NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS
Hosting sponsoruje:GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook


 

Milion pobrań nowej wersji Ovi Mapy z bezpłatną nawigacją w ciągu tygodnia

Zamieszczona tu przez ciebie wiadomość zostanie wyświetlona na stronie głównej SymbianOS.pl. Uwaga - tylko gotowe newsy!

Milion pobrań nowej wersji Ovi Mapy z bezpłatną nawigacją w ciągu tygodnia

Postprzez Garo » 4 lutego 2010, o 12:21

Obrazek

Firma Nokia poinformowała, że od udostępnienia nowej wersji Ovi Mapy z bezpłatną nawigacją pieszą i samochodową w czwartek, 21 stycznia 2010, aplikację tę pobrano ponad 1,2 miliona razy.

„Mamy średnio jedno pobranie na sekundę, niezależnie od pory dnia” — powiedział Anssi Vanjoki, Executive Vice President firmy Nokia. „Ogłaszając udostępnienie bezpłatnej nawigacji samochodowej i pieszej, zdawaliśmy sobie sprawę, że będzie to ważne wydarzenie na rynku. Liczba osób używających urządzeń Nokia do nawigacji, a w konsekwencji poszukujących oprogramowania związanego z lokalizacją rośnie szybciej, niż przewidywaliśmy”.

Sukces nowej wersji Ovi Mapy jest kluczowym elementem strategii Nokia, której celem jest zapewnienie firmie czołowej pozycji na rynku map, nawigacji i usług opartych na lokalizacji. Dzięki NAVTEQ, firmie Nokia udało się wyeliminować koszty związane z nawigacją samochodową i pieszą oraz szybko zaktywizować ogromną rzeszę użytkowników, której można będzie teraz proponować nowe funkcje i usługi.

„To doskonała wiadomość dla współpracujących z nami zewnętrznych twórców aplikacji. W ciągu zaledwie kilku dni pojawiła się grupa ponad miliona aktywnych użytkowników, którzy oczekiwać będą nowych, pomysłowych aplikacji związanych z lokalizacją” — dodał Anssi Vanjoki. „Również dla operatorów jest to okazja do sprzedaży obecnym i nowym klientom większej liczby abonamentów obejmujących transmisję danych, a także pełnych pakietów nawigacyjnych”.

Według danych z 31 stycznia 2010 roku pierwsza piątka krajów, z których najczęściej pobierano nową wersję Ovi Mapy to: Chiny, Włochy, Wielka Brytania, Niemcy i Hiszpania. Pięć urządzeń Nokia, w których najczęściej instalowano aplikację to: Nokia 5800 XpressMusic, Nokia N97 mini, Nokia N97, Nokia 5230 i Nokia E72.

Z badań firmy Canalys wynika, że pod koniec 2009 roku liczba osób używających nawigacji GPS w telefonach komórkowych wynosiła na całym świecie około 27 milionów. Firma Nokia szacuje, że do końca lutego 2010 r. zwiększy to grono użytkowników o niemal 8%, a wzrost ten będzie postępować wraz z dodawaniem nowych smartfonów do listy kompatybilnych urządzeń oraz z rozpoczęciem globalnej kampanii marketingowej.

Począwszy od przyszłego miesiąca, poszczególne nowe smarftony Nokia z GPS będą zawierać nową wersję Ovi Mapy z zainstalowanymi fabrycznie mapami krajów lokalnych, wysokiej klasy funkcjami nawigacji pieszej
i samochodowej oraz dostępem do przewodników Lonely Planet i Michalin, bez żadnych dodatkowych kosztów.

Ovi Mapy obejmują ponad 180 krajów. Udostępniają nawigację samochodową i pieszą w 74 krajach
i 46 językach oraz informacje o ruchu drogowym w ponad 10 krajach. Znajduje się na nich ponad 6000 punktów orientacyjnych 3D z 200 miast. Przewodniki Lonely Planet i Michelin zawierają informacje o ponad 1000 miejscach z całego świata.

Aktualna lista kompatybilnych urządzeń Nokia: Nokia 97, Nokia N97 mini, Nokia 5800 XpressMusic,
Nokia 5800 Navigation Edition, Nokia E52, Nokia E55, Nokia E72, Nokia 5230, Nokia 6710 Navigator, Nokia 6730 classic i Nokia X6. Najnowszą listę urządzeń można sprawdzić pod adresem http://www.nokia.com/maps.

Źródło: Nokia
REGULAMIN :: FAQ :: SZUKAJ
Niniejszy post przedstawia opinie autora w dniu dzisiejszym, na datę jego publikacji. Nie mogą być one wykorzystane przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po nim dniu. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyn.
Avatar użytkownika
Garo
Administrator
Administrator
 
Posty: 11872
Dołączył(a): 17 grudnia 2005, o 23:28
Lokalizacja: Wrocław
Mod.tel.: Galaxy Note SGS2 WFS
FW: 2.3.3
    WindowsXPFirefox

Powrót do Dodaj newsa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość