NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

EP-630, CX-300 - podróbki czy oryginalne? PRZECZYTAJ!

Dyskusja o wszystkich akcesoriach do telefonów - słuchawkach, bateriach, pokrowcach, uchwytach etc.

EP-630, CX-300 - podróbki czy oryginalne? PRZECZYTAJ!

Postprzez adrianbb » 13 lipca 2007, o 23:32

[center]Witam wszystkich[/center]
Wszystkich tych, którzy zaglądając w ten temat chcą znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytanie: Czy kupię oryginalne słuchawki? Czy też słabej jakości "podróbkę"?
Ten temat powstał po to by Wasze wątpliwości "rozcedzić" i naprowadzić Was na właściwy trop, który spowoduje kupno słuchawek wartych swej ceny. Wszystko opiszę w punktach by kazdy z Was wiedział dokładnie co kupuje. Wszystkie zagadnienia są zarówno w stosunku do słuchawek kupionych w sklepie, jak i słuchawek kupionych, że tak powiem, z drugiej ręki, lecz jesli będzie je coś wyróżniało - opiszę to oczywiście obok.
Pierwsza sprawa:
SPRZEDAWCA
Musimy pamiętać, że tutaj absolutnie ilościom komentarzy czy też ich pozytywami SIĘ NIE INTERESUJEMY względem oryginalności słuchawek. Niestety, żyjemy w świecie gdy ludzie wykorzystują niewiedzę innych osób. Dlatego też możemy się spodziewać u takowego sprzedającego dużej ilości pozytywnych komentarzy, wychwalającyh te słuchawki pod niebiosa - niestety, ludzie Ci nie wiedzą, że słuchawki, które kupią są podróbkami...Więc ilosci komentarzy NIE BIERZEMY POD UWAGĘ (chyba, że mówimy o przesyłce ;) )
OPAKOWANIE
Proszę Państwa - dzięki opakowaniu możemy praktycznie w stu procentach stwierdzić oryginalność produktu! Więc proszę byście zwrócili przy tym punkcie sporą swoją uwagę! Otóż - opakowanie typu BOX równa się produktowi oryginalnemu, opakowanie typu OEM równa się produktowi PODRABIANEMU! Powtórzyć, zapamiętać...Więcej słów względem tego punktu nie jest potrzebne...Oba poniższe opakowania SĄ właściwe dla oryginalnych słuchawek, gdyż Creative wydał je w dwóch wersjach opakowań (słuchawki niczym się nie różnią)
ObrazekObrazek
GWARANCJA
W tym aspekcie w połączeniu z wyżej wymienionym możemy być już pewni słuchawek oryginalnych :) oczywiście mowa o 24-miesięcznej gwarancji PRODUCENTA (!!) (lub też w niektórych przypadkach 12-miesięcznej oczywiście PRODUCENTA, chociaż nie wiem czemu jest też 12-miesięczna...ale chyba opis taki polega na niewiedzy sprzedającego). Jeżeli w opisie aukcji pojawi się dużo znaczące słowo "rękojmia" - zamknijcie zakładkę z tą aukcją i przejdźcie do następnej. Jeśli kupujemy "z drugiej ręki" oczywiście gwarancja będzie krótsza o okres używania przez poprzednią osobę - logiczne (no chyba, że gwarancja nie była podbita)

Teraz nieco o wyglądzie a właściwie jego cechach, do których nie jest potrzebny lepszej jakości aparat (przeważnie takie zdjęcia robią sprzedawcy):
KABEL
Kabel asymetryczny, bardziej błyszczący to podróbka (oryginalny powinien być matowy oraz symetryczny)
KOPUŁKA SŁUCHAWKI
Brak nadruku Creativa lub nadruk bardzo niechlujny - podrobione słuchawki (proponuję wtedy spojrzeć na zdjęcia ze strony Creative by zobaczeć jak DOKŁADNIE te słuchawki wyglądać powinny. Oczywiśćie ta sprawa ma się nijak do rzeczywistości gdy na aukcji nie ma zdjęć, tzw. "real foto" - to samo tyczy się sklepów wysyłkowych nieco niepewnych.

Nie sądzę by był Wam potrzebny dokładny opis wraz ze zdjęciami słuchawek oryginalnych oraz podrobionych gdyż po przeczytaniu opisu aukcji lub opisu w sklepie internetowym - będziemy wiedzieć czy mamy do czynienia ze słuchawkami oryginalnymi. W "realnych" sklepach raczej nie uświadczymy podróbek - to jest in plus. Jeśli jednak ktoś dysponuje takimi zdjęciami - stwórz ładnego posta, ale nie offtopicowego!

Teraz prośba - proszę nie zaczynać głupich dywagacji, namawiania czy przeciwstawiania, ogólnie to NIE JEST temat do dyskusji. Wątek ten ma charakter wyłącznie informacyjny! Jeśli jednak ktoś się zdecyduje napisać posta - proszę o napisanie go WYŁĄCZNIE na temat. Jednocześnie proszę moderatorów lub administrację by bezwzględnie usuwała posty niezgodne z tematem, który jest jasny i klarowny.

