NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

Zostałem oszukany na allegro...

Tutaj możecie rozmawiać o czym tylko chcecie :)

Re: Zostałem oszukany na allegro...

Postprzez biggi » 5 grudnia 2010, o 21:03

Wojtaz, chodzi o opis aukcji. Jeśli nie napisał o tym na aukcji tzn. ,że możesz oddać towar ponieważ zostałeś wprowadzony w błąd. Proponuję zostawiać korespondencję z tym gościem. Ja bym to na pewno zgłosił. W wielu przypadkach pomaga txt typu "Jeśli nie zwróci mi Pan/i pieniędzy to sprawa trafi na policję". Ale jak to nie pomoże to zgłaszaj- szkoda kasy;)
it's not easy bein' green
biggi
Moderator
Moderator

WindowsFirefox

Postprzez Arise1337 » 6 grudnia 2010, o 16:01

Ale nie rozumiem... Przeciez on ma juz konsole od miesiaca, dostal ja sprawna wiec czemu ma do niego reklamowac?
Arise1337
20%
20%

Mod.tel.: iPhone 3GS 16GB
FW: 3,1,2
    WindowsFirefox

Postprzez Wojtaz » 6 grudnia 2010, o 16:24

No zapytałem Was czy mogę coś zrobić, bo kupiłem sprawną konsolę i po miesiącu mi się zepsuła.
No bo wiecie, z PS3 jest tak, że jak już padło, to naprawa YLOD'a dużo nie da, bo długo nie potrzyma sprawny...
To teraz jestem stratny te 8 stów, bo się długo konsolą nie nacieszyłem (a jednak to prawda, że chytry 2 razy traci). No i jeszcze gwary nie było..

Zastanawia mnie tylko, bo na konsoli jest plomba gwarancyjna z 2009 z września chyba i może bym się dowiedział co było naprawiane, bo koleś powiedział, że napęd niby czyszczony, a jakbym się dowiedział w tym sklepie, że np to co innego, to wtedy mógłbym do niego pisać...
Wojtaz
80%
80%

Mod.tel.: E52
FW: 052.003
    WindowsFirefox

Postprzez Oxygen_Matt » 6 grudnia 2010, o 21:07

Hm, mógłbyś pogadać z tym klientem co Ci sprzedał PS3 albo sprzedać na części.. Owszem w sumie za części nie wyciągniesz 800PLN ale lepsze te 200 czy 300PLN za części niż 0 :P
10 dni już minęło od zakupu to Allegro nie pomoże, jedyne co to właśnie ta gwarancja, ale znów problem bo żeby Ci gw. uznali to musisz mieć chyba paragon i jakiś kwitek z pieczątką salonu czy też sklepu w którym sprzęt został zakupiony. Z tego co wiem Sony chyba daje takie książeczki jak Nokia, na których się tam nakleja jakiś IMEI czy coś w tym stylu i wyraźnie jest opisana data ważności gwarancji, a do książeczki przyczepiony jest paragon. Bez tego nie ma co próbować... Chyba że lubisz się bawić tym to mogę Ci dać tam GG czy nr. tel do klienta który się zna na tym i mógłby Ci pomóc przy wymianie jakiejś części.. ale to też się nie opłaca bo PS3 ma miliony styków i innych pierdół i pierdółek.. Tak więc może na części.. Sprzedaj Joystick'i, karty pamięci, kable, laser etc. Na Allegro wszystko sprzedasz.
Oxygen_Matt
10%
10%

Mod.tel.: N900
    WindowsFirefox

Postprzez Wojtaz » 6 grudnia 2010, o 22:13

Kupiłem świadomie wersję 60GB bez gwarancji, bo 40GB się przegrzewały, a 60GB też ale mniej.
No chciałem z ojcem mieć świetny prezent na święta, ale nie wypaliło.

A teraz konsola jest u znajomego, który zobaczy do konsoli i może naprawi, może nie.

No bo teraz naprawa konsoli wyniesie 250zł, ale dużo nie potrzyma.

Najśmieszniejsze jest to, że na konsoli mało grałem - a jak już chciałem pograć, to umarła.

No to teraz nic nie poradzę i mam nauczkę, żeby uważać na przyszłość i kupować przedmioty z gwarancją...
Wojtaz
80%
80%

Mod.tel.: E52
FW: 052.003
    WindowsFirefox

Postprzez Oxygen_Matt » 6 grudnia 2010, o 23:40

Hmm.. 800zł, za PS3, w Media ostatnio widziałem chyba za 1099zł po przecenie z jakimiś gierkami jeszcze nowymi, chyba Fifa 11 albo PES ten nowy ..
300zł więcej i jest gw. + oryginalna gra i pewny sprzęt.. Wiem że czasem tak jest że jak się ma kasę i trafi się na okazję to aż potem serce boli że się czegoś nie kupiło za taką i taką cenę, ale czasem lepiej być cierpliwym, też już się o tym nie raz przekonałem.. Chociaż kupowanie przez Allegro ze sklepów też dobra opcja. Właściwie najlepsza..
Oxygen_Matt
10%
10%

Mod.tel.: N900
    WindowsFirefox

Poprzednia strona

Powrót do Off Topic