NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

[S60] CoPilot Live 7

Nawigacja w telefonach S60/Symbian^.

CoPilot Live 7

Postprzez jakobitm » 7 lipca 2008, o 16:57

Skrócona instrukcja obsługi programu CoPilot napisana przez gucio.

"Umarl krol, niech zyje krol ?" Na ipmarcie http://www.ipmart-forum.com/showthread.php?t=267370ukazala sie wlasnie nowa wersja aplikacji CoPilot Live 7

Obrazek
Obrazek
Obrazek

INSTALACJA (wersja angielska-moge przetlumaczyc jak chcecie)

INSTRUCTIONS (based on UK installation)

1. Copy the following folders to your memory card:

- copilot
- private
- resource
- sys

2. Goto http://www.alk.eu.com/support/ choose your country and download the speed camera file if one exists for your country. Put said safetycam.ezp file into \copilot\EU\Save\ on your memory card.

3. UK maps posted further up include POI. No need to download anything else.

4. Put speech folders into \copilot\Speech\. For example for the UK voices the folder is \en-gb\. Put this into \copilot\Speech\ so it looks like \copilot\Speech\en-gb\ on your memory card.

5. Put memory card back in. Startup phone. Install starts. If it doesn't goto App. Manager and start it from the list.

6. Start CoPilot. You're prompted to enter a product code. Enter the following:

kod usunięty // zapoznaj się z regulaminem forum

Change the two asterisk to any random letters or numbers. Proceed. Say no to internet connection. Proceed to activation. You're given a license number by the application.

7. Goto https://activate.alk.com/ALKLicense/...ctivation.aspx and enter the product code you created (see above step) and the license number generated for you and your e-mail. Click submit and another code is generated. Enter this activation code into CoPilot7.

Testuje od 2 dni i jestem pozytywnie zaskoczony.
Potwierdzam, instaluje sie wg podanej tam procedury, produkt mozna zarejestrowac otrzymujac pelna licencje.
Mapy nowiutkie, algorytm wydaje sie ok - 1 nawigacja, ktora nir prowadzi mnie pod prad na malej jednokierunkowej uliczce.
Blyskawicznie przelicz gdy pomylimy droge.
POI zawarte w mapach.
Ja testowalem UK. Kamery, dworce , nawet malenkie knajpki sa.
Acha .. ma opcje - najkrotsza trasa (sygic nie ma)
Mozna definiowac widok na kilka sposobo- np pozostala odleglosc do celu ( w Garminie sie nie da)
Szybka, plynna praca

Polecam i testuje dalej
jakobitm
jakobitm
30%
30%

WindowsXPFirefox

Re: CoPilot Live 7

Postprzez t3ster » 8 lipca 2008, o 10:11

Zapowiada się ciekawie. Pozostaje teraz czekać na polską mapę:D
t3ster
20%
20%

WindowsVistaFirefox

Postprzez jakobitm » 8 lipca 2008, o 11:04

Ale przeciez jest polska mapa. Ja wrzucilem cala mape Europy - i jest Polska. Ja mieszkam w UK wiec pokrycia Polski nie przetestuje, ale moge zaplanowac podroz z UK do Polski. Wyszukuje bez problem nazwy ulic.
Co do testowania – to chyba pierwsza nawigacja pokazujaca podroz “w czasie rzeczywistym”
Wiec jak wjezdzasz na rondo to nadaza za jazda. Czyli wiemy, ktorym zjazdem zjechac – mozemy sledzic to na ekranie. Rewelacyjne odswierzanie.
W UK sa naprawde skomplikowane ronda I z innymi nawigacjami zdarzylo mi sie pomylic.
Acha … aktualnie mam w tel: Garmin, TomTom6, Route66, Sygic (McGuider tez testowalem)
Poki co, same +. Lektorka polska troche glupawa – przed samym zakretem mowi :
“Blizko .. skrec w lewo “ ;) – ale idzie sie przyzwyczic
Acha mapy sa od Navteq – chyba najnowsze.
A .. ruch drogowy dziala … laczy sie internetem I pobiera info o wypadkach .. I automatycznie omija (zaleznie od ustawien)
jakobitm
30%
30%

WindowsXPFirefox

Postprzez jakobitm » 8 lipca 2008, o 12:37

Nowe odkrycia:
HOT !!! Z tej samej strony mozemy sciagnac DVD, ktore po wypaleniu uzywamy do instalacji na PC aplikacji CoPilot Central – dowolnie planujemy podroz na PC, wgrywamy nowe mapy – tak ! wgrywamy sciezki glosowe,
Ze strony producenta (ALK) sciagamy DARMOWE kamerki (aktualizowane na biezaco !!!), wrzucamy do katalogu
\Storage Card\CoPilot\EU\Save (not \Storage Card\CoPilot\Save
Odpalamy program I CoPilot sam robi aktualizacje
Dla mnie bomba
jakobitm
30%
30%

WindowsXPFirefox

Postprzez kuczol » 9 lipca 2008, o 09:07

Programik bardzo interesujący - może być konkurencją dla pozostałych, tylko mapa którą wgrałem jest bardzo nie ciekawa NAVTEQ.EU.07Q1.2.2.2.2 - taką mam wersje - i na Polskę jest cieniutka. Ale sam program jest bardzo ciekawy i co najważniejsze jest po polsku. Może ktoś ma namiary na jakąś lepszą mapę polski?
kuczol
20%
20%

WindowsXPFirefox

Postprzez ash » 9 lipca 2008, o 18:45

w mapie alps,dach, benelux, central europe jest Polska. Zgadzam się tam mapa jest cieniutka
Phoenix nie uwali telefonu - polecam
ash
60%
60%

WindowsVistaFirefox

Postprzez blueblazer » 10 lipca 2008, o 00:07

Jakos wszystko wypakowalem na karte pamieci i nie ma tam pliku instalacyjnego. Wg opisu z ipmart, wlasnie trzeba bylo tak zrobic i zainstalowac z telefonu, ale jak pisze, nie moge znalezc pliku :suchy:
|3210-3310-3330-M35i-5510-GD92-8210-8850-6510-7210-6600-N70-N73-Omnia-N95 8GB-N85-N900 (covered by Zagg)|
Nokia>HTC
blueblazer
60%
60%

Mod.tel.: N900 N85
FW: najnowszy
    WindowsXPFirefox

Postprzez ash » 10 lipca 2008, o 00:32

wejdz do managera aplikacji ja tam miałem niezainstalowaną i zainstalowałem
ash
60%
60%

WindowsVistaFirefox

Postprzez pavio » 10 lipca 2008, o 16:29

Czy ten programik chodzi na os v2 (N70)?Dzięki i pozdrawiam
pavio
10%
10%

WindowsXPMSIE7

Postprzez nismo » 10 lipca 2008, o 21:47

pavio napisał(a):Czy ten programik chodzi na os v2 (N70)?Dzięki i pozdrawiam

Jest napisane, że działa na S60/UIQ. Najszybciej będzie jak sprawdzisz sam czy działa na N70.
Pozdrawiam,
nismo
nismo
Moderator
Moderator

Mod.tel.: E7-00
FW: 111030609
    WindowsXPMSIE

Postprzez blueblazer » 10 lipca 2008, o 22:16

Znalazlem plik sis, ale po jego odpaleniu daje komunikat "nie mozna zainstalowac aplikacji"... Ciekawe czemu :suchy:
|3210-3310-3330-M35i-5510-GD92-8210-8850-6510-7210-6600-N70-N73-Omnia-N95 8GB-N85-N900 (covered by Zagg)|
Nokia>HTC
blueblazer
60%
60%

Mod.tel.: N900 N85
FW: najnowszy
    WindowsXPFirefox

Postprzez ash » 10 lipca 2008, o 22:24

ja zrobiłem tak: przekopiowałem wszystkie katalogi na e:/ musiałem złamać system żeby niektóre przekopiować. Potem wszedłem do managera i zainstalowałem i wszystko chodzi. Z tego co widze to masz n95 8gb ja też mam wieć jak zrobisz tak jak ja to powinno Ci pójśc. Robiłem wg tego opisu : http://www.noeman.org/gsm/symbian-os-9- ... e-7-a.html a pliki pobierałem stąd: http://www.ipmart-forum.com/showthread.php?t=267370
ash
60%
60%

WindowsVistaFirefox

Postprzez jakobitm » 11 lipca 2008, o 12:59

W 1 poscie jest napisane jak zainstalowac :

NSTRUCTIONS (based on UK installation)

1. Copy the following folders to your memory card:

- copilot
- private
- resource
- sys

2. Goto http://www.alk.eu.com/support/ choose your country and download the speed camera file if one exists for your country. Put said safetycam.ezp file into \copilot\EU\Save\ on your memory card.

3. UK maps posted further up include POI. No need to download anything else.

4. Put speech folders into \copilot\Speech\. For example for the UK voices the folder is \en-gb\. Put this into \copilot\Speech\ so it looks like \copilot\Speech\en-gb\ on your memory card.

5. Put memory card back in. Startup phone. Install starts. If it doesn't goto App. Manager and start it from the list.

6. Start CoPilot. You're prompted to enter a product code. Enter the following:

**CFN-M2NJH-FS2F5-HDF32-NA2F2

Change the two asterisk to any random letters or numbers. Proceed. Say no to internet connection. Proceed to activation. You're given a license number by the application.

7. Goto https://activate.alk.com/ALKLicense/...ctivation.aspx and enter the product code you created (see above step) and the license number generated for you and your e-mail. Click submit and another code is generated. Enter this activation code into CoPilot7.
jakobitm
30%
30%

WindowsXPFirefox

Postprzez gucio » 18 lipca 2008, o 17:33

Zassałem, zainstalowałem, ( dzięki jakobitm ;) ) i muszę powiedzieć że ta nawi ma chyba najlepszy jak dotąd wygląd i mnogość opcji. Razi troszkę fakt pokrycia naszego kraju, ale śmiem twierdzić że jest to bardzo poważna konkurencja dla takich produktów jak TT, Garmin i Navigon ( bo te są według mnie wiodącymi ), jesli tylko pokrycie Polski będzie na poziomie Garmina. :ok:
Mam prawo nic nie mówić, wszystko co powiem może być użyte przeciwko mnie w sądzie. Mam prawo do adwokata,jeśli mnie na niego nie stać zostanie mi przydzielony adwokat z urzędu.
Better to reign in hell, than serve in heaven.
John Milton. Paradise lost
gucio
100%
100%

Mod.tel.: Htc Hd2
    WindowsXPFirefox

Postprzez jakobitm » 18 lipca 2008, o 17:40

@gucio ... poczekaj az pojezdzisz, najlepszy "graphic engine" ze wszystkich .. pierwsza nawigacja "on-line" ;)
acha ... jeszcze nigdy nie poslal mnie pod prad ... jakos mam do CoPilota najwieksze zaufanie ..
Teraz szukam sposobu zeby wrzucic jakies nowe POI (kamerki mozna zassac za darmo ze strony ALK).. mowie o innych .. zreszta wiekszosm juz ma .. mysle o bardziej specyficznych (bankomaty, kibelki albo co ;)

.. zasysa ov2 (z Tomtoma) ale niedobrze . W wersji 6 byl konwerter ... dam znac jak mi sie uda.

pozdro
jakobitm
jakobitm
30%
30%

WindowsXPFirefox

Następna strona

Powrót do Nawigacja S60/Symbian^