NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

[W950i] Czy uszkodzona pamięć 4GB?

Dyskusja o hardware - problemy i uszkodzenia, rozbieranie telefonu na części pierwsze, naprawy czy wymiany jakichkolwiek elementów.

[W950i] Czy uszkodzona pamięć 4GB?

Postprzez Jojo » 7 stycznia 2009, o 23:15

Witam.

Jakiś czas temu opisałem swój problem tutaj: viewtopic.php?f=22&t=29036
W skrócie przypomnę. Otóż mój W950i po odłączeniu od komputera, zaczął się zawieszać, pierwsze kilka dni jeszcze jakoś działał – czasami się zawiesił jak sobie np. leżał na stole. Dokonałem aktualizacji SUSE (w sumie kilkukrotnie), zrobiłem format karty 4GB, lecz tel cały czas się wieszał. Jedynym sposobem było wyjęcie baterii i ponowne uruchomienie telefonu. Po kilku dniach tel już się nie uruchomił, tzn. tel się włącza, lecz w trakcie ładowania systemu telefon się zawiesza – pasek postępu dochodzi do 1/3 i koniec i tak wkoło.

Zacząłem jednak kombinować i co się okazało. Po odłączeniu płytki (fotka poniżej) od płyty głównej na której znajduje się pamięć 4GB oraz slot na kartę pamięci i złożeniu telefonu (bez tej płytki właśnie) tel. normalnie się uruchomił – bez żadnych problemów, mogłem wybrać język (pierwsze uruchomienie po aktualizacji), obejrzeć prezentację telefonu, czy też wykonać połączenie alarmowe.

I teraz moje pytanie, czy mogła zostać uszkodzona ta płytka, pamięć 4GB właśnie podczas odłączania telefonu od komputera (właśnie po tym zaczął się wieszać) i czy może się przez to wieszać w trakcie ładowania systemu? Wiem, że telefon w pierwszej kolejności czyta właśnie kartę 4GB, a później dopiero pamięć wewnętrzną. A może uszkodzeniu uległa płyta główna?

Na tej płytce znajduje się mała bateryjka, czy wyjęcie jej może coś zmienić? Czy można jakoś wylutować pamięć 4GB z tej płytki? A może miałby ktoś sprzedać taka płytkę?

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc i cenne sugestie.

Pozdrawiam:)
Koval
4GB-SIM.JPG
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Jojo
1%
1%

WindowsXPMaxthon

Re: [W950i] Czy uszkodzona pamięć 4GB?

Postprzez Trinitrotoluen » 8 stycznia 2009, o 15:53

Wygląda na to, że zrobiłeś "sposób z bateryjką" lecz nieświadomie. Tzn. zrestartowałeś sobie GDFS. Spróbój podpiąć jak nadal będzie to samo, to wina karty.
Trinitrotoluen
30%
30%

Mod.tel.: P1i
FW: R6G04
    LinuxGranParadiso

Postprzez Jojo » 8 stycznia 2009, o 16:18

Bateryjki z płytki jeszcze nie odłączyłem, a całą płytkę odłączyłem od płyty głównej. Ale spróbuję wyjąć tą bateryjkę i może coś, to da. A jest jakiś sposób na sprawdzenie karty 4GB, albo na jej wylutowanie/wymianę.
Jojo
1%
1%

WindowsXPMaxthon

Postprzez Trinitrotoluen » 8 stycznia 2009, o 16:21

Jojo napisał(a):Bateryjki z płytki jeszcze nie odłączyłem, a całą płytkę odłączyłem od płyty głównej. Ale spróbuję wyjąć tą bateryjkę i może coś, to da. A jest jakiś sposób na sprawdzenie karty 4GB, albo na jej wylutowanie/wymianę.

Podepnij płytkę i powiedz czy się coś poprawiło, jak tak, to się zrestartował GDFS poprzez odpięcie zasilania z bateryjki.
Trinitrotoluen
30%
30%

LinuxGranParadiso

Postprzez Jojo » 8 stycznia 2009, o 20:38

Trinitrotoluen, właśnie próbowałem odłączyć bateryjkę od tej płytki, ale nie mogę jej wyciągnąć:( Może znasz jakiś sposób, aby tą bateryjkę wyciągnąć?? Wiem, że można jakieś styki zewrzeć, aby zrestartować GDFS, ale nie wiem które. Orientujesz się, czy gdzieś można kupić taką płytkę? A może jakiś sposób na odłączenie karty 4GB...???
Jojo
1%
1%

WindowsXPMaxthon

Postprzez Trinitrotoluen » 8 stycznia 2009, o 21:28

Jojo napisał(a):Trinitrotoluen, właśnie próbowałem odłączyć bateryjkę od tej płytki, ale nie mogę jej wyciągnąć:( Może znasz jakiś sposób, aby tą bateryjkę wyciągnąć?? Wiem, że można jakieś styki zewrzeć, aby zrestartować GDFS, ale nie wiem które. Orientujesz się, czy gdzieś można kupić taką płytkę? A może jakiś sposób na odłączenie karty 4GB...???

