NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

Zakup obudowy (dobrej) do Nokii E63

Dyskusja o wszystkich akcesoriach do telefonów - słuchawkach, bateriach, pokrowcach, uchwytach etc.

Zakup obudowy (dobrej) do Nokii E63

Postprzez Nokia 6110 Navi » 9 sierpnia 2011, o 17:15

Witam serdeczne. Otóż mam takie pytanie. Już jakiś czas niosę się z zamiarem wymiany w mojej E63 obudowy, z racji tego, iż przydałoby się jej trochę "odświeżenia" :) I tak przeglądałem oferty na Allegro, i jak zauważyłem, dostanie oryginalnej obudowy do E63 graniczy z cudem, co mnie trochę dziwi nie ukrywam...;/ Zastanawiałem się więc nad obudową kompletną czyli panel przód, tylna klapka, korpus, i inne zaślepki itd. Spodobała mi się nawet wersja biała i już nawet byłem gotów ją kupić ale coś mnie podkusiło, żeby zapytać się osoby, która już ją kupiła, o to jaka ona jest tzn. jakiej jakości, czy są jakieś kłopoty przy zakładaniu itd... I otrzymałem odpowiedź, iż tak naprawdę obudowa może i jest estetycznie wykonana ale CHINA i przy chęci zmiany korpusu itd. trzeba przekładać jakieś elementy od ładowania głośnika itd. więc po prostu to jest problem dodatkowy... bo osoba ta mówiła mi, że są jakieś problemy czasem po zmianie iż nie działają dzwonki itd. Więc co mi radzicie, jaką obudowę mam wybrać i czy po prostu dałbym ja jako amator to sam logiczne poskładać. A może ma ktoś obudowę do E63 z jakiś dawców organów, no nie wiem??? Mile widziane wszelkie porady, linki z Allegro itd. Dzięki i pozdrawiam!
Nokia 6110 Navi
40%
40%

Mod.tel.: E61i 6310i
    WindowsXPFirefox

Re: Zakup obudowy (dobrej) do Nokii E63

Postprzez djtonka » 9 sierpnia 2011, o 18:15

Odradzam kupowanie na aukcjach gdzie sprzedający dodaje gratisy jak latarka LED w kształcie świnki :mur:
Oczywiście biała obudowa nie będzie nigdy oryginalna i dobrze spasowana ale zanim przystąpisz do zmiany do porównaj obie czy numery seryjne są w tych samych miejscach. E63 jest bardzo łatwa do rozbiórki. Nie ma nic na klej ani zgrzewanego na gorąco. Dobry śrubokręt Torx6+
i pęseta oraz przyrząd z plastyku do podważania wystarczą. Musisz usunąć głośnik jak i ten od rozmów, moduł anteny oraz gumowe zaślepki i wtyk AV który znajduje się na małej płytce połączonej taśmą z resztą. Poszukaj na YT jako nokia E63 disassembly albo jako plik pdf dla serwisów E63_RM-437_449_450_600_SM_L1&2_v_2.0.pdf. Pamiętaj aby robić to na jasnym podłożu.
djtonka
Support
Support

Mod.tel.: no_name
FW: fresz
    WindowsXPFirefox

Re: Zakup obudowy (dobrej) do Nokii E63

Postprzez Nokia 6110 Navi » 9 sierpnia 2011, o 19:28

ok, zgoda te wszystkie porady dot. zmiany są pomocne na pewno, tylko teraz wciąż nurtuje mnie pytanie gdzie kupić (dobrą) obudowę <myśli> ??
Nokia 6110 Navi
40%
40%

Mod.tel.: E61i 6310i
    WindowsXPFirefox

Powrót do Akcesoria do telefonów