NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

[S60v3] Nokia Ovi Maps 3 - darmowa nawigacja!

Nawigacja w telefonach S60/Symbian^.

Re: Nokia Ovi Maps 3 - darmowa nawigacja!

Postprzez Adam D. » 25 stycznia 2011, o 15:16

nismo napisał(a):Adam D., w takim razie trzymam kciuki za to, że kolejna wersja czy to finalna czy beta będzie posiadała poprawioną wersję przeglądania. Mam również nadzieję, że wersja dla N8 również zostanie zaktualizowana.

Skoro Ty trzymasz kciuki za poprawioną wersję przeglądania, to ja, w takim razie, potrzymam kciuki za to, żeby wersja dla N8 również została zaktualizowana... ;)
Adam D.
40%
40%

Mod.tel.: Nokia 5230
    WindowsXPMSIE7

Postprzez bratanek » 1 marca 2011, o 22:17

Czy może mi ktoś przypomnieć jak za pomocą Pc Suit sprawdzić czy moje mapy są aktualne , mi wydaję się, że było to możliwe , a dziś nie mogę znaleźć tej funkcji ,jedynie ogólnie wgrać mapy za pomocą map Loadera .Chyba nie przywidziało mi się cos takiego . :|

Przy okazji też tak macie ,że po zainstalowaniu ostatniej aktualizacji Nokia Pc Suite , są teraz dwa programy na komputerze ,jeden w wersji Nokia Ovi Suite 3.0.0.290 drugi w dotychczasowej Nokia Pc Suite 7.1.60.0 . :przestraszony: Zmienił się środek nazwy z Pc na Ovi .
bratanek
20%
20%

WindowsXPOpera

Postprzez Adam D. » 2 marca 2011, o 10:13

Nie pamiętam już, jak to było w Nokia PC Suite, ale w Ovi Suite jest zakładka: "Mapy" - jeżeli w nią wejdziesz, a jest dostępna aktualizacja map, to pojawi się komunikat informujący o niej... A co do PC Suite i Ovi Suite, to zacytuję Tobie kilka zdań z "Pomocy" Nokii, które, jak sądzę, będą stanowić odpowiedź na Twoje pytania:

Co to jest pakiet Nokia Ovi Suite?

Pakiet Nokia Ovi Suite zapewnia łatwy dostęp do zawartości w telefonie Nokia. Nokia Ovi Suite docelowo zastąpi pakiet Nokia PC Suite i jego warianty, takie jak Nokia Ovi Suite 1.x, oraz zintegruje główne funkcje aplikacji Nokia Photos, Narzędzie aktualizacji oprogramowania Nokia oraz Nokia Map Loader.

Co się stanie z pakietem Nokia PC Suite?

Nokia Ovi Suite jest oprogramowaniem komputerowym nowej generacji, które zastąpi pakiet Nokia PC Suite. Pakiet Nokia Ovi Suite łączy komputer, telefon i usługi online ovi.com. Przy użyciu pakietu Nokia Ovi Suite można m.in. synchronizować zawartość telefonu, udostępniać zdjęcia i wideo, przenosić muzykę, pobierać do telefonu bezpłatne mapy. Na tym samym komputerze można zainstalować zarówno pakiet Nokia PC Suite, jak i Nokia Ovi Suite, ale nie należy ich używać jednocześnie. Należy pamiętać, że najnowsze telefony Nokia są obsługiwane tylko przez pakiet Nokia Ovi Suite.

Czy przed zainstalowaniem pakietu Nokia Ovi Suite trzeba odinstalować pakiet Nokia PC Suite?

Odinstalowanie poprzedniej wersji pakietu Nokia PC Suite nie jest wymagane
Adam D.
40%
40%

Mod.tel.: Nokia 5230
    WindowsXPMSIE7

Postprzez bratanek » 2 marca 2011, o 19:55

Skoro komunikat pojawi się tylko w momencie ukazania nowych map ,to
wyjaśniałoby dlaczego nie mogę znaleźć teraz opcji do sprawdzania
aktualizacji map,....wtedy chyba faktycznie wyszła nowsza wersja .

Dzięki za wyjaśnienie co do programów .Wychodzi na to ,że teraz można
spokojnie usunąć starszą wersje programu Nokia PC Suite ,....po co ma zajmować
miejsce na komputerze .Myślałem że może czymś się różnią oba programy na niekorzyść nowszej ...ale po przyjrzeniu wygląda , że ma wszystko co starsza z tym iz inaczej rozmieszone, tzn...bardziej niektóre funkcje schowano ,np; połączenie z internetem ,nie ma teraz osobnej ikonki ,tylko trzeba wejść w narzędzia . :)
bratanek
20%
20%

WindowsXPOpera

Postprzez pawelt » 3 marca 2011, o 15:58

Stara PC suite miała jednak wiele zalet np moduł archiwizacji jest o wiele lepszy i wygodniejszy niż ovi, lepszy i szybszy eksploatator plików komórki, kowerter video itp
ale temat jest o mapach tak więc sorry za offa
ave cezar albo car albo jeszcze ktoś inny
i tak wszyscy nie żyją
pawelt
60%
60%

Mod.tel.: E90+N97 mini+E7
FW: najnowszy
    unknownOpera

Postprzez djtonka » 15 lipca 2011, o 14:17

Dla Map 3.04 także są nowe mapy 01.26.113. ID każdej mapy jest inne niż przedniej z dodatkowymi cyframi 59.
EUROPA
http://static.maploader.maps.svc.ovi.com/map5/maploaderzip-00.01.26.113/592.zip
djtonka
Support
Support

Mod.tel.: no_name
FW: fresz
    WindowsXPFirefox

Postprzez nismo » 15 lipca 2011, o 14:24

djtonka, co w praktyce oznacza to inne ID? Mapy nie działają na wersjach beta czy chodzi o coś innego?
Pozdrawiam,
nismo
nismo
Moderator
Moderator

Mod.tel.: E7-00
FW: 111030609
    WindowsXPFirefox

Postprzez djtonka » 15 lipca 2011, o 14:44

T samo tyczy się map dla ^3, jest inne ID więc maploader musi być inny a więc musi być zwarty w aplikacji mapy i dlatego po ręcznym graniu ich nie widzi.