Pozdrawiam!
adrianbb
adrianbb
60%
60%

Mod.tel.: 6210 Navigator
FW: 03.25
    WindowsXPOpera

Re: EP-630, CX-300 - podróbki czy oryginalne? PRZECZYTAJ!

Postprzez Tas2die4 » 14 lipca 2007, o 10:15

Ja bym tylko dodal, ze czesto sprzedawcy na Allegro nie uzywaja slowa "rekojmia", tylko wlasnie "gwarancja", dodajac do tego np. "3 miesieczna". Pragnę zauważyć, że to nie ma nic wspolnego z gwarancją. Gwarancja producenta jest TYLKO na 12/lub 24 miesiące (choć też nie wiem, z czego wynika ta rozbieżność [może z konkretnej umowy producenta ze sprzedawcą, nie wiem...] :/ ).
Tas2die4
40%
40%

WindowsXPFirefox

Postprzez pajorro » 14 lipca 2007, o 17:23

Dobra robota adrian! Na pewno pomoże to wielu ludziom.

Tutaj są dwa linki i też coś o podróbkach słuchawek sennheiser...

http://www.audiostereo.pl/Podrobki_Senn ... 28037.html

http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=7662
pajorro
30%
30%

WindowsXPFirefox

Postprzez Dyw@n » 14 lipca 2007, o 19:55

Adi good job :hyhy: ja nawet pisałem w Cafe allegro o problemie podróbek na tym konkretnym przykładzie kreativków. Ponoć Allegro tak walczy z podróbkami a co zrobili ? Usuneli mojego posta i powiedzieli żeby zgłosic to do creativa. Widać to nakreca im biznes jak przymykaja oko na takich drobnych oszustów , nie trzeba byc specjalnie bystrym żeby nie zauwazyć , że sprzedaja chamskie podróbki w biały dzień...całe Allegro ...g**** warte te wszystkie "piekne zapowedzi" są tylko na pokaz.
Dyw@n
40%
40%

Mod.tel.: N82
FW: 31.0.016
    WindowsXPOpera

Postprzez pixidixi » 30 lipca 2007, o 22:56

Bardzo dobry artykuł :) <brawo>
Ostatnio tez mialem taka zagwozdke dla ipoda video i skusielm sie na senki cx-300, 40 funtow zaplacilem, po czym wszedlem z ciekawosci na allegro, patrze 50zł :| Nie mogelm uwierzyc, ze przepaliclem tak kase za nie, po czym sie dowiedzialem wszytskiego :)
Pozdrawiam i odmawiam rowniez podróbek,nie warte ceny :/ nawet takiej :/
jasne, ze allegro nic z tym nie zrobi, poniewaz ma prowizje od sprzedazy takich rzeczy, a ze ludzie widza ceny sluchawek z 200zl na 50zl przecnione to kupują na kilogramy i allegro w taki wlasnie sposob z kazdej sztuki zgarnia kapuche :)
Poprostu Polska :./
pixidixi
40%
40%

Mod.tel.: Nokia N95-2
FW: 31.0.015
    WindowsVistaMSIE7

Postprzez Caleb » 22 października 2007, o 19:29

chcialbym dodac, ze artykul dotyczy wlasciwie tylko EP-630. Sa w sumie na tyle tanie, ze podrobki nie wystepuja w wersjach boxowych, bo by to zbyt zwiekszylo koszt. Z CX300 sytuacja jest ciut bardziej skomplikowana - otoz podrobki wystepuja rowniez w wersjach pudelkowych. Pewnosc, ze kupilismy oryginal mozemy miec w takim przypadku tylko, gdy dostaniemy do sluchawek gwarancje konsbudu - czyli oficjalnego przedstawiciela sennheiser w polsce. kazde inne moga byc lepszymi lub gorszymi podrobkami - dlatego przestrzegam przed zachecajacymi aukcjami z CX300 box za 50zl...

aha i CX300 maja bodajze kabel asymetryczny - dokladne dane na stronie sennheisera. podrobki czesto maja inne dlugosci kabli niz oryginal, wiec jest to jedna z metod rozpoznawania podrobek...
Caleb
60%
60%

WindowsXPFirefox

Postprzez karolfr » 5 grudnia 2007, o 14:23

Co do cxów, to nie do końca prawda że słuchawki za 60 zł muszą być podróbą, najpierw poleciłem te słuchawki bratu, jak mi powiedział że kupił na ebayu za 15e wyśmiałem go. O dziwo słuchawki nie odpowiadały długością kabli tym opisywanym podróbką, więc i ja sobie kupiłem. Miałem okazję je porównać z oryginałami za 69 e w karfurze, i powiem że żadnej różnicy makro i mikroskopijnej nie znalazłem tym bardziej w brzmieniu, a grają naprawdę doskonale.

Tak na chłopski rozum to wyprodukowanie takich słuchawek nie kosztuje więcej niż 1 euro .. w dodatku robione są w chinach, i logicznie myśląc taki pracownik może sobie przywłaszczyć kilka sztuk i sprzedać 15x drożej ..
Aha cx 300 mają kabel asymetryczny który przekłada się przez szyję :P co mnie denerwuje bo często zakładam koszule ..
karolfr
10%
10%

WindowsVistaFirefox

Postprzez Caleb » 5 grudnia 2007, o 17:46

tak tak - to wlasnie mialem na mysli, ale istnieje mozliwosc kupna podrobek za te 60zl, a te graja jeszcze gorzej od samych oryginalnych cxow... czyli tak naprawde wydajac 60zl na cxy jest loteria czy dostaniemy sprzet znosny czy do kontenera...
Caleb
60%
60%

WindowsXPFirefox

Postprzez Haladdin » 1 stycznia 2008, o 21:46

Podróbki Creative'ów mają odstające od korpusu słuchawek gumki. Mój kolega kupił właśnei takowe. Po pierwszym spojrzeniu na towar zorientowałem się, że coś jest z nimi nie tak. Co do Sennów to przyznam, że ponizej 150 oryginałek nie widzialem. Gwarancję producenta naprawdę warto mieć. Jakieś półroku temu jedna ze słuchawek wpadła do kupka z wodą. Wysuszyłem ją, ale grala tak cicho, że nie dąło się korzystać. Wysłaałem na gwarancji i po 28 dniach otrzymałem owe słuchawki w innym opakowaniu :) Potwierdza to niski koszt słuchawek (po prostu nie opłaca się ich naprawiać).

Podrabianie tyczy się nie tylko EPów czy CXów. Widzialem aukcję, na której można było kupić słuchawki Shure. Nie było podanego modelu, jedynie zdjęcie (na stronie producenta nie było nic, co choć w przybliżeniu przypomianłoby któryś z modeli Shure'a). Cena - 39,90. Zgłosilem sprawę do Allegro, ale oczywiście zero odzewu, a ludzie się nabierali :|
Haladdin
30%
30%

Mod.tel.: E51
FW: 300.34.56
    WindowsXPOpera

Postprzez Krzychur1 » 2 stycznia 2008, o 01:32

Jakby ktoś chciał kupić CX300 na allegro to naprawdę polecam rozejrzeć się po marketach ostatnio jak byłem w Silesi to w saturnie widziałem cx300 za 120zł ;) A na allegro płacimy ok 100zł nie mając pewności co kupujemy płacimy jeszcze 13zł za przesyłkę kupując tzw. kota w worku. Według mnie lepiej zapłacić niewiele więcej i mieć pewność z czego się korzysta ;)
Krzychur1
60%
60%

Mod.tel.: Iphone3gs Nokia 8800
FW: jakiś jest
    WindowsXPFirefox

Postprzez pixidixi » 9 marca 2008, o 23:56

Krzychur1 napisał(a):Jakby ktoś chciał kupić CX300 na allegro to naprawdę polecam rozejrzeć się po marketach ostatnio jak byłem w Silesi to w saturnie widziałem cx300 za 120zł A na allegro płacimy ok 100zł nie mając pewności co kupujemy płacimy jeszcze 13zł za przesyłkę kupując tzw. kota w worku. Według mnie lepiej zapłacić niewiele więcej i mieć pewność z czego się korzysta

Zgadzam sie:)
W media Makrt widziałem czarne cx300 za 140zł.
pixidixi
40%
40%

Mod.tel.: Nokia N95-2
FW: 31.0.015
    WindowsVistaMSIE7

Postprzez uhahany » 9 marca 2008, o 23:59

hah :P i właśnie gdyby nie ten art kupiłbym podróbki :D dzięki za artykuł :) pozdro
uhahany
1%
1%

WindowsXPOpera

Postprzez Nomad » 15 maja 2008, o 21:39

A już tak się cieszyłem, że będe miał te cudowne ep-630 za tak niewiele. W tej sytuacji chyba rozważe jeszcze koss sparki. Chociaż to co do tej pory widziałem to pewnie też były podróbki :/
Nomad
1%
1%

WindowsXPOpera

Postprzez michi » 19 maja 2008, o 13:16

EP-630 są dostępne np w sieci sklepów Empik i Komputronik za 59 zł, uważam to za dobrą cenę za te słuchawki i przy okazji mamy pewność że oryginalne i z 24 m-czną gwarancją, więc po co kombinować?? Ja akurat kupiłem w komputroniku i jestem zadowolony :)

Pozdro
michi
10%
10%

WindowsXPFirefox

Postprzez ElMarriachi » 20 czerwca 2008, o 15:04

http://www.medialux.pl/product.php?a=op ... tegorie=51

Czy to mogą być oryginały??
Tak pytam bo jestem zainteresowany kupnem a nie mam zbyt dużo kasy :wstyd:
ElMarriachi
20%
20%

WindowsXPFirefox

Następna strona

Powrót do Akcesoria do telefonów