NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

[S60v3] [i8510] Samsung Innov8 - wydłużanie pracy baterii

Wszystko co nie kwalifikuje się do powyższych działów w tej kategorii.

Re: [i8510] Samsung Innov8 - wydłużanie pracy baterii

Postprzez kr3cik » 11 kwietnia 2009, o 00:14

Spox, myślałem że mylisz pojęcia
Jak tylko znajde źródło moich informacji zaraz wstawie linkacza lub cytat

[EDIT] Mam! Wkleiłbym cytat, ale w tym celu musiałbym sie skontaktować z autorem, mam nadzieje że wklejając linka nie zarobie warna
Kod: Zaznacz cały
http://samsung-mobile.pl/showthread.php?t=6591
kr3cik
50%
50%

Mod.tel.: BB 9780
    WindowsXPFirefox

Postprzez vBB » 11 kwietnia 2009, o 13:08

Być może w i8510 tak jest, jeśli chodzi o Nokie, np. N73, N95 czy N82 nie wiem czy to mają, gdyż nigdzie nie mogę o tym przeczytać. Ale to ciekawa informacja, w sumie warto takie coś wykonać, nic się nie traci a zyskać można sporo ;)
vBB
80%
80%

Mod.tel.: Samsung Galaxy S3
    WindowsXPFirefox

Postprzez rollo » 11 kwietnia 2009, o 13:39

A jednak pomogło, wyłączyłem 3G i Bluetooth i już z 12 godzin zrobiło się 1,5 dnia :)
rollo
1%
1%

Mod.tel.: I8510
    WindowsXPFirefox

Postprzez vBB » 11 kwietnia 2009, o 13:49

Bluetooth pobiera energię tylko podczas wysyłania/odbierania danych, więc bardziej opłacało się wyłączyć 3G.
Te 12h to bateria trzymała bez robienia niczego? Jeśli tak to coś nie tak.
vBB
80%
80%

WindowsXPFirefox

Postprzez rollo » 11 kwietnia 2009, o 13:54

Nie, no generalnie robiłem tyle samo kilka zdjęć, słuchanie około godziny dziennie radia. Teraz jest już ok. Zwalic to mogę jeszcze na karb tego, ze bateria była nowa...
rollo
1%
1%

Mod.tel.: I8510
    WindowsXPFirefox

Postprzez omerx » 11 kwietnia 2009, o 14:14

Z tego co tu wyczytałem, prawie wszyscy wyłaczyli tryb 3G i kozystają tylko z GSM
No OK wideorozmowy nie są az tak potrzebne i tak wiekszosc tego nie uzywa, ale pewnie wiekszosc uzywa internety GPRS i nie przeszkadza wam slimakowaty transfer w trybie GSM ?
Ja generalnie tak sie przyzwyczailem do 3G, ze jak jak jestem w zasiegu tylko GSM to sie tak jakos dziwnie czuje.
Wyłaczajac UMTS nie wykorzystujemy w pelni nasz telefon.
To tak jak miec auto z pięcioma biegami, a jezdzimy tylko maksymalnie na czwartym. Piątki nie właczamy bo za duzo nam paliwa spali.
SEX jest jak NOKIA - connecting people ;)
omerx
90%
90%

Mod.tel.: N95-8GB
FW: v35.0.001
    WindowsVistaFirefox

Postprzez kr3cik » 11 kwietnia 2009, o 14:53

BT pobiera energie zawsze, więc jeśli go potrzebujemy, to lepiej wyłączyć, albo chociaż mieć włączony tryb oszczędności energii (jest tkai w innov8'ie?)
To samo 3G-jest potrzebne to włączamy, w każdym nowym telefonie 3G żre baterie jak smok
omerx moim zdaniem internet ogólnie nie jest najważniejszą funkcją tego telefonu skoro masz WiFi-różnica polega na tym, że WiFi jest darmowy, ale za to nie wszędzie mamy do niego dostęp. Za granicą ludzi stać na częste korzystanie z 3G, ma ono tam większy zasięg dlatego i baterie mniej zjada na wyszukiwaniu sieci
Warto pamiętać że to jest polska-nasi operatorzy ciągną kase za neta aż sie kurzy i większości ludzi nie stać na takie luksusy jak net w komórce (chyba że ktoś ma na firme, ale przecież i tak rozlicza go szef/zarząd za rachunki)-więc po co im 3G włączone-ważne że jest w razie jakiejś nie przewidzianej sytuacji i można je włączyćw ciągu kilkunastu sekund
Wideorozmowy-w erze są w tej samej cenie co normalne, ale nie liczą sie do darmowych minut itp-tylko kto tak naprawde korzysta w wideorozmów?

A z tym autem trafiłeś bo wielu ludzi tak robi dla oszczędności :P

No ale odbiegamy od tematu-fakt jest faktem, że przyszedł najwyższy czas na pojemniejsze ogniwa i zastanawia mnie, dlaczego nie ma postępów w tej materii... Martwi fakt, że nawet jeśli wynajdą jakieś przełomowe bateryjki, wyjdą one tylko dla nowych modeli, aby lepiej sie sprzedawały :/
kr3cik
50%
50%

WindowsXPFirefox

Postprzez omerx » 11 kwietnia 2009, o 15:10

Po co Ci telefon za 1600zł nie uzywajac 3G a w tym GPRS. Ale to juz osobny temat.
Ale wracając do sedna sprawy, z postow wynika ze właczony tryb 3G rozladowywuje telefon juz po 12 godz, wiec jedno jest pewne, ten telefon nie jest odpowiednio dopracowany, dla pracy w systemie 3G. Telefon powinien wytrzymac 2 dni w tym trybie tak jak wytrzymują N95-2
SEX jest jak NOKIA - connecting people ;)
omerx
90%
90%

Mod.tel.: N95-8GB
FW: v35.0.001
    WindowsVistaFirefox

Postprzez vBB » 11 kwietnia 2009, o 15:25

Z tym, że w trybie 3G telefon wytrzymuje 12h to bzdura. Nie wiem co Wy robicie, ale bawiac sie tak samo jak i8510, tak i N95-2 bateria trzyma tyle samo czasu, ew. drobne wahania. Wiekszosc z Was pewnie ma Garmina, albo bawi sie nie wiadomo ile a pozniej bateria krotko trzyma. Co to za problem, aby codziennie wieczorkiem podłączyć telefon do ładowarki a rano odłączyć i już. A na dzień przy normalnym użytkowaniu spokojnie starczy.
vBB
80%
80%

unknownOpera

Postprzez matekkuba » 11 kwietnia 2009, o 15:27

Sam już nie wiem. Jednym działa 3 dni jak ciągną ile sie da, a ja mam go co noc podłączonego do ładowarki.W sumie mi to nie przeszkadza jak jestem w domu, ale w trasie (autobus czy wycieczka rowerowa na kilka godzin z GPSem) to koszmar. No, ale kij: nie poprawię baterii to zrobię co innego. Kupiłem sobie ładowarke przenośna na paluszka i wisi mi teraz czas działania. Zobacze jeszcze jak to będzie działać od formatu całego, czyli mam tu namyśli usunięcie Garmina. Od wczoraj, ok. 22 do dziś mam 4 kreski. Trochę mało :/. W sumie jakiaś godzinka WLAN, 6-7 zdjęć, 10 minut gry, 10 min rozmów, 15 minut net przez EDGE (omerx, weź pod uwage, że nie wszędzie jest 3G, np. u mnie go nie ma i nie opłaca mi się mieć włączonego trybu podwójnego). To na tyle. Mam włączone oszczędzanie energii, automatyczną jasność wyświetlacza podświetlenie na 10 sek. No i do teraz miałem włączony tryb podwójny i udestępnianie wideo. No nic, podładuje na full i zobaczę ile wytrzyma na GSM i bez udostępniania. Pozdrawiam.
matekkuba
40%
40%

WindowsXPOpera

Postprzez vBB » 11 kwietnia 2009, o 16:28

matekkuba napisał(a):W sumie jakiaś godzinka WLAN, 6-7 zdjęć, 10 minut gry, 10 min rozmów, 15 minut net przez EDGE. To na tyle. Mam włączone oszczędzanie energii, automatyczną jasność wyświetlacza podświetlenie na 10 sek. No i do teraz miałem włączony tryb podwójny i udestępnianie wideo.

Załóżmy, że właśnie tyle używasz swego telefonu i do tego co napisałeś, ile wtedy trzyma bateria? Na cały dzień powinna wystarczyć.

PS. Usuń Garmina. On powoduje problemy z baterią, niektórym po jego usunięciu bateria trzymała o 100% więcej czasu (1 dzień -> 2 dni).
vBB
80%
80%

WindowsXPFirefox

Postprzez matekkuba » 11 kwietnia 2009, o 17:43

Garmina już nie mam, bo jak napisałem zrobiłem format. Jak użytkowałem tak jak podałem to dzień trzymał z Garminem, ale skoro innym działao tak samo tyle, że dwa dni to coś jest nie tak. Teraz zobaczę. Zapisałem czas odłączenia ładowarki jak była full bateria i sprawdzę ile trzyma normalnego użytkowania bez Garmina.
matekkuba
40%
40%

WindowsXPOpera

Postprzez kr3cik » 11 kwietnia 2009, o 18:35

Człowieku, naprawde nie każdy jest uzależniony od neta żeby bulić za niego kupe kasy przez koma-są tacy użytkownicy jak ja na przykład, którzy są w stanie rzucić sie na ten wydatek 1600-2000zł raz za czas na nowy fon, ale nie są na tyle bogaci aby ufundować sobie nieograniczone rachunki za telefon i internet w nim

Co do zużywania baterii przez 3G-zauważ prostą zależność:
GSM ma najwolniejszy transfer i zrzera mało baterii
3G ma szybszy transfer i zrzera więcej baterii
WiFi ma najszybszy z nich transfer i pożera baterie jak smok
I tu nie ma znaczenia telefon, każdy z tych nowszych modeli reaguje na to tak samo
Koleżanka twierdzi że jej 6500 slide robi małą różnice czy ma tryb powdójny czy pojedyńczy włączony-no ale to już jest starszy model
Mój c902 reaguje podobnie, jednak jest zauważalnie krótszy czas pracy o conajmniej jeden dzień
Moim zdaniem wielkie znaczenia ma czy jesteśmy (jeśli tak to w jak dobrym) zasięgu 3G-jeśli jesteśmy w słabym zasięgu lub nie mamy go wcale, to zużywa więcej energii na wyszukiwanie

Rozumiem jakby INNOV odstawał na tle żywotności baterii od N95, N96, N85, N78, N79-wielkie ekrany pożerają sporo energii, a że głupote robią pakując ilość kolorów której ludzkie oko nie widzi to jest fakt-ale tu znowu zaraz wbije jakiś esteta i zacznie sie drzeć "że taki wielki ekran a dali małą palete kolorów jak w badziewnych sony-ericssonach" (cytat z pamięci z jednego forum). N82 może akurat odstawać od stawki bo ma wyświetlacz mniejszy.
Ja mam nadzieje, że z nowym softem i nową wersją Garmina zarządzanie energią w Samsungu sie ustabilizuje, bo na pojemniejsze ogniwa jak pisałem wcześniej raczej nie mamy co liczyć

Jak zmniejszyć zużycie energii? Bardzo prosto-pousuwać niepotrzebne procesy działające w tle(nie tylko ten Garminowy)-przecież procek też swoje spore udziały ma w wykańczaniu baterii-uroki systemu operacyjnego
kr3cik
50%
50%

WindowsXPFirefox

Postprzez matekkuba » 11 kwietnia 2009, o 18:40

Dziwne rozumowanie. Czyli jak mam łącze 1 mb to zżera więcej prądu od 128 kb?
matekkuba
40%
40%

WindowsXPOpera

Postprzez kr3cik » 11 kwietnia 2009, o 20:00

Jeśli masz 2 modemy o takich jak podałeś prędkościach i nie będą sie różnić układem zasilającym to moim zdaniem tak

Pozwoliłem sobie przetłumaczyć kilka porad z tej strony:
Porady został podzielone na 2 kategorie: a) ustawienia wpływające na zużycie energii i b) zasady użytkowania pozwalające zaoszczędzićenergie

a)
-skanowanie WLAN-wyłączyć... gdy jest nam potrzebne skanujemy manualnie lub włączamy na ten czas skanowanie

(«Ustawienia» | «Ustawienia» | «Łącza» | «WLAN» | «Pokazuj dostępne sieci WLAN» | «Nigdy»)

-Jasnośćwyświetlacza-wyłączamy automatyczne ustawienie jasności
(«Ustawienia» | «Ustawienia» | «Głowne» | «Personalizacja» | «Wyświetlacz» | «Jasność automatyczna» | «Wyłączona»)

-Poziom jasności wyświetlacza-najmniejszy jaki sie tylko da
(«Ustawienia» | «Ustawienia» | «Główne» | «Personalizacja» | «Wyświetlacz» | «Poziom jasności»)

-Czas podświetlenia-autor zaleca 10 sekund
(«Ustawienia» | «Ustawienia» | «Główne» | «Personalizacja» | «Wyświetlacz» | «Czas podświetlenia»)

-Czas przyciemnienia-najkrótszy jaki sie da czyli 5 sekund
(«Ustawienia» | «Ustawienia» | «Główne» | «Personalizacja» | «Wyświetlacz» | «Czas przyciemnienia»)

-Wyłączenie 3G-szczególnie w rejonach z marnym pokryciem, gdzie w innym wypadku INNOV8 zużył by sporo energii na wyszukiwanie sieci
(«Ustawienia» | «Ustawienia» | «Telefon» | «Sieć» | «Tryb sieci» | «GSM»)

-Wyłączenie Bluetooth-zawsze gdy z niego nie korzystamy. Warto umieścić skrót na pulpicie aby mieć do niego szybki dostęp
(«Ustawienia» | «Ustawienia» | «Głowne» | «Personalizacja» | «Tryb czuwania» | «Aktywne aplikacje w trybie czuwania...»)

b)
-Zawsze miej aktualne oprogramowanie. Jestem pewien, że wkrótce pojawią sie kolejne aktualizacje. Nowy soft zwykle zapewnia optymalizacje zarządzania energią

-Przełączaj telefon na noc w tryb offline jeśli twoje życie nie zależy od odbierania rozmów i SMS'ów. Istnieje nawet możliwość automatyzacji przechodzenia pomiędzy profilami za pomocą darmowej aplikacji Y-Profile Scheduler

-Nie pozostawiaj aparatu właczonego gdy to nie konieczne-wygląda na to, że jest on bardzo energożerny (być może w powodu wyświetlacza?)

-Zwróć uwage na aplikacje działające w tle-należy uważać szczególnie na te, które korzystają z sieci tzn. GSM/UMTS(3G)/WiFi/BT/GPS

-Motywy nie przeznaczone do tego konkretnie modelu, szczególnie z 3ciej ręki. mogą spowodować znaczny wzrost zużycia energii
kr3cik
50%
50%

WindowsXPFirefox

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pozostałe S60