NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

Nokia N8 - co chciałbyś wiedzieć?

W tym dziale dyskutujemy o telefonach S60, Symbian^3 - czyli opinie, zapowiedzi, zdjęcia itd.

Nokia N8 - co chciałbyś wiedzieć?

Postprzez Marcin Wietrzycki » 8 października 2010, o 19:06

Cześć

Jestem 'redaktorem' jednego z blogów traktujących o mobilnej technologii (nie ważne jakiego, jeśli ktoś bardzo chciałby wiedzieć, wystarczy wrzucić moje nazwisko w Google) i od dzisiaj stałem się na jakiś czas właścicielem Nokii N8. Zbieram pytania do recenzji. Na wszystkie pytania mogę oczywiście odpowiedzieć również tutaj. Czy ktoś mógłby troszkę pomóc? :)

Z góry dzięki.
WiateR'
Marcin Wietrzycki
1%
1%

Mod.tel.: Motorola Milestone
FW: 2.1 (2.36)
    WindowsSafari

Re: Nokia N8 - co chciałbyś wiedzieć?

Postprzez berr64 » 10 października 2010, o 21:36

Jak z N8 wychodzą zdjęcia, zależy mi na dobrej jakości zdjęć, sprawnej przeglądarce i poczcie. Jak to chodzi na N8. Cały czas mam dylemat jakiego smartfona kupić, motam się pomiędzy Galaxy S , Desire i Iphone 4. Im więcej czytam, tym więcej mam zamieszania. Podoba mi się N8 i mam sentyment do Symbiana ale z drugiej strony ciągnie mnie do Androida.
berr64
20%
20%

WindowsXPFirefox

Postprzez nismo » 10 października 2010, o 22:09

berr64, od kiedy wyszła nieoficjalna poprawka polepszająca zdjęcia w aparacie N8 to końca zachwytów nie widać. Poprawka zmniejsza kompresję w zdjęciach oraz pozwala na nagrywanie filmów w pełnych 30 klatkach na sekundę. Autorem poprawki jest hyperX.
Pozdrawiam,
nismo
nismo
Moderator
Moderator

Mod.tel.: E7-00
FW: 111030609
    WindowsMSIE7

Postprzez Marcin Wietrzycki » 10 października 2010, o 22:57

Sprawna przeglądarka? Systemowa odpada. JEST KOSZMARNA. Tak w ogóle z wymienionych urządzeń najlepszy aparat ma iPhone 4, ma świetną przeglądarkę, fajną obsługę poczty. Ja bym jednak obstawał za Androidem i Galaxy S. Słabszy aparat ale Android Market jest bardziej "otwarty" niż AppStore. Do obsługi poczty instalujesz K-9 Mail i gwarantuję zadowolenie. Przeglądarka systemowa hula aż miło, zwłaszcza na Androidzie 2.2, który lada dzień pojawi się dla Galaxy S
. :)
Btw: OviStore jest ohydny i działa gorzej niż źle.

Przykładowe zdjęcia:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Marcin Wietrzycki
1%
1%

WindowsSafari

Postprzez vBB » 11 października 2010, o 09:45

Słabszy aparat

Głównie przez brak lampy błyskowej, poza tym, zdjęcia wychodzą bardziej naturalne, ale jakościowo są podobne (prawie takie same: KLIKNIJ I POCZYTAJ PORÓWNANIE iP4 do SGS - SGS zwycięża, lekko, ale zwycięża. ). Gdyby SGS był lepiej wykonany, znaczy się miał mniej rysującą tylną obudowę, bo to jest bolączka niektórych osób, to byłby zdecydowanie lepszym wyborem.

Jeśli chodzi o N8, to gdy bawiłem się wersją serwisową, tj. taką, jaka ma trafić do sprzedaży, ale przyszła do serwisu na szkolenia, to tam bolączką był wolniej działający system, zdecydowanie wolniejszy od Androida. Oczywiście nowe FW będzie to stopniowo poprawiać, poza tym, telefon jest godny uwagi.

Pytanie do autora Marcin Wietrzycki: Dałbyś radę zrobić kilka zrzutów ekranu z jakimiś aplikacjami działającymi z S60v5/S^1 ? Głównie te: X-plore, LCG Jukebox, Handy Taskman (tutaj możesz zamiast tego powiedzieć ile tel. ma wolnej pamięci, podaj też wersję FW). Z góry dzięki.
vBB
80%
80%

Mod.tel.: Samsung Galaxy S3
    WindowsFirefox

Postprzez temp333 » 11 października 2010, o 10:21

Przede wszystkim pokazane zdjęcia są zrobione bez wykorzystania fixa wyłączającego kompresję.
temp333
60%
60%

