NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

iPad - pierwsze wrażenia!

Dyskusja o urządzeniach mobilnych opartych na systemie firmy Apple

iPad - pierwsze wrażenia!

Postprzez biggi » 2 kwietnia 2010, o 09:49

Obrazek

"Amerykańskie Gizmodo zrobiło zestawienie z recenzji 8 szczęśliwców, którzy mieli już okazję trzymać iPada w rękach.
Niestety - dla cierpiących z tego powodu, że na iPada musimy jeszcze w Polsce poczekać, mamy złą wiadomość - recenzenci różnią się w szczegółach, ale co do jednego są zgodni: iPad rządzi.
Z opinii recenzentów zebranych w tabeli wynika, że nowy gadżet Apple to coś pomiędzy laptopem, a telefonem. Nie jest to może sprzęt idealny, ale z pewnością olbrzymi krok jeśli chodzi o wprowadzenie na rynek nowatorskiego urządzenia obsługiwanego przez dotyk."

Źródło: gizmodo
it's not easy bein' green
biggi
Moderator
Moderator

WindowsVistaFirefox

Re: iPad - pierwsze wrażenia!

Postprzez Magik » 2 kwietnia 2010, o 10:27

Em... ani to laptop(przęglądarka ssie, brak flasha itp... nie kupię go wyłącznie dla wygody), ani to telefon(pod pachą mam go nosić? :P ). W tablece pochlebstwa: "Ma moc", "Działa na zmysły"... to jedyne jego zalety, czy źle zrozumiałem? :wstyd: Żywotność baterii jest niesamowita... to trzeba przyznać, ale z tego co wiem od Blackall'a to niejeden netbook tyle samo potrafi, a nawet więcej i otrzymujesz normalny system operacyjny(i też pod pachą można go nosić :D ).
Kamień ma tyle samo funkcji, a większość kamieni możesz włożyć do kieszeni.
Magik, de Lowe,niepoprawny szlachcic,oportunista,czarodziej Sx1.pl,SoS.pl i PDAforum.pl,wojownik o sprawę Polską.
Magik
Moderator
Moderator

Mod.tel.: n900 BA N-GageQD SX1
    UbuntuFirefox

Postprzez djtonka » 2 kwietnia 2010, o 10:47

Oni raczej go dostali stąd takie noty. Dla mnie żenada.
djtonka
Support
Support

Mod.tel.: no_name
FW: fresz
    WindowsXPFirefox

Postprzez azi » 2 kwietnia 2010, o 11:56

a dla mnie bomba :]
systemik jak w iphonie - czyli świetny, wszystko działa szybko, i ta budowa...
taki dotykowy zeszycik :)
dla mnie na prawdę świetne urządzenie :]
Moje żółte 1000ccm szczęścia - GSX-R 1000 K7

More than a football club, a global brand. There is only one United!
azi
70%
70%

Mod.tel.: iPhone 6
FW: iOS
    WindowsFirefox

Postprzez Magik » 2 kwietnia 2010, o 12:15

Nie ma to jak się nabrać na wielki ekran i znaczek apple'a, aye? ;)
Gdyby to jeszcze miało normalnego mac'a... ciekawe, czy to w ogóle ma tryb mass storage :wstyd:
Znam możliwości iphoneOS'a i to jest po prostu śmieszne. Zabawka dla gadżeciarzy(aka tych którzy nie mają co z kasą robić), którzy kupią, pobawią się i zrobią sobie dobrą podstawkę(takie to wielkie, że może tacę? ) pod kawkę/bro.

Nie lepiej sobie już kupić takiego T1028X?
http://www.youtube.com/watch?v=eZB0ShPq ... r_embedded
Magik, de Lowe,niepoprawny szlachcic,oportunista,czarodziej Sx1.pl,SoS.pl i PDAforum.pl,wojownik o sprawę Polską.
Magik
Moderator
Moderator

UbuntuFirefox

Postprzez azi » 2 kwietnia 2010, o 12:57

Magik, no w sumie iphone / ipod touch nie zrobił żadnej furory, w ogóle nie są popularne i nikt tego nie używa.
Jedyni użytkownicy polecieli na logo Apple :)
racja ;)
Moje żółte 1000ccm szczęścia - GSX-R 1000 K7

More than a football club, a global brand. There is only one United!
azi
70%
70%

Mod.tel.: iPhone 6
FW: iOS
    WindowsFirefox

Postprzez Magik » 2 kwietnia 2010, o 13:28

;)

I jeszcze pytanie: do czego to ma służyć?
Do przeglądania neta? Wyobrażam sobie już jak bym wyglądał na uczelni siedząc z tacą i macając ją. Aż głupio mi się zrobiło tylko myśląc o tym.
Do muzyki? Iphone/ipod jest jednym najlepszym pod tym względem(pomijając konieczną synchronizację itunes), ale ipad jest skreślony przez swoją wielkość.
Do filmów? No tak duży ekran. Może być ciekawie, ale brak wsparcia divix'ów i innych typów plików znowu skreśla to bydle. Każdy film mam konwertować jak za czasów sx1? Ja dziękuje.
Tak wiem, że JB naprawi niektóre z tych wad, ale na JB trzeba poczekać i w dodatku po zakupie muszę się bawić w to, nie ciesząc się z miejsca jego zdolnościami za 3k zł? Ja dziękuje. Szkoda zachodu.
Iphone jest jaki jest. Na początku byłem jego wrogiem(za czasów braku JB i app store nie działał w Polsce tak jak trzeba. Miałem używałem przez dzień i powiedziałem 3xnie), ale po zakupie 3g(po tym jak Garo zaczął szaleć screenami i opowieściami po prostu musiałem to wypróbować ponownie :D ) przekonałem się do tego urządzenia. Trochę tweaków i jako tako mnie zadowalał jako podstawowe urządzenie.
Zaś Ipad jest śmiechu wart.
Magik
Moderator
Moderator

UbuntuFirefox

Postprzez Krawiec » 2 kwietnia 2010, o 20:27

Obrazek

Jutro premiera a 3 osoby w naszym kraju już maja ajpada. :hyhy:
Krawiec
30%
30%

Mod.tel.: iP4
FW: 4.1 JB
    WindowsXPFirefox

Postprzez Magik » 2 kwietnia 2010, o 21:45

Noah z phonedog. Wypowiedź dla TV(no normalnie nie wiedziałem, że phonedog taki popularny jest :) ):
http://www.youtube.com/watch?v=orK0ipfv ... eature=sub

Noah twierdzi, że jest to wyśmienite urządzenie dla rynku konsumentów... ale chyba tylko amerykańskich, którzy nie wymagają więcej od urządzenia ;) Po prostu nie może być zbyt skomplikowanie.
Wszystko pięknie wygląda. Obracanie ekranu, granie za pomocą czujnika ruchu(serio... kto grał w ten sposób w autobusie albo tramwaju? :D I drugie pytanie: kto gra na laptopie w takich miejscach? ), przeglądanie neta(heh gdyby tak można było skyfire zainstalować albo dostać przeglądarkę z mac'a... ), ale w gruncie rzeczy jest to tylko przerośnięty iphone bez modułu gsm za którego słono zapłacimy...
I oni chyba żartują z tym "laptop killer" :lol:

Pożyjemy zobaczymy. Ja się nie zgadzam ze zdaniem Noah.
Magik
Moderator
Moderator

WindowsXPFirefox

Postprzez Dominbik » 2 kwietnia 2010, o 21:45

Magik napisał(a):I jeszcze pytanie: do czego to ma służyć?
Do przeglądania neta? Wyobrażam sobie już jak bym wyglądał na uczelni siedząc z tacą i macając ją. Aż głupio mi się zrobiło tylko myśląc o tym.
(...)
Ja dziękuje. Szkoda zachodu.
Iphone jest jaki jest. Na początku byłem jego wrogiem (...) ale po zakupie 3g(po tym jak Garo zaczął szaleć screenami i opowieściami po prostu musiałem to wypróbować ponownie :D ) przekonałem się do tego urządzenia. (...)
Zaś Ipad jest śmiechu wart.

Magik, nie mów tak pochopnie. Jescze ludzie się na to rzucą i każdy będzie miał taką tackę. Ja nigdy bym tego nie kupił ale kto wie, jak stanie się to podstawą i rano będziemy przeglądać prasę na tych tackach :P . Nie ma się co oszukiwać że Apple odniosło i odnosi sukces, a iPhone mimo swoich braków i wad stał się legendą i rewolucją. Ludzie lubią prostotę, ładny wygląd.

a ten iMat :rotfl: :D
Pozdrawiam; Dominbik
Dominbik
60%
60%

Mod.tel.: N79+E50
FW: AleWKtórym
    WindowsXPFirefox

Postprzez Magik » 2 kwietnia 2010, o 21:51

Dominbik, iphone to jest jeszcze telefon, a to...
To jest "laptop killer" z kijową przeglądarką(porównując do opery, firefox'a, chrome, czy IE), braku mass trybu storage, synchronizacją itunes(dla mnie wada, bo nie dają mi wyboru :znudzony: ) i innymi głupimi rzeczami, których już nie mam siły wymieniać( np nie podłączę do tego swojego i8510).

Tylko trzeba przyznać, że apple'a ma świetną reklamę. Serio nie lepiej sobie kupić laptopa z obracanym dotykowym ekranem, qwerty takim jakim jest T1028X?
W każdym bądź razie pożyjemy zobaczymy.
Jak na razie jestem na nie :P
Magik
Moderator
Moderator

WindowsXPFirefox

Postprzez Dominbik » 2 kwietnia 2010, o 22:04

Magik napisał(a):
Tylko trzeba przyznać, że apple'a ma świetną reklamę. Serio nie lepiej sobie kupić laptopa z obracanym dotykowym ekranem, qwerty takim jakim jest T1028X?
W każdym bądź razie pożyjemy zobaczymy.
Jak na razie jestem na nie :P

oczywiście że lepiej. ale właśnie chodzi o tą reklame. O iPadzie już mocno słychać a o tym T1028X to wiedziałem że coś takiego jest ale konkretnie o tym modelu szumu brak :P :|
Pozdrawiam; Dominbik
Dominbik
60%
60%

Mod.tel.: N79+E50
FW: AleWKtórym
    WindowsXPFirefox

Postprzez dejko » 2 kwietnia 2010, o 22:14

Ile byście nie wrzucali, to i tak ludzie to kupią i będą się upierać, ze to jest genialne. Za rok o tej porze to będzie najlepiej sprzedający się komputer przenośny. Producenci laptopów oleją normalne produkty i zaczną robić iPad killery. Za chwilę okaże się, ze klawiatura fizyczna to przeżytek, bo wirtualna jest taka sama, a nawet lepsza. Najbardziej pożądaną cechą laptopa zacznie być wygląd i prostota obsługi. Zacznie być poważnym problemem kupienie normalnego urządzenia.

Stara śpiewka, wszystko przewidywalne, a mnie to już nawet nudzi.

Niedawno widziałem genialnego netbooka od HP. 10-11" LCD, obracany ekran (dotykowy, służy jako tablet), dwie baterie w zestawie (mniejsza i większa), pilot do obsługi, czyta karty SIM. Cena dość zaporowa, bo ponad 3 000 zł, ale jak dla mnie idealne narzędzie do pracy. Oczywiście zakładając klasyczne, zdrowe rozwiązanie, że w domu normalny ergonomiczny PC, z zajebistą pełną klawiaturą Logitecha, dużą ergonomiczną myszką, monitorem 22" i nagłośnieniem minimum 2.1 - w trasie i na wyjazdach, mały i poręczny netbook, który przyda sie do prezentacji, neta, edycji tekstu, obejrzenia filmu i takie tam. Do tego sensowny telefon - z dobrą baterią, ergonomiczny, wygodny...
Gdzie te czasy, kiedy ludzie wybierali sensowne i wygodne rozwiązania, zamiast modnych gniotów lansowanych przez sektę nadgryzionego jabłka?!

Ja to się pukałem w głowę, jak widziałem, że ludzie wykorzystują laptopy do jako podstawowe komputery do pracy. Jak już zaczęły wypływać urządzenia spełniające tymczasowe zachcianki konsumentów (czyli 19" matryca, jakaś wypasiona karta graficzna, waga 6 kg i bateria starczająca na 30 minut) to ogarnął mnie tylko pusty śmiech.
dejko
VIP
VIP

Mod.tel.: E71
FW: 410.21.010
    WindowsFirefox

Postprzez Magik » 2 kwietnia 2010, o 22:18

dejko, twa wizja jest przerażająca i jakże prawdziwa(przykład iphone).
Ale myślę, że ludzie nie są na tyle głupi(szczególnie w europie jak i w azji), aby porzucić swoje normalne urządzenia(laptopy klasy PC i Mac) dla czegoś na czym nawet tuby nie obejrzysz w normalnej przeglądarce.
No bo jednak iphone to też telefon i może Ci zastąpić teoretycznie e71, a ja nie wyobrażam sobie, abym porzucił swojego laptopa dla tego czegoś.
Magik
Moderator
Moderator

WindowsXPFirefox

Postprzez dejko » 2 kwietnia 2010, o 23:03

No bo jednak iphone to też telefon i może Ci zastąpić teoretycznie e71

Teoretycznie, to i iPad może zastąpić komputer. Akurat wszystkie cechy za które cenie e71 są poza zasięgiem iPhone.

Skoro w 2008 ludzie olali swoje HTC, Nokie, BlackBerry i przesiedli się na telefon który za cenę smartfona z najwyższej półki oferował funkcjonalność najtańszej Nokii za 150 zł, to i z tym sobie poradzą. Jak sie dobrze zastanowić, to iPhone w dniu premiery miał aż nadto dyskwalifikujących go braków. Gdyby wprowadziła go na rynek inna firma niż ta świetnie umiejąca robić ludziom wodę z mózgu, to koncepcja iPhone byłby porażką stulecia. A tak ludzie się cieszą, bo po jakimś tam czasie dodali im możliwość wysyłania plików po BT :wstyd:
dejko
VIP
VIP

Mod.tel.: E71
FW: 410.21.010
    WindowsFirefox

Następna strona

Powrót do iOS