NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

Nastepca N8

Tutaj porównujemy telefony, doradzamy co wybrać. Dotyczy telefonów z jak i bez Symbiana.

Nastepca N8

Postprzez frezeer » 10 września 2013, o 22:15

Temat symbiana zostal usmiercony. Teraz zastanawiam sie na co moge zmienic swoja N8.
Mialem stycznosc z androidem oraz z iphonem 5.
Zaden z telefonow mi nie podchodzi.
Mialem rowniez stycznosc z windowsem.
Patrzac na te 3 systemy zaden nie potrafi mi zastapic symbiana.
Android oraz Ios wydaja mi sie systemami skierowanymi dla dzieci/nastolatkow, windows jest mocno okrojony. Jest jakas opcja dla Symbianofoba? Opcja made in korea/china odpada. Nie gustuje w masowej tandecie.Szukam telefonu ktory nablizej ma do symbiana. Najlepiej jakas nowa Nokia:}
frezeer
40%
40%

Mod.tel.: N97 White
FW: 11.0.021
    WindowsOpera

Re: Nastepca N8

Postprzez korben » 25 września 2013, o 10:58

Przed podobnym dylematem stanę prawdopodobnie za kilka mscy - cieszę się że jeszcze nie teraz jakoże na ten moment następcy nie widzę.
Żaden droid nie ma startu u mnie. O jabkach nie wypowiem się, bo nie znam i z racji ceny oraz minusów szeroko opisanych na forach nie poznam.

Zostaje Nokia. Kilka dni temu miałem 920 w rękach. Fajny OS, nieco ciężkawy, nieco przyduży - wg mnie do 4 cali to optimum ale co ja tam wiem. 925 wydaje się być takim poprawionym telefonem - tylko te ceny.

Nadal dodanie telefonu do ukrytej zaszyfrowanej siecie przerasta WP nawet v8.1 co dla mnie jest paradoxem gigantycznych rozmiarów.

Aparat raczej ma nieco gorszy od N8, stary symbian dobrze radzi sobie z zadaniami typu business - w sumie nie napisałeś do jakich zadań używasz telefonu.

Jak wspomniałem - następcy brak, chyba że trochę tak 'na siłę' i przy sporym budżecie.
korben
10%
10%

WindowsFirefox

Re: Nastepca N8

Postprzez pawelt » 11 października 2013, o 11:06

Poczekajcie i zobaczcie co sie wykluje z Sailfish OS w końcu jest to projekt ludzi od symbiana i meego https://sailfishos.org/
ave cezar albo car albo jeszcze ktoś inny
i tak wszyscy nie żyją
pawelt
60%
60%

Mod.tel.: E90+N97 mini+E7
FW: najnowszy
    WindowsXPFirefox

Powrót do Co wybrać?