NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

Jakich słuchawek używacie?

Dyskusja o wszystkich akcesoriach do telefonów - słuchawkach, bateriach, pokrowcach, uchwytach etc.

Re: Jakich słuchawek używacie?

Postprzez 237426 » 19 marca 2009, o 19:29

witam

czy ktoś mógłby mi doradzić czy warto kupić słuchawki bluetooth do telefonu (i rozmów przez skype)
audifilem nie jestem, ale dzwięk musi mieć chociaż minimum dynamiki - od kilku lat używam Koss Porta Pro, AKG K414P, Philips HP910, Sennheiser HD-515 i nie chciałbym zejść z jakością dzwięku poniżej Kossów albo AKG

- na ile da się słuchać przez słuchawki bluetooth muzyki (czy nie zacinają, nie szarpią dzwięku, charczą itp.?)

myślałem o modelu NOKIA BH-604, albo ewentualnie NOKIA BH-503, ale wolałbym mieć normalny pałąk na głowę, może ktoś ma coś do powiedzenia jak to się ma do przewodowych słuchawek przy współpracy z telefonem (E71) i czy normalnie da się przez nie rozmawiać (gsm, fring i skype na komputerze)?
237426
1%
1%

Mod.tel.: E71
FW: 100.07.76
    WindowsXPFirefox

Postprzez omerx » 19 marca 2009, o 21:43

Dzis potestowałem słuchawki EP-630 i będąc szczery troszke się zawiodłem jezeli mam porownać do bezprzewodowych słuchawek motoroli S9 :/
Jakosc dzwieku w EP-630 jest dobra a nawet bardzo dobra, ale w motorola S9 to jakos dzwieku była powalająca, wysoki bass robił wrazenie.
Niestety "epeki" nie mogą sie pochwalic wysokim basem, generalnie niskie tony takie jakies.
SEX jest jak NOKIA - connecting people ;)
omerx
90%
90%

Mod.tel.: N95-8GB
FW: v35.0.001
    WindowsVistaFirefox

Postprzez goldiesr » 19 marca 2009, o 21:57

omerx napisał(a):w motorola S9 to jakos dzwieku była powalająca, wysoki bass robił wrazenie...

hmm... jak będziesz miał okazję to porównaj s9 z np bh-503... uwierz, s9 są słabe. i nie warte takiej ceny.
jedynie sprawdzają się podczas biegania, ale szybko meczą uszy.
goldiesr
60%
60%

WindowsVistaFirefox

Postprzez omerx » 19 marca 2009, o 22:16

No tylko, ze BH-503 to juz sluchawki "nauszne" a nie "douszne". Nie watpie w to, ze BH-503 mają o wiele lepszą jakość dzwieku, w koncu to juz wyzsza półka.
W EP-630 brakuje mi tylko basu, ktory byl w S9 ale w S9 nie moge słuchac radia z tel.
omerx
90%
90%

WindowsVistaFirefox

Postprzez kammalick » 19 marca 2009, o 22:54

Ja używam S9tek i jak dla mnie są w porządku. Jakość dżwięku OK, ale powiedzmy sobie - słuchawki na BT kupuje się głównie dla wygody. Na pewno słuchawki kablowe w tej cenie będą lepsze, jeżeli chodzi o jakość, ale ja tam wolę wygodę. Sam się zastanawiałem jak moje słuchawki wypadają na tle wychwalanych EPek, ale widzę, że jak mówi omerx nie jest źle.

szybko meczą uszy

Osobiście nie zauważyłem. Nie mam z tym problemów.
kammalick
50%
50%

Mod.tel.: Samsung i5700 Spica
FW: CM6.1/A.8
    UbuntuFirefox

Postprzez tijs » 20 marca 2009, o 00:35

omerx napisał(a):W EP-630 brakuje mi tylko basu

:orany: EPki malo basowe? moim zdaniem to najbardziej dudniace basem sluchawki w tym przedziale, aczkolwiek po odpowiednim ustawieniu da sie sluchac, sam uzywam i nie narzekam :ok: a mecza uszy, jak sie za glosno slucha,albo za duzo basu ustawi...
Nokia N95 8GB||iPhone 8GB
http://www.clubdrive.org
tijs
70%
70%

Mod.tel.: N95-2 iPhone 8GB
    WindowsVistaOpera

Postprzez omerx » 20 marca 2009, o 11:53

EPki malo basowe? moim zdaniem to najbardziej dudniace basem sluchawki w tym przedziale

Ogolnie nie twierdze, ze mało basowe bo bass mają ale porownywałem je do S9 bo wczesniej takie uzytkowałem i przyzwyczaiłem się do głębokiego basu w s9. Niestety w porównaniu z S9 mają kiepski bass. Oczywiscie wszystko sprawdziłem na tych samych ustawieniach.
EP-630 uzytkuje juz drugi dzien i przyzwyczajam się do nowego dzwieku, podkręciłem sobie bass i wszystko jest OK. Jestem zadowolony.
omerx
90%
90%

WindowsVistaFirefox

Postprzez goldiesr » 20 marca 2009, o 19:22

omerx napisał(a):... Nie watpie w to, ze BH-503 mają o wiele lepszą jakość dzwieku, w koncu to juz wyzsza półka...

jaka to górna półka skoro kosztują podobnie co s9? różnica to przede wszystkim przeznaczenie, s9 to sportowe słuchawki więc jakość dzwięku przy projektowaniu nie była priorytetem. najważniejsze było stworzenie słuchawek do wygodnego używania podczas uprawiania sportów i osiągnięcie w miarę dobrego dźwięku.
goldiesr
60%
60%

WindowsVistaFirefox

Postprzez 237426 » 21 marca 2009, o 03:03

póki co BH-503 i BH-604 są w promocji na nokia.pl
ja raczej postanowiłem że kupię BH-504 (wygląda na to że są wygodne jak BH-604 i mobilne jak BH-503, a do tego mają nowszy bluetooth i jakieś filtry odszumiające)
pojawił się tylko problem - czy ktoś wie kiedy będą dostępne, albo gdzie już można kupić (i za ile)?

dzwoniłem do nokii ale oni nic nie wiedzą, a na stronie słuchawki są normalnie opisane i podawane jako zalecane akcesoria do nowych muzycznych wynalazków (swoją drogą nie wiem czemu na liście kompatybilnych urządzeń nie ma E71)
237426
1%
1%

Mod.tel.: E71
FW: 100.07.76
    WindowsXPFirefox

Postprzez goldiesr » 27 marca 2009, o 13:56

pytanie do użytkowników S9: z jakimi telefonami używacie/używaliście? ja podłączając do N95 8GB dostałem nerwicy... tak przerywają, ze głowa boli. im szybciej się poruszam z nimi tym przerywanie jest częstsze. o podmuchach wiatru nie wspomnę, jak zawieje to chyba fale ze sobą zabiera, bubel jakich mało :dobani: . jakoś nie mam ochoty ich sprzedać, bo przyszły nabywca zwyzywa mnie od naciągaczy po sprawdzeniu jak słuchawki działają z pierwszym z brzegu telefonem.

z MOTO E8 jest znacznie lepiej, ale też przerywa a nie powinno! :mad:
goldiesr
60%
60%

WindowsXPFirefox

Postprzez kammalick » 27 marca 2009, o 19:48

Teraz używam z G810 i nie mam problemów z połączeniem. Ostatnio testowałem w domu i mogłem się oddalić na ok. 7m bez straty połączenia. Wcześniej pracowały mi gorzej z N81 tzn. zasięg był słabszy i były problemy z połączeniem na początku (wyskakiwało połączono potem rozłączono i tak kilka razy :mur: ). Tak jak mówisz na wolnym powietrzu i jak się szybko poruszamy jest jednak gorzej.
kammalick
50%
50%

UbuntuFirefox

Postprzez goldiesr » 27 marca 2009, o 20:25

kammalick napisał(a):... Ostatnio testowałem w domu i mogłem się oddalić na ok. 7m bez straty połączenia...

akurat używanie w domu nie interesuje mnie zupełnie, bo nie do tego te słuchawki stworzono, zresztą wogóle nie nadają się do używania w domu ze względu na niską jakość dźwięku i dużo szumu. podczas spacerów i biegania tego się nie odczuwa więc ok. ale ze względu na "przerywanie" motorola strzeliła sobie w kolano. i jeszcze taka "gwiazda" je reklamuje :wstyd:
używałem nokia bh-503 i nigdy mi nie przerwało połączenia, więc nie rozumiem co motorola odpieprzyła wypuszczając coś takiego jak s9...
goldiesr
60%
60%

WindowsVistaFirefox

Postprzez kr3cik » 27 marca 2009, o 23:09

Puki nie straciłem cierpliwości do FastPorta i nie kupiłem odtwarzacza osobno, używałem Vedia SRS-200 (symetryczny kabel) + orginalna przejściówka jaką dają z c902 (dodatkowo wykańczało targanie 2m kabla)
Jak na tanie pchełki (poniżej 100zł) nie mają sobie równych, choć jeśli ma ktoś małe uszki, może narzekać na wygode użytkowania-jest bass (taki nie za duży ni za mały-w sam raz) , jest przestrzeń ("scena")-bardzo fajne słuchawki. Wersja ekonomiczna (SRS-200E) kosztuje 40-pare złotych i w przeciwieństwie do pełnej, ma symetryczny kabel

Co do EP-630 - mam, musiałem do gwarancji posłać bo po jakimś roku w jednej był dźwięk wytłumiony (pomimo kilkukrotnego czyszczenia spirolem)-ogólnie wole pchełki ze względu na to, że nie wypadają podczas np żucia gumy, noi nie trzeba czyścić, za to kanałówki mają fajne tłumienie :) EP'kom napewno nie brakuje bassu
kr3cik
50%
50%

Mod.tel.: BB 9780
    WindowsXPFirefox

Postprzez kammalick » 27 marca 2009, o 23:43

goldiesr, specjalnie żeby sprawdzić czy jest prawdą to co mówisz wyszedłem na dwór i trochę pobiegałem (telefon normalnie w kieszeni). Wynik: nie usłyszałem żadnego przerywania, wszystko tak samo jak było w domu. Jak już mówiłem ja jestem bardzo zadowolony z zakupu tych słuchawek.
kammalick
50%
50%

WindowsVistaSafari

Postprzez goldiesr » 28 marca 2009, o 08:34

kammalick napisał(a):goldiesr, specjalnie żeby sprawdzić czy jest prawdą to co mówisz wyszedłem na dwór i trochę pobiegałem (telefon normalnie w kieszeni). Wynik: nie usłyszałem żadnego przerywania, wszystko tak samo jak było w domu. Jak już mówiłem ja jestem bardzo zadowolony z zakupu tych słuchawek.

też chciałbym być zadowolony. a gdzie trzymasz telefon na spacerze/podczas biegania?
goldiesr
60%
60%

WindowsVistaFirefox

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Akcesoria do telefonów