NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

iPad - pierwsze wrażenia!

Dyskusja o urządzeniach mobilnych opartych na systemie firmy Apple

Re: iPad - pierwsze wrażenia!

Postprzez dejko » 7 kwietnia 2010, o 16:07

hesus86, przeczytaj jeszcze raz co pisałem o luksusie. Prawdopodobnie w ogóle nie rozumiesz tego zjawiska, więc mieszasz towar użytkowy z towarem luksusowym i próbujesz wyciągnąć w spólny mianownik.

dlatego ludzie których stać wolą audi, niż te pseudoautka z korei, które się sypią niczym drzewa na jesień...

To są jakieś ogólniki i schematy. Audi A4 - 1995 rok i Hyundai trzy lata młodszy. Jeden kosztował 40% tego co drugi w 2004 roku. Naprawy drogiego i walącego się co chwila duraluminiowego zawieszenia, przekroczyły już dawno wartość samochodu. Koreańczyk jeździ jak nowy. Komfort? Hyundai klima, 4 el szyby, el. lusterka, firmowe radio i nagłośnienie, Audi - wszystko na korbki. Ilość miejsca mniej więcej taka sama.

No ale to temat na inną dyskusję.

Nie przekonuje mnie to co, napisałeś o tych urządzeniach. czepiasz się jakichś szczegółów, a jakoś nie ważysz wad iPhone. Myślę, ze kupiłeś go bo: spełniał minimalne wymagania i bo to Apple, tylko teraz wstydzisz się do tego przyznać.
Ja nie wstydzę się przyznać, że wybrałem e71 m.in. dlatego bo to Nokia. Gdybym miał do wyboru Nokię i o tych samych parametrach Samsunga wybrałbym to pierwsze. Nokia to dla mnie po prostu lepsza marka, bardziej rozwinięta, z lepszym supportem i doświadczeniem.
Nie chcę udowadniać, ze wybrałeś złe urządzenie, tylko że wybrałeś je nie do końca kierując się racjonalnymi pobudkami. I to samo zrobią userzy iPad.

O co my się kłócimy? Bo już się zamotałem.

72, masz bb bold2

Nie uważasz, ze skok technologiczny jest nieco za mały, żebym mógł dopłacać i nazywać to następcami?

Proponuję sobie odpuścić i ew. przejść na PW, bo namachaliśmy troche tego na marne, a w sumie ostatnio i tak wchodzę tu głównie po to, żeby z Tobą dyskutować.
dejko
VIP
VIP

Mod.tel.: E71
FW: 410.21.010
    WindowsFirefox

Postprzez biggi » 1 maja 2010, o 22:04

O kurcze, o tym nie pomyślałem! iPad w samochodzie z nawigacją- ale by było:D http://gizmodo.pl/gadgets/3540/ipad_w_samochodzie.html .

Jeszcze dobrze nie zaczęła się sprzedaż iPad'a na świecie a Apple już planuje wprowadzić nowy model:
"Następny model iPada z panelem OLED?
Następny model iPada będzie wyposażony w wyświetlacz OLED i ukaże się w 2011 roku – donosi tajwański serwis informacyjny Digitimes. Jednak współpracujący z portalem analityk Mingchi Kuo nie wierzy, by ceny tych matryc w miarę szybko spadły. W tej chwili 9,7-calowy panel OLED kosztuje około 500 dolarów, podczas gdy Apple miałby płacić za panel dla własnych urządzeń od 60 do 70 dolarów (bez czujnika dotykowego) – do przyszłego roku Kuo nie spodziewa się wystarczających spadków cen.
Obecnie wyświetlacze OLED znajdują zastosowanie głównie w odtwarzaczach MP3, aparatach komórkowych i niektórych smartfonach, np. Google Nexus One. Produkcja większych formatów jest na granicy opłacalności. W rzeczywistości sprzedawane telewizory z ekranem OLED mają rozmiar nie większy niż 11 cali, a większe wyświetlacze są na razie zastrzeżone dla prototypowych urządzeń, nad którymi pracują między innymi Samsung i Sony."

Obrazek
it's not easy bein' green
biggi
Moderator
Moderator

WindowsVistaFirefox

Postprzez djtonka » 9 maja 2010, o 11:38

A wiedzieliście, że on obsługuje przycięte karty SIM nazwane przez nich samych microSIM?

IMG_0121.jpg

http://www.johnbenson.net/How_to_Convert_a_SIM_to_a_MicroSIM_with_a_Meat_Cleaver/How_to_Convert_a_SIM_to_a_MicroSIM_with_a_Meat_Cleaver.html
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
djtonka
Support
Support

Mod.tel.: no_name
FW: fresz
    WindowsXPFirefox

Postprzez Magik » 31 maja 2010, o 14:33

Niemal 60 minutowa video prezentacja ipada przez świetnego recenzenta Ashena ( który zazwyczaj zajmuje się chińskimi podróbkami konsol) :) Pokazuje oraz komentuje samo urządzenie i aplikacje zawarte w systemie/3rd party.
http://www.youtube.com/watch?v=0XTeD8CKZDY
Magik, de Lowe,niepoprawny szlachcic,oportunista,czarodziej Sx1.pl,SoS.pl i PDAforum.pl,wojownik o sprawę Polską.
Magik
Moderator
Moderator

Mod.tel.: n900 BA N-GageQD SX1
    WindowsOpera

Postprzez vBB » 31 maja 2010, o 15:56

Fajna zabawka dla kogoś kto śpi na pieniądzach i nic więcej... Przyciąga wyglądem i ekranem, bo na pewno nie funkcjonalnością.
vBB
80%
80%

Mod.tel.: Samsung Galaxy S3
    WindowsFirefox

Postprzez hesus86 » 3 czerwca 2010, o 20:16

http://www.youtube.com/watch?v=OeS80BqMXEw - wypowiedź Jobsa z D8 nt. m.in całego zamieszania z flashem :)
hesus86
40%
40%

Mod.tel.: 3GS
    WindowsSafari

Postprzez grzegorz35 » 22 czerwca 2010, o 23:28

Przestańcie oceniać produkt nie posiadajac go jeden dzien, przewaga produktow apple nie polega tylko na markietingu, od roku roznych pseudo high endowych modeli, noki, samsunga, htc uzywalem skonczylo sie, kupilem iphona, i jestem szesliwy, do tego ipad z ktorego teraz zasuwam jak dziki osiol i bledow nie ma jak w innych shitah innych producentow, gdzie chce wdusic z a wybija mi xc kurde, ipad jest szybki, idealnie sie oglada neta, idealnie sie poprawia dokumenty, jakos wykonania szybkosc, dopracowanie szczegolow cieszy, dalem za ipad 4000, i jest git, nie obchodzi mnie ile dam sosu, obchodzi mnie aby smieciowata noki htc samsung na mnie nie zarobili, kazdy produkt nie dopracowany, wielosc modeli, lepiej miec jeden typ produktu a dopracowany, nie bede 17 calowego lapa nosic do lozka, mam go do ciezkich zadan, jak ktos jest zawistny niech spada, ciezko pracuje aby miec dopracowany produkt, a tego noki mi nie zapewnila, niedosc ze na mnie zarabiali to jeszcze olewali, koniec apple jest idealnie dopracowany, i nie trzeszczy jak stare gowno na wybojach, na pewno ipad jest specyficznym produktem ale szybkim stabilnym i dopracowanym
grzegorz35
70%
70%

Mod.tel.: desire hd
FW: 1.72.405.3
    MacOSXSafari

Postprzez blueblazer » 25 czerwca 2010, o 12:51

A ja biore do lozka 17 calowego laptopa. A iPadem jak niby mialbym w lozku pracowac czy cos ogladac? (ret)
Na temat produktu sie nie wypowiadam bo nie mialem go w rece, ale nie sadze, zeby byl dla mnie wyjatkowo uzyteczny.
|3210-3310-3330-M35i-5510-GD92-8210-8850-6510-7210-6600-N70-N73-Omnia-N95 8GB-N85-N900 (covered by Zagg)|
Nokia>HTC
blueblazer
60%
60%

Mod.tel.: N900 N85
FW: najnowszy
    WindowsFirefox

Postprzez grzegorz35 » 25 czerwca 2010, o 13:03

Lap waży mój 3 kg, icore 7 17 cali, drzwi od stodoły. Grzeje się to w diabły, wiadomo jak zapodam 10 rzeczy do przeróbki zrobi, ale nie mam zamiaru spalic sobie jaj na łóżku tylko dlatego że nie da się na tym pracować. Dwa do odebrania maila obejrzenie kilku stron ipad starczy, łatwy dostep do hurtu, idealnie się przegląda na tym, nic nie trzeszczy nie lata, nie ma strachu o pekające zawiasy. Wiadomo jest to sprzet dla ludzi których stać, i mają jakiś cel do którego będą go używać, dla mnie jest to po prostu bezcenne, wygoda szybkość działania, dopracowanie. Możecie się śmiać ze mnie mam ipada, iphone`a 3gsa, i kurde jeszcze kupię laptopa od nich, to ni9e jest jakaś mania, to po prostu filozofia systemu, sprawiła że mam inne podejściem, żaden produkt z dotykowym wyświetlaczem nie był tak dopracowany, i nie dziwcie się, że ipad będzie miał wzięcie, wiadomo że część kupujących to marketingowe rybki złowione w sieć, ale część użytkowników, to ludzie zmęczeni, wiecznym użeraniem się z serwisem, z wiecznym niedopracowaniem. I apple tym wygrywa, tworzą dobre rzeczy, dopracowują do bólu, ale nie robią tak jak nokia czy inni, jest update jest giorzej, aplle robi tak jest update jest tylko lepiej, a jak ktoś jest złodziejem, wkurza się że baseband zaktualizowali, a mi to tito, płacę i wymagam i apple to rozumie, nokia to jeden wielki shitt na rynku, dlatego za olewanie jest kara, tylko apple i tylko w nich ładuję sos. I pierdzieli mnie że ktoś powie kupiłeś ipada bo lubisz wiejski tuning, kupiłem bo spełnia moje oczekiwania. Laptopa mam tylko do obróbki zaawansowanych rzeczy które mógłbym robić na macu, z stąd w lipcu kupię macbooka pro. I rozstaję się ze złodziejskim microsoftem. Przynajmniej jak iphone padnie i ipad w 99 ,9% przypadków wymienia mi na new. Po prostu nokia doi, samsung doi, htc serwis poraża nędznym supportem, se jakościa wykonania i supportem. Nie mam zamiaru płacic baranowi który doił mnie 8 lat, mowa o nokii, gówna nie kupowałem za 1 zł, tylko za kupę kasy, i co mam? Ipad ma dopracowane audio, wyświetlacz idealnie reaguje na moje polecenia, równomierne idealne podświetlenie, jakość wykonania miodzio, nawet palcowania przeboleję. Po prostu szczegóły są dopracowane, nie ma wad typu, kanty, źle wycięte elementy obudowy, nie ma lipnej przeglądarki wywalającej się co 10 minut jak w nokiach, nie ma gównianego odtwarzacza, nie ma klienta maila, który potrafi tylko pewne typy plików otworzyć, a przy wiadomości html się wiesza.

1. Nie kupuje produktów Apple dla marki, lecz dla jakości wykonania, dopracowania elementów systemu, i szczegółów. Po prostu miałem dosyć użerania się z Nokią, jej wiecznie trzeszczącymi obudowami, softem wieszającym sie co minutę. to samo tyczy się innych producentów. Oprócz appla, w którym nic nie lata, nie trzeszczy, i nie pada co dwa dni.
grzegorz35
70%
70%

WindowsXPMSIE7

Postprzez Dominbik » 26 czerwca 2010, o 11:04

heh, każdy ma jakiś punkt widzenia. też czasem mam już dość tych skomplikowanych rzeczy, systemów tego zacinania, i marzy się wejść w jakąś prostotę jak apple ale widząc jakie funkcje oferuje mi ta prostota i za jaką cenę to wolę już się trochę pomęczyć ale coś mieć np. możliwość oglądania youtube. w sumei co pomęczyć, w windows xp to akurat tam nic się nie męczę, system idealny.
iPad ? dopracowany, ładny i "przyjemny" w użytkowaniu jednak coś za coś, możliwościami to nie zachwyca. Za tą cenę już wole kupić jakiegoś Netbooka (można to wogóle porównywac ?), też sobie w łózku zobacze i może nie będzie aż tak kolorowo i ładnie to jednak mam tam pełnoprawnego Windows XP i o wiele wiele więcej możliwości. :]
Pozdro
Pozdrawiam; Dominbik
Dominbik
60%
60%

Mod.tel.: N79+E50
FW: AleWKtórym
    WindowsXPFirefox

Postprzez blueblazer » 26 czerwca 2010, o 14:00

Grzegorz - jesli w lozku chcesz sprawdzic maila i przejrzec pare stron, to lepsza (wygodniejsza) od Ipada jest chocby Nokia N900. Nie wiem czemz z reszta masz jej podpis 2 razy pod swoim avatarem, a sam avatar to jakis bounce´ujacy Gruzin - sklania mnie to do zadania sobie pytania, czy aby na pewno masz obiektywne spojrzenie na Jablko i reszte swiata. Nie wiem o jakiej filozofii systemu mowisz - na prawde nie wiem. Chodzi o prostote i funkcjonalnosc czy zupelnie nie w tym kierunku wesze?
Apple dopracowany jest do bolu? Ha, a to dobre. Jakim mianem zatem okreslic gubienie zasiegu w nowych (i ponoc w 3Gs tez) iPhonach?
Dalej piszesz o Nokii, ze a generalnie wszystko ma gorsze - coz, albo masz Nokle N900 albo jakies trefne egzemplarze. Ja nie jestem w 100% zadowolony ze swojej N900 ale jeszcze nic mnie nie spotkalo z tych rzeczy o ktorych piszesz, ale to nei temat N900 VS IPhone - z reszta, na swojej N900 zrobie wiecej rzeczy i szybciej, niz Ty na iP4 :P
Chcesz, to oczywiscie kupuj Aplle´a - jak Ci bardziej odpowiada - bo to przeciez jest najwazniejsze ale nie zgadzam sie z tym, ze Aplle to prawie idea a reszta swiata to prawie gniot.
|3210-3310-3330-M35i-5510-GD92-8210-8850-6510-7210-6600-N70-N73-Omnia-N95 8GB-N85-N900 (covered by Zagg)|
Nokia>HTC
blueblazer
60%
60%

