NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

Instalacja full n-gage na 9.3 FP2 - tutorial

Dział poświęcony platformie N-Gage 2.0

Instalacja full n-gage na 9.3 FP2 - tutorial

Postprzez Dominbik » 11 lipca 2009, o 13:41

Witam !

Jeżeli nie przesiedziałeś na tym forum więcej niż 30h to nie czytaj dalej !
Ten poradnik nie jest dla początkujących użytkowników !
N-gage na 9.3 FP2 to trudny orzech to zgryzienia !
Tylko dla telefonów fabrycznie wspierających n-gage
Głównie na 9.3 na wcześniejsze wersje symbiana są lepsze metody ! ;)

Tak, niestety. Mówię to na własnym przykładzie. Żeby ogarnąć symbiana potrzeba trochę czasu. Nadgorliwość gorsza od faszyzmu. Już na samym początku chciałem mieć full n-gage jednak zmarnowałem tylko kilkanaście godzin. W tym poradniku nie podaję linków bo zakładam że jesteś już obeznany z forum i orientujesz się na tyle dobrze. To ma zmusić do najpierw poszukania i poczytania forum a potem branie się za n-gage. 9.3FP2 to dość nowa platforma i musiałem na to wpaść sam. Sposób działa u mnie na 100% i nie ma nic wspólnego z metodą TRK.
Dobra do rzeczy:

Co potrzeba ?:
*Złamany system
*Rom Patcher i patchy (Open4All, installerver_fp2, ChangeSWIPolicyPatch)
*Spokój i wykonywanie wszystkiego po kolei i zgodnie z opisem :]

Zaczynamy:
-----------------------------------------------------------------------------------------
1. Ściągamy ORYGINALNĄ platformę n-gage dla naszego telefonu: http://www.n-gage.com/ngi/ngage/web/pl/ ... nload.html
-----------------------------------------------------------------------------------------
2. Ściągamy paczkę gier scrackowanych by binpda*
3. Instalujemy platformę n-gage*
4. Wrzucamy gry do katalogu n-gage na kartę pamięci
5. Wchodzimy w n-gage instalacja gier powinna rozpocząć się automatycznie*
6. Po skończonej instalacji możemy cieszyć się full grą :P*
* dla punktów 2,5,6:
Jeżeli gra/platforma nie chce się zainstalować wyłącz patch Open4All. Jeżeli to nie pomoże wyłącz ChangeSWIPolicyPatch. Jeżeli to również nie da skutku w RomPatcher kliknij Opcje>Disable cabs. Gdy to również nie da skutku wyłącz Patch ChangeSWIPolicyPatch a włącz Open4All. Możesz również zrestartować telefon i spróbować od nowa. - Kombinuj, jednak powinno spokojnie się zainstalować.

Jeżeli podczas instalacji gry wyskakuje jakiś błąd zastosuj tą samą metodę.^^^^
Jeżeli podczas uruchamiania gry wyskakuje jakiś błąd zastosuj tą samą metodę.^^^^

UWAGA !!!

http://www.sdo.pun.pl/viewtopic.php?pid=2#p2
To że niektóre gry n-gage 2.0 nie działają na 9.3FP2 jest spowodowane tym że binpda jeszcze ich nie scrackował dla tej platformy. W paczce uploadowałem tylko gry które na 100% działają na 9.3FP2. Listę działających gier na platformie 9.3FP2 można znaleźć tutaj: viewtopic.php?f=75&t=38327&p=426703#p426703.

Gry które na 80% działają jako full na 9.3FP2:
Block Breaker Deluxe - w paczce
Brain Challenge - w paczce
Crash Nitro Card - w paczce
Fifa 08 - w paczce
Midnight pool - w paczce
Hooked on Creatures of the Deep - w paczce
Sims 2 pets - w paczce
Tetris - w paczce
System Rush Evolution - brak
Star Wars Unleashed - brak

Pozdrawiam

PS Na tej metodzie niestety działa tylko tych kilkanaście gier reszta nie działa bo bindpa ich nie skrackował poza tym przy uruchomianiu gier wyłączajcie patcha Open4All albo jak wcześniej pisałem kombinujcie. Na starsze symbiany jest lepsza metoda. obecnie bindpa przestal crackowac nowsze gry :zdegustowany:
Ostatnio edytowano 23 marca 2010, o 19:04 przez Dominbik, łącznie edytowano 7 razy
Dominbik
60%
60%

Mod.tel.: N79+E50
FW: AleWKtórym
    WindowsXPFirefox

Re: Instalacja full n-gage na 9.3 FP2 - tutorial

Postprzez Kiwi0033 » 8 sierpnia 2009, o 16:55

Mozna prosic o odswiezenie linka z paczka gier? :)
Kiwi0033
1%
1%

Mod.tel.: E75
    WindowsXPFirefox

Postprzez Comet » 18 sierpnia 2009, o 15:11

Witam.

Tak więc nie popisałeś się błyskotliwością, ponieważ:

Cannot install. Device is not compatible with N-Gage.

Posiadam nokię 6220 classic z Symbianem 9.3 i S60 3rd FP2, próbowałem w te i we wte i nic nie poszło.
Twój tutorial jest tylko dla nokii które WSPIERAJĄ platformę n-gage, proszę o poprawienie tego.
Comet
1%
1%

Mod.tel.: 6220 classic
    WindowsXPFirefox

Postprzez Dominbik » 18 sierpnia 2009, o 20:22

Comet napisał(a):Witam.