Płytkę kupisz od kogoś co w950i sprzedaje na części, ost. dużo takich było. Ty mnie nie słuchasz: Sprawdź czy po podpięciu ponownie płytki nie wrócą problemy. Bo reset gdfs lub/i innej części softu np. odpowiadającej za kartę. Mógł nastąpić poprzed odpięcie płytki na dłużej niż 30minut. A bateryjke lekko się podważa szpilką/drutem.
Trinitrotoluen
30%
30%

LinuxGranParadiso

Postprzez Jojo » 8 stycznia 2009, o 22:19

Trinitrotoluen napisał(a):
Jojo napisał(a):Trinitrotoluen, właśnie próbowałem odłączyć bateryjkę od tej płytki, ale nie mogę jej wyciągnąć:( Może znasz jakiś sposób, aby tą bateryjkę wyciągnąć?? Wiem, że można jakieś styki zewrzeć, aby zrestartować GDFS, ale nie wiem które. Orientujesz się, czy gdzieś można kupić taką płytkę? A może jakiś sposób na odłączenie karty 4GB...???

Płytkę kupisz od kogoś co w950i sprzedaje na części, ost. dużo takich było. Ty mnie nie słuchasz: Sprawdź czy po podpięciu ponownie płytki nie wrócą problemy. Bo reset gdfs lub/i innej części softu np. odpowiadającej za kartę. Mógł nastąpić poprzed odpięcie płytki na dłużej niż 30minut. A bateryjke lekko się podważa szpilką/drutem.

Płytkę podłączyłem, ale nadal jest problem, tzn. przy ładowaniu systemu telefon się zawiesza - czyli nic się nie zmieniło! Jeszcze raz odłączyłem płytkę i tel uruchamia się bez problemu. Ale bez tej płytki i tak telefonu się nie da używać:(
Jojo
1%
1%

WindowsXPMaxthon

Postprzez Jojo » 11 stycznia 2009, o 15:38

Trochę eksperymentuje domowymi sposobami z tą płytką:

1) po odłączeniu bateryjkii od tej płytki wrócił mi sim-lock,
2) przecinając styki między tą płytką a pamięcią flash 4GB, telefon normalnie sie już uruchamia, nie zawiesza się przy ładowaniu systemu, podaje pin karty i prosi o kod odblokowujący:( Wchodząc w menu serwisowe, BLOKADY - widzę, że wszystki kłódki, są zamknięte, a były wcześniej otwarte!!!

Jedno pytanko: czy informacje o sim-locku zapisane są na tej płytce??

Trinitrotoluen
, mam może namiary, gdzie można taką płytkę znaleźć? Szukam i szukam i nic nie znalazłem:( Z góry dzieki za odp.
Jojo
1%
1%

WindowsXPMSIE7

Postprzez Trinitrotoluen » 11 stycznia 2009, o 18:57

Jojo napisał(a):Trochę eksperymentuje domowymi sposobami z tą płytką:

1) po odłączeniu bateryjkii od tej płytki wrócił mi sim-lock,
2) przecinając styki między tą płytką a pamięcią flash 4GB, telefon normalnie sie już uruchamia, nie zawiesza się przy ładowaniu systemu, podaje pin karty i prosi o kod odblokowujący:( Wchodząc w menu serwisowe, BLOKADY - widzę, że wszystki kłódki, są zamknięte, a były wcześniej otwarte!!!

Jedno pytanko: czy informacje o sim-locku zapisane są na tej płytce??

Trinitrotoluen
, mam może namiary, gdzie można taką płytkę znaleźć? Szukam i szukam i nic nie znalazłem:( Z góry dzieki za odp.

Sądze, że to wina uszkodzonej flashki 4GB. Gdyż w p990i i w p1i też ten problem występuje, wówczas wystarczy tylko wyjąć kartę i odpowiednio ją sformatować, gdy nie pomoże to oddać na gwarancję. Zaopatrz się w nową płytkę.

Możliwe, że są. Ale nie mam pewności, z tego co mówisz wynikałoby że są.
Nie mam aktualnie namiarów na taką płytkę.
Trinitrotoluen
30%
30%

LinuxGranParadiso

Postprzez SISmaster » 12 stycznia 2009, o 09:47

Witam miałem kiedys podobny problem z kartą w Nokii okazało sie że karta uległa uszkodzeniu wskutek zbyt wielkiej liczby nadpisań danych, jeżeli pamiec sie lekko grzeje tzn ze jest uszkodzona poprzez zapełnienie obszaru pamięci serwisowej(kilkadziesiat Mb przeznaczonych na zapis spakowanych danych)
SISmaster
10%
10%

Mod.tel.: OMNIA HD 8GB
FW: DOBRE
    WindowsXPMSIE7

Powrót do Hardware UIQ