Mod.tel.: N900 N85
FW: najnowszy
    WindowsFirefox

Postprzez grzegorz35 » 26 czerwca 2010, o 15:55

Nie trzeszczy soft dopracowany a nie jak w n900 po najnowszym sofcie same wady niedopracowane a dwa padl mi i 98 dni czekam na wymiane plyty glownej dziekuje ale nie przekonaszn mnie po 6000 ladowalem w nokie w poszukiwaniu idealu na kwartal i skonczylo sie tak kocham stalina bo by zrobil porzadek z polskimi serwisami
grzegorz35
70%
70%

MacOSXSafari

Postprzez johnny_21_fingaz » 16 lipca 2010, o 14:49

Od siebie chciałem tylko dodać parę zdań na temat jakości modułu karty bezprzewodowej w IPadzie. Nie będę się wypowiadał jako laik, który widział ten sprzęt jeno na zdjęciach, ponieważ niestety mam z nim do czynienia na co dzień jako support techniczny. Z tak tragicznym modułem wireless dawno nie miałem do czynienia. Sam chipset nie dość, że wyjątkowo ubogi w możliwości (porównać można np karty bezprzewodowe Realtek do choćby atherosa, który już w sam w sobie nie jest najwyższych lotów i raczej jest budżetowy, że o modułach Intela czy Dell MiniCard nie wspomnę bo to nie ta liga), to dodatkowo Apple ustawia je w tryb maksymalnego oszczędzania energii, co by tylko wyciągnąć te 10 minut więcej w czasie pracy na baterii. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie samo podejście tej firmy do użytkownika końcowego ,który jednak chciałby mieć dostęp do nieco bardziej zaawansowanych ustawień, które pozwolą mu wyciągnąć więcej z bezprzewodówki (np. mniejszy ping, brak packet lostów) - Stevie chyba nie przyjmuje do wiadomości, że są ludzie, którzy mają o tym pojęcie. Podobna sytuacja jest na IPhone i ITouch, choć śmiem stwierdzić, że w tych mniejszych urządzeniach jakość modułu jest lepsza (doprawdy nie wiem jak apple to zrobił). Żeby nie było, że ktoś mi zaraz napisze, że to przecież urządzenia mobilne, wielkość modułu [tudzież anteny] jest mocno ograniczona jest przez rozmiary samego urządzenia - odpowiadam - tak, ale nie do końca. Porównując jakość połączenia bezprzewodowego na Mac Book Pro [z cudownym Airport Extreme, znaczącym tyle co 802.11n i nic poza tym] do Windowsa XP chociażby, w Macu jest ono wyraźnie gorsze - wyższe czasy przy pingach, packet losty i po prostu straszne połączenie. Oczywiście opcje do zmiany ustawień karty bezprzewodwej, dające dostęp do zmiany choćby trybu pracy karty bezprzewodowej [a/b/g/n] są po blokowane, do mocy transmisji to samo, do trybu oszczędzania energii to samo; gdzie na Windowsie XP gdy mamy oczywiście uprawnienia admina, wszystko jest dostępne i możemy dowolne [zależnie od karty] zmieniać ustawienia dostosowując je do swoich potrzeb i wymagań sieci bezprzewodowej. Przydługi post, ale wniosek jeden - IPad łączy się, ale gdy jest 2 metry od APa lub z 10m od APa typu Cisco lub Colubris, które są jednymi z górnej półki i sieją sygnał potężnie. Nawet wtedy jednak ping/arping w SSH to czysta abstrakcja, czasy tragiczne [skoki z 2ms do 300ms to norma] i packet losty.
Apple i WIFI - dziękuję, postoję.
johnny_21_fingaz
10%
10%

Mod.tel.: Samsung Wave
FW: S8500XXJF7
    WindowsSafari

Poprzednia strona

Powrót do iOS