NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

Fotograficzny Konkurs SymbianOSa - Info

W tym dziale możemy się pochwalić zdjęciami, które zrobiliśmy naszym telefonem.

Fotograficzny Konkurs SymbianOSa - Info

Postprzez red » 23 czerwca 2007, o 04:12

Fotograficzny Konkurs SymbianOSa

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie telefon komórkowy bez wbudowanej kamery cyfrowej. Co prawda jakość zdjęć nią wykonanych nie dorównuje jeszcze tym z prostej cyfrówki, jednak aparat w telefonie ma o tyle przewagę, że prawie zawsze mamy go przy sobie.
Chcielibyśmy zachęcić Użytkowników naszego serwisu do częstszego fotografowania świata przy użyciu telefonów dlatego postanowiliśmy zorganizować konkurs fotograficzny z nagrodami.
Konkurs w zamierzeniu ma być imprezą cykliczną. To jak często będziemy go organizować zależeć będzie od popularności pomysłu.

Oto podstawowe zasady konkursu:

1. Każdy użytkownik forum SymbianOS może w jednej edycji konkursu zgłosić max 3 zdjęcia.
2. Zdjęcia zgłaszamy w postaci postu [z załączonymi miniaturami i informacją o użytym telefonie] w głównym temacie danej edycji konkursu. Miniaturki powinny być podlinkowane do fotografii w oryginalnej wielkości
3. Zdjęcia w oryginalnym rozmiarze prosimy zamieszczać na zewnętrznych serwerach np. fotosik.pl, imageshack.us etc.
4. W konkursie mogą brać udział tylko zdjęcia zrobione telefonem komórkowym i nieobrobione na komputerze. [skalowanie i kadrowanie zdjęcia jest również traktowane jako obróbka]
5. Prace nie mogą zawierać treści obraźliwych, wulgarnych, naruszających ogólnie przyjęte zasady etyki lub niezgodnych z prawem.
6. Po upłynięciu terminu zgłoszeń, Jury w składzie: Administracja oraz grupa Bywalcy, nominuje 5 najlepszych fotek, ktore przechodzą do drugiego etapu. Jeżeli w konkursie weźmie udział członek grupy Bywalcy, automatycznie traci prawo do nominacji.
7. Po ogłoszeniu nominacji, na forum odbywa sie głosowanie na zwycięzcę w formie ankiety. Prawo do głosu mają tylko użytkownicy, którzy napisali minimum 5 postów na forum.
8. Zwycięzca konkursu dostaje nagrodę a jego zdjęcie zostanie zaprezentowane w specjalnej w tym celu utworzonej Galerii.

Informacje na temat nowych konkursów będziemy zamieszczać w tym temacie.
Ostatnio edytowano 13 lipca 2007, o 02:00 przez red, łącznie edytowano 5 razy
red
Administrator
Administrator

Mod.tel.: iPhone4 Desire
    WindowsXPFirefox

Re: Fotograficzny Konkurs SymbianOSa - Info

Postprzez red » 23 czerwca 2007, o 04:23

Fotograficzny Konkurs SymbianOSa

Edycja I

temat konkursu: ULICA

termin zgłaszania prac: od 23/06 do 01/07

Prace prosimy zgłaszać
w tym temacie
red
Administrator
Administrator

WindowsXPFirefox

Postprzez Jackass » 23 czerwca 2007, o 12:46

Z racji, ze nie ma tematu w którym jest możliwość zadawania pytań, to uczynię to tutaj ;)

Moje pierwsze pytanie: Czy do konkursu można zgłaszać zdjęcia tylko z telefonów z Symbianem :?: W regulaminie nic nie ma, ale forum teoretycznie dotyczy tylko Symbiana :D

Drugie pytanko: Czy trzeba zaznaczać jakim telefonem robiłem fotkę czy nie :?:

No i jeszcze seria pytań co do punktu czwartego :D
red napisał(a):4. W konkursie mogą brać udział tylko zdjęcia zrobione telefonem komórkowym i nieobrobione na komputerze.
Czy zdjęcia mogą być obrobione na telefonie :?: Wiadomo, że teraz na telefonach można bez problemu obrabiać zdjęcia, więc warto sę o to spytać :D
Jeszcze dotyczące tego samego punktu (4): Czy można stosować efekty na zdjęciach (typu czarno-białe, sepia, itp) :?: Czy trzeba jakoś wspomnieć o tym, że taki efekt został użyty :?:

I w sumie to na razie wszystko o co się chciałem spytać ;) Jakbym miał jeszcze pytania to pozwole sobie je zadawać w tym temacie, chyba ze zostalby zrobiony odpowiedni temat do zapytań :]
三名男子 ==> Yellow Brothers: Vidkun, JVoo & Jackass

http://www.MazowieckiKlubOpla.pl

Inne hobby :]

Mess with the best, die like the rest.

Rastaman vibration, yeah!
Jackass
100%
100%

Mod.tel.: MotoDefy+N82+E63+inn
FW: najlepszy
    WindowsXPMSIE

Postprzez zuli007 » 23 czerwca 2007, o 13:21

Mozna wstawiać zdjęcia robione jakimkolwiek telefonem. Robiąc zdjecie oczywiście można stosować efekty. Co do obrabiania zdjęć to po to jest zakaz żeby ich nie obrabiać- a to czy zrobisz to na kompie czy komórce to raczej niema znaczenia ;) A co do dodania informacji o aparacie, to chyba to nie problem i można wpisać ;)

[ Komentarz dodany przez: red: 2007-06-23, 12:37 ]
potwierdzam wszystko co napisal zuli007
Ostatnio edytowano 23 czerwca 2007, o 13:36 przez zuli007, łącznie edytowano 1 raz
zuli007
VIP
VIP

Mod.tel.: Milestone
    LinuxOpera

Postprzez Jackass » 23 czerwca 2007, o 13:30

zuli007 napisał(a):Mozna wstawiać zdjęcia robione jakimkolwiek telefonem. Robiąc zdjecie oczywiście można stosować efekty.
To już dwie kwestie wyjaśnione :D
zuli007 napisał(a):Co do obrabiania zdjęć to po to jest zakaz żeby ich nie obrabiać- a to czy zrobisz to na kompie czy komórce to raczej niema znaczenia
zuli007, wiesz, wolałem się upewnić czy na fonie nie mozna, ale jak nie to nie - przyjmuje do wiadomosci ;)
zuli007 napisał(a):A co do dodania informacji o aparacie, to chyba to nie problem i można wpisać
Ale mi wlasnie chodzi o to ze mozeby zrobic jakby "nakaz" dodawania informacji o telefonie i moze tez ustawieniach (tzn. tryb, efekt, zoom, naswietlenie itd. Oczywiscie wypisywac to jesli jest zmienione - nie jest na automat).
三名男子 ==> Yellow Brothers: Vidkun, JVoo & Jackass

http://www.MazowieckiKlubOpla.pl

Inne hobby :]

Mess with the best, die like the rest.

Rastaman vibration, yeah!
Jackass
100%
100%

Mod.tel.: MotoDefy+N82+E63+inn
FW: najlepszy
    WindowsXPMSIE

Postprzez red » 23 czerwca 2007, o 13:39

zmiana pkt 2 zasad konkursu:

2. Zdjęcia zgłaszamy w postaci postu [z załączonymi miniaturami i informacją o użytym telefonie] w głównym temacie danej edycji konkursu.
red
Administrator
Administrator

WindowsXPFirefox

Postprzez alamo » 23 czerwca 2007, o 21:15

zuli007 napisał(a):Mozna wstawiać zdjęcia robione jakimkolwiek telefonem. Robiąc zdjecie oczywiście można stosować efekty. Co do obrabiania zdjęć to po to jest zakaz żeby ich nie obrabiać- a to czy zrobisz to na kompie czy komórce to raczej niema znaczenia A co do dodania informacji o aparacie, to chyba to nie problem i można wpisać

czyli nie można przerabiać zdjęc jakimiś zew. programami na telefonie ?? czy efekty w stylu : sepia , negatyw , komiks czy obraz są dopuszczalne ???
alamo
100%
100%

Mod.tel.: iPhone 3GS + N95
    WindowsXPOpera

Postprzez paweleq » 23 czerwca 2007, o 22:24

dlaczego niemoge dodawac zalocznikow??
paweleq
20%
20%

WindowsXPFirefox

Postprzez M16mKies » 23 czerwca 2007, o 22:36

Nie chcę wyjść na jakiegoś materialistę, ale myślę, że to istotne - czymże jest ów nagroda?
M16mKies
10%
10%

WindowsXPFirefox

Postprzez alamo » 23 czerwca 2007, o 22:38

Nagrody to pełne wersje programów Hot Spot Finder, PhotoTagger i GSync'a [do wyboru].
alamo
100%
100%

WindowsXPOpera

Postprzez red » 24 czerwca 2007, o 02:32

alamo, możesz korzystać z efektów typu sepia w trakcie robienia zdjęcia. chodzi głównie o to żeby nie polepszać sztucznie naszej fotografii np. w photoshopie i tego typu programach.

paweleq, zgodnie z regulaminem tego działu nie wolno tu dodawać załączników. Zdjęcia zamieszczamy na specjalnych serwerach hostujacych np. fotosik.pl a w poscie wklejamy kod z miniatura i odnosnikiem do oryginalnej wersji. fotosik i inne tego typu strony same ci taki kod wygenerują.

M16mKies, odpowiedział ci alamo, poinformowałem o nagrodach w temacie gdzie się zgłasza zdjęcia.
red
Administrator
Administrator

WindowsXPFirefox

Postprzez alamo » 24 czerwca 2007, o 19:01

alamo, możesz korzystać z efektów typu sepia w trakcie robienia zdjęcia. chodzi głównie o to żeby nie polepszać sztucznie naszej fotografii np. w photoshopie i tego typu programach.

"nasze kochane symbianowce" nie posiadają tak dużo efektów co np. SE . W moim W810i jest bardzo dużo efektów , nie tylko sepia, negatyw czy czarno-białe więc myśle że nie złamie regulaminu. :) ( ale i tak nie wiem czy zdołam załączyć fotke , bo obecnie moj W810i pojechał chyba do Bytomia ) :(
alamo
100%
100%

WindowsXPOpera

Postprzez mardall » 25 czerwca 2007, o 14:41

Fajna sprawa zaraz wrzucam swoje zdjęcia ;-)
mardall
1%
1%

Mod.tel.: Nokia N8
    WindowsXPMSIE7

Postprzez Loin » 25 czerwca 2007, o 15:12

Witam ...

Mam pytanie co do samego oceniania tych zdjęć ? co będzie brane pod uwage ? Treść czy Jakość ?

Jeśli jakoś to osoby które mają aparaty VGA czy 1 megapixel (mój przypadek) lub nawet 1,3 , nie mają szans z Nokiami N80 , N70 , N73 itd
Loin
10%
10%

WindowsXPOpera

Postprzez alamo » 25 czerwca 2007, o 16:11

Loin napisał(a):Mam pytanie co do samego oceniania tych zdjęć ? co będzie brane pod uwage ? Treść czy Jakość ?

nie ja oceniam , ale jestem pewien na 100% że będzie brana pod uwagę treść , chociać z lepszym aparatem mozna zrobić lepsze zdjęcie lepszej jakości :]
alamo
100%
100%

WindowsXPOpera

Następna strona

Powrót do Zdjęcia z telefonów