NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS
Hosting sponsoruje:GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook


 

Zaszczep swój sprzęt

Zamieszczona tu przez ciebie wiadomość zostanie wyświetlona na stronie głównej SymbianOS.pl. Uwaga - tylko gotowe newsy!

Zaszczep swój sprzęt

Postprzez wallonia » 5 października 2010, o 12:44

Wystartowała kampania promocyjna firmy F-Secure na rzecz bezpieczeństwa urządzeń mobilnych.

Rozpoczęła się kampania edukacyjno-informacyjna firmy F-Secure, producenta oprogramowania ochrony danych dla firm i użytkowników indywidualnych przed wirusami oraz wszelkimi innymi zagrożeniami płynącymi z Internetu. Kampania skupia się na promowaniu bezpieczeństwa urządzeń mobilnych.

Centralnym punktem kampanii jest strona na http://www.facebook.com/ZaszczepSwojSprzet skąd internauci mogą pobrać udostępniony za darmo program F-Secure Antyzłodziej, umożliwiający zdalną kontrolę nad telefon, który został zgubiony lub skradziony. „Mając na uwadze, jak wiele ważnych i poufnych danych, współcześnie przechowujemy w telefonach komórkowych, w dużo większym stopniu należy pilnować, by nasza komórka przypadkiem nie dostała się niepowołane ręce. Jeśli dopuścimy do takiej sytuacji F-Secure Antyzłodziej pozwoli na zlokalizowanie telefonu, a w ostateczności zablokowanie go i usunięcie wszelkich danych, które mogłyby zostać wykorzystane przez złodzieja” – mówi Karolina Karwowska, PR & Markieting Manager F-Secure Poland.

Strona na portalu społecznościowym służyć ma również jako centrum informacyjne o nowych zagrożeniach pojawiających się w sieci. „Chcemy przekazywać Internautom wiadomości, dzięki którym zrozumieją skalę zagrożenia i będą mogli ochronić swój sprzęt. Wraz z rozwojem i popularyzacją technologii mobilnych twórcy szkodliwego oprogramowania szybko zorientowali się, jak bardzo dochodowy jest to rynek i szybko nauczyli się na nim zarabiać. Obecnie w sieci ilość złośliwego oprogramowania tworzonego na urządzenia mobile rośnie w zastraszającym tempie„ – mówi Karolina Karwowska.

źródło: f-secure
wallonia
1%
1%
 
Posty: 3
Dołączył(a): 5 października 2010, o 12:35
    WindowsXPOpera

Powrót do Dodaj newsa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość