, tylko 915zł? wypełniłem formularz zgłoszeniowy, ale jeśli już to pewnie nie otrzymałbym 915zł tylko 710zł;/
anteQ :)
20%
20%

Mod.tel.: n82
    WindowsXPFirefox

Postprzez tijs » 16 stycznia 2010, o 23:17

anteQ :), jesteś sam sobie winien, przykro mi ale taka prawda. Nie od dziś wiadomo, że na allegro aż roi sie od drobnych oszuścików, złodziejaszków i kretaczy...
Po pierwsze nie wiem po co poza aukcja zapłaciłeś mu więcej? Allegro Ci nie zwróci pieniędzy których "nie widac" na aukcji, poza tym wyprą sie pewnie , gdyż na aukcji były zdjecia a Ty jednak, w koncu otrzymałes przedmiot.
Sądze że masz minimalne szanse na zdziałanie cokolwiek w tej sprawie, znam mase podobnych przypadków, ale Allegro w tej sytuacji niewiele może.
A na koniec malutka rada, jak kupujesz taki drogi sprzęt to w pierwszej kolejności szukaj z odbiorem osobistym, jeśli nie to wynegocjuj paczkę za pobraniem , przynajmniej masz pewnosc że paczka doszła...
Tyle ode mnie, na przyłośc więcej rozwagi życze ;)
Nokia N95 8GB||iPhone 8GB
http://www.clubdrive.org
tijs
70%
70%

Mod.tel.: N95-2 iPhone 8GB
    WindowsVistaOpera

Postprzez anteQ :) » 16 stycznia 2010, o 23:27

Wylicytowałem za 710zł, bo wtedy zapłacił mniejszą prowizję... :mur: była opcja odbioru osobistego, ale nie skorzystałem z tego bo do Wrocławia jakoś nie widziało mi się jechać;/
tijs, teraz już wiem :/ masz rację, mój błąd. Jak myślisz uda mi się go sprzedać za 900zł?
20%
20%

WindowsXPFirefox

Postprzez tijs » 16 stycznia 2010, o 23:50

anteQ :), jeśli zrobisz coś czego oczywiście nie popieram czyli zrobisz takie wredne zdjęcia telefonu na aukcji, że nie będzie widać zadnych otarc itp , to jak to ajfon, znajdzie swojego kupca za te 900 zł, bo w taki stanie,żeby być szczerym to ciezko Ci bedzie go sprzedać, chociaz to allegro i to ajfon :)
tylko żeby się nie okazało, że ten kupiec zrozpaczony trafi na nasze forum i napisze w tym samym temacie że dostał porysowanego iphone'a, heh :hyhy:
tijs
70%
70%

WindowsVistaOpera

Postprzez Magik » 16 stycznia 2010, o 23:57

tijs, co Ty w ogóle sugerujesz? :chytry:
Został oszukany, więc ma postąpić tak samo? Zdeczka niemoralne.
Magik, de Lowe,niepoprawny szlachcic,oportunista,czarodziej Sx1.pl,SoS.pl i PDAforum.pl,wojownik o sprawę Polską.
Magik
Moderator
Moderator

Mod.tel.: n900 BA N-GageQD SX1
    WindowsFirefox

Postprzez tijs » 17 stycznia 2010, o 00:21

Magik, napisałem ze tego nie popieram :P to tylko taka drobna sugestia była... :hyhy:
Niech da normalne fotki i sprzeda uczciwie, tak bedzie najlepiej :)
tijs
70%
70%

WindowsVistaOpera

Postprzez anteQ :) » 17 stycznia 2010, o 01:28

Nie, na pewno nie wykręcę takiego numeru komuś jaki mi został zrobiony przez majki2a. Może zmienię tylną obudowę? ale wtedy i tak powinienem napisać że była wymieniana:)
edit.
chyba nie opłaca się wymieniać tej obudowy.. Jak myślicie, w takim stanie za ile mógłbym sprzedać tego Iphone'a?
20%
20%

WindowsXPFirefox

Postprzez plato » 17 stycznia 2010, o 01:54

Skoro jest sprawny to go sobie zostaw. Dostales jakies gratisy typu ladowarka samochodowa wiec jezeli nie sa Ci potrzebne to je sprzedaj i kup nowa obudowe. Jak ja zmienisz to z telefonu pewnie bedziesz zadowolony. Nie sprzedawaj go bedziesz jeszcze bardziej stratny.
plato
60%
60%

Mod.tel.: HTC One X
    MacOSXSafari

Postprzez anteQ :) » 17 stycznia 2010, o 10:44

plato, w sumie to masz racje, ale ile może wynieść łączny koszt oryginalnej obudowy (bo nieoryginalnej się chyba nie opłaca kupować?) + wymiana w serwisie? wyświetlacz też jest porysowany trochę, ale nie wiem właśnie czy kupić folię na niego, bo np przy grach jak 'jeżdżę' palcem po ekranie to nie ma tego 'oporu' pomiędzy palcem a tą szklaną powłoką a pewnie gdybym miał na tel folię to już by takie coś wystąpiło? :niepewny:

ps. trochę mnie zdziwiło to, że przy baterii 100% i pograniu ok godziny w gierki spadło do ok 65% albo ok 80% już nie pamiętam dokłanie, ale to chyba normalne?
20%
20%

WindowsXPFirefox

Postprzez Bo$s » 17 stycznia 2010, o 11:02

ps. trochę mnie zdziwiło to, że przy baterii 100% i pograniu ok godziny w gierki spadło do ok 65% albo ok 80% już nie pamiętam dokłanie, ale to chyba normalne?

Tak, pełna bateria w iPhonie to jakieś 4 godziny grania. Poza tym z ładowaniem iPhone jest trochę dziwna sytuacja. Gdy odłączysz go od ładowarki zaraz po osiągnięciu 100% to bateria leci bardzo szybko. Natomiast jeśli zostawisz go wtedy na ładowarce jeszcze przez 2 godziny to bateria trzyma odczuwalnie dłużej.
Bo$s
Moderator
Moderator

Mod.tel.: Samsung Galaxy S III
    WindowsFirefox

Postprzez anteQ :) » 17 stycznia 2010, o 13:17

Bo$s, dzięki za rade:)

edit:
Iphone'a zostawiam sobie, zablokowałem już połączenie z internetem bo zadzwoniłem do BOA.
Poza tym odegrałem się trochę na majki2a;) napisało do mnie 5 czy 6 osób, w tym 2 kupiły od niego telefon (właśnie w tym momencie sprawdziłem pocztę i koleś wystawił mi negatywa i jedna osoba która do mnie pisała również wystawiła mu negatywa) a 4 czy tam 5 innym osobom odradziłem kupna telefonu od tego użytkownika. Miałem mu wysłać te meile które dostałem żeby go wkurzyć, ale pomyślałem sobie, że oskarży mnie jeszcze może o jakieś oczernianie itd więc dałem sobie z tym spokój.
20%
20%

WindowsXPFirefox

Postprzez biggi » 19 lutego 2010, o 16:20

it's not easy bein' green
biggi
Moderator
Moderator

WindowsVistaFirefox