NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

[N97 mini] Głośnik rozmów nie działa poprawnie

Dyskusja o hardware telefonów S60v5/Symbian^1 - problemy i uszkodzenia, rozbieranie telefonu na części pierwsze, naprawy czy wymiany jakichkolwiek elementów.
S60v5/Symbian^1: Nokia 5250, 5230, 5530, 5800 Xpress Music, N97, N97 mini, X6, C6-00, Samsung i8910 HD, Sony Ericsson Vivaz, Vivaz pro, Satio,
Regulamin działu
Dyskusja o hardware telefonów S60v5/Symbian^1 - problemy i uszkodzenia, rozbieranie telefonu na części pierwsze, naprawy czy wymiany jakichkolwiek elementów.
S60v5/Symbian^1: Nokia 5250, 5230, 5530, 5800 Xpress Music, N97, N97 mini, X6, C6-00, Samsung i8910 HD, Sony Ericsson Vivaz, Vivaz pro, Satio,

[N97 mini] Głośnik rozmów nie działa poprawnie

Postprzez Krazorek » 10 czerwca 2013, o 21:59

Witajcie!

Problem z głośnikiem pojawił się w momencie kiedy telefon mi wypadł... Standardowa procedura: wymiana głośnika. Wydawałaby się że wszystko w pożądku, ale po jednym dniu wszystko wróciło do stanu z przed naprawy. Drugi strzał: taśma ze sliderem. Efekt ten sam jak poprzednio: Po jednym dniu wszystko wróciło do normy. Restart telefonu nie pomaga, ale wtedy zauważyłem że po wyjęciu baterii problem się rozwiązuje na jeden dzień. Niestety po paru takich manewrach i to przestało pomagać. Wgrałem od nowa soft programem OviSuite. Nie pomogło - zmartwiło mnie dodatkowo że podczas wgrywania softu raz komputer stracił połączenie z telefonem, a później po wgraniu softu musiałem go ręcznie restartować. Krótko mówiąc cały zabieg był długi i problematyczny.

Dodam jeszcze że jak rozbierałem telefon nie dopatrzyłem się mechanicznych uszkodzeń wewnątrz telefonu. Po rozebraniu telefonu nad kartką papieru nic niepokojącego nie wyleciało ze środka.

Czekam na sugestie od Was, co jeszcze mógłbym zrobić w celu bliższego zdiagnozowania problemu. Robię wszystko na własną rękę ponieważ telefon jest już po gwarancji.

Dzięki!
Ostatnio edytowano 9 lipca 2013, o 19:23 przez szerszen240v, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Poprawiłem nazwę tematu.
Krazorek
1%
1%

WindowsXPFirefox

Re: Głośnik rozmów [N97 mini]

Postprzez 321dario » 18 czerwca 2013, o 12:22

zrob jeszcze hard format na wylaczonym telefonie
321dario
60%
60%

Mod.tel.: nokia 808
FW: v113......
    WindowsXPSafari

Re: [N97 mini] Głośnik rozmów nie działa poprawnie

Postprzez Krazorek » 4 września 2013, o 14:22

Nie wspomniałem o tym ale Phoenix z opcją "Dead Flash" nie pomógł... Dlatego wnioskuje że to nie jest kwestia softu. Pytanie jak wygląda procedura włączania tego głośnika w trakcie rozpoczynania rozmowy. Mikrostyk jakiś czy wszystko odbywa się w pełni cyfrowo?
Krazorek
1%
1%

WindowsXPFirefox

Powrót do Hardware S60v5/Symbian^1