NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

Jakich słuchawek używacie?

Dyskusja o wszystkich akcesoriach do telefonów - słuchawkach, bateriach, pokrowcach, uchwytach etc.

Jakich słuchawek używacie?

Postprzez adrianbb » 4 września 2006, o 01:31

;) Otóż tym samym zakładam temat o WASZYCH słuchawkach, których używacie do muzyki w Waszym telefonie. Najlepiej wymieńce firmę i spostrzeżenia (tony średnie, wysokie, niskie, komfort noszenia oraz to czy warto wydać na te słuchawki tyle ile kosztują czy też nie jest to opłacalne). Dopiszcie również jakiej przejściówki używacie (no chyba, że słuchacie an oryginalnych Nokii - proszę napisać :)) Będzie bardzo przejrzyście dla amatorów dźwięku kim też jestem ja
A teraz do tematu:
* Ostatnio sprawdzałem jakieś nauszne z impedancją 32 ohmy a waliło ostro...dziewczyna powiedziała, że na max nie da się słuchać bo za głośno ;) typ zamknięty wokołouszne, ale za słabo przenosiły tony wysokie a z kolei niskie wręcz idealnie :) niestety nie pamiętam danych o tych słuchawkach bo nie kupiłem ich ze względu na w/w brak pasma wysokiego...
* Przez jakiś czas używałem słuchawek Aiwa dousznych pchełek gdzie dźwięk był ostry, rył po kowadełku :rotfl: ale niestety cienko było z basami...za to jak się domyślacie tony wysokie był świetne, srednie również niczego sobie :) niestety rozwaliłem je bo wypadały z uszu (modelu nie pamiętam)
* Pożyczyłem od mojej dziewczyny słuchawek typu pałąk (tyle, że takie co pałąk jest z tyłu głowy) Manta MM30, których tez używam ostatnio w autobusach bo już żadnych słuchawek nie mam innych toteż jestem zmuszony. Dźwięk jest hmmm...nie za dobry, niskie tony są niezłe ale brakuje takiego "basowania dudnienia", średnie tony ok, za to wysokie są lekko przytłumione. Słuchawki idą dość głośno jak na 32 ohmowe (w autobusie jak słucham na max to ludzie przy THRILLER Michaela Jacksona pewnie duuużo słyszą )
* No i przez jakiś czas miałem słuchawki Thomsona za 9,90. Niestety dźwięk nie był zadowalający (efekt dźwięku za ścianą) przytłumione, wiec jakoś się rozwaliły :P bo coś tam próbowałem zrobić z nimi...chyba wymienić głośniczki od Aiwy (które się kitowo trzymały w uszach) ale nie dało się zdjąć normalnymi metodami obudów...

]Teraz krótki ot: Powiedzcie czy może kumpel mieć rację mówiąc, że słuchawki 32 ohmy tudzież 16 ohmów (to zalezy) mogą zaszkodzić telefonowi czy też to jest g**no prawda?

A teraz prośba do modów. Nie wiedziałem co wybrać w [] bo temat nie jest konkretnie do danego modelu więc jeśli coś nie odpowiada to proszę zmienić i usunąć ten element mojej wypowiedzi:)

Pozdrawiam i mam nadzieję, że się czegoś ciekawego dowiem bo sam chcę kupić jakieś słuchawki :suchy:
adrianbb
60%
60%

Mod.tel.: 6210 Navigator
FW: 03.25
    WindowsXPOpera

Re: Jakich słuchawek używacie?

Postprzez Jerry » 4 września 2006, o 07:23

Obecnie mam od K700i roznica pomiedzy tymi z HDS-3 to jest dosyc duza poniewaz sluchawki graja z glebszym bassem (nie ma juz wrazenia wiecej sopranu niz bassu :D )
i na tychze sluchaweczkach bede jechaljeszcze ok 3-4 dni az przyjdzie przejsciowka i sluchawki douszne Koss Sparkplug (oczywiscie podziele sie wrazeniami a jak :hyhy: ) ale kazdemu polecam sluchaweczki od SE jakby nie bylo graja lepiej (fakt ze na maxa jak ustawie to ciezko nawet wytrzymac ;) ) od tych standardowych :]
live your life
Jerry
90%
90%

Mod.tel.: 6720c
FW: 031.022
    WindowsXPMSIE

Postprzez tommy83 » 4 września 2006, o 08:58

Ja mam HDS-3 - wrażenie nienajgorsze, brakuje basów, ale jakość dźwięku jest w miarę OK :)
Nokia E72 & Nokia E51 & Siemens SX1
tommy83
VIP
VIP

Mod.tel.: E72 E51 SX1
    WindowsXPFirefox

Postprzez zuli007 » 4 września 2006, o 09:34

Ja w sprzęcie przenośnym (creative mp3) używam słuchawek sennheisera MX-450 , grają całkiem przyjemnie. Niskie tony jak na słuchawki douszne są na całkiem przyzwoitym poziomie, reszta pasma idealna.

dane :
Przetworniki dynamiczne, otwarte
Pasmo przenoszenia 18 - 21 000 Hz
Impedancja 16 Ohm
Max. SPL 113 dB

Dodam iż nie używam telefonu do słuchania muzyki bo to mija się z celem, a jak już z jakiegoś powodu musze słuchać na 6630 to korzystam ze standardowych słuchawek nokii (jakość generowanego przez nie dźwięku pozostawie bez komentarza).
zuli007
VIP
VIP

Mod.tel.: Milestone
    WindowsXPOpera

Postprzez piotrz » 4 września 2006, o 11:03

ja używam sony mdr-828lp jak niektórzy wiedzą :P
bardzo je polecam, są bardzo głosne (no może uszu nie rozrywają,ale i tak nieźle dają), mają bardzo dobre tony niskie (dzieki kanalikom twin turbo, takich jak w prawdziwych głośnikach-one naprawde działają!!), wysokie również.wada?hmm..jak dla mnie są one niewygodne, gdy mają założne takiepluszowe osłonki-po prostu są za grube i słuchawki nie mieszczą się do uszu.cena-49.99 w MM. Jak dla mnie bardzo dobra za tej klasy produkt. Dane:
Typ:dynamiczny, otwarty
pasmo przenoszenia:12-22000 Hz
impedancja 16 Ohm przy 1khz
czułość- 108dB/mW/
piotrz
50%
50%

WindowsXPOpera

Postprzez adrianbb » 5 września 2006, o 21:57

Możliwe, że na dniach będę w posiadaniu Creative EP-630 (dokanałówki), które od razu po całym dniu testów zostaną oceniane tutaj na forum. Będę się starał napisać ciekawą recenzję.
adrianbb
60%
60%

WindowsXPOpera

Postprzez Davit » 5 września 2006, o 22:18

adrianbb napisał(a):Creative EP-630 (dokanałówki)

Ich właśnie używam. Na 6630 nie zachwycały ale to wina telefonu, a raczej jego nie najlepszej jakości (dźwięku) odtwarzacza. Najlepszą jakość udało mi się osiągnąć była na playerze "Viking" po podbiciu basów equalizerem (naprawdę świetny EQ) to wtedy grały bardzo przyzwoicie. Po podłączeniu do kompa grają naprawdę... mocno. Bass mają naprawdę konkretny i z tego właśnie te słuchawki słyną. Widziałem na którymś z for o mp3 i innych muzycznych bajerach, że goście założyli sobie fanklub ep-630, także coś w nich musi być ;) Nie będę się rozpisywał po raz kolejny, po za tym adrianbb napisze reckę więc nawet nie mam po co :P
Davit
VIP
VIP

WindowsXPFirefox

Postprzez adrianbb » 7 września 2006, o 21:54

Witam spowrotem! Otóż stałem się posiadaczem słuchawek Creative EP-630. Będę starał się Wam przytoczyć najważniejsze cechy, zalety oraz wady tego sprzętu i moja recenzja mam nadzieję, że będzie w miarę dobrze napisana i ciekawa dla czytającego :) Na necie roi się od recenzji tego sprzętu ale ja chcę Wam przedstawić recenzję dla użytkownika telefonu, nie dla mp3 playerów.
ZACZYNAMY:
Za słuchawki zapłaciła moja dziewczyna, ze względu na rocznicę, słuchawki doszły na prawdę bardzo szybko. Licytacja 7-mego zaś dzisiaj pół dnia miałem je już w uszach. Opakowanie oraz inne sprawy "wizualne" jak przesyłka pomińmy bo nie to jest sednem sprawy. (nadmienię tylko, że sprzedający OZIR_2010 wywiązał się z transakcji idealnie).
Nie będę opisywał ich wyglądu bo zdjęć można znaleźć miliony w necie.
Komfort/pierwsze wrażenie:
Po obejrzeniu nadszedł czas na włożenie ich do ucha...na prawdę piorunujący efekt dla człowieka, który nigdy nie miał do czynienia z takimi słuchawkami. Uczucie jest porównywalne do uczucia włożenia głowy do wanny z wodą...Zapewniam - nie przesadzam. Trzymają się w uchu idealnie, nie wypadają, nie są za luźne i nie są za "wielkie". Są dopasowane jak żadne inne lub może jedynie jak nauszne typu zamkniętego. Żeby słuchawki trzymały się w uchu idealnie i żeby nie przenosiły dźwięku swoim kablem (dziwne przeżycie) najlepiej kabel słuchawek puścić "po plecach". Jest dużo wygodniej. Teraz przejdźmy do tego co te słuchawki nam oferują z pojęcia:
Dźwięk:
Po odpakowaniu słuchawek i założeniu ich oczywiście nadszedł czas na podłączenie do mojego telefonu, na którym będę słuchał. Aż nie mogłem się doczekać...Podłączyłem (Do oryginalej przejściówki Nokii AD-15) i...dałem posłuchać dziewczynie. Widać było po niej, że dźwięk sączył się ze słuchawek mocny i głośny gdyż przy pierwszych "kreskach" głośności mówiła abym przyciszył :) Nadeszła moja kolej, włożyłem słuchawki do ucha, włączyłem ulubioną piosenkę i dźwięk okazał się chyba lepszy niż przypuszczałem. Przed ich zakupem wydawało mi się, że na telefonie nie uzyskam mocnych basów, dość głębokich, a jednak. Nie dość, że basy są mocne i na prawdę zrównoważone to są głębokie! Obawiałem się również zbyt słabego pasma górnego. Ale na szczęście się "obawiałem" gdyż było to nijak związane z rzeczywistością. Wiadomo,dźwięk z naturalnych pchełek może okazać się bardziej "syczący" ale jak na słuchawki dokanałowa górne pasmo sprawuje się na prawdę dobrze! Każdy nawet najdrobniejszy szczegół konkretnej piosenki wydaje się "brzmieć". Na innych słuchawkach niektórych cichych dźwięków nie słyszałem a teraz...słyszę idealnie. Tym samym pasmo środkowe jest na wysokim poziomie (przypomnę, że słuchawki opisuję na podstawie dźwieku z mojego telefonu więc moja opinia z opiniami użytkowników mp3 playerów może być różna). Założyłem, słuchałem i słuchałem i nie miałem ochoty zdjać :) więc tym samym:
Podsumowanie:
Słuchawki konkretne, warte swojej ceny oraz warte uwagi każdego użytkownika telefonu jako "mp3 playera". Nie bójcie się opinii, że słuchawki dokanałowe mogą psuć słuch...jest to nieprawda z tego względu, że w kazdym miejscu możemy słuchać na dokładnie tym samym poziomie głośności co SPRZYJA naszym uszom :) (dodam, że słuchałem na 3 kreskach w odtwarzaczu i słuchanie było na prawdę komfortowe a autobusy nie należą do cichych). Tak więc z czystym sumieniem polecam te słuchawki Tobie i Tobie i Tobie a więc i kazdemu. Słuchawki dla wszystkich. Suchych faktów można znaleźć na pęczki w internecie Ja dodam tylko, że testowałem je na:
Odtwarzaczu: Nokia N90 Music Player
Plikach: M4A z jakością 160 kbps
Pozdrawiam i mam nadzieję, że moja recenzja przyczyni się do udanych zakupów :)
adrianbb
60%
60%

WindowsXPOpera

Postprzez Jerry » 7 września 2006, o 22:12

Jak sie zalic to na temat :]
Dzis doszla (przesylka :hyhy: ) do mnie paczuszka z sluchaweczkami Koss Sparkplug ;) (jak i druga paczka z przejsciowka )
Sluchawki kosztowaly mnie 45 zl (przejsciowak 29.90) kupione na allegro wszystko legal itp. :]
Odpakowalem podpialem i myslalem ze wyskocze z dresiku :hyhy: mit o wiekszych sopranach niz bass'ach okazywal sie byc tylko mitem na sluchawkach od K700i wiec czemu Koss wrecz piszcza mi na powermp3?-pomyslalem (zdaza mi sie...)po chwili uciszylem (na ok 3 kreski nizej) pobawilem sie eq i efektem czego jest komfortowy dzwiek (choc bassu malo :( ale jako tako ;) )bez zaklocen z zewnatrz przy niecalej polowie mocy playerka.Z ciekawosci odpalilem standardowy player w N70 tam rowniez na full mocy sluchawki piszczaly nie graly (a myslalem ze od kaca moze tylko tak leb bolec :hyhy: )po zejsciu na w/w 3 kreski graly ladnie choc bassik wg mnie moglby byc lepszy :/
Podsumowywujac gdybym mogl pocialbym je i podpial w ich miejsce cos lepszego (np. te od W800 moze Kamcikowi podkosze :] )ale jakosc i tak si epolepszyla ( po godzinie sluchania oprocz wspomnianego bolu lba doszlem do wniosku ze sluchawki sa warte swej ceny a no coz po prostu glosno graja na full opcji wiec pzreciez nie moze byc inaczej jak tylko wysoki ton bedzie wlasnie ta glosnosc zaznaczal :/ )
Dodam od siebie ze ani chybi zbieram na te ep'ki630 bo jak tak to nie ma opcji :/
Aha moj format to
Mp3 VBR a czasem CBR (najnizej 128 najwzyej 320 zalezy od mp3 bo wrzucam jak leci ;) )
i ofkoz dane sluchaweczek :]
Dane techniczne :
Pasmo Przenoszenia: 10-20.000 Hz
Impedancja: 16 Ω
Efektywność: 112dB SPL/1mW
Zakłócenia: < 0.3%
live your life
Jerry
90%
90%

WindowsXPMSIE

Postprzez Davit » 7 września 2006, o 22:48

Dzięki adrianbb za ciekawą recenzję i masz piwko za to ;)
Racja, pasmo wysokie jest dobre, nie brakuje mi też niczego. Racją jest też to, że słuchawki mają bdb brzmienie i mają świetne niskie tony. Szkoda tylko, że mp3 playerki nie potrafia do konca wykorzystac mocy jaka drzemie w ep'kach a powiem szczerze, że dużo jej pozostaje niewykorzystanej. 630stki testowalem na różnych odtwarzaczach i na tych z eq i na tych bez. Również na tym z N90. Powiem szczerze, że naprawdę najlepszą jakość i mocne bassy udało mi się osiągnąć (jak już wspomniałem w poście wyżej) na VikingPlayer. Otóż ten player ma bardzo dobry EQ, nawet podkręcając bassy czy inne dźwięki na max słuchawki nie pierdzą tylko grają mocniej co w przypadku innych odtwarzaczy to żadkość. Niestety player ten ma bardzo poważna wadę, mianowicie przy każdej piosence trzeba jakby aktywować EQ bo inaczej gra na standardowych ustawieniach (ktore i tak sa lepsze niz na n90 playerze bo ten rzeczywiscie ma za duzo wysokich tonow, da sie to zauwazyc zwlaszcza na wiekszych głośnościach) i by tego dokonac trzeba wejsc w opcje i ruszyc ktoryms z suwaków wtedy EQ zalapuje i gra na wybranych ustawieniach. Jest bardzo niewygodne przy dluzszym sluchaniu bo moze czlowieka z tym szlag trafic ale jak ktos chce posluchac muzy na wysokim poziomie to tylko i wylacznie na tym odtwarzaczu ma taką możliwość.

Prawdopodobnie zrobie maly test różnych odtwarzaczy mp3 i zestawienie ich miedzy soba ale to dopiero w przyszlym tygodniu ;)
Davit
VIP
VIP

WindowsXPFirefox

Postprzez Jerry » 8 września 2006, o 09:46

Davit napisał(a):piosence trzeba jakby aktywować EQ bo inaczej

w wersji 3.52 juz to nie wystepuje :]
live your life
Jerry
90%
90%

WindowsXPMSIE

Postprzez Davit » 9 września 2006, o 16:51

Jerry napisał(a):w wersji 3.52 juz to nie wystepuje :]

Naprawde? Wow no to gites :D ja mam 3.50 i jest to strasznie wkurzające :[ no to chyba teraz wiem, ktory odtwarzacz bedzie moim ulubionym :D
Davit
VIP
VIP

WindowsXPFirefox

Postprzez Jerry » 9 września 2006, o 17:49

porownaj jesli moge Cie prosic jakosc bassu z Powermp3 co?? :)
live your life
Jerry
90%
90%

WindowsXPMSIE

Postprzez DiamondBack » 11 września 2006, o 23:15

zastanawialem sie nad tymi ep-630 czy wybrac kossa...
wzielem creativa bo niby sa warte swoej ceny...i chyba to prawda :)
pierwsze wrazenie jest "ciekawe"... tak jakby wyssali powietrze z pokoju a potem zalali Cie woda xD te sluchawki wymagaja przyzwyczajenia ;)
DiamondBack
40%
40%

WindowsXPAvantBrowser

Postprzez NuLL » 12 września 2006, o 20:11

A jak zrobic liste w PowerMp3 ?? U mnie player nie potrafi plikow znalesc :( Napisalbym cos o jakosci soundu w nim i w VikingPlayer-ze :)

@adrianbb - Piwo dla Ciebie za recke :)
NuLL
20%
20%

Mod.tel.: E71 + 16GB
    WindowsXPOpera

Następna strona

Powrót do Akcesoria do telefonów