-- 15 lip 2011, o 20:20 --

Właśnie przeczytałem, że aktualizacja wprowadzana będzie stopniowo regionami aby zapobiec zablokowaniu serwera.
djtonka
Support
Support

WindowsXPFirefox

Postprzez Shadowss » 22 lipca 2011, o 14:12

Witam. Mam takie pytanie: czy ta nawigacja jest zupelnie darmowa? Chodzi mi o to czy podczas dzialania bedzie pobierac jakies dane z internetu. Posiadam tel Nokia N95 8Gb.
Shadowss
1%
1%

Mod.tel.: Nokabylie n95 8gb
    WindowsFirefox

Postprzez biggi » 22 lipca 2011, o 17:32

Shadowss, jedno i 2 nie ma ze sobą nic wspólnego :P
Nawigacja jest za free ...a jeśli już się połączy(a da się to wyłączyć) z netem to pewnie zapłacisz za wysłane/pobrane dane.
it's not easy bein' green
biggi
Moderator
Moderator

WindowsFirefox

Postprzez djtonka » 25 lipca 2011, o 21:09

Właśnie aktualizuję mapy:
Obrazek
Scr000001.jpg
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
djtonka
Support
Support

WindowsXPFirefox

Postprzez DonAndress » 22 sierpnia 2011, o 21:52

Witam.

Bardzo proszę o pomoc, ponieważ mam problem z wgraniem najnowszych map na moja E52.

Otóż zaktualizowałem oprogramowanie do 71.004 (euro3) i wg opisów powinno ono mieć najnowsze OVI maps.
Niestety nie wiem, jak to sprawdzić.

Problem jest taki, że nagle OVI Suite przestał łączyć się z serwerem Nokii i prócz tego, że sprawdza, że są jakieś uaktualnienia do telefonu, to już nie pokazuje jakie, a po wejściu w zakładkę Mapy kółeczko w nieskończoność się kręci i program nic nie pokazuje... Dodam, że kiedy prawie rok temu wgrywałem mapy, to program działał bez zarzutu.
Wtedy była to wersja Ovi Suite 2.2.0.245, a obecnie 3.1.1.85 i niestety stara wersja nie chciała działać dopóki nie pozwoliłem na aktualizację od najnowszej.

Chciałbym zatem przekopiować ręcznie pliki map, ale po pierwsze nie wiem jak sprawdzić, jaka aplikacja OVI Maps jest w telefonie zainstalowana wraz z tym firmware, a poza tym nie wiem, czy mapy w wersji 2.43.117 istnieją także dla Symbiana s60v3.

Proszę o jakieś sugestie :)
DonAndress
20%
20%

Mod.tel.: E52
FW: 071.004
    WindowsFirefox

Postprzez biggi » 23 sierpnia 2011, o 07:05

DonAndress, tyle czasu z nami a jeszcze nie wiesz jak to zrobić :mur:
W menadżer aplikacji sprawdzasz jakie masz zainstalowane mapy. Jeśli jakieś masz to klikasz Opcje i Szczegóły.
Najszybciej przez Ovi Store sprawdzisz jaka jest(finalna) najnowsza wersja map na Twój telefon.
Z tego co wyczytałem to po aktualizacji nic nie zmieniałeś, nic nie formatowałeś ...a tamten FW miałeś(wnioskuję po 2.43.117) od przeszło 100lat :P
Ja po takim czasie polecam HR(metoda finger boot/reset) bez przywracania kopii zapasowej -czyli ręczna instalacja wszystkiego co Cię interesuje.
Po tym zabiegu powinno Cię bez problemu połączyć z Ovi Suite i wgrasz sobie najnowsze mapy ...a do tego telefon znacznie przyśpieszy.
Oczywiście zrób jeszcze format karty pamięci :)
it's not easy bein' green
biggi
Moderator
Moderator

WindowsFirefox

Postprzez djtonka » 23 sierpnia 2011, o 07:22

Albo zamiast HA może wykasować citiesi spróbować aktualizować.
djtonka
Support
Support

WindowsXPFirefox

Postprzez DonAndress » 23 sierpnia 2011, o 10:14

Panowie, ja to wszystko zrobilem!

Wczesniej, w 2010 roku, zmienilem na firmware 034.001, a teraz przeskoczylem od razu do 071.004.
Racja, ostatnia aktualizacje map robilem chyba w sierpniu czy wrzesniu tamtego roku.

Teraz po aktualizacji zrobilem dwa razy hard reset oraz format karty pamieci.
Telefon dziala wysmienicie!

Podpialem pod OVI Suite i nic.
Komorke wykrywa, widzi, ze mam najnowszy firmware, niby daje opcje synchornizacji, ale juz synchronizowac niczego nie chce i zakladka mapy nic nie wyswietla poza krecacym sie koleczkiem...

A zatem trzeba sciagnac mapy MapLoaderem. Tylko ktora wersja map jest dla mojego s60v3?
Czy sama aplikacja OVI Maps w telefonie w wersji v3.04 10wk32 b04 jest najnowsza?
DonAndress
20%
20%

Mod.tel.: E52
FW: 071.004
    WindowsXPFirefox

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nawigacja S60/Symbian^