NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

Doom legacy by AnotherGuest czyli alternatywa C2doom

Wszystko o aplikacjach i grach dostępnych dla telefonów S60. W tym dziale umieszczamy tylko tematy dotyczące wszystkich wersji S60

Doom legacy by AnotherGuest czyli alternatywa C2doom

Postprzez pawelt » 1 czerwca 2011, o 11:37

AnotherGuest napisał port który umożliwia uruchomienie gierek doom WAD lepiej niż na c2doom i bezpłatnie bo c2doom od wersji dla s60v3 jest płatny (bezpłatna jest tylko wersja core na której można uruchomić niektóre wersje shareware)

Doom legacy początkowo był napisany przez AnotherGuest-a na UiQv3 a ostatnio przeniósł ten port na s60v3 jednak jak większość jego portów działa bezproblemowo na ^1 i ^3 gdyż od pewnego czasu jest zaimplementowany jego autorstwa panel do obsługi dotykowców. Wcześniej ten był widoczny na stałe jak w stragusie ostatnio można go wywoływać ręcznie poprzez kliknięcie przezroczystego kwadracika w prawym dolnym rogu co umożliwia uruchomienie jego portów np do fheroes2 na dotykowych komórkach.
Temat do UiQv3 był juz na tym forum:
viewtopic.php?f=57&t=13475&p=127783&hilit=doom+legacy#p127783

Port Doom Legacy 1.44 jest do pobrania pod tym adresem:
http://my-symbian.com/forum/viewtopic.p ... sc&start=0
Jednak do prawidłowego działania są potrzebne pliki legacywaddat:
Cały wątek dotyczący tego portu znajduje się pod tym adresem na forum my symbian:
A cały watek dotyczący Doom Legacy 1.44 znajduje sie pod tym adresem
http://doomlegacy.sourceforge.net/

Cała procedura unieruchomienia polega na skopiowaniu Legacy.dat i Legacy.wad z legacywaddat do katalogu z grą WAD (działaja te same gry wad które chodziły na c2doom). Następnie instalujemy doomlegacy_s60v3.SISx (na s^1 i s^3 wyskoczy komunikat o niekompatybilności ale jak napisałem chodzi bez problemu przynajmniej na n97 ktoś już uruchomił a ja uruchomiłem na e7).
Po zainstalowaniu uruchamiamy aplikacje i wchodzimy do katalogu z grą (gdzie wcześniej wrzuciliśmy plik wad, Legacy.dat i Legacy.wad) i uruchamiamy pik WAD
I wszystko byłoby dobrze gdyby jeszcze te gry chciały chodzić ale nie do końca należy zmienić nazwę pliku wad na odpowiednią. Z tego co zauważyłem możliwe jest zastosowanie nazw Doom.wad, Doom1.wad i Doom2.wad. Ale do do innych gier ja używam nazwy Doom2.wad i działają wszystkie bez problemu.
Oprócz gierek z starego c2dooma gdzie gry odbywały się na jednym poziomie port ten umożliwia uruchomienie gier gdzie można np skakać ale musi być w formacie wad jak np HHexenale do niego jest specjalny port na stronie
http://anotherguest.se/. Tutaj tez można znaleźć na końcu strony potrzebne biblioteki do działania jak np. SDL
Najlepiej ten port się sprawuje na komórkach z fizyczna klawiaturą qwerty jak np n97 i e7 gdyż działa na niej większość przycisków jak tez można ustawić własne w opcji konfiguracji sterowania co znacznie ułatwia korzystanie z programu.
Ostatnio edytowano 1 czerwca 2011, o 12:21 przez pawelt, łącznie edytowano 2 razy
ave cezar albo car albo jeszcze ktoś inny
i tak wszyscy nie żyją
pawelt
60%
60%

Mod.tel.: E90+N97 mini+E7
FW: najnowszy
    WindowsXPFirefox

Re: Doom legacy by AnotherGuest czyli alternatywa C2doom

Postprzez ramirez19 » 1 czerwca 2011, o 11:48

to działa tylko na złamanym systemie czy nie na złamanym też zainstaluje?
ramirez19
50%
50%

Mod.tel.: Nokia N8
FW: Nowe ^^
    WindowsFirefox

Postprzez pawelt » 1 czerwca 2011, o 11:54

Plik jest sisx czyli jest podpisany. A pliki wad można ściągać o czym było w tym temacie
viewtopic.php?t=2886
Jak tez można wyszukać w internecie pod hasłem "c2doom wads" a jest tego całe mnóstwo.
Ostatnio edytowano 1 czerwca 2011, o 11:59 przez pawelt, łącznie edytowano 1 raz
i tak wszyscy nie żyją
pawelt
60%
60%

WindowsXPFirefox

Postprzez ramirez19 » 1 czerwca 2011, o 11:59

zarejestrowałem się tam i mam taki komunikat jak teraz w link klikam You don't have permission to access this document.
ramirez19
50%
50%

WindowsFirefox

Postprzez pawelt » 1 czerwca 2011, o 12:08

Mój błąd piki doomlegacy_s60v3.SISx jak tez legacywaddat.zip sciagamy po zarejestrowaniu z tego wątku
http://my-symbian.com/forum/viewtopic.p ... sc&start=0
Gry sa tez na tym forum
http://www.ipmart-forum.com/showthread. ... oom+legacy
i tak wszyscy nie żyją
pawelt
60%
60%

WindowsXPFirefox

Postprzez ramirez19 » 1 czerwca 2011, o 12:49

po kliknięciu w pobierz nie działa ale można szybko obejść klikając prawym i wybierając zapisz jako... :)
ramirez19
50%
50%

WindowsFirefox

Powrót do Software Ogólne