NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

[2Mpx] Nokia N76 - zdjęcia z telefonu

W tym dziale możemy się pochwalić zdjęciami, które zrobiliśmy naszym telefonem.

[2Mpx] Nokia N76 - zdjęcia z telefonu

Postprzez Garo » 5 lipca 2007, o 21:26

W temacie prosze zamieszczać zdjęcia z telefonu Nokia N76.
REGULAMIN :: FAQ :: SZUKAJ
Niniejszy post przedstawia opinie autora w dniu dzisiejszym, na datę jego publikacji. Nie mogą być one wykorzystane przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po nim dniu. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyn.
Garo
Administrator
Administrator

Mod.tel.: Galaxy Note SGS2 WFS
FW: 2.3.3
    WindowsXPFirefox

Re: [2Mpx] Nokia N76 - zdjęcia z telefonu

Postprzez JaW » 12 lipca 2007, o 19:30

Z racji zainteresowan fotograficznych trudno mi robic fotki za pomocą telefonu. Przewidywany efekt zniechęca mnie drastycznie :) Widziałem co prawda zdjecia z Samsunga U600, które wyglądały nawet ładnie, ale 2-megapikselowe aparaty Nokii to dużo niższa klasa. W N76 jest własnie taki aparacik, totez fotki z niego nie mogą byc dobre. Bardzo duży szum, słabiutka ostrość, marne szczegóły, kolorystyka nienaturalna, blada. Szkoda probowac w szary dzien lub o zmierzchu, a w pomieszczeniach tylko dobrze oswietlonych. Lampka moze tylko dać namiastkę błysku, oswietli portret na odległość około 1 metr.
W instrukcji powinien byc dopisek wielkimi literami:
APARATU UŻYWAĆ TYLKO W OSTATECZNOŚCI
:)
Fotki w rozdzielczości 1600x1200, oczywiście nietknięte żadnym poprawiaczem graficznym:

zdjęcie 1 - widoczek
zdjęcie 2 - kot
Zdjęcie 3 - drugi kot
Zdjęcie 3 - ulica
Portret (1 megapiksel)

No coż, chyba dopiero za jakis czas bedzie można robic proste fotki aparatem z akceptowalną jakością. Poki co to tylko namiastka...
W razie pytan chętnie odpowiem i pomoge w miare mozliwosci.
JaW
20%
20%

WindowsXPOpera

Postprzez Dyw@n » 12 lipca 2007, o 19:48

:kwasny: widze powtórka z N93 , nawet gorsze niż N93 :( , NOKIA po raz kolejny zawiodła :looka:

P.S Super fotki masz w sigu :)
Dyw@n
40%
40%

Mod.tel.: N82
FW: 31.0.016
    WindowsXPOpera

Postprzez Garo » 12 lipca 2007, o 19:53

Fotki pod względem jakości faktycznie średnie. Telefony potrafią już lepsze robić.
Za to świetni sa Twoi modele koty. Zwłaszcza ten pierwszy. Zdawałoby się jakby lubiły pozować.
Niniejszy post przedstawia opinie autora w dniu dzisiejszym, na datę jego publikacji. Nie mogą być one wykorzystane przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po nim dniu. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyn.
Garo
Administrator
Administrator

WindowsXPFirefox

Postprzez JaW » 12 lipca 2007, o 20:10

Dyw@n napisał(a)::kwasny: widze powtórka z N93 , nawet gorsze niż N93 :( , NOKIA po raz kolejny zawiodła :looka:

To chyba nie jest nowa matryca, tylko ciągle ta sama, co w starszych modelach - plus troche elektroniki. Dlatego tak marnie, ale za to producent ma większe zyski :)

Dyw@n napisał(a):P.S Super fotki masz w sigu :)

Dziękuję bardzo :)

Garo napisał(a):Za to świetni sa Twoi modele koty. Zwłaszcza ten pierwszy.

Ale to ten sam kot :) Choć chciałbym mieć dwa :D
JaW
20%
20%

WindowsXPOpera

Postprzez adrianbb » 12 lipca 2007, o 20:23

Dyw@n napisał(a)::kwasny: widze powtórka z N93 , nawet gorsze niż N93 :( , NOKIA po raz kolejny zawiodła :looka:

Ja bym jakość tych zdjęć porównał do 6630. Prawie tak samo wygląda ta "zieleń", zalana i nienaturalna. Jedynie rozdzielczość większa. Do n93 nie ma podejścia nawet...
adrianbb
60%
60%

Mod.tel.: 6210 Navigator
FW: 03.25
    WindowsXPOpera

Postprzez Garo » 12 lipca 2007, o 20:37

Dyw@n, pooglądaj sobie fotki z N93 i ... Zresztą szkoda wypocin.

JaW, a to psikus :] Myślałem że bliźniaki...
Garo
Administrator
Administrator

WindowsXPFirefox

Postprzez Dyw@n » 12 lipca 2007, o 21:37

Miałem bardziej na myśli plame jaka dała Nokia po raz kolejny, przed premiera N93 tez miało być tak pieknie...a wszyscy wiemy jak wyszło
Dyw@n
40%
40%

WindowsXPOpera

Postprzez adrianbb » 12 lipca 2007, o 22:04

Dyw@n napisał(a):Miałem bardziej na myśli plame jaka dała Nokia po raz kolejny, przed premiera N93 tez miało być tak pieknie...a wszyscy wiemy jak wyszło

IMO wyszło dobrze :) reklamowano go jako telefon do wideo - masz w tej chwili coś lepszego jako ogólnodostępny telefon prócz n95? Raczej nie...Poza tym - n73 to był w założeniach "imaging phone" więc to do N73 powinna należeć palma pierwszeństwa w jakości zdjęć, a nie należy ani w jakości zdjęć, ani w video, a ja osobiście uważam, ze zdjęcia z n73 to wyłącznie retusz...Dziękuję postoję, wolę n93 :) ale koniec ot i wracajmy do tematu
Tak jak mówiłęm - pierwsze skojarzenie - 6630, tyle, że chyba z mniej nasyconymi kolorami. Mam pytanie do Ciebie JaW czy te zdjecia były robione w słoneczny dzień? Są strasznie słabo nasycone kolorami...
adrianbb
60%
60%

Mod.tel.: 6210 Navigator
FW: 03.25
    WindowsXPOpera

Postprzez Dyw@n » 12 lipca 2007, o 22:23

adrianbb napisał(a):
Dyw@n napisał(a):Miałem bardziej na myśli plame jaka dała Nokia po raz kolejny, przed premiera N93 tez miało być tak pieknie...a wszyscy wiemy jak wyszło

IMO wyszło dobrze :) reklamowano go jako telefon do wideo - masz w tej chwili coś lepszego jako ogólnodostępny telefon prócz n95? Raczej nie...Poza tym - n73 to był w założeniach "imaging phone" więc to do N73 powinna należeć palma pierwszeństwa w jakości zdjęć, a nie należy ani w jakości zdjęć, ani w video, a ja osobiście uważam, ze zdjęcia z n73 to wyłącznie retusz...Dziękuję postoję, wolę n93 :) ale koniec ot i wracajmy do tematu
Tak jak mówiłęm - pierwsze skojarzenie - 6630, tyle, że chyba z mniej nasyconymi kolorami. Mam pytanie do Ciebie JaW czy te zdjecia były robione w słoneczny dzień? Są strasznie słabo nasycone kolorami...

Po czesci masz racje ale marka nokii i cena zoobowiazuje, to , że reklamuja jako telefon do video nie znaczy ze zdjecia bedzie robic w VGA itp :)
No ale życie weryfikuje to "powinien" w brutalny sposób. W końcu N76 miała być "pieknym komputerem" ;)

Tak na marginesie troche sie zagalopowałem z porównaniem do N93 ale ona mi sie skojazyła jak sie tak zawiodłem na tych zdjeciach. W domyśle chciałem kupić N93 ale pojawiły sie pierwsze testy i czar prysł....
Koniec z OT ale to było w kwestii wyjasnienia
Dyw@n
40%
40%

WindowsXPOpera

Postprzez Garo » 12 lipca 2007, o 23:20

Ogólnie nie ma się co czepiać zdjęć z telefonów.
To tak jakby zparaty cyfrowe miały dzwonić... Dlatego uważam telefony za lepsze urządzenia od aparatów cyfrowych. Mogę sobie w telefonie na neta wejść, posłuchać muzy i do tego fotek popstrykać.
Dlatego też uważam za w pełni uzasadniona nazwę N76 jako MC.
Garo
Administrator
Administrator

WindowsXPFirefox

Postprzez lee » 13 lipca 2007, o 10:37

JaW napisał(a):W instrukcji powinien byc dopisek wielkimi literami:
APARATU UŻYWAĆ TYLKO W OSTATECZNOŚCI
Fotki w rozdzielczości 1600x1200, oczywiście nietknięte żadnym poprawiaczem graficznym:

zdjęcie 1 - widoczek
zdjęcie 2 - kot
Zdjęcie 3 - drugi kot
Zdjęcie 3 - ulica
Portret (1 megapiksel)

No coż, chyba dopiero za jakis czas bedzie można robic proste fotki aparatem z akceptowalną jakością. Poki co to tylko namiastka...
W razie pytan chętnie odpowiem i pomoge w miare mozliwosci.

Ech - faktycznie kiepsko. Ja miałem nokie 6233 i tam był 2MPix i zdjęcia były naprawdę znośne. N76 ma aparat o dwie klasy gorszy (chyba podobny do E65). Mam wrażenie, że to jakiś ficzer symbiana, że zdjęcia są sporo gorsze, albo może do symbianowych dają jakieś kiepskie matryce ?:) Pewnie jakiś spisek :D
lee
20%
20%

Mod.tel.: SGS - 9700
FW: 300.34.84
    WindowsXPFirefox

Postprzez JaW » 13 lipca 2007, o 14:14

adrianbb, niektore fotki byly robione w słoncu, np. widoczek czy ulica.
Ogolnie to zdjecia z N76 wyglądają świetnie, ale tylko na ekranie N76. Aparat MMS-only.
Oprogramowanie aparatu ma możliwość ograniczonej obrobki zdjec. Najbardziej przydaje sie kadrowanie fotki, mozna szybko uciąć niepotrzebne fragmenty, polecam stosować. Jest tez jasnosc/kontrast, ostrość, skalowanie do mniejszych rozmiarów, jakies wiejskie efekty specjalne, obrót, dodawanie tekstu.
W wolnej chwili pobawię się przykładowym zdjęciem z N76, zobaczymy co da się uzyskac na komputerze po pomniejszeniu i korekcie.
JaW
20%
20%

WindowsXPOpera

Powrót do Zdjęcia z telefonów