NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

Jaka rysuje sie przyszlosc Maemo 5 i N900?

Wszystko co nie kwalifikuje się do powyższych działów w tej kategorii.

Re: Jaka rysuje sie przyszlosc Maemo 5 i N900?

Postprzez Jerry » 17 września 2010, o 22:16

Taki temat az chce sie czytac Panowie :] nie ukrywam ze odkad wyszla N900 (a mialem wtedy N97) zainteresowalem sie nia,niedawno nawet kupic mialem ale padlo na Wave (czego po czesci zaluje ale to nie temat na zale...) i obecnie szukam czegos co bede mogl co jakis czas przeprogramowac,wgrac jakis mily program a wszystko nie bedzie przypominac w obsludze iPhone - interfejs nie znudzi sie po dwoch tygodniach gdy kazda pozycja w menu bedzie juz dwa razy sprawdzona.Czytam ten,jak i wiele innych tematow,o N900 i Maemo i tak po prawdzie musze przyznac ze wszedlbym w ten telefon/system nie dla nowosci ale dla tego ze ciagle cos sie dzieje.Zgoda jest android ale tam grubsza polowa to po prostu "popierdolki" typu "dmuchnij w mikrofon a listek sie przesunie" i niestety musze sie zgodzic ze idzie to w strone cukierkow i fajerwerkow rodem z japonii (bez urazy dla fanow tej czesci kuli ziemskiej) tam tez wszystko sie swieci,mieni a w dodatku dostajesz jeszcze pol kilo czekoladek cobys nie skwasnial za szybko :] tylko czy faktycznie nie bedzie tak ze po wyjsciu N9 kazdy rzuci sie jak slepy (doslownie) na rzutki,mam tu na mysli ze wiekszosc obecnych userow przesiadzie sie na nowszy okret a niektorzy co zakup N900 dopiero planuja (hello :hyhy: ) beda sobie tylko ogladac jak wiele udogodnien maja koledzy z forum.Nie lubie zostawac w tyle a sam Maemo funkcjonalnoscia mi odpowiada,mp3,film,mail (ostatnio czesto w terenie dobrze miec jak napisac/odpisac) internet i aplikacje użyteczne nie bajery ale zwiekszajace mozliwosci telefonu ;) no rozpisalem sie ale mam nadzieje ze cos odpiszecie.Wiem ze nikt wrozyc nie umie tutaj ale na ile wg. was warto bedzie od razu kupic N9? Jesli MeeGo idzie w kierunku standardow pokolenia Facebook'a i NK? Wspomne tez o bada,to najprostrzy przyklad tego jak producent przystosowywuje wyglad systemu pod dzisiejsze wymagania konsumenta,kontrastowe ikony,prostota,w wielu miejscach automatyzacja i uproszczenie tak bys wykonywal minimum pracy najwiecej dzialajac,nie ukrywam ze w iPhone to jeszcze bawilo ale tutaj tak nie do konca wiec mysle ze N900 pozwoli sie oderwac od cukru i miodu innych OSów. Nie bijcie za posta ala kazanie O.Dyr. :P
live your life
Jerry
90%
90%

Mod.tel.: 6720c
FW: 031.022
    WindowsVistaOpera

Postprzez Magik » 18 września 2010, o 16:16

Jesli MeeGo idzie w kierunku standardow pokolenia Facebook'a i NK?

Nawet jeśli MeeGo pójdzie w tą stronę to pozostaje jeszcze najważniejsze: open source, które może wykorzystać community, a to jest właśnie to co robi z n900 ciasto z wisienką na górze.

was warto bedzie od razu kupic N9?

Nie mam pojęcia. Ja bym poczekał z miesiąc albo chociaż na jakaś lepszą wersję MeeGo udostępnioną dla użytkowników, bo na razie mamy tylko wersję pokazową. Nie wiem, czy można to nazwać nawet alpha fazą testów.

Jeżeli chodzi o n900 to imo możesz brać w ciemno. Świetny sprzęt, który jeszcze długo będzie nam służyć.
Oczywiście ma wady o których możesz poczytać w innych tematach :) (np biedny klient email).
Magik, de Lowe,niepoprawny szlachcic,oportunista,czarodziej Sx1.pl,SoS.pl i PDAforum.pl,wojownik o sprawę Polską.
Magik
Moderator
Moderator

Mod.tel.: n900 BA N-GageQD SX1
    WindowsOpera

Postprzez PiPoL » 18 września 2010, o 19:29

Nie wiem czemu ale ja uwielbiam takie ,,chore fony". SX1, E61 i cała masa innych uważanych za za duże, za brzydkie i w ogóle:)

Tydzień temu sprawiłem sobie N900 po długim czasie namysłu i cóż mogę powiedzieć...

Telefon jest specyficzny, albo go pokochasz albo go znienawidzisz. Ma parę prostych ale wkurwiaj*** wad, robi średnie foty gdy jest mało światła, na słabą navi (o standardowej nawet nie wspominam), beznadziejna obsługa jedną ręką (praktycznie niewykonalna)..

Ale ma w sobie to coś dla czego chcesz go nosić w spodniach mimo iż jest wielki i ciężki:)
PiPoL
30%
30%

WindowsXPFirefox

Postprzez temp333 » 18 września 2010, o 22:40

PiPoL napisał(a):na słabą navi (o standardowej nawet nie wspominam),

Nie wiem dlaczego tak sądzisz, ale ja z każdym dniem coraz bardziej jestem przekonany do Sygica 10tki :) Wcześniej wałkowałem zarówno IGO8, Automape, jak i Navigona oraz Garmina - jak dla mnie słowo słaba nijak nie pasuje do Sygica - już wiele razy bezbłędnie doprowadził mnie tam gdzie chciałem. Ma błędy jak każdy inny program, ale nie odbiega też pod tym względem od innych programów, a ogólnie to można dać mu 5 punktów na 6 :)
temp333
60%
60%

Mod.tel.: T630
    WindowsXPOpera

Postprzez PiPoL » 19 września 2010, o 08:19

Bardziej chodziło mi o jakość map. Dla mnie wyznacznikiem jest zawsze moje cudowne miasto. Na mapach Garmina było super, zaznaczone parki, cmentarze, a tu nic, kompletne dno... Mam tą najnowszą.

Zapomniałem o jeszcze jednej drobnej wadzie czyli baterii, cóż tel trzeba ładować co noc:)
PiPoL
30%
30%

WindowsXPFirefox

Postprzez temp333 » 19 września 2010, o 13:57

PiPoL napisał(a):Bardziej chodziło mi o jakość map. Dla mnie wyznacznikiem jest zawsze moje cudowne miasto. Na mapach Garmina było super, zaznaczone parki, cmentarze, a tu nic, kompletne dno... Mam tą najnowszą.

Faktycznie cmentarzy nie ma, ale siatka dróg jest dokladnie taka jak na maps.ovi.com(mapy NAVTEQ uzywane wlasnie Garminie) i targeo.pl(uzywane w AUtomapie). Jeziora tez sa zaznaczone prawidlowo. :)
temp333
60%
60%

WindowsXPOpera

Postprzez remedy9 » 11 lutego 2011, o 14:56

No cóż, jeśli chodzi o przyszłość MeeGo, Nokii i ogólnie to chyba jednak nie jest zbyt kolorowo po dzisiejszych informacjach co :/
Szkoda, że moje posty sprzed roku, dwóch się zaczynają sprawdzać.

Naprawdę szkoda, bo sentyment do marki jednak jest.
remedy9
50%
50%

Mod.tel.: X10
FW: 2.1
    WindowsXPFirefox

Postprzez temp333 » 11 lutego 2011, o 16:22

No cóż - projekt o nazwie MeeGO miał świetne założenia - smartfony, telewizory, tablety, samochody oraz pogodzenie ARM i X86, ale to zdecydowanie przerosło Nokie i łatwiej i znacznie taniej było skorzystać z zaplecza programowego dużej firmy. Nokia robi telefon i nie martwi się o oprogramowaniae. Może nawet lepiej, że zamiast Symbiana będzie WP7 w droższych modelach, ale szkoda MeeGO - miał być czymś co odróżni się od prostego Androida czy iOS. Niby jeszcze w tym roku zostanie pokazany smartfon z MeeGO, ale skoro będzie trzymał się z dala od nowego kierunku Nokii to marnie to wygląda. Najbardziej zaawansowanym smartfonem jest i chyba jeszcze długo będzie N900, bo konkurencji na horyzoncie już żadenj nie ma. Szkoda.

Pewnie będzie trzeba za jakiś czas pomyśleć o jakichś Androidach czy innych WP7 ;/ Niedobrze mi na samą myśl ;]
temp333
60%
60%

WindowsXPOpera

Postprzez remedy9 » 11 lutego 2011, o 16:37

temp333 napisał(a):Najbardziej zaawansowanym smartfonem jest i chyba jeszcze długo będzie N900, bo konkurencji na horyzoncie już żadenj nie ma. Szkoda.

Chyba zapomniałeś dodać, że najbardziej zaawansowanym smartfonem Nokii, bo na dużym rynku, to tylko urządzenie z dużymi ambicjami, ale bez wsparcia.
remedy9
50%
50%

WindowsXPFirefox

Postprzez temp333 » 11 lutego 2011, o 17:01

remedy9 napisał(a):
temp333 napisał(a):Najbardziej zaawansowanym smartfonem jest i chyba jeszcze długo będzie N900, bo konkurencji na horyzoncie już żadenj nie ma. Szkoda.

Chyba zapomniałeś dodać, że najbardziej zaawansowanym smartfonem Nokii, bo na dużym rynku, to tylko urządzenie z dużymi ambicjami, ale bez wsparcia.

Nie. Po prostu napisałem wyłączenie w kategoriach możliwości systemu. Wsparcie dużych producentów może jest i jest małe, ale Maemo zostaje nadal systemem, które oferuje najwięcej możliwości i swobody użytkownikowi. To tak jakbyś porównywał smartfona ze swoim PC. To właśnie jest tego typu różnica.
temp333
60%
60%

WindowsXPOpera

Postprzez remedy9 » 11 lutego 2011, o 17:23

Mogę się zgodzić jeśli mówimy tylko o systemie, ale każdy dobrze wie czym jest system bez wsparcia.
remedy9
50%
50%

WindowsXPFirefox

Postprzez temp333 » 11 lutego 2011, o 17:27

Wiadomo, dlatego teraz raczej będzie postępować agonia Maemo - N900 nie jest już produkowana. Jedynie społeczność Maemo coś jeszcze działa na tym polu i nadzieje daje projekt Alien Dalvik, który daje możliwość uruchamianie aplikacji z Androida w środowisku Maemo. No ale bez urządzeń to i tak niewiele.
temp333
60%
60%

WindowsXPOpera

Postprzez wielebny1981 » 13 lutego 2011, o 00:14

No i teraz jestem ciekawy co Nokia zaprezentuje w Barcelonie 14 lutego. Myślałem że będzie to n9 z Meego 1.2 ale pewności 100% nie mam. Pewnie w większości będą mówić o rozwoju Nokii z Windowsem 7. Tak się zastanawiam czy współpraca z Windows 7 to jest aż tak wielkie zło? Na pewno będą możliwości aby wgrać oprogramowanie "darmowe". System brzydki nie jest , można powiedzieć jest oryginalny i prosty w połączeniu z designem Nokii myśle że bardzo dobrze się sprzedadzą. Chodź widzę że będę musiał się przerzucić na sam dotyk.. Taka iphonowa moda nastała .
Czy windows phone 7 ma już polskie full menu?
Ja uważam że narazie tego windowsa można traktować jako wersje 1.0 poczekamy na aktualizacje i może być naprawdę ciekawy.
wielebny1981
40%
40%

Mod.tel.: n900
FW: 10.2010.19
    WindowsFirefox

Postprzez Magik » 13 lutego 2011, o 00:20

Tak się zastanawiam czy współpraca z Windows 7 to jest aż tak wielkie zło?

3x tak. Trochę nokia się naobiecywała przy symbianie^4 i MeeGo, żeby teraz to odłożyć w cholerę na rzecz tandetnego WP7.

Podsumowując ten temat:
Nokia skończyła wsparcie dla n900(może dostanie jedną łatkę, ale wątpliwa sprawa) i systemu maemo5.
n900 dostanie MeeGo nieoficjalnie, czyli nokia nie uwzględnia n900 jako urządzenia pracującego na najnowszej odsłonie maemo.
Dzięki community(głównie chodzi oczywiście o talk.maemo.org ) n900 ma jeszcze długie lata życia przed sobą. Ostatnio została nawet wydana testowa poprawka systemowa stworzona przez użytkowników dla użytkowników.

Tak więc zamykam.
Magik, de Lowe,niepoprawny szlachcic,oportunista,czarodziej Sx1.pl,SoS.pl i PDAforum.pl,wojownik o sprawę Polską.
Magik
Moderator
Moderator

Mod.tel.: n900 BA N-GageQD SX1
    WindowsSafari

Poprzednia strona

Powrót do Pozostałe - Maemo/MeeGo