Mod.tel.: T630
    WindowsXPOpera

Postprzez vBB » 11 października 2010, o 10:43

No tak, jednak N8 robi naprawdę dobre fotki i jeśli ktoś chce używać telefonu do robienia dobrych zdjęć to w tej chwili, wg. mnie, Nokia nie ma konkurencji. Może gdyby Samsung i8510 miał ksenon, to wtedy, a tak, póki co widać, że zdjęcia są zwyczajnie bardzo dobre. Zastanawiam się czemu Nokia zwiększyła aż tak kompresję, no i zablokowała nagrywanie w 30fps... :zdegustowany:
vBB
80%
80%

WindowsFirefox

Postprzez djtonka » 11 października 2010, o 11:40

vBB, dlaczego zablokowała nagrywanie w 30fps? Pewnie z powodu dużego poboru prądu już przy 25.. to jest 0.5W dla samego procesora graficznego + ARM + wyświetlacz=padaka ;)

-- 11 paź 2010, o 10:46 --

Mnie interesuje dodatkowo czy tak jak Symbian^3 pozwala na automatyczną zmianę punktu dostępowego np. z GPRS na WLAN czy w N8 to ma zastosowanie?
djtonka
Support
Support

Mod.tel.: no_name
FW: fresz
    WindowsXPFirefox

Postprzez vBB » 11 października 2010, o 12:08

djtonka, faktycznie. Pobór prądu na pewno się zwiększy, czyli nie jest tak fajnie jakby się wydawać mogło. Wiedziałem, że gdzieś jest haczyk w tym zablokowaniu 30fps.

Mnie interesuje dodatkowo czy tak jak Symbian^3 pozwala na automatyczną zmianę punktu dostępowego np. z GPRS na WLAN czy w N8 to ma zastosowanie?

Troszkę nie rozumiem tego zdania :P Chodzi Ci o to, czy tak jak w Symbianie^1 tak w N8 po włączeniu WiFi, automatycznie przełączane jest połączenie z GPRS na WiFi?
vBB
80%
80%

WindowsFirefox

Postprzez djtonka » 11 października 2010, o 12:30

W czasie przeglądania internetu na wbudowanej przeglądarce będąc połączonym przez GPRS i gdy telefon znajdzie zapisaną w punktach sieć WLAN to czy automatycznie się przełączy bez naszej ingerencji?
djtonka
Support
Support

WindowsXPFirefox

Postprzez vBB » 11 października 2010, o 12:44

Czy się przełączy, to nie wiem, bo nie korzystałem z GPRS, ale jak była w serwisie to z zapamiętaną siecią Wi-Fi łączyć się nie chciała samoczynnie. Nie wiem jak jest w obecnym FW.
vBB
80%
80%

WindowsFirefox

Postprzez djtonka » 11 października 2010, o 12:47

W symbianie^3 chodzi o to, że przełącza się z jednego na inny automatycznie (czyt. z wolniejszego czy to płatnego na szybszy jak WLAN) I czy to ma zastosowanie już w N8?
djtonka
Support
Support

WindowsXPFirefox

Postprzez vBB » 11 października 2010, o 12:48

Nie wiem, nie miałem jak tego sprawdzić w serwisie, ponieważ nie ma tam kilku sieci, a tylko jedna. Musiałby ktoś to przetestować z właścicieli.
vBB
80%
80%

WindowsFirefox

Postprzez aston » 11 października 2010, o 14:25

Marcin Wietrzycki napisał(a):Na wszystkie pytania mogę oczywiście odpowiedzieć również tutaj. Czy ktoś mógłby troszkę pomóc? :)

Czy po wyłączeniu flash i javy przeglądarka działa lepiej ?
aston
60%
60%

Mod.tel.: n95
FW: 31.0.017
    WindowsXPFirefox

Postprzez Marcin Wietrzycki » 12 października 2010, o 19:14

Co do systemowej przeglądarki: ostatnimi czasy nie mogę jej zmusić do łączenia się z internetem po 3G. Mimo aktywnego połączenia WiFi (działającego w Operze Mobile) systemowa przeglądarka cały czas chce się łączyć poprzez sieć komórkową. Na początku o dziwo wszystko ładnie śmigało.

Pytanie do autora Marcin Wietrzycki: Dałbyś radę zrobić kilka zrzutów ekranu z jakimiś aplikacjami działającymi z S60v5/S^1 ? Głównie te: X-plore, LCG Jukebox, Handy Taskman (tutaj możesz zamiast tego powiedzieć ile tel. ma wolnej pamięci, podaj też wersję FW). Z góry dzięki.

Postaram się to zrobić jutro po zakończonych zajęciach.
Marcin Wietrzycki
1%
1%

WindowsSafari

Następna strona

Powrót do Telefony S60/Symbian^