Tak więc nie popisałeś się błyskotliwością, ponieważ:

Cannot install. Device is not compatible with N-Gage.

Posiadam nokię 6220 classic z Symbianem 9.3 i S60 3rd FP2, próbowałem w te i we wte i nic nie poszło.
Twój tutorial jest tylko dla nokii które WSPIERAJĄ platformę n-gage, proszę o poprawienie tego.

myśląc że to oczywiste (krok numer 1 powinien coś ci mówić; nie wiem jak go wykonałeś xD) jednak poprawiłem :zdegustowany:
Dominbik
60%
60%

WindowsXPFirefox

Postprzez Dominbik » 24 sierpnia 2009, o 13:06

Witam ! :zdegustowany:

ckreage napisał(a):Bez urazy, ale nie popisałeś się... Rzeczywiście te gry chodzą bez TRK, ale to jest lenistwo.

aha OK :rotfl: spoko :znudzony:

ckreage napisał(a):Gdybyś poszukał trochę, to dowiedziałbyś się jak sobie z nim poradzić.

Hmm... nie bardzo rozumiem po co ty mi to piszesz. A kto powiedział że nie szukałem albo że sobie z tym nie poradziłem ? I ogółem czy chciałem od ciebie jakąś pomoc ? Wiem dobrze co to jest TRK i nie musisz karmić mnie tak dużo na prawdę wnoszącymi do tematu twierdzeniami typu "Gdybyś poszukał trochę, to dowiedziałbyś się jak sobie z nim poradzić".
Myślisz że nie szukałem przed pisaniem poradnika o n-gage na pół strony ? Interesowałem się tym dobre pół roku temu i z tego co pamiętam to nawet dowiedziałem się jak sobie poradzić, jednak TRK nie wykrywał mi fona i sobie nie poradziłem :looka: . Toteż korzystałem z tej metody i postanowiłem ją opisać. Tak jest szybciej, prościej i mniej kłopotliwie.

ckreage napisał(a): A dzięki temu można zainstalować wszystkie gry N-Gage (mi chyba tylko ONE chodził jako Trial, ale teraz zaczynam to od nowa i jestem pewien, że wszystko pójdzie jak należy).

Pozdrawiam
ckreage

No tak sory, zapomniałem przecież że większość instaluje wszystkie gry nawet te w które nie gra byle tak dla szpanu.
Zawsze coś za coś, ale czy metodą TRK zainstalujemy wszystkie ? Raczej nie, z tego co wiem tych najnowszych nawet nie przygotowuje się pod TRK z tego też powodu że to dość stara metoda poza tym pozostaje jeszcze znalezienie linków do tych gier.
Nie wiem skąd takie posty i czy ludzie nie rozumieją że to alternatywa dla TRK a nie przymus.

PS Poza tym sklepiaj te zdania jakoś lepiej bo trudno coś z tego zrozumieć.
BiNDPA ostatnich gierek juz nie crackuje nawet
Ostatnio edytowano 13 lutego 2010, o 10:47 przez Dominbik, łącznie edytowano 1 raz
Dominbik
60%
60%

WindowsXPFirefox

Postprzez Comet » 7 września 2009, o 14:50

A tak wogóle to nie ma jakiegoś patche-a który mógłby na czas instalacji n-gage podmienić info o fonie (np. za 6210 navigator)??? Byłoby nice :cool:

Co do pierwszego punktu napisałeś do "naszego modelu" to się trochę zdziwiłem bo mam fp2 a tu mojego nie ma :zdziwko:
Comet
1%
1%

Mod.tel.: 6220 classic
    WindowsXPFirefox

Postprzez Dominbik » 7 września 2009, o 16:33

Comet napisał(a):Co do pierwszego punktu napisałeś do "naszego modelu" to się trochę zdziwiłem bo mam fp2 a tu mojego nie ma :zdziwko:

takie życie
a patcha to niema
Pozdrawiam; Dominbik
Dominbik
60%
60%

WindowsXPFirefox

Postprzez tygrys1986 » 7 stycznia 2010, o 19:06

Sposób działa(chyba) i jest wygodny oraz prosty, napisałem chyba ponieważ za kazdym razem jak włanczam gre to musze wybrac czy kupuje licencje czy chce wypróbowac, kazdy wie o co chodzi, ale widze ze mam dostęp np do n gage arena, więc chyba raczej są full prawda?
tygrys1986
1%
1%

Mod.tel.: N95 8GB
    WindowsFirefox

Postprzez Dominbik » 7 stycznia 2010, o 19:42

zależy jaka gierka...
widze że masz n95 8gb sam ten sposób to głównie na 9.3 gdzie ja jak pamiętam miałem straszne trudności z n-gage i to był dla mnie najlespzy sposób a na wcześniejsze symbiany 9.<3 są lepsze metody bo ta to tylko na kilka gierek. :P
Pozdrawiam; Dominbik
Dominbik
60%
60%

WindowsXPFirefox

Postprzez blaster44 » 23 marca 2010, o 17:39

Co mam zrobić, jeżeli mojej 6730 classic nie ma na liście telefonów z N-gage?
blaster44
20%
20%

WindowsOpera

Powrót do N-Gage